Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ne držim nikakav Firewall, niti anti-Spyware ... i AV držim ponajviše zbog USB fleševa ... realno, kad pogledam unazad ... možda mi je za 2-7 godina internetisanja 2 ili 3 puta našto sumljivo stiglo netom ... a sa fleševima je druga priča!

 

Gotovo da nema nijednog koji nije zaražen, a uzrok tome leže u banalonosti: ljudi imaju aktivan jebeni Autorun (koji je banja za sav malware pisan za prenposne memorije).

 

Dakle, isključiti Autorun je jedna od prvih stavki koje čovek treba da uradi da bi bio siguran.

 

Dalje, meni je potpuno izlišna i nepotrebna upotreba firewall-a ... sve je to proždiranje resurasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

erm iman neki problem. ne znam sta je da li je virus, spyware, ili sta vec. kad god zelim da otvorim neki folder na desktopu on mi izbaci ovo obavestenje

http://i341.photobucket.com/albums/o384/Mladen_09/virus.jpg

 

a foleru i dalje ne mogu da pristupim.

ako moze neka pomoc?

imam nod i do sada nisam imao problema, ali on nista ne dektektuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki malware/spyware, skini recimo Spybot i on bi trebalo da ga očisti. Odradi i Immunize i onda skeniraj Spybot-om sistem.

dodraio sam scan spybot-om, pa immunize, pa scan...

nece...

tj sve bude u redu par minuta, posle se sve vrati na staro... radio sam i system scan avirom, li nista ne registruje, sad cu sa nodom da probam, ali ne verujem da ce i on bilo sta naci...

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko od ostalih anti-spwr/mlwr programa ga detektuju kao trojanca , uninstalacija tog programa se cesto pokaze kao prava avantura , zna da dovede do gubljenja podataka . PS. jednu od najdebilnijih stvari koja postoji u programima za bezbednost sam video upravo kod ovog programa : nema self-protection , tj. bilo koji virus moze da ga iskljuci jednostavnim bisanjem key-a iz registry-a .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad nije zagoreg probati ciscenje iz safe moda

Iako se napominje da je "not recommanded" par puta sam tako uspesno ocistio neke crapove koje prilikom skeniranja budu ocisceni ali cim se uradi reboot sve je po starom i tako u krug ;)

Inace koristim Spybot i Spyware Doctor(po nekim mojim iskustvima odlican program)a rezidentnu zastitu u okviru njih ne koristim uopste-tracenje resursa pored uobicajene AV zastite i firewall-a,a zna i da uspori surf ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Obrazloži.

 

Avira je trenutno po svim testovima najbolji AV, a i ja ga koristim već dugo bez ikakvog problema.

 

Koristi dosta resursa . Ne detektuje test fajlove koje sam skinuo upravo radi testa . Firewall me zeza . Self protection me je MNOOOOGO iznervirao ...

 

Ukratko . Jebala ih avira . Reinstaliram windows i drzim se noda .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nod ne smara i ne pušta neželjene sadržaje.

 

meni je mnogo bitno da mi av ne smara. jeb'o to ako stalno nešto treba da mu titram. dosta mi je što moram da patchujem svako malo... norton me na primer mnogo smarao. poruke upozorenja pitanja i podpitanja... jesam te kupila? jesam. instalirala? jesam. ćuti i radi onda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nod ne smara i ne pušta neželjene sadržaje.

:confused: ... a trebao bi da pusta ??

 

 

Vala i ne osecam da radi nod...samo je vazno da ga lepo podesis (i po defaultu radi fantasticno...nego ja tu promenim par stvarcica...radi estetike :D) !! Malo memorije jede, sam se update-uje, koristi veoma veliku bazu definicija ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristi dosta resursa . Ne detektuje test fajlove koje sam skinuo upravo radi testa . Firewall me zeza . Self protection me je MNOOOOGO iznervirao ...

 

Ukratko . Jebala ih avira . Reinstaliram windows i drzim se noda .

 

Uf, brale, Avira koristi manje resursa od noda. Evo, baš sam sređivao neku prastaru mašinu na kojoj sada radim jer nisam u Beogradu (1.7 GHz Celeron, 256 rama), Avira mnogo bolje radi nego NOD32. Avira nema svoj firewall, možda si mislio na webguard? Da, taj webguard jeste govnarija, ja ga ne koristim. Kakav self-protection? :D

 

Mada, u suštini, sve je stvar navike ko koji antivirus koristi, ja sam pre koristio nod, ali mi je propustio nekoliko stvarčica koje Avira ne propušta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome je fora . Ovaj Avira securiti center/suite/.... ne mogu da se setim kako se zove , uglavnom verzija sa svim mogucim cudima , ima i firewall ( zajedno sa jos nekih 10-ak dodatnih gluposti ) koji nije ni za k. Verovatno zato i uzima toliko resursa .

Sto se tice self-protectiona , po defaultu je ukljucen i ne dopusta gasenje ni jednog od 10-ak procesa ( po jedan za svaki modul antivirusa ) u task manageru , i to je sasvim logicno , ali kada se self-protection iskljuci , onda procesi mogu da se iskluce , ali se odmah pokrecu opet .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidan jednu igricu sa rapida, ima 41 fajl da se skine, ali format im je neki .dmg

 

Ovo do sada sto sam skinuo, ne prepoznaje ni jedan program... Jel zna neko sa cime se otvara taj .dmg? ili da prekidam skidanje da ne gubim vreme?

 

Конвертуј помоћу овога у .исо и проблем решен :

 

http://vu1tur.eu.org/tools/download.pl?dmg2img.zip

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...