Jump to content

Gabriel Knight


Feanor

Recommended Posts

Skoro sam skinuo sa neta Gabriel Knight: Sins of the Fathers i jedno nedelju dana se cimao da namestim da radi na Win/Xp, ali... isplatilo se. Ovo jedna od najboljih igara svih vremena. Prica, zaplet, likovi, muzika... Osecaj koji su ranije stvarale tzv. click and point avanture, nezamenjive su bilo kakvom animacijom koje poseduju danasnje igre. Monkey Island, Police Quest, Day of the Tantacle... samo su neka od imena u nizu

 

 

Sto se samog GK-a tice, kad se pojavio bio je pravi BOOM, multimedijalno cude, Pogotovo sto su se tek pojavile CD-verzije igara, a za izdanje GK-a glasove snimali tada extra popularni glumci (npr. glas detektiva Mozlija pozajmio je Mark Hamill, poznatiji po ulozi Luka Skajvokera, nego po imenu). Drugi deo nisam stigao da odigram, jer kada se pojavio na sest diskova, to je bio pravi luksuz priustiti za jednu igru, a kada su pale cene, to se vise nije moglo nabaviti (zato je sada skidam sa neta, zasta ce mi trebati jedno mesec dana). Treci deo je neko 3D govno, mislim da nije vredno ni videti sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhhhhhhh

u to vreme nisam imao komp ali sam zato visio kod ortaka...odigrali smo GK II...i dalje se secam te igre i mogu reci da mi je jedna od omiljenih...atmosfera...prica...

Imali smo i neki 'volk tru' icon_smile.gif koji i nismo bas mnogo koristili

icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Nikako da ne proprustis treci deo! Veruj mi znam sta rpicam, odigrao sam sva tri dela.

Da, treci je strasno kockast 3D, ali prica i zagonetke su vrhunske. Dakle po meni je cak malo bolji od dvojke.

potpuno se slazem! neverovatno dobra avantura. odlicni leekovi, dobri voice-overi, zagonetke, i extra zavrshetak.

 

Pogotovo je prica dobra, sad u jeku manije za Da Vinchijevim Kodom biggrin.gif Mozda je autor te knjige odigrao ovu igru pa resio da napise knjigu laugh.gif

 

Ima li iko prvi deo GK-a ali CD verziju sa audio voice-overima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Igrao sam pre jedno mesec dana Sins of the Fathers i po prvi put sam ga presao (ranija verzija je imala neki bug, pa kada udjem u zamak nesto se zablokira). Umro sam mozgajuci, ali nisam uspeo da je predjem bez resenja. Ipak su neke zagonetke preteske. Gabriel je jedna od mojih omiljenih avantura, a nikako da nabavim trojku :cry: Cuo sam da se u njoj radi o Svetom Gralu i Templarima, sto sigurno samo doprinosi zanimljivosti cele igre.

 

P.S. Jel ima neko knjige Gabriel Knight?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...