Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Nemacki ovcar je uginuo... otrovao ga komsiluk. Jadnicak kasno je stigao veterinar. Celu noc se mucio, bila sam sve vreme sa njim. Jadnicak pametni, ni kriv ni duzan, a trebao je da bude odnesen u azil sutradan. Ubice najgore, treba sve to zaklati. Uginuo je pre 35 minuta....

 

Trebali ste odma da ga nakljukate mlekom,sigurno bi izgurao do dolaska veterinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako su otrovali vucjaka na placu firme u kojoj sam nekada radio. ogroman,star,bio je (kao) cuvar,a pitomijeg psa u zivotu nisam video. a kada su cuvari otisli da ga zakopaju, dosla im je interventna posle 15 min,neko im je prijavio da "neki ljudi hoce da zakopaju les" :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu klali dete nego tvog kera mislim ima neke razlike... da je bilo dete to bi bilo gore. Do I have to do all the thinking? icon_smile.gif

 

 

Mozda ja tog 'kera' volim kao svoje dete! On je tromesecno stene i sigurno nije nicim zasluzio da ga dva odrasla muzjaka napadnu... A pomisli da je neko dete povelo svog psa u setnju...Mislis da ga ne bi napali! I sta jel to znaci da moj pas zasluzuje da ga kolju samo zato sto je moj?! On je bio u kontaktu i sa rotvajlerom i sa dobermanom i sa kane korsom i pit bulom i ni jedan ga pas nije napao...Sta vise umiljavali su se jedan drugom...A i pas je tek stene...Tako da ta dva psa mora da su mnogo sjebana kada napadaju stence...Danas stene sutra ce napasti dete...Tesko da ce ti komsija otrovati dete ali ako drzi krvolocne pse nevezene i otvoreno dvoriste postoji velika sansa da ce napasti i dete... Kada ih je napao odrastao pit bul jedan je pobegao a drugom su jedva spasli nogu jer su morali da biju pita i da mu guraju sipku u usta...Dakle ti psi biraju slabije kao zrtve. I sta sad bi trebalo svi da kazu pa nema veze napao je psa i da niko ne ucini nista povodom toga...E sutra ce ti psi i napasti dete a tada ce vec biti kasno...Tako da ti 'don't do any thinking'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to se sve desava zato sto drzava nece da preduzme nista povodom nezbrinutih pasa i macki...mislim te zivotinje nisu krive sto ih niko nece ali recimo copor pasa lutalica moze da predstavlja veliku pretnju... I onda se ljudi bore na sve nacine protiv toga...Ne kazem da je trovanje resenje...a trovanje bespomocnog i mirnog psa kao sto je slucaj sa gorepomenutim vucijakom je van svake pameti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branislava like odgovor:

 

Sta se lozish, sta ocekujesh ovde na YUMu da ti pomognu oko tvog psa, idi bolje na neki forum o zivotinjama i izalzi tvoj problem tamo.

 

 

Nisam dosla na jumetal da trazim pomoc...Daleko od toga...samo sam ostavila komentar na neke stvari koje nisu u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaha,bas ima nadrkanu facu :)

 

A to za te pse koljace,to je normalno,neki gazda ludak/kreten/retard ih ucio da napadaju sve sto se krece. Jednom sam ja tako setala sa drugaricom po njenom kraju(Umka) pogledam ja ka nekoj kuci, otvoreno dvoriste. Prolazimo pored, kad niotkud dva ogromna vucijaka jedan pored drugog idu ka nama, i to u nekom lovackom stavu....naravno, polakim korakom(ikao je drugarica htela da trci) se udaljile, jer da smo potrcale...moja guzica bi bila negde usput na putu :/

Ljudi su jednostavno govna, sisli sa nekog brda nikad zivotinju nisu videli kao prijatelja vec kao hranu ili nesto sto ce da laje i cuva kucu. Cesto sam vidjala ljude koji drze psa 24h na lancu od 2 m i daju mu na dan koricu hleba,samo da prezivi i neku blatnjavu vodu. Moj dzukac se kupa sa samponom za pse,cesljam ga barem 1 nedeljno, ima pedigre hranu, kupim mu i neke vitamine, pa jebeno sam mu kupila cokoladicu za pse!!!

da je ovaj vuchijak bio chipovan....da sam saznala ko je..ja se kunem da bi mu ruku otfikarila.

 

ps. osmislila sam flajer gde se "zahvaljujem komsiluku" sto su otrovali psa sa sve njegovom slikom.

ja sam svima napomenula da ce pas da bude odveden uskoro.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...