Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.. Nisam se javljao na ovom forumu jos od kad sam otvorio ovu temu...

Nego treba mi savet... Posto je nemam net a ni bilo koju drugu spravicu preko koje mogu da se informisem, treba mi informacija o cenama nekih duplih pedala, imam oko 300eura, mada skrpio bi od stipendije jos nesto, moju MAX TONE pedalu sam iskoristio maximalno... Ne moze da podnese brze od 220 bpm-a i plus sam svaki deo menjao bar 4 puta posto jednostavno ispare neki navoji... KRS.... pa ako znate neke sajtove da pogledam kad uspem negde da skrpim koji minut interneta, ili ako znate da mi kezete sta valja a sta ne.? POZDRAV :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

za dw vidi www.ritamcentar.com (od 200 - 650€), sad pogledah, zanimljivo

 

taminih kobri ima na sve strane - koštaju do 400€

Edited by IN THE NAME OF GUUUZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ih podmazi i nemoj da mislis. Nego, rado bih probao taj Gibraltar, da li bi to moglo nekako da se izvede?

 

Mozes da dodjes kada budem imao probu, ako ti odgovara ti javi pa ce da se dogovorimo :pivopije:

 

Nego jer znate negde neki servis ili coveka koji se razume u pedale i koji bi mogao da resi ovaj moj problem ? Da ne uzmem nesto sam da majstorisem.

 

I cime da podmazujem i koji tacno deo na pedali !?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad prodje oktobar.

 

Svaki "stariji" bubnjar bi trebalo bar iole da se razume u pedale, nema tu neke filozofije.

Podmazuj uljem, mascu, cime ti je zgodno, samo nemoj WD-om. Ja sam kupio neki Wurth sprej kad sam imao dokonih para, nije los ali nije nesto posebno bolji od standardnog ulja ili masti.

 

Podmazuj tamo gde skripi, logicno ;) Bilo koji deo gde ima trenja, kao sto su zglobovi na kardanu, lanac, sarke na peti, lezajevi na koje se kaci opruga (ako nisu oiles kao na Cobri), oba kraja opruge i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme

pozdrav svima iz suncanih tolosa

Edited by machine man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

taj rad - emperor, pinstripe - ja sam zadovoljan sa emperor, mada na basu imam evansov emad,

set činela za 120€? - ako si početnik, to ti je super, dok se ne ušemiš - greota bi bila da slomiš nešto skuplje (šalim se)

 

sve u svemu od nečeg se mora krenuti, najbolje od skromnijih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme

pozdrav svima iz suncanih tolosa

Ja sam licno fan Evansa (mislim da mnogi vec pizde od ove recenice :)), ali ako ti je Remo jedina opcija, ja bih ti predlozio Pinstripe.

 

Koja je to serija Paiste cinela?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdraf svima .

pocetnik sam.kupih neki polovan bubanj i moram mu kože zamjenit,pa me intresuje mišljenje vas bubnjara.

1)koje kože da kupim :wink: .kopam po netu evo već duže vrijeme ali u kurac nista mi ne znace termini "otvoren i topao zvuk ,topao ton isl.Da li negdje na netu mogu cuti kako koja plastika zvuci ,mislim više razlictih na istom bubnju i sl.

2)posto zivim u pg veoma je mali izbor koža uglavnom ima remo pa sto mi od njih predlazete.Cini mi se da bi mi po karakteristikama najvise odgovarale pinstripe ili emperor.pa sto milite o njima ,koje vi koristite.procitah negdje da ove emperor koristi larsh urlih na st.anger turama ako je zvuk na koncertima zbog njih onako uzasan onda one su sranje,mada negdje isto procitah da se koriste za sve vrste muzike bla bla.

4)posto trenutno nemam previse novca ono sto kupim sad to je to za neko vrijeme tako da komentari poput ne znam eksperimentiši i sl ne bi mi bili korisni :)

u prodavnici mi ponudishe neke paiste cinele pravljene za jamahine bubnjeve(cini mi se za stage custom) set za 120 eura.valja li to cemu ?nemaju los zvuk samo pitanje je koliko bi to trajalo.

eto toliko ne mogu se sjetit više.ako su neka pitanja glupa ....neka su

ne znam sto vi mislite o ovom podforumu ali mislim da je uzasno organizovan.da bi covjek nasao potrebne informacije mora ga cijelog preci ...sranje.hitno se mora podijeliti na teme pozdrav svima iz suncanih tolosa

 

Pozdrav Machine Man!

 

Vidim da imaš probleme sa bubnjevima. Nisi naveo koje si bubnjeve uzeo i koje su godište, jer je to vrlo važno. Ako si kupio nešto za 300 do 400 eura, piši propalo. Jer, to nije bubanj. To je igračka. Solidan polovan bubanj koji može da ti posluži barem dve do tri godine ne može biti jeftiniji od 1500 eura. Ovako, ako imaš bajat i jeftin bubanj, posle prvog prelaza će ti se opustiti šrafovi koji drže kožu. To govori da će ti na pola pesme bubanj biti raštimovan, pa ćeš morati da vadiš ključ i da ga ponovo štimuješ bez obzira na kvalitet kože.

 

Što se tiče kože, najbolja je remo jer daje najcistiji ton i teško puca. Uostalom, šta da ti kažem kad uglavnom svi najveći bubnjari koriste remo kožu. Kao što su za neke gitariste fender i maršal nezamenljivi u svirci, tako isto su remo kože za vrhunske bubnjare.

 

Što se tiče činela, podjednako su dobre odnosno vrhunske zilđijan, saban i paiste. Ja npr. koristim paiste 2002 i odlično me služe godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ta "igracka" da sluzi godinama, samo naravno, ne moze da se meri sa zvukom pravog bubnja. Pocetniku nikad ne bih preporucivao bubanj skuplji od 1000 evra.

 

Ne slazem se za koze. Remo hoce da se izvuce iz obruca.

Zvuk necu uzimati u obzir, jer je to licna preferencija. Moj bubanj bolje zvuci sa Evans plastikama. I prema mom iskustvu Evans je trajniji.

 

Ima dosta velikih bubnjara koji koriste Evans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

za početak će mu služiti i bubanj od 300€, šta da daje veliku lovu, ako će da izgustira za kratko vreme ili vidi da mu ne ide ili odluči da svira nešto drugo.

 

znači naglasak je na vežbi - pokretima, a ne na opremi (za početak).

 

kasnije ima vremena da se naizkešira love i love, jer tu nema kraja (govorim iz ličnog iskustva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Machine Man!

 

Vidim da imaš probleme sa bubnjevima. Nisi naveo koje si bubnjeve uzeo i koje su godište, jer je to vrlo važno. Ako si kupio nešto za 300 do 400 eura, piši propalo. Jer, to nije bubanj. To je igračka. Solidan polovan bubanj koji može da ti posluži barem dve do tri godine ne može biti jeftiniji od 1500 eura. Ovako, ako imaš bajat i jeftin bubanj, posle prvog prelaza će ti se opustiti šrafovi koji drže kožu. To govori da će ti na pola pesme bubanj biti raštimovan, pa ćeš morati da vadiš ključ i da ga ponovo štimuješ bez obzira na kvalitet kože.

 

Što se tiče kože, najbolja je remo jer daje najcistiji ton i teško puca. Uostalom, šta da ti kažem kad uglavnom svi najveći bubnjari koriste remo kožu. Kao što su za neke gitariste fender i maršal nezamenljivi u svirci, tako isto su remo kože za vrhunske bubnjare.

 

Što se tiče činela, podjednako su dobre odnosno vrhunske zilđijan, saban i paiste. Ja npr. koristim paiste 2002 i odlično me služe godinama.

 

Daj molim te. Za oko 1000e mozhe da se uzme veoma dobar NOV bubanj,a za polovne da ne prichamo.

Npr. ja sam uzeo godinu dana korishcenog Premiera XPK, breza je u pitanju, za 600e.

I remo i evans su dobre kozhe. Jedino se slazhemo oko 2oo2-ki. =]

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj molim te. Za oko 1000e mozhe da se uzme veoma dobar NOV bubanj,a za polovne da ne prichamo.

Npr. ja sam uzeo godinu dana korishcenog Premiera XPK, breza je u pitanju, za 600e.

I remo i evans su dobre kozhe. Jedino se slazhemo oko 2oo2-ki. =]

 

Da li u taj tvoj komplet od 1000 eura ubrajaš i 3 pecaljke za činele i plus kvalitetne činele? Dodajmo uz to dobre kofere. Pa neću valjda kao početnik da ceo komplet (od 1000 eura) uguram u bas bubanj i sve to gurnem u gepek "Stojadina" i vozim ga na svirku u vražju mater. Prošla su ta vremena...

 

Možeš ti da nađeš bubanj i za sto eura, neki Amati, Trovu i slične sa činelama od simsa, naravno pocinkovanim (sve za 99 :D ). A drugo, sve zavisi sa koje tačke gledaš. Naravno da jedan bubnjar koji svira 25-30 godina neće sebi dozvoliti da kupi bubanj do 1000 eura, jer zna šta ga čeka i sa kojim problemima će se susresti. Pedala sigurno neće biti spid king (nova košta 300 eura). A pogotovo ako je neko početnik, bolje je da uči na Sonoru, Slingerlandu i sl. da bi znao kakav je pravi ton, jer jeftini bubnjevi dosta "lažu" u sviranju. I, onda kad sedne za dobar bubanj, shavti da je sve ono što je do sada učio samo bačeno vreme, odnosno shvati da nema pojma. To je kao kada bih nekom gitaristi savetovao da kupi jeftinu gitaru (npr češku jadnu belu Jolanu iz vremena komunizma!), ubeđujući ga da će kad nju savlada, na Džipsonu ili Fenderu svirati ko Džo Satrijani!

 

Izvini, ne znam koje si godište i koliko sviraš i baviš se ovim poslom, ali raspitaj se malo kod profesionalaca. Reći će ti isto što i ja.

 

Može se desiti da nekom ludom srećom naletiš na jeftin i dobar bubanj, ali ta verovatnoća je u promilima. Koliko sam se u životu namučio sa bubnjevima od tadašnjih 500-600, pa i 1000 maraka. Ode pedala, doboš zveči, pa laže da mu je original tamina pedala, jeste postolje, ali glava i federi su mu od Amatija. A preko prelaza je stavio kožu da ne bih otkrio da su mu napukli i pitanje je dana kad će se raspasti, što se naravno i događalo. Zato sam davno shvatio da bez kinte nema dobrih i sigurnih bubnjeva, ni dobrog tona.

 

Evo jedno pitanje: Koja velika grupa bi primila bubnjara sa krpljenim bubnjem do 1000 eura? Još ako je rasparan... Ali ako te vide sa novim kompletom, vadiš ih iz kofera kao gospodin, sve uglancano, hromirano... sa dobrim ramovima, drukčije te gledaju jer vide da si profesionalac. A ne ono iz gepeka "Stojadina" pravo na audiciju Van Goga (njih baš ne volim, ali dajem primer) sa sve sečenim činelama.

 

I na kraju, da bi nešto dobio, moraš i uložiti, jer ne možeš očekivati večeru ako ne pomogneš u kuhinji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za početak će mu služiti i bubanj od 300€, šta da daje veliku lovu, ako će da izgustira za kratko vreme ili vidi da mu ne ide ili odluči da svira nešto drugo.znači naglasak je na vežbi - pokretima, a ne na opremi (za početak).kasnije ima vremena da se naizkešira love i love, jer tu nema kraja (govorim iz ličnog iskustva)
Ovo što si napisao, u potpunosti se slažem. Ako je još uvek u fazonu danas fudbal, sutra bubanj, prekosutra tenis, onda mu je najbolje da još ne kupuje bubnjeve, nego da plaća jedan vremenski period po dva sata vežbanja u studiu. Pa, ako vidi da je talentovan tj. da ima osećaj za ritam, onda nek skuplja lovu za bubnjeve ukoliko želi ozbiljno time da se bavi. Još ako je dobar bubnjar sa dobrim bubnjevima, uvek će imati tezgu kojom će povratiti uloženo. Od toga se može dobro živeti ko je snalažljiv i poznaje taj krug profesionalaca.
večera se može spremiti i od jeftinijeg materijala, treba samo znati kuvati
Je li to za kuvanje u garaži? Ne brate, ja ga pržim za večeru! Roštilj bato, roštilj. :pivopije: Edited by Donnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...