Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Ispravka - u Somaliji nisu ginuli Marinci, vec pripadnici Army Ranger-a i Delta Force-a (i par SOAR pilota) sto se amerikanaca tice... 19 ukupno mrtvih, 18 u akciji, jedan 2 dana posle tokom minobacaskog napada (84 ranjenih).

 

Aj' nemoj si na kraj srca. I kept it simple. Burazer naseg srpskog zeta (Amer) je navodno bio tamo. Kaze covek. Sad, mi smo ga svi prozvali kao ne jedi govna, bas si tamo bio. Kazu, fakat je sluzio u ovoj Δέλτα ekipi. Ali mi ga i dalje zezamo. Tu su se susreli po prvi put sa 'talijanskim ziroskopskim 'ljubim ti guzu minama'. Mina ima explozivno punjenje (nista novo), ziroskop (nista novo) i elektromotor koji je onako loptastu pici oko ziroskopa da ide hodnikom/koridorom levo-desno, gore-dole. Sad gore, malo teze, ali levo-desno i dole ko iz .... you fill in the blanks. Koga mina nije jurila, taj ne zna sta je ringispil, rece babo i ode da se oseca kako krme u Teheranu. A i specijalci su puni prica ko govno vitamina, kapiram. No, specijalci jesu puni prica, tako da ignorisite prethodno.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj Ivan mora biti super ozbiljan kad su u pitanju vojska/policija i ostale oruzane sile. ne smijes promasiti nikakav podatak, odma` ispravlja :lol:

 

 

inace, blago zetu.. jurila ga mina.. inace, black hawk down ubjedljivo najgori film koji odgledah. koliko krvi i mrtvih, nista ispeglali u cenzuri nisu.. da sam htjela realnost, isla bi u mogadisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam na kraj srca, samo kazem... Marinci su bili prisutni, kao i ostali, ali nisu direktno ucestvovali... Oni danas odrzavaju Camp Lemonier, u Dzibutiju (tako da su stalno prisutni Rogu Afrike)... ;)

Pored mnogobrojih instalacija u svetu, kratkorocno su imali i Camp Monteith u Gnjilanama (oko 30km istocno od Camp Bondsteel), ali ga predadose Kosovsko Zlocinackom Korpusu na upotrebu.. Inace, to bejase nekakva artiljerijska postrojbina Vojske Jugoslavije, ali sravnjeno '99-te kao i dosta ostalih postrojbina i struktura (sto da bi se anulisalo, sto da bi se ponovo naselilo, i prepravilo po njihovom standardu)..

 

Inace, specijalci kao specijalci - pogotovu ofanzivne vojske, kako nece biti puni iskustva! Dugo se bave time, svakojake treninge prolaze, svakojake misije (ovde tek pocinje..), nisu svi u fazonu sistematskih ubistava i miniranja objekata, dosta dejstvuju kao posmatraci, savetnici, itd... Uloge koje ljudi ne bi ni znali, ili mislili da su ekskluzivne obavestajnim sluzbama.. CIA (Ciganska Informativna Agencija) je tu samo dezurni smrad! :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, blago zetu.. jurila ga mina..

 

Kazem, nije mu bas svaku verovati, fakat.

 

 

Mada znas sta? Nije ni meni verovati. 100%. Ni mnogo manje od 100%. Sto rece Perhan, 'Od kako sam sebe u'vatio da lazem, ne verujem vise nikom'. Sumnjiv sam sam sebi.

 

Inace, specijalci kao specijalci - pogotovu ofanzivne vojske, kako nece biti puni iskustva! Dugo se bave time, svakojake treninge prolaze, svakojake misije (ovde tek pocinje..), nisu svi u fazonu sistematskih ubistava i miniranja objekata, dosta dejstvuju kao posmatraci, savetnici, itd... Uloge koje ljudi ne bi ni znali, ili mislili da su ekskluzivne obavestajnim sluzbama.. CIA (Ciganska Informativna Agencija) je tu samo dezurni smrad! :puke:

 

Ja ne kapiram tvoj prilaz, ti pola vremena skidas kapu Amerima (i time implicitno ukazujes na cinjenicu da druge Armije i nemaju bas tu puno sta da traze) a pola vremena navijas za Srbiju. What gives? Mislim, je li Srbija ili je Ameriga? Kad ja slucajno spomenem Srbiju i Amerigu, i kako tu treba da bude neki jebacki savez kao pre 150 godina, svi me odjebu iz starta. Ne znajuci da je nas najstariji stojeci vojno politicki sporazum (Srba jelda) bio sa AMerigom. Iz hiljadu osamsto saruvene i nene. E kad bi znali. Idem ja bre da cucim u uglu, na kukuruzu, zbog ovih sto prizivaju marksizam. Odo. Na kolena. Kukuruz.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nece da se seti da nam je Amerika upravo darivala banat iako nam nikad nije pripadao i niko se tu nije bunio sto smo nezakonito maznuli deo tudje teritorije .... jbg licemerni smo mi kao narod.

 

Ne treba gledati emocije vec interes. Jeste, pre 10 godina se desilo sta se desilo, ok, da ne ulazimo sad u tu raspravu, ali treba gledati sta dalje, treba proceniti sa kim treba biti u ekipi, ko je taj ko drma svetom, jebe keve i jebace ih jos jako dugo i sa njim sklopiti dil. I jos jedna stvar za rusofile: koja je to drzava imala ikakve koristi od saveza sa Rusima ili Sovjetima? Samo smrt, pljacku i unisten zivotni standard. I gde ces bolji primer kome se treba prikloniti od Severne i Juzne Koreje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusija i ne traži da joj se neko prikloni, umesto Americi, jer i ne posmatra sebe kao rivala SAD. To što se Ameri tripuju da imaju neprijatelje na sve strane je njihova paranoja od koje samo štetu mogu da imaju. Za razliku od njih, Rusi su izvukli pouke iz sopstvene paranoje, koja ih je krasila vekovima. Situacija je sada daleko drugačija. Ne vidim da je Kosovo procvetalo otkako su mu Amerikanci pomogli da ostvari nezavisnost. Na drugoj strani, Srbi od pamtiveka imaju posebne simpatije prema Rusima i to ne treba gušiti. Lično bih mnogo više voleo da sam Rus nego Srbin - živeo bih u mnogo metalskijoj sredini no što je ova. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...A sad cu ti reci zasto ruska vojska nikad nece biti kao USA vojska: kada je americki vojnik zarobljen on mora biti nadjen i oslobodjen, svaki pojedinac je bitan i o njemu se vodi racuna, on je neko, on je licnost, covek, a to smo mi u Sremu i te kako videli, po pilota oborenog aviona u roku od svega par minuta doslo je vise helokoptera uz podrsku aviona. Svaki covek im je vazan, a zamisli koji je to onda moral kod vojnika, kada zna da ga cene, da je neko i nesto, ako padne ili ga zarobe njegovi ce dati sve od sebe da dodju do njega.

 

Kao sto videsmo juce, ne mora da je u pitanju ni vojnik. Neki papani pirati cimaju tamo okolo Amera kapetana koji se zrtvovao da ostane sa piratima da bi ovi pustili posadu civilnog broda. Elem, pirati drze preko 200 talaca i pitaj Boga koliko brodova iz celog sveta, cele Evrope i traze pare za otkup. Onda su se zajebali i u'apsili jednog jedinog Amera i americki brod. I? Tras u glavu. Nema bre tu zajebavanja. Potegli su specijalce pitaj Isusa odakle da oslobode jednog jedinog Amera. I naravno, oslobodise ga dok si rekao britva. A ovi ostali papani nek placaju ucenu. Jeste dedice, tako se to radi, kratko i jebitacno. Najjaci su sad ovi pirati koji prete kako ce da jebu Amerima dadaiju. To je kao onomad sto smo im mi pretili. Amerima malo fali da ih zasvrbi pa da se sjate u Somaliju i sjebu govna jednom za svagda. Zajebano je jer su Somalijci muslimani, a to ce onda imati los odjek u Islamu. Moraju prvo da dobiju 'clearance' od arapa.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kalif - Srbija bi trebala da je najmocnija sila na svetu, ali posto nije jos, mora da se zonglira izmedju Rusije i AmJerike - nesto po fazonu Tita, ali ne zelim da idemo u offtopik! Ja sam mejd in Srbija, procesd in Amerika, ali sam neo-naci komunjara koji samo zeli zene (politika i ideologija je izgovor za novce i mase da odradjuju prljav posao, dok ja odradjujem drugaciji posao)! :rockdevil: Uzgred, ja mislim da te nisam odjebavao iz starta (ono o Mladicu je totalno druga prica).

 

Ja na AmJericku vojsku gledam kao Patton na Nemacke vojnike "What a waste of fine infantry.."... toliko dobra i uzora moga da budu/pokazu, ali jebiga - gube sve samo oni najbolji i najgluplji, deca sa farmi koji su zeleli da sluze zemlji i otusnu se u avanturu, uzvrate precima koji su ginuli pre njih! Naravno, ima i dijabola, ali svi oni dolaze iz idilicnog sveta u najgore krajeve sveta... steta! Steta je i takodje za sve nase koji su zivot dali zbog medjunarodne ciganije i igranja rizika po svetu, samo sto je razlika u tome sto nasi nisu imali izbora, dok ovi drugi jesu. Mnoge dobre ljude znam u istoj...

 

Ja sam odrastao gledajuci G.I. Joe i u sredini gde je bilo mnogo veterana iz Vijetnama (specificno), tokom 80-tih, i to mi se utisnulo u podsvest, zajedno sa belom zvezdom.. U to vreme, prepoznatljiv emblem oruzanih snaga SAD, na svim zelenim povrsinama... bilo mi je i krivo, ne znajuci tada u mladosti mojoj ranoj, zasto i kako se sve to desavalo po tim gustim dzunglama i sumama, ali sam se identifikovao sa momcima u zelenim (Olive Drab boja kazu ovde) uniformama sa crnim M-16 puskama, sa minimum kamuflaze i po kojom fragmentacionom granatom, kako se bore za dobro i pravdu! I sve tako, godinama, dok nisam se vratiJo u SFRJ i naucio od deda i baba o borbenoj prostlosti familije, jos iz vremena Turaka, na tlu Crne Gore, pa do gradjanskog rata u BiH.. cini mi se da sam negde vec spominjao.

 

I tuN sam ti ja, zeleci da AmJerika sjebe ciganiju, ali oni i nas sjebase, a slovenskog sam porekla, pa ne mogu protiv bratske snage Srpa i Cekica! U situaciji u kojoj smo danas, mora da se zonglira, aludirajuci mozda na neutralnost, ali kad-tad ce se morati doneti odluka - kad se donese, i svi su slozni, i ja cu se pridruziti, naravno, pod uslovom da nije izdajnicka prema nama samima i na nasu, opeth, stetu! :ph34r: Aj em torn bituin tu (tri) vorldz! :ph34r:

 

Oj Bjethore, daj mi snage.. :rockdevil:

 

 

I da, sjebase smesta nigerijske pirate... svidja mi se taj stil, samo nisam upoznat koja jedinica je specificno to odradila... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nece da se seti da nam je Amerika upravo darivala banat iako nam nikad nije pripadao i niko se tu nije bunio sto smo nezakonito maznuli deo tudje teritorije

 

:uhoh:

 

нити нам га је Америка даровала, нити смо ми ту ''незаконито узели део туђе територије''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није баш тако једноставно. краљ Александар је оженио румунску принцезу Марију, али у 20. веку није више било давања територије као мираз. Србија и Румунија су после победе у Првом светском рату споразумно поделиле Банат, који је пре рата био у саставу Аустро-Угарске. Мислим да је значајно напоменути да том приликом није било готово никаквих несугласица. Са Румунима смо имали изузетно пријатељске односе и доста је лако установљено где ће ићи граница. Касније је извршена и мања замена територије, неколико села са обе стране границе је размењено.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ваљда је Routasydän хтео да каже како је на мировној конференцији у Паризу Америка водила главну реч.

Ал нико нама није ништа поклонио, ми смо оружјем добили рат који нисмо ми започели, и који нас је коштао 1.3 милиона живота.

 

Да, Румуни су прилично ок, они су нам једини суседи са којима практично нисмо никад ратовали. Чак ни у Другом светском рату. Антонеску је категорично одбио понуду Хитлера да и Румунија окупира део Баната у ком нису живели фолксдојчери.

 

при самој подели Баната је далеко већи број Срба остао у Румунији, него Румуна у Србији, отуда и то познавање језика. Временом су се Срби из Арада и Темишвара стопили са већином становништва. Данас их је тамо свега 18-20. 000

Edited by Prisoner of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

на стотине јадника се подавило у Дунаву, покушавајући да преплива на ''запад'' (не само у географском смислу).

 

С друге стране, Чаушеску који јесте био диктатор је ипак у одређеној мери повећао самосталност Румуније у оквиру тог источног блока. А и то плаћање страног дуга, иако је осиромашило земљу, било је неминовно. Он је практично отплатио све дугове земље, а сад се ево опет Румуни задужују преко главе

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerika je vodila glavnu rec, i znate li ko je bio prvi savetnik Americkog predsednika (mislim da je tad predsednik bio Vilson)? I on je lepo pitao Pupina odakle je on i onda se iznenadio kako Srbin a rodjen u Rumuniji i uz asistenciju Pupina Americki predsednik je izdejstvovao da Banat, ovakav kakav je sad, u ovim granicama, pripadne Srbiji. Nasi su jos hteli i Temisvar, ali jbg, sto je mnogo mnogo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пупин је заслужан за српске националне интересе исто колико је и Милева утицала на настанак Ајнштајнове теорије релативитета (а тада се још није била ни упознала са Албертом). Мислим, не омаловажавам га, био је велики научник, а и допринео је позитивном имиџу Србије преко баре. Ал он је играо минорну улогу, и чак уопште није имао толики утицај на Вилсона, колико овде у Србији воли да се спекулише. На жалост.

 

Што се тиче 2. светског рата, околности су нас натерале да будемо на истој страни с Америма, из простог разлога што нас је Хитлер напао. Штавише, принц Павле, иако англофил, пристао је, као уосталом и већина наших суседа тада уз Немачку, јер се није имало куд. Ал ето нама 27. марта... 4 године касније 1.5 милион Срба је било мртво. Поређења ради, 50.000 браће Бугара је изгинуло. Још су нам и савезници Амери тад дибидуз скењали Београд и убили 10-ак хиљада. Није им пало на памет, рецимо, Загреб да бомбардују.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerika je vodila glavnu rec, i znate li ko je bio prvi savetnik Americkog predsednika (mislim da je tad predsednik bio Vilson)? I on je lepo pitao Pupina odakle je on i onda se iznenadio kako Srbin a rodjen u Rumuniji i uz asistenciju Pupina Americki predsednik je izdejstvovao da Banat, ovakav kakav je sad, u ovim granicama, pripadne Srbiji. Nasi su jos hteli i Temisvar, ali jbg, sto je mnogo mnogo je :)

 

Tacno. Ali sta vredi, ljudi vole da tupe do besvesti o stvarima koje malo ili nimalo ne poznaju. Predsednik je bio Woodrow Wilson i sjebao je sve evropske velesile da bi Srbija i ostali juzni Sloveni dobili ono sto su (tada) hteli. Ispostavilo se da su nas Srbe ovi ostali juzni Sloveni zajebali pre nekih par decenija. A nije bilo vise Wilson-a da pomogne. Mesec dana iza Vidovdana 1918. godine, Woodrow Wilsone ja naredio da se pored americke na Belu Kucu u Vasingtonu okaci i srpska zastava, i da se svugde po Americi okace srpske zastave i da se te Nedelje (bese bas Nedelja) u crkvama i na svim skupovima oda pocast i ocita molitva za Srbiju. Pisao sam o tome vec.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

On July 28, 1918, President Woodrow Wilson gave the following message to the American people. It was read in churches throughout the country and published in virtually all major newspapers. Serbian flag was raised over the White House and all public buildings in this nation's capital. The message read:

 

To the People of the United States:

 

On Sunday, 28th of this present month, will occur the fourth anniversary of the day when the gallant people of Serbia, rather than submit to the studied and ignoble exactions of a prearranged foe, were called upon by the war declaration of Austria-Hungary to defend their territory and their homes against an enemy bent on their destruction. Nobly did they respond!

 

So valiantly and courageously did they oppose the forces of a country ten times greater in population and resources that it was only after they had thrice driven the Austrians back and Germany and Bulgaria had come to the aid of Austria that they were compelled to retreat over the Albania. While their territory has been devastated and their homes despoiled, the spirit of the Serbian people has not been broken. Though overwhelmed by superior forces, their love of freedom remains unabated. Brutal force has left unaffected their firm determination to sacrifice everything for liberty and independence.

 

It is fitting that the people of the United States, dedicated to the self-evident truth that is the right of the people of all nations, small as well as great, to live their own lives and choose their own Government, and remembering that the principles for which Serbia has so nobly fought and suffered are those for which the United States is fighting, should on the occasion of this anniversary manifest in an appropriate manner their war sympathy with this oppressed people who have so heroically resisted the aims of the Germanic nations to master the world. At the same time, we should not forget the kindred people of the Great Slavic race--the Poles, the Czechs and Jugo-Slavs, who, now dominated and oppressed by alien races yearn for independence and national unity.

 

This can be done in a manner no more appropriate than in our churches. I, therefore, appeal to the people of the United States of all faiths and creeds to assemble in their several places of worship on Sunday July 28, for the purpose of giving expression to their sympathy with this subjugated people and their oppressed and dominated kindred in other lands, and to invoke the blessings of Almighty God upon them and upon the cause to which they are pledged.

 

Woodrow Wilson, President,

The White House, July, 1918.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пупин је заслужан за српске националне интересе исто колико је и Милева утицала на настанак Ајнштајнове теорије релативитета (а тада се још није била ни упознала са Албертом).

 

Brate, ti bas nemas pojma o cemu pricas. Niti o Pupinu niti o Milevi. Ali blage veze. Ajnstajn je objavio svoju prvu teoriju, specijalnu teoriju relativiteta 1905 godine, dok je bio u braku sa Milevom (vencani su 1903 posto su prethodno dobili prvo dete 1902, a Mileva je zatrudnela 1901. Upoznali su se i muvali od 1897 jer su zajedno studirali. Mileva je bila znatno bolji matematicar od Ajnstajna, to vise niko ne osporava, i ona mu je razradjivala teoriju u praksi (matematicku). Bez matematicke postavke, sve to njegovo teoretisanje pada u vodu. Iz fizike je dobila istu ocenu kao i Ajnstajn, na istom fakultetu, kod istog profesora (5.5 od najvece ocena 1-6, gde je 6 najveca).

 

Још су нам и савезници Амери тад дибидуз скењали Београд и убили 10-ак хиљада. Није им пало на памет, рецимо, Загреб да бомбардују.

 

A sta to da bombarduju po Zagrebu? U Beogradju je bila komnada Nemacke Armije, Grupa Jug. Kroz Beograd je prolazila zila kucavica (putevi i pruga) kojom se (pored Rumunije i rumunske trase) snabdevao gorivom ceo treci Rajh godinama. Iz Irana, preko Turske i Grcke pa ili preko Rumunije ili preko Srbije/Beograda. U Zagrebu i nije bilo nesto puno Nemaca, obzirom da zemlja nije bila okupirana od strane Nemacke, ako se secas, oni su se pridruzili Nemcima i postali nezavisna drzava. Drugim recima, na tlu Srbije je bilo jedno 10 puta vise nemackih divizija, o infrastrukturi i da ne govorim. Jebalo se Amerima za Ustase, treba odseci snabdevanje Berlinu gorivom. A to se radilo u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...