Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

Aj', 'mesto sto tupite, da cujemo to pojanje. Mojne bre te srpske radikalne price. Vala sam se naslusao opernjaka, We'll be your judges, kao u Bibliji, Tori i slicno :ph34r:.

 

Pa sad, ako imate 'what it takes' :muzicar: ...

 

P.S. Juga je i dalje Diznilend, mos' prodajes maglu letnji dan do podne :angry: . Za ime sveta, kod nas je i dalje neki Brega veliki 'mag' (madjionicar).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisala reply, ali se nije poslao... malo je ispalo iz konteksta i malo sam zaboravila sta htedoh reci, ali otprilike je zvucalo ovako: :)

 

Sto se tice g. Popova: kakav god bio, on je sada u mojim ocima potpuni amater i drparos. Ljudi moji, pevanje se uci celoga zivota, ne postoje vrhunski pevaci koji nauce da pevaju za 20 casova. Postoje ljudi kojima je grlo bogom otvoreno dano i ljudi koji uce da oslobode svoje grlo. Zatim tehnika disanja se uci i usavrsava. Postavljanje tonova itd. Gospode, ne nasedajte na te gluposti! Tu su koleginice sa Akademije da me podrze, jel tako? :) Ucis godinama da pevas i uvek imas utisak da ima jos gomila stvarni koje nisi resio-la kako treba...

 

E sad, biti nezan lirski sopran je gore nego biti netalentovan :) Ozbiljno! Nemoj cigarete, nemoj sladolede, nemoj hladnu Coca-colu, nemoj da se deres, nemoj da places, nemoj da dobijes... Ma sve :) Zatvoricu se u neku najvisu kulu :) Najgore od svega je sto ja pricam nepravilno, pa imate utisak kao da mi konstantno 'puca' glas. Niko nikada nema utisak da imam tako 'andjeoski' glas :P Dok ne zapevam, naravno :)

 

 

Interesuje me koliko ste vi sigurni kada je pevanje u pitanju? Ali ne profesionalno, nego ono amatersko, tipa: "Hajde nam nesto peeeevaj sada". Uglavnom ljudi koji znaju da pevaju imaju neka opravdanja tipa - boli me ovo ili ono. Ja cesto kazem: "Nisam se raspevala" :) Posle se krstim samoj sebi. S druge strane, moj problem je sto tesko zapevam, ali kad pocnem - niko me ne moze zaustaviti :) Tek je to uzasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam lirski sopranchicj :D

ja sam vrlo ROBUSAN zenski glas :rockdevil:

ja sam jedan MEZZO-odnosno MEZZETINA

i kad mi neshto biva sa grlom -obichno zvuchim kao traktor ili koje drugo ogromno prevozno sredstvo kad pochne brrrrmanjjajjjbrrmnj :lol:

ili zvuchim kao mushki bas-bariton :lol:

I mogu da pevam ali u njihovom tonalitetu jel! :lol:

 

i slazem se da se pevanje uchi ceo zivot

to je za one koji zaista hocje da imaju jednu dobru tehniku ZANAVEK

 

ali postoje ljudi koji znaju shta kod njih onako BASH BASH ne valja i uzmu nekoliko chasova da porade na problemu,malo to "usavrshe" i teraju dalje po starom ,pa dokle doguraju

 

opet to je za pohvaliti shto neko zna gde shkripi i kad neko hocje da unapredi svoje pevushenje

ali daleko je od toga da cje za par chasova postati VOKALNI UMETNIK

 

:D

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da svi ovi ljudi koji su trazili savete i neke ucitelje, ni ne misle da je moguce nauciti sve ono sto se nauci u skoli. Ali kao sto za gitaru ne moras da ides u nizu, pa visu, pa jos 15 skola, nego je dovoljno da imas dobrog ucitelja, valjda postoji i neko ko moze da te nauci da pevash. Da zna sta ti treba, da zna sve, i da zna kako da tebe nauci.

 

To je ovde glavno pitanje i ako znate tako nekoga, onda recite tim ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

profesori solo pevanja mogu da nauche neke stvari ljude koji necje da budu "OPERSKI PEVACHI"

pre oni nego, neki tamo koji prodaju muda za bubrege

tako da -ti ne morash da idesh u shkolu,ali idi na chasove kod nekog od valjanih profesora i to je to,pa naprosto kad se ti osetish dovoljno zadovoljnim onim shto si uradio za to vreme PREKINI->

 

ne valja zuriti i poshto poto se truditi da uradish vishe nego shto realno mozesh za shto kracje vreme,od toga nema nishta,ode mast u propast->

idi svojim tempom

i stani kad dodjesh do tachke "kjuchanja "

i ono shto si nauchio za to vreme,to cje ti ostati

:D

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene muci jedna stvar....

 

 

imam ok boju glasa...

istacan sluh...

veliku jacinu...i znam da baratam sa mikrofonom..

 

eh sad...

 

pusim...

cesto sam promukla...

izgubila sam raspon, sa skoro 4 oktave sam spala na 2,5.. (pevala sam u horu sva 4 zenska glasa i imala sam raspon od velikog A do E2 punim glasom i do F3 falsetom)

ne znam tehniku disanja... imam vibrato koji ne umem da kontrolisem i glas mi nije mnogo pokretljiv..

 

sta da radim...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vezbati vezbati i smao vezbati :D

kao shto postoje vezbe za pevache koji uopshte nemaju vibrato

tako postoji i za one koji ga imaju previshe tako i za sve ostalo

svaki pevach ima individualne probleme

i zato je individualan pristup profesora neophodan

 

shto ne odesh kod KALIjevog cjaleta na par chasova

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me koliko ste vi sigurni kada je pevanje u pitanju? Ali ne profesionalno, nego ono amatersko, tipa: "Hajde nam nesto peeeevaj sada". Uglavnom ljudi koji znaju da pevaju imaju neka opravdanja tipa - boli me ovo ili ono. Ja cesto kazem: "Nisam se raspevala" :) Posle se krstim samoj sebi. S druge strane, moj problem je sto tesko zapevam, ali kad pocnem - niko me ne moze zaustaviti :) Tek je to uzasno :)

ja nemam te probleme. obozavam da pevam pred drugima i spremna sam u svako doba da zapevam, posebno nada je neklasicni repertoar u pitanju, tj. ono sto privatno slusam. i kao vecina pevaca, priznajem da imam poveci ego kada je pevanje u pitanju i volim da budem u centru paznje. jbg, ili jesi ili nisi rodjen za pevanje :) sa druge strane, znam osobe koje obozavaju da pevaju i lepo pevaju, ali jednostavno nemaju petlju da zapevaju pred vecom masom tako da im dzaba sve. nije sve ni u glasu. osoba prosecnog glasa i velike harizme nekad napravi veci bum od ne znam koliko dobrog pevaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Black_Widow za sve sto je napisala u prethodna 2 posta! :) (I zavidim na dubinama :P)

 

A sto se pevanja tice - kad treba da pevam na sceni, onda sam svoj na svome, ali kada treba da pevam nekom posebno - tesko mi je da pocnem. To obicno malo iritira :) Treba mi 3-5 minuta da se nakanim da pocnem. A kao sto rekoh, ako se to desi, onda nema kraja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene muci jedna stvar....

imam ok boju glasa...

istacan sluh...

veliku jacinu...i znam da baratam sa mikrofonom..

 

eh sad...

 

pusim...

cesto sam promukla...

izgubila sam raspon, sa skoro 4 oktave sam spala na 2,5.. (pevala sam u horu sva 4 zenska glasa i imala sam raspon od velikog A do E2 punim glasom i do F3 falsetom)

ne znam tehniku disanja... imam vibrato koji ne umem da kontrolisem i glas mi nije mnogo pokretljiv..

 

sta da radim...?

 

 

 

 

Batali sve ostalo i pevaj death, to ti je sigurica :mrgreen: Naravno, pojacaj tempo sa cigarama, i oprobaj se sa necim ljutim domacim :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i oprobaj se sa necim ljutim domacim"

(ne radi mi quote dugme...)

Ovo stvarno povećava raspon glasa, bar meni. Kada popijem par komada mogu punim glasim da izvučem neke tonove koje inače mogu da pevam samo falsetom (a ne koristim falset iz principa :violent::))

Rakija je najbolji prijatelj svakog pevača :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene muci jedna stvar....

imam ok boju glasa...

istacan sluh...

veliku jacinu...i znam da baratam sa mikrofonom..

 

eh sad...

 

pusim...

cesto sam promukla...

izgubila sam raspon, sa skoro 4 oktave sam spala na 2,5.. (pevala sam u horu sva 4 zenska glasa i imala sam raspon od velikog A do E2 punim glasom i do F3 falsetom)

ne znam tehniku disanja... imam vibrato koji ne umem da kontrolisem i glas mi nije mnogo pokretljiv..

 

sta da radim...?

OK, momci, ko se ulogovao kao Whisper Eve pa sad zajebava? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam se dopada Vasilisa?

 

Ima klasicno obrazovanje, a peva etno, sa otvorenim vokalima. Podrzano na dahu, a da ni malo ne gubi autenticnost. Dobro, tako nikada ne bi moglo da se peva na 'bas' i na 'glas' (to su najstarija i manje stara tehnika izvornog pevanja), ali takvo pevanje je prava tortura. I prevazidjeno je, da... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par linkova za one koji hoce da uce belcanto a i bogami za one koji hoce da uce screamove, grohlove i ostale metalske stuff:

 

Melissa Cross (zena koja radi sa Brianom Fairom-Shadows Fall, Philom Labonteom-All That Remains, Randyem-Lamb of God...)

Melissa Cross - The Zen of Screaming?

 

a ovde i DVD (ko skida preko Torrenta)

Zen of Screaming DVD

 

imam jos jednu finu skolicu-Vocal Coach...Za svo fino pevanje (raspevavanje,vezbe disanja,raspon glasa, dikcija, ma sve)...Pa kome treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par linkova za one koji hoce da uce belcanto a i bogami za one koji hoce da uce screamove, grohlove i ostale metalske stuff:

 

Melissa Cross (zena koja radi sa Brianom Fairom-Shadows Fall, Philom Labonteom-All That Remains, Randyem-Lamb of God...)

Melissa Cross - The Zen of Screaming?

 

a ovde i DVD (ko skida preko Torrenta)

Zen of Screaming DVD

 

imam jos jednu finu skolicu-Vocal Coach...Za svo fino pevanje (raspevavanje,vezbe disanja,raspon glasa, dikcija, ma sve)...Pa kome treba...

 

U februaru izlazi The Zen of Screaming 2... resila Melissa da jos malo mazne pare. Neka i treba, svaka joj cast! :pivopije:

Inace DVD je bas koristan! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi interesovalo, posto imam pevaca koji je ubedjen da je najbolji ... a zvuci kao kurac. Mislim ima lepu boju glasa, ali ... tonovi i pevanje :) :) :) :).

 

Tako da neka razmena, ili saljes na mail ili sta vec ???

 

 

Malo je veliko da ide na mail :ph34r::) zezam se sibni adresu na pp i saljem ti sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...