Jump to content

Recommended Posts

BLOG posvecen samo i iskljuchivo beogradskoj nezavisnoj sceni 90-ih, i zaista nije bitno koja je vrsta muzike jer svi tadasnji "demo" bedovi su svirali zajedno, pa se desavalo da tako dodjete na gig u Bunker ili KST i da slusate npr. 4 benda i 4 dijametralno suprotne vrste muzike, npr. grunge i grindcore, pa posle toga neki thrash metal i na kraju melodicni punkrock. Znaci svih muzickih pravaca je tu bilo i svi smo se uglavnom druzili jer nas je bilo zaista malo, i bendova pa i fanzinasa i ostalih akcijasa tzv. publike da bi se sad nesto tu delili, mada bila je ta distanca izmedju beogradskih bendova, novosadskih i svih ostalih ali ne iz nekog sad elitizma i "malogradjanstine" nego iz jednostavnog razloga jer je sva komunikacija isla iskljucivo putem pisama i fanzina,tako da smo se bas slabo tada druzili izmedju gradova i sela jer jednostavno nije bilo ni prilika za kontakte, retko koji bend iz unutrasnjosti je svirao u Beogradu i obratno, tek kasnije krajem 90-ih se to malo sredilo, uspostavile su se neke jache konekcije, a i ukinute bile sakcije, moglo se zivi normlano kolko tolko, pa smo poceli i da pravimo koncerte van Beograda a i bendovi iz svih gradova i sela su poceli lagano da sviraju i u beogradu, i da, bio je taj jedan jedini festival koji je okupljao sve bendove iz cele Srbije al to je bilo samo jednom godisnje i samo u drugoj polovini 90-ih al' to je vec prica za sebe. Znachi : crossover, grindcore, street punk, anarcho punk, grunge, HCpunk, noise rock, melodicni punkrock, straight edge, pa onda ta podela na old school i new school mada je taj new school kako su ga tad krstili stranci bio zapravo neka metalizirana verzija te hardcore price, ali to tada zaista nije bilo bitno jer su se cak i ti da ih tako nazovem METAL bendovi drzali tih nekih osnonih "DIY principa u pokusaju", iako toga nisu bili ni svesni, i kada kazem NEZAVISNA SCENA ja bas na to mislim, znaci ne onaj bukvalni DIY jer za takvo nesto tada jos nije bilo uslova (nema ni DIY-a bez pocetnog kapitala jbga) jer mi realno nismo imali od koga da naucimo ni neke osnovne stvari a kamoli sad DIY jer nije postojala nikakva starija ekipa od nas pa da nam pokazu kako otprilike to treba da izgleda a i ta sto je postojala, neki od tih malobrojnih bendovi su se ubrzo raspali pod naletom dizel fazona a neki su pokusali i da se probiju u taj neki imaginarni meinstrim pa su snimali spotove, gostovali po muzichkim emisijama, davali intervjue za neke casopise i magazine, isli svuda gde su ih cimali ti neki sumnjivi novinari, i mislili zapravo (tako sam ih ja kontao) da ce tu valjda nekih para il' neke vece slave al' su ubrzo uvideli da su se zajebali pa je veci deo skroz odustao od cele price a neki su pokusali i da se vrate u kolosek. Znaci takvi bendovi u startu nisu bili iz nase price i nismo imali od koga da pokupimo fazone ali to zaista nije nikakva patetika nego bre samo takva chinjenica, jer ja kolko kontam da je bilo starijih, da je bilo tog interneta i tada, i ljudi koji bi redovno putovali preko pa pokupe te fore pa da nas upute u neke najosnovnije stvari ja mislim da ne bi ni bilo tako gotivno i za mene jedinstveno, skroz neponovljivo jer tad su koncerti bili al bukvalno krcati i to bez razlike ko svira , po 200-300 ljudi je bilo na koncertima kad je bilo vise bendova, znachi ludnica jednom recju sto danas nije slucaj, danas ljudi idu masovno samo kad sviraju stranci (a sad sviraju 2-3 puta mesecno) a tad su mozda samo 3-4 strana benda dosla, za cele 90-e znachi samo par bendova je skupilo ta jaja da se pojave u Srbiji i to je onda bilo jos krcatije jer su ljudi bili zeljni bilo cega od preko, iako ti koji su dolazili za njih skoro niko nije ni znao al nam to nije bilo bitno, bilo na bitno da su stranci i chast je bila svirati sa takvim bendovima po Srbiji. Setimo se samo Hard Resistance koji su realno bili jedini od tih bendova koji je malo kao i lichio na HCpunk i oni takvi nisu verovali kako su docekani ovde. Tako da sve sto smo nabadali nabadali smo skroz solo i iz tih par fanzina koji su tada bili dostupni i zato je ispalo tako kako je ispalo, znachi totalni andergraund u pravom smslu te reci, ali vise o tome citajte u INTROU , tj. u prvom postu na BLOGU. Znaci samo onaj rad : DO WHAT THOU WILT & PEACE !

 

http://beogradskihcpunk90-ih.blogspot.com/

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

N.Y.H.C. Documentary (2008)

 

000br9.jpg

 

8 sati ludila pa vi vidite sta cete i kako. :muzicar:

 

HARDCORE NYHC (NEW YORK, USA)

Release: MARCH 25, 2008

 

http://www.imdb.com/title/tt0296774/

 

Disc 1:

• The film (duh) with subtitles in English, Spanish, German, Dutch, French and Japanese + an audio commentary track by Frank Pavich (director), Stephen Scarlata (producer) and Kevin Gill (SFT Records).

• The original promo trailer

• Bonus live footage of each band (multiple complete songs)

• Deleted scenes (an alternate intro, segments on DMS, fights, moshing, religion and more!)

• Bonus footage (segments not included in any rough cuts but which are interesting and/or funny in their own right). These include: Chris Wynne & In Effect magazine, Loki from District 9 and his pet baby crocodile (for real), Ezec talking shit, the Philosophy of John Joseph, Jimmy Gestapo and Todd Youth remembering Chuck Valle and much much more!

• Newly edited segments culled from footage at each of the key venues we shot at in 1995 (Coney Island High, the Pipeline in Newark and the Northport Pipeline in Long Island).

 

Disc 2:

• This disc consists entirely of New interviews (aka Where Are They Now?). Rick ta Life, John Joseph, Roger Miret, Freddy Madball, Myke Rivera, Mike Dijan, Lord Ezec, Kevin Gill, Vic Di Cara, Rob Fish (Rasaraja dasa), Trivikrama dasa & NRSV (this one even includes an amazing private & spontaneous acoustic set by the full band)!

• Bonus interviews with important people in the scene who were not included in the original film, such as Lou Koller from Sick of it All and Toby H2O!!

• Bonus footage from October 8, 2006, the Last Ever CBGB Sunday Matinee.

 

DOWNLOAD :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com...y-dvd-2008.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZOR : Naime, nije AVI no mrtvi WMV fajl tako da ko bude skido da zna da nije bas FULL kvalitet, ali ko ceni njujorski HCpunk 90-ih taj ce gleda i nece puno da pita za kvalitet jer navikli smo i na mnogo, mnogo gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frank Navetta (Descendents) R.I.P.

 

Frank Navetta osnivach, gitarista i chovek koji je nadenuo ime kultnom americkom punk bendu Descendents je umro posle krace bolesti 31. oktobra 2008. Meni su Descendents iz tog prvog perioda uz ALL i SNUFF naravno bili najgotivniji bendovi na taj fazon, znachi LP "I don't wanna grow up" je samo takav kult, meni bolji i od "Milo Goes to College". Frank je napustio bend za vreme snimanja tog po meni najboljeg albuma o odrastanju 1985. godine. "Ako ODRASTANJE znaci da mora da postanem kao ti onda ne zelim uopste da odrastem, jer ne zelim da budem kao ti" kroz taj namerni klinacki fazon i uz suludu deciju melodijicu su porucivali tada Desendentsi i ko je to pokapiro shvatio je tacno sto su hteli kazu.

 

http://beogradskihcpunk90-ih.blogspot.com/...avetta-rip.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

preporuka za slusanje:

 

STRUNG OUT (Fat Wreck)

http://www.myspace.com/strungout

http://www.strungout.com

 

Bend za sve one koji vole da cuju od svega pomalo, a opet da ne odu daleko od punk-rock-a!! Momci su izvanredni muzicari, pevac ima jedinstven, moze se reci "drive" glas, pa tek na trenutke koristi totalnu "distorziju". Bubnjar kida! Melodicni su, agresivni, ubacuju i apsolutno metal deonice, pa se u muzici ovog benda lako pronalazi kako hardcore,metal, tako i punk ekipa...ustvari, svako ko se bavi muzikom znace da ceni ovaj bend kad ga cuje!

Meni su zakon i smernica kako jedan moderan bend treba da izgleda! Kako kazu za sebe, oni su "bend sa mracne strane Kalifornije"!

 

Poslusajte, pa se javite sa utiscima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle danas sam u brzini prosla pored postera za neku punk svirku ali nisam stigla da vidim o cemu se radi tj. kada i gde se odrzava. Nastupa gomila nekih bensova...Cini mi se da je neki fest u pitanju. Ako nekome zvuci poznato neka okaci neke informacij (tj. ako to vec nije bilo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam samo da je 7. decembra u living roomu matine,nastupaju cetiri punk benda,pocetak u 16.

 

Nedeljni matine u Living Room-u, 07.12.'08, početak u 16h, nastupaju:

 

Let’s Grow(HC/Punk)

www.myspace.com/letsgrow

www.hakobastards.com/letsgrow/

 

Hang(Dark/fast/apocalyptic/melodic HC/Punk/Metal)

www.myspace.com/hang99

www.hang99.com

 

Concrete worms (Garage Punk/Rock)

www.myspace.com/concreteworms

 

L.U.R.(Punk/Rock)

www.myspace.com/lurband

 

Jebi ga steta sto tada necu biti u Srbiji, prosli Matine je bio sjajan :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
13.03. Akademija, 9 bendova hc/punk/metal orijentacije!!!

 

l_c308d43d022f437ea3a41a84d76f60f0.gif

 

Bombshell se premestio u Akademiju...Kako je ovo zgodno...13 ovo, 14 Pogon BGD i jos neki u SKCu-DNK a i 15 isto ima neki punk Oi! ili sta vec u SKCu... Mada nisam sigurna koliko je bilo sta od ovoga vredno cimanja...(Dobro mozda Gavrilo i Pogon...onako...malo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, sta onda preporucujes?

 

Ukusi su razliciti...ja ne volim te melodicne bendove...

Prva dva albuma Exploited su zakon, prljavo, sirovo, energicno...Sada u svojoj muzici imaju metala i hard cora , meni je i to dobro ali prva dva albuma su zakon...

Od domacih, prava dva Saht, Direktori...

Oi punk - meni su zakon Condemned 84

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su razliciti...ja ne volim te melodicne bendove...

Prva dva albuma Exploited su zakon, prljavo, sirovo, energicno...Sada u svojoj muzici imaju metala i hard cora , meni je i to dobro ali prva dva albuma su zakon...

Od domacih, prava dva Saht, Direktori...

Oi punk - meni su zakon Condemned 84

 

 

exploited imam the massacre i let's start a war, to sam ranije slusala

prljavo i ne obozavam bas, direktore iskreno nikad nisam ni cula, od domacih slusam kud idijote, pekinsku patku, pankrte.

meni su omiljeni kennedysi, zakon, obozavam jello biafru, evo mi ga na avataru. :mrgreen:

a obozavam i stiff little fingers! oni su zakon! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

exploited imam the massacre i let's start a war, to sam ranije slusala

prljavo i ne obozavam bas, direktore iskreno nikad nisam ni cula, od domacih slusam kud idijote, pekinsku patku, pankrte.

meni su omiljeni kennedysi, zakon, obozavam jello biafru, evo mi ga na avataru. :mrgreen:

a obozavam i stiff little fingers! oni su zakon! :D

 

Massacre ubija album, meni je to zakon! Dobar je i Beat the bastards, slican ali i jos brzi, sa vise metal elemenata...Poslusaj prva dva albuma...Punks not dead i Troops of tommorow...

Direktore nisi slusala? Pod hitno to da ispravis :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Massacre ubija album, meni je to zakon! Dobar je i Beat the bastards, slican ali i jos brzi, sa vise metal elemenata...Poslusaj prva dva albuma...Punks not dead i Troops of tommorow...

Direktore nisi slusala? Pod hitno to da ispravis :D

 

pocheo si k'o tvoj saborac vladika pahomije :rockdevil:

 

tek sad sam skontao shto mrzite pedere... pa kako njih da registruju, a vas pedofile jok :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PANK (Propalitet,olos,Klosar) je poceo sa ekspanzijom

negde oko 1977 Grupom Seks Pistols

(Seksualni Pistolji- :evotigana: -Prevod)

i Ramons.Nikako ne mogu Da Se Sloze ko je prvi

Izmislio Pank,Ramons su izdali Album nekih 6 meseci

Ranije ali nisu ni oni Bili Prvi

Vec Nju Jork Dols (Lutke iz nju Jorka) koji su neki Glam-Punk

ali prva Grupa tog Stila Muzickog.Frizure im nisu bile iste

Seks pistols su bili Cupavi,Ramons su imali Frizure Bitlsa

bez Razdeljka,a grupa Eksplojted je imala Cirokane.

Odeca im je bila pocepana,prljava,izvrljana Dronjci.

Najpoznatije pesme Panka:

Eksplojted-panks not ded (propalitet nije mrtav)

DziBiEjdz-SikBoj(BolesanDecko)

Ofspring(Klinac)-gona getAvej(Treba Pobeci)

GrinDej(zeleni Dan)-Amerikan Idijot

Ramones-Shina is pank Roker

Seks pistols-Gad Sejv d kvin(Boze

Spasi kraljicu)-Anarhi in d jukej

Ded Kenedis(MrtviKenedi)-Holidej in Cambodija

(odmor u kambodzi)

Disczardz-Vaj(Zasto)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...