Jump to content

Avangardni filmovi


Buddha

Recommended Posts

To ekranizacija Shekspira or what?

 

Nisam ni znao da postoji ako je tako.

Da! Preterano dobra ekranizacija!! Zamisli Shekspirovog Titusa Andronicusa, pa dodaj josh 10 slojeva na to... koje omogucava film, naravno... kostim, muzika, gluma, likovi, glumci..... sve je izvedeno na jako kontraverzan nachin (a sama Shekspirova kontraverzija je samo podloga - pricha)... zamisli to ludilo... 100% garancija za ovaj film!!

 

Film je iz 1999., directed by Julie Taymor, ... Anthony Hopkins igra Titusa, Jessica Lange Tamoru...

 

Npr.... evo par hintova... Zamisli originalno vreme i mesto -> razvratni bal na dvoru, u pozadini pichi neki psychodelic jazz... Sinovi gotske kraljice Tamore, dva lika u Neo punk fazonu.. + sve ono... torta od sinova koju jede majka, grane umesto ruku... Kentisha, next thing for you to watch!! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Requiem For a Dream...

Skrooooooooooooooooooz...

user posted image

Trainspotting, instead. icon_cool.gif

 

Requiem mi je preterano preteran film... Mislim, stvarno... Lik kome amputiraju ruku jer se pogodio van vene, njegova riba koja je postala prostitutka zbog gudre i keva koja mu je zbog obmane dospela do nivoa biljke jer se zgutavala dspeeom... Ma, daaaaaj! icon_uhoh.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njaaa... shut dat noiz... Vizuelni dojam, muzika, gluma... -remek delo!!!... pricha ide uz boje filma i to je dovoljno.... Pricha je potpuno nebitna, u odnosu na sve ono shto taj film jeste!!.... U sushtini pricha je uvek najmanje vazna - najvaznija je emocija-dozivljaj i estetika-dizajn-kompozicija-boje-fotografija, facijlna expresija glumaca, nachin na koji kazu (bilo kakvu) rechenicu.... itd... Meni dosta ona scena kad guraju televizor na pochetku, sa onim prelamanjima sunca, ili kadrovi kad se babe sunchaju ispred, ili kako se Leto osmehne kad kaze ''I met one!''... I ona nemilosrdo savrshena naslovna numera, josh nemilosrdnije ukomponovana sa filmom...

 

Apropo... Jebesh mi sve ako se secam i jedne radnje bilo kog ruskog klasika... Ali u dushu znam i Šolohova, i Dostojevskog, i Tolstoja... i sve njihove boje, i njihovu liriku, i njihove opsesije, i njihove strasti, i njihove slabosti... i znam koga od njih bih volela kao zena, koga kao prijatelj, koga ne bih htela ni da sretnem.... To je lepota koju valja usisati iz stvari i ljudi.... filmova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, kapiram šta hoćeš da kažeš. Ne daj bože da recimo pamtim radnju Markesovih dela icon_uhoh.gif . Sećam se možda jedva 5% njegovih radnji u delima, a ostavila su mi neverovatan utisak.

Trainspotting mi je nasuprot Requiema za moj ukus slikovitiji i bliži. Requiem ima jedan suviše ozbiljan i predramatičan ton koji mi se ne dopada, dok 'spotting ima znatno opušteniji i pozitivniji. Tematika oba filma se jasno vrti oko droge, znači jasno je i da je to jedan od filmova koji imaju pečat 'izvlačenja pouke' & blah, blah. I eto, naspram 'spottinga mi tu deluje kao najiritantnija straight-edge propoved zbog tog ozbiljnog tona. Mislim, bitan je i stav a ne samo doživljaj sam po sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trainspotting, instead. icon_cool.gif

 

Requiem mi je preterano preteran film... Mislim, stvarno... Lik kome amputiraju ruku jer se pogodio van vene, njegova riba koja je postala prostitutka zbog gudre i keva koja mu je zbog obmane dospela do nivoa biljke jer se zgutavala dspeeom... Ma, daaaaaj! icon_uhoh.gif

To ti je put droge,prijatelju, i jako je zajeban.

Meni je film vrh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

requiem je vrh zato sto je radjen kao spot, tj. mnogo mnooogo kadrova i super su docarani ti happy-go-lucky (u pocetku) i oni deadly mucni kadrovi na kraju..

 

pi naravno. ali mislim da je eraserhead avangardniji, jer je snimljen '77. sve od lyncha manje-vise.

 

tetsuo (the iron man) sigurno. japanska jebena avang. crno beli totalno suluda prica. zao mi samo onog intervjua sa stephen o'malleyem sto je propao samo zbog tog pitanja, tj.da li je gledao taj film. btw, mislim i da je meshuggah navela taj film kao source of inspiration na DEI.

 

@kent - dacu ti titusa, ne moz da ti se ne svidi. anthony hopkins keva.

 

@deus - Gummo - jebeno bolesno dosadan film. toliko je bolestan da je dosadan i toliko je dosadan da je bolestan. secam se da smo ga buraz i ja gledali '98. i da nismo imali zivaca da ga odgledamo do kraja. ali secam se jedne strava scene kad ona dva idiota od klinca dodju na onu neku zurku i neki od onih retardo debila popizdi i baci stolicu i deo odleti i pogodi nekog kretena u glavu icon_smile.gif

secam se da od soundtracka ima sve same metalurgije, neki burzum valjda i jos nesto.

 

taj gummo je dosta redak, ne znam da li ga iko ima na divx.

 

jos jedna avang koja je totalno neneabavljiva - the man called rainbo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

bem ti fest...

izgubih pola kile neurona na razne neke gluposti...

za sada samo VERA DRAKE na nivou, tj. zamalo pa savrshen... Budjenje iz Mrtvih ima jebeno odlichnih delova, al Cvetkovic me nervira kao Madjarska u vaterpolu ili Brazil u odbojci...

SVE O MOJOJ TETKI je od nashih josh fini, funny, dokumentarac o babi, kokoshki i milicajcu...

DER UNTERGANG (naj gluma koju ne videh odavno) je ispod pa ondak i DIARIOS DE MOTOCICLETA ali oba imaju falinke... MARIA, LLENA ERES DE GRACIA njet losh... NAPOLA...

mislim da sam sve rekao...

 

 

@BRemover

sutra stize TROPSKA SLABOST i curi pricha da je film prilichno dobar, pa ti josh uvek nije kasno da svrnesh na to...

moja proporuka (koju dodushe josh ne odgledah) > OLD BOY

projekcije >05.03. (Sava Centar) 20.30h | 300din.

06.03. (Sava Centar) 11.00h | 150din.

 

pauza izmedju ova 2 beshe velika pa se raspisah...

pozdravah

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu prikazivali Tropsku slabos' uopshte sad mi reche dobronoga cura iz administracije... i na press projekcijama otkazuju vec dva dana jer, valjda, kopija josh nije stigla...

anyway, OLD BOY-u se nadam...

 

i da, 9 SONGS...

mene bilo sramota zbog Elbow-a... oni i kurac pichka govno sisa u istom filmu... kuku!

Edited by Out Of Time

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...