Jump to content

Machinae Supremacy


Crusader

Recommended Posts

Svedska alternative rock grupa Machinae Supremacy! http://en.wikipedia.org/wiki/Machinae_Supremacy

 

Prvo sam cuo za njih igrajuci igru Jets'n'Guns (http://jng.rakeingrass.com/ tamo imate demo, a moze da se skine i cela verzija preko Bit Torrent-a). Oni su komponovali i odsvirali muziku u celoj igrici.

 

Zanimljiva stvar je da vecinu njihovih pesama mozete besplatno skinuti sa njihovog sajta: http://www.machinaesupremacy.com/discography.htm i http://www.machinaesupremacy.com/downloads.htm

 

Ko se seca Komodora 64, znace za igru Giana Sisters, obavezno neka skine obradu sa drugog linka.

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel Imash Album onaj Deus Ex Machine????????

Samo mi to josh fali!

 

Kakav bend ovo moram da ponovim !

 

i tebi svaka chast ja sam za njih izvalio josh pre 3 god dobio uz neki strani chasopis za kompove kome je bilobrdo programa i demo Jets 'n' Guns igru koja je super vecim delom zbog muzike!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci ipak je neko cuo za njih. cestitam icon_smile.gif

 

Ma ja sam na kompu imao Jets'n'Guns pre godinu dana, i ne znam ni sam kako sam dosao do pune verzije igre. Od tada sam je obrisao a ne mogu nigde da je nadjem (istina, nemam trenutno vremena da se backem s' tim).

 

Ahm, nemam Deus Ex, hocu da nabavim, ali njihova muzika je retka. Inace, sledeceg meseca im izlazi novi album, imas da skines neke pesme sa sajta... ja nisam odusevljen. Videcemo kada ga budemo kupili/skinuli.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

SID station je sintisazjer koji se bazira na chipu izvadjenom iz commodore-a 64, i odatle dolazi taj nevidjeno napalan zvuk, kao sto sam jednom rekao, eto, taj komodor je dobio muda i zasvirao metal. Oni sebe karakterisu kao metal, doduse, imaju svega u svojoj muzici tako da nije potrebno ni definisati ih. Samo se kaze makinae i sve je jasno... icon_rockdevil.gif

 

A ja sam mislio da za to niko nije cuo, sad sam se bas setio da pogledam da li je otvorena tema, a ako ne, planirao sam sam da je otvorim. icon_smile.gif

 

Znaci, svako ko voli malo drugaciji pristup opstepoznatoj materiji, ko je odrastao uz commodore 64, ko voli prodorne klavijature, machinae supremacy je za njega.

 

Znaci, imam sve sto su izdali, a sto moze da se nabavi preko neta...

Albumi:

 

2006 REDEEMER (Hubnester, JMT-Music)

2005 JETS'N'GUNS OST (Machinae Supremacy)

2004 DEUS EX MACHINAE (MBD Records UK)

i jos sve one dz pesmice koje mogu direktala sa sajta da se skinu.

 

Preterani su, ja sam se iskreno odusevio!!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, definitivno su zarazni... evo ne izbajuju mi iz zvucnika.

 

A za one koje su voleli da igraju Nintendo u svoje vreme i provodili mnoge sate ispred televizora uz konzolu evo neceg interesantnog:

 

Game_Over_-_Nintendo_Metal_(Remastered_Edition)-2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
A za one koje su voleli da igraju Nintendo u svoje vreme i provodili mnoge sate ispred televizora uz konzolu evo neceg interesantnog:

 

Game_Over_-_Nintendo_Metal_(Remastered_Edition)-2005

Keva stvar!!!

 

icon_rockdevil.gif

 

Jel ima neshto novo!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Novi Machinae Supremacy album se zove Redeemer...

 

Promenili su stil nekako... Odlican je to album, ali ovaj put tu su vokali, melodic heavy-prog varijanta, c64 klavijature su na zalost potisnute u treci plan (tek u nekim pesmama su tu kako treba), ali album kao album valja! Samo sto sam ocekivao nesto drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nema potrebe da naglasavam da su odlican bend.. samo hocu da dodam da su izuzetno dobri ljudi i trude se oko svojih fanova. letos sam narucivala nov cd decku za rodjendan, i posle nekih silnih problema, stvarno su mi izasli u susret. jako su me prijatno iznenadili, pogotovo Gordon :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 9 months later...
  • 3 months later...

Klasican SID metal.  :mhihi:

 

Inace SID cipovi koji su korisceni u C64 ne proizvode se vise i jedna fabrika je odlucila da pocne da proizvodi sintisajzere sa tim cipom. Ima u svetu mnogo zaludjenika koji slusaju muziku sa tih starih igrica. Moj brat od tetke je jedan od njih. On ima bog te pita koliko hiljada pesama u tom midi formatu. Imaju i posebni plejeri napravljeni za slusanje tih fajlova. Znaci stvarno ima tako dobrih pesama da nekad samo to slusamo da odmorimo od metala, a i zato sto je stvarno feelgood osecaj. :bigblue:

 

http://www.youtube.com/watch?v=xITbEpWr75k

 

Kakva divna progresivica ovde.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...