Jump to content

Stari Rpg-ovi...


Opera Ghost

Recommended Posts

Pre neki dan sam bas opet proleteo kroz Dark Sun 1 i 2,pa me puce neka nostalgija opet...reko,jel uziva jos neko u starim frpovima ovde?

 

Pogotovo SSI igre:Eye Of Beholder,Al-Qadim,Ravenloft,Dark Sun...

 

Pa onda Conan The Cimmerian,Shadowrun...eh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja vecinu tih igara...

 

E Betrayal At Krondor-to je bila keva od igre...

 

Daggerfall,Arena isto...

 

Ma tema je za sve rpg-ove do Might & Magic VI-uzeo sam nju za granicu jer tad je krenuo preporod FRP-a,iako smo se svi nadali da ce to poceti jos sa Stonekeep-om...ko se seca Stonekeepa? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E BAK sam skinuo baš pre par nedelja al mi nije radila, zaista nije lako (ni sa dosboxom) naterati te matore igre da rade ..

 

Ja imam komp od '93, ali pošto sam tada imao 9 godina nisam bio u stanju da se snađem sa RPG igrama pa sam uglavnom igrao Sijerine i Lukasove avanture. Preko njih sam i navatao Quest for Glory u koji je bio RPG u neku ruku ... potom igre poput Conquest of Longbows ... kasnije sam se zaljubio u strategije

 

...

 

Skinuo sam juče Lands of Lore i baš je strava, kada bih je naterao da radi u fulskrinu bilo bi to kickass. Kako cenite onaj nastavak koji je izašao na 4 cda? ... ja se kroz maglu sećam da je imao sjajne cutsceenove na šta smo se mi klinci tada pržili neviđeno. Imao sam je valjda tada samo iznajmljenu verziju na 1 dan, 4 cda je bilo tada preskupo icon_wink.gif

 

živeli

Edited by Old Smuggler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realms of Arkania - Star Trail, pre jedno 10ak i vise godina...

 

Nikad vise nisam uzivao uz neku igru (osim mozda Realms of the Haunting, al to i nije rpg, a i nikad je nisam zavrsio, strah me bilo)... icon_smile.gif

 

 

Realms Of Arkania - Star Trail link

http://www.abandonia.com/games/102/Realmso...iaStarTrail.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman otvorim Abandoniu da pogledam naslove koje si naveo kad ono tamo (iako većina igara može da se dl-uje za dž) za sve mora da se da kinta ... bedak.

 

Meni je bedak što ih nisam sve poskidao kad su bile for free i kad se nije javila ova mami-para organizacija koja kao "štiti" igrice. Pre 2 godine si mogao da skineš i sve Donkey Kong za SNES i Tekkene, a sad ti jedino preostaje da kontaktiraš one Hrvate sa abandonie i da ih pitaš da ti pošalju na email (ja sam tako dobio The Last Ninja serial icon_smile.gif)

 

Inače.. jel Final Fantasy VII spada u stare RPG-ove? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa, ono...sedmi-osmi razred, ako se dobro secam biggrin.gif . Znaci, i ne bas. icon_redface.gif

Ali svi (neophodni) prateci elementi su bili tu - noc, ugaseno svetlo, sama u sobi, slusalice (naravno) i brat koji je obozavao da mi se usunja u sobu (od cega i vucem najgore traume no.gificon_smile.gif ) i DOBRO me prepadne. Kad se samo setim....laugh.gif

Ali, zato mi se oprasta. biggrin.gif

Za Doom 3 ne znam, al' dvojka je smejurija. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...