Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

Ljudi, da li recimo u muzickim skolama primaju na prijemni iz solo pevanja ovakve tutumalje poput mene koji nemaju skoro nikakvo predznanje iz teorije.....ako da, kada su obicno ti prijemni, koliko kostaju casovi, i koje muzicke u BGu preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primaju, solo pevači su (po nepisanom pravilu) najveće tutumalije što se tiče solfeđa i teorije. :da: Dođu bez predzananja, odu bez znanja :mhihi: Sve u svemu, teorija ti za taj odsek nije relevatna, ali ako ti se sluh ne razvije, može zasmetati kasnije.

Šta koliko koštaju? :lol: Misliš na privatne časove? WHISPER EVE to možda zna... Jedna godina niže i srednje muzičke je 100 evra.

Zaobiđi Vučković i Slavenski; u Lisinskom se jedino Aneta Ilić nešto ističe; u Kosti Manojloviću ima jedna jako dobra profesorka, Svetlana čini mi se; u Stankoviću je Ljubica (ne primati se na to da je Olivera najbolja jer je šef odseka); u Biničkom je samo niža, šta ima da se zavlačiš po Senjaku :); Jenko je u smrdljivoj Rakovici i tamo, opet, valja samo Ljubica koja tu radi honorarno, tako da... ako ti je do centra i ugleda... Stanković. ;) A izvikani Mokranjac da ne komentarišem. :) Tamo idi ako želiš slušati kvalitetne smejurije.

Prijemni za nižu su sredina/kraj maja, a za srednju kraj maja/početak juna.

E, sad reci hvala. :mhihi::)

Edited by ~Snowy Owl~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceca u Kosti je opasna profesorka... mlada, nije ogranicena u glavi... Isto tako je super i Marina kod koje sam isla dve godine na pevanje...isto iz koste... zavisi sta te interesuje da pevas... ako te ne zanima solo-pevanje idi kod Jelene Revisin u Stankovic da te preslusa (ona predaje jazz-pevanje) i da ti preporuci neku profesorku ako za jazz nisi zainteresovan/a... Predznanje ti koliko znam ne treba... bitno je da imas ritma i sluha... skolovanje ti traje 2god/niza + 2god/srednja.. zato sto se prvo upisujes u nizu ne treba ti predznanje...

 

tolko od mene... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srednja traje standardne 4 godine :D S tim što to prekraćuju oni gladni slave i akademije. :mhihi:

Što da ide kod Jelene i da se mlatara par godina sa džezom kad ovde nema džez akademije :)

Tako se kreće putem kućnog pevača, što je na primer sada moja malenkost. :cool:

Edited by ~Snowy Owl~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno.....znaci, tek su u maju prijemni? Znate kako, sto se tice teorije, solfedja, skala i tih kuraca, stvarno imam minimalno znanje, a sto se samog pevanja tice, imam par meseci iskustva u skolskom horu, gde sam bio bas (izbacen zbog nediscipline), kao i ovo malo kucnog pevanja sto nerviram komsije. :D U svakom slucaju, isao bih u nizu prvo (ne verujem da bi me shvatili ozbiljno kad bih dosao s mojim glasom u srednju) :)

A jel'se placa i izlazak na prijemni, ili kako?I kako izgleda taj prijemni? Jel'samo provera sluha i raspona, ili treba da pripremis neku pesmicu?

Sto se mene tice, ja se ne bih potucao po tim dzez casovima, vec ono konvencionalno solo pevanje, dakle, sto vuce ka klasici......

Hvala jos jedared na informacijama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis'im na privatne časove arlaukanja kod nekog profesora da bi se izbeglo jebavanje sa školskim procedurama. Ne znam kako izgleda ;) Sigurno bolje nego višenje po muzičkim sa zaludnim umjetnicima.

Edited by ~Snowy Owl~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod 20 evara nema, daklem od 20-50 koštuva čas. Ne znam za ove de luks bakute (Rakočević, Smiljanić...), ali su vjerojatno paprenije. Ako želiš radne subote, interne, ispite, kosti u grlu zvane "solfeđo" i "harmonija", ti idi u mjuzičku, "naučićeš masu stvari tamo" :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi sta hoces...ovde ne mozes da dobijes neke blize informacije... glas je individualan instrument... treba da odes kod neke profesorke... (u neku muzicku skolu) da trazis da te preslusa i da ti ta profesorka da savet... to nista neces platiti.. :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno? Znaci dzabe savet? Pa necu, ja sam iz domacinske kuce, oduzio bih se ja vec nekako toj profanki.....

Salu na stranu, hvala na informacijama, cenim da sam ja covek siroma' za privatne casove.....u svakom slucaju gledacu da u narednim mesecima odem na "preslusavanje" kod nekog profesora, cisto da vidim ima li svrhe i izlaziti na bilo kakav prijemni ispit........

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...