Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

yobo je imao dobar zvuk za nase uslove, koliko se secam icon_da.gif dugo ne chuh nista od njih

 

inace 5150 glava je veoma povoljna, a ima odlican zvuk. sto bih to voleo posedovati

oni su jedno vreme snimali album, ali ne znam sta se desilo.

mislim da su imali problema sa bubnjarem, nije svirao najbolje.

jebiga, ako nemas malter-cigla jaku ritam sekciju iza sebe, dzabe ti i 5150 i boogie i engl i sva pojacala ovog sveta (osim ako nisi sunn o))) haha)

 

5150 povoljan? gde?? ne bih se slozio. vise se ni ne proizvodi, pa mislim da bi cena mogla samo da mu poraste, a ovim novim triple xxx modelom nisam nesto odusevljen - svi koji su ranije furali 5150 i dalje sviraju 5150, a triple xxx se cak i vizuelno trudi da igleda kao kopija rectifier-a.

 

5150 ima jako dobar dist, ali mi je malo previse u midlu (mada je to za thrash i death bas ono sto treba), znam da sam uvek morao bass da panjim do kraja. jos jedna bitna stvar oko njega - menja mu se ton u zavisnosti od volumeta. tek negde preko pola dobija lep zvuk (kada lampe malo prorade), ali tad si vec prilicno odpanjen, a onda dolazi do neminovnih problema glasnoce u nasim malim klubovima, jer onda mora i bunjar jace da udara i samim tim moras da imas i neko bolje bass pojacalo u bendu.

 

jedino sto mi se nije svidelo kod 5150 sto mu klin nije bas nesto, tanak je. takodje, kad mu ostare lampe, klin je toliko prljav da ne moze nista lepo da se odsvira. ali, za full-on dist - icon_rockdevil.gif

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam, postoji dosta nacina za snimanje gitare, i nije samo jedan nacin "majka mara". icon_smile.gif negde sam citao da se jedan mikrofon nekad postavlja i iza pojacala (naravno, obrne mu se faza), i jos trista cuda.. neki ljudi snimaju sa jednim mikrofonom, ali iz 4 ruke i vise... bog te pita sta se sve tu radi. wallbash.gif

 

e da, u prethodnoj poruci si potvrdio ono sto sam sledece hteo da te pitam, a to je jacina na kojoj si snimao, jer sam pretpostavljao da mora da se otpali solidno da pocne da daje "mudo" u zvuku.

 

sto se tice nasih snimatelja... verujem da bi bilo bolje kad bi bilo para za sve te silne mikrofone, preampove i ostala sranja.. ono sto mi se svidja napolju je to sto postoje fime koje iznamljuju opremu. ona fora, snimas album i "halo, ovde taj_i_taj treba mi to, to, to i to od opreme za sutra".

 

poz

 

p.s. inace, po forumima sam citao da u studiju ljudi vise vole dual rectifier nego triple... ne znam zasto sam to rekao, ali ako ne skodi znaci da koristi. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemojte mistifikovati coveka samo zbog toga sto ima 5150 biggrin.gif

 

kombi mu verovatno treba zato sto na svirke nosi i glavu i kutiju, pa da se ne bi kilavio bezveze.

koliko se secam, pedala ima samo nekoliko (chorus, eq, delay i mozda jos neka sitnica) koje sasvim lepo mogu stati u neki omanji kofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas sinoc gledah ektomorf. oni su sranje naravno...no gitarista se stekao kroz 2 peavey 5150 glave, svirao je neki esp sa jednim emg humom u bridge-u i zvuk je bio da se razbolis icon_wink.gificon_smile.gif

Pa......jebiga ESP je cudo!!!!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_rockdevil.gif

 

Pametan covek!Kvalitetan izbor opreme! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa......jebiga ESP je cudo!!!!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_rockdevil.gif

 

Pametan covek!Kvalitetan izbor opreme! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Hmmmm.....ahmmmm...ahemmmm...Jedva se suzdrzavama da napisem komentar o 'tim' gitarama. Srrrrrrrrrrranje gitare pukeface.gif za te pare koje oni traze. Fuckin' gimmick guitars. Crap, crap, crap. Samo zato sto su ofarbane satro 'cool' (za decu od 5-12 godina koja citaju jos uvek stripove) ili zato sto ih Tallica svira (ona Kirkova je jos i ponajbolji model).

 

P.S. Ugradis EMG u kauc, i on odma' bolje zvuci.

 

P.P.S. Mozda sam 'pomalo' neobjektivan jer znam te likove (iz ESP-a) dugo godina i idu mi na jetru, uvek su isli, i uvek ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas ih niko ne distribuira, pa ne moze da se proba. bas me zanima tvoje misljenje, sta ti smeta kod njih? nisu svi modeli sa emg magnetima, ako ti to smeta (posto oni manje-vise zvuce isto u svakoj gitari). neki ljudi ih po netu vole, neki ne...

 

mene jos uvek najvise privlace jackson gitare, pa ako bih kupovao neku skuplju djitricu, kupio bih neki jackson usa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm.....ahmmmm...ahemmmm...Jedva se suzdrzavama da napisem komentar o 'tim' gitarama. Srrrrrrrrrrranje gitare pukeface.gif za te pare koje oni traze. Fuckin' gimmick guitars. Crap, crap, crap. Samo zato sto su ofarbane satro 'cool' (za decu od 5-12 godina koja citaju jos uvek stripove) ili zato sto ih Tallica svira (ona Kirkova je jos i ponajbolji model).

 

P.S. Ugradis EMG u kauc, i on odma' bolje zvuci.

 

P.P.S. Mozda sam 'pomalo' neobjektivan jer znam te likove (iz ESP-a) dugo godina i idu mi na jetru, uvek su isli, i uvek ce.

hmmmm znash kako svrati da probash mog ESP-a pa cesh promeniti mishljenje ama burazeru ODMA' !!!!!

p.s. ESP kao sama firma pravi da se razumemo iskljucivo HEAVY gitare!!!!Shto u sushtini i jeste za "klince".EMG magneti su sranje kakvog nema....gitare su im ispeglane kao veslo....to i ja znam!!!!Ali,to je sa SERIJSKIM gitarama slucaj!!

 

-Ja licno posedujem gitaru koja je:

*"ESP CUSTOM SHOP" - made in U.S.A.

*2x Seymour Duncan magneta koja imaju takav vintage zvuk da se useresh

*neke dodatne switch-eve za deljenje samog humba na singlove...itd gde na clean zvuku dobijesh neverovatno ali fenomenalan zvuk stratocastera!!

*Original Floyd Rose.

*I najbitnije finish mu je zlooo!!!!!Telo je predjeno sa 27 sloja laka!!

 

-Pazi nije da ja idem u fazonu "svaki cigan svoga konja hvali" ali treba probati mnogo gitara a ne samo ono "ma brate kirk hammet svira...to je sranje za klince"...da se razumemo bez ikakvog pogreshnog svatanja ili ljutnje,nemoj pljuvati po necemu shto ne znas da je upotpunosti tako osim ako nisi 100% siguran u to shto pricash!!!A ja te mogu uveriti u suprotno!!Cheers

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si... ja bih licno svirao onu Hametovu gitaru ali njega Mastejn lichno prezire pa moram i ja... i onda ne smem ni da je pogledam, josh manje probam, a kamoli negde javno odsviram par riffova na njoj...

 

 

 

ne slazem se da prave samo heavy gitare... ima tamo i par modela za finu svirku biggrin.gif

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinu sedmozicanu gitaru koju bih uzeo bi bila VAI-eva!!!!

 

*pardon nisam mislio da su sranje samo malo loshiji od Duncana!!!!!Daleko od toga da su sranje,oni su veoma dobri magneti samo ima mnoogo kvalitetnijih magneta od njih!!!!!To sam hteo reci,moja greshka!!! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgodni su ti aktivni magneti... bash zbog toga sto skoro da nema veze na sta ih stavljash... i tako kada bi malo da svirash na klupi.. ti u nju ugradish aktivne.. pa przish u parku malmsteena...

 

ne bi Zek Vajld koristio sranje magnete... mislim onaj trip sa LP-jem je samo vizuelni... moodonja.. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...