Jump to content

Sms Poetry


Rob Swire

Recommended Posts

znaci, pade mi na pamet, ali nisam siguran da lli je ovako necega vec bilo..

ovo je namenjeno ljudima odavde, koji, zapravo, znaju nesto da napisu. posto sebe ne svrstavam u tu kategoriju, samo cu vam izloziti ideju.

jedan SMS ima, koliko znam, 160 karaktera.svi znate za sta ga sve koristimo, od ugovaranja datea sa super ribom/likom, do ugovaranja tuce pred tekmu.. e sad, pravila ove igre su:

u 160 karaktera(znaci, tu su I razmaci I interpunkcijski znaci), pokusajte da napisete neku poezijicu...sa emo sadrzajem, po mogucstvu.mislim, ideja je da preskocite ona standardna proseravanja u vidu pesmica o sarmi, odlazenju u WC i tome kako je necija keva, zapravo, prostitutka;budite ozbiljni. zanima me ko koliko moze da kaze i da se izrazi na tako malom prostoru.

emo/depresivci, napred i navali!

 

a posle cemo o tome sta je sranje, a sta valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prilazem odmah za prvu kategoriju, jes da je malo zbudzeno stalo u jednu...

 

KOVACH

 

Lagano prolaze otkucaji nakovnja

U ocima svetlost iz dubina zemlje

Dok znoj mu se cedi niz ledja

nabreklih misica,cvrstoga stava

on odmerava udarce

dva,tri,cetiri

stotine puta

I gvoždje čelik postaje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da jesam.

aj sad back to topic...

 

ovo je sms koji sam dobio pre par dana, i verovatno najlepse srocena poruka koju sam ikada dobio...od jedne drage osobe, koje dugo nije bilo u mojoj okolini...

 

"Maybe you were just whispering to a wrong ear when I was drunk or asleep, or I was singing while you were screaming, still we hear each other quite clear, even if we're not sure if other exists..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Once Upon A Time

 

Bio sam otvoren za reci, za dodir i pogled.Ti to znas i znala si ko sam,znala si i onda kad su se moji drhtaji preneli na tebe...Onda, secas se?Onda,prvi put...

I posle ja perverzan:)

Evo o topicu: Mnogo je debilno ,makar po meni, a da ne pricam pateticno pisati tako te digitalne poruke+otvaranje ove teme za one koji nemogu da smisle pa da ukradu tudje misli i posalju nekoj cawi koja ce se odusheviti......uzasno i morbidno!Posaljite pismo pa pishite koliko ocete a ne da vas ogranicava tamo neki mobtel i font size i gluposti....Izrazite sebe prema drugima ne druge prema vama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema i bas ju je Smorock otvorila (i zatvorila vrlo brzo) ...

Rekao sam tada a reci cu i sada: sve sto napisete ovde - neko ce poslati nekom drugom i Vas ce, ni krive ni duzne, neko pokrasti i isplagirati.

Djura, Pera, Zika ce se hvaliti i muvati ribe necim sto nije smislio.

To nije dzentlmenski, to je slepcarenje.

Znam da tipovi ribama i ribe tipovima salju takva sranja i ispadaju "cool", budu "smekeri" ...

Ono sto sam i sam napisao ne smatram da ima vrednost, samo kao dokaz da u tih 160 moze da se kaze mnogo.

Ideja kao ideja je odlicna ali bojim se, neodrziva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle ja perverzan:)

Evo o topicu: Mnogo je debilno ,makar po meni, a da ne pricam pateticno pisati tako te digitalne poruke+otvaranje ove teme za one koji nemogu da smisle pa da ukradu tudje misli i posalju nekoj cawi koja ce se odusheviti......uzasno i morbidno!Posaljite pismo pa pishite koliko ocete a ne da vas ogranicava tamo neki mobtel i font size i gluposti....Izrazite sebe prema drugima ne druge prema vama...

brate, propustas poentu. sto se mene tice, napisi kako se lozis na svoju majku, ako je lepo sroceno, to je to. poenta je u tome, kao sto kaze, gavrosaurus, da se kaze mnogo u 160 karaktera. a ako je neko u duhu da krade poruke ODAVDE...onda nemam sta dalje da kazem...

predlozio sam emo tematiku da bih u startu izbegao pametnjakovice koji se proseravaju...

 

EDIT: predlazem dizanje warn levela za 20% pri svakom nepravilnom pisanju rechce "ne", a pogotovo na forumu "snaga reci"...

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema i bas ju je Smorock otvorila (i zatvorila vrlo brzo) ...

Rekao sam tada a reci cu i sada: sve sto napisete ovde - neko ce poslati nekom drugom i Vas ce, ni krive ni duzne, neko pokrasti i isplagirati.

Djura, Pera, Zika ce se hvaliti i muvati ribe necim sto nije smislio.

To nije dzentlmenski, to je slepcarenje.

Znam da tipovi ribama i ribe tipovima salju takva sranja i ispadaju "cool", budu "smekeri" ...

Ono sto sam i sam napisao ne smatram da ima vrednost, samo kao dokaz da u tih 160 moze da se kaze mnogo.

Ideja kao ideja je odlicna ali bojim se, neodrziva ...

Ja svojoj devojci uvek posaljem nesto iz svoje glave...to je njoj super...UPRAVU JE COVEK icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema i bas ju je Smorock otvorila (i zatvorila vrlo brzo) ...

Rekao sam tada a reci cu i sada: sve sto napisete ovde - neko ce poslati nekom drugom i Vas ce, ni krive ni duzne, neko pokrasti i isplagirati.

Djura, Pera, Zika ce se hvaliti i muvati ribe necim sto nije smislio.

To nije dzentlmenski, to je slepcarenje.

Znam da tipovi ribama i ribe tipovima salju takva sranja i ispadaju "cool", budu "smekeri" ...

Ono sto sam i sam napisao ne smatram da ima vrednost, samo kao dokaz da u tih 160 moze da se kaze mnogo.

Ideja kao ideja je odlicna ali bojim se, neodrziva ...

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Pa da... ipak poruka sluzi da od jednog para ociju stigne do onog drugog para ociju, koje ce razumeti sta pise na tom malenom display!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovaj SMS ipak najbolji:

 

Sunce je raspizdilo svoji zraci,

Morava kotrlja obluchci po plicaci,

Vrapci se jebu ki konji,

Ja te volim jebes mi mater.

 

icon_rockdevil.gificon_biggrin.gificon_rockdevil.gificon_biggrin.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Пљеском

Длана о длан

задрхтале су обрве

и осмех се слио на усне

Беше реч у почетку

која је на врховима прстију

ушла ти у ухо

и загревала се

све док уши не поцрвенеше

 

Да не буде забуне, неки од размака су скраћени да би стало у један СМС, типа: БешеРечУПочетку и те форе ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh kad bih ja dobila onu poruku! JOs od nekog! Ma ja sam to izmislila dok sam kucala. Ako gavrosauruse mislis na mene. Ako ne onda nista.

 

Evo drugog pokusaja>

 

Kopce korseta pucaju pri pogledu

Sarmirana devojka ostaje da kleci

Ja jesam na zemlji, sa kosom u vodi

Al gola od bola sa haljinom na pola

Ti li si taj sto gleda me i bezi

Pruzi mi ruku na damu se ne rezi.

 

Kome li mogu ovo da posaljem?

Neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je previse svega u ovome, mozda treba malo procistiti, ovako je pomalo nejasno sta zelis, znas: celu haljinu, coveka, korset, biti celom, manje bezanja i sl.

Znas, odredi fokus ...

Taj neki fazon ...

Da taj neko oseti da je za njega, da ne misli: sta ova prica, o cemu se ovde radi ...?

Pa da ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...