Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Guest милка зоофилка

од малочас имам проблем са пионир 112д резачем. проблем је прост: неће да се отвори на дугме, а бејзболка ми се не употребљава. :haha: шта да радим, има ли ико идеју?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

Probaj iglom, cackalicom da ga ubodes. Trebalo bi da ima onu rupicu za master reset. :mhihi: 

 

:pivopije: успело је.  :rockdevil:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebem ti Flash..do juche je dobro radio,i sad hocu da ga formatiram,ali on odbija saradnju..

 

a kad hocu klasicno da izbrisem fajlove,izbacuje mi ono the disk is write-protected..kako resavate ovo?kupujete novi flash ili bacate stari? :haha:

 

kod mog flash-a je fora da ga treba formatirati na FAT, ne FAT32 ili NTFS.

try that.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nece..bacam..

 

nego imam jos jedan problem..

 

skidoh sa neta neki video tutorijal za Photoshop Cs4..sve se skinulo uredno,medjutim kad sam ekstrakovao iz WinRAR-a,umesto normalnog video fajla sam dobio disc image burning fajl..jel ima neko iskustvo sa tim i sta bih mogao da uradim?

 

stotine ovakvih stvari sam skidao sa neta,prvi put da naletim na ovako nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ovako:

 

Brat uzeo komp, njegova soba je na spratu na suprotnoj strani kuce u odnosu na moju u "prizemlju". Treba mi preporuka za ruter, da bih i njega zakacio na net. Bilo bi idealno kad bih to odradio bezicno da se ne petljam sa kablovima. Sta mi je sve potrebno? Ne znam da li je bitno - na vajrlesu sam, TP Link 501g AP. Nisam pratio te stvari, vidim da se ruteri krecu od 20e pa na gore. Protok bi mogao da se ogranici NetLimiterom ili imate bolje resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ovako:

 

Brat uzeo komp, njegova soba je na spratu na suprotnoj strani kuce u odnosu na moju u "prizemlju". Treba mi preporuka za ruter, da bih i njega zakacio na net. Bilo bi idealno kad bih to odradio bezicno da se ne petljam sa kablovima. Sta mi je sve potrebno? Ne znam da li je bitno - na vajrlesu sam, TP Link 501g AP. Nisam pratio te stvari, vidim da se ruteri krecu od 20e pa na gore. Protok bi mogao da se ogranici NetLimiterom ili imate bolje resenje?

 

 

Da odgovorim na ovo boldovano:

 

Treba ti puno sreće!

 

Niko na svetu ne može znati da li će ti wireless signal proći kroz armaturu (Faradejev kavez) ili ne...Nagledao sam se svega na tu temu, pravila nema. Najbolja varijanta bi bila da u prodavnici u kojoj kupuješ hware lepo objasniš situaciju i pitaš da li ima šanse da ruter vratiš ako ti ne radi posao, da probaš par varijanti i sl. Ako su iole preduzimljivi, dopustiće ti to (tako ja radim :cool: ).

Inače, što se nekih modela tiče TP-Linak se slovi za spravu sa najsnažnijim emiterom, probaj prvo njega. Koji model - nemam pojma, trial and error metoda.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, imam jedan problemcic. Juce skinuh s neta bluray verziju Avatara (ne svojevoljno naravno, drugar me naterao) od citavih 11 GB i kad ga pustim slika malo-malo pa krene da secka, da se 'pikselizuje' i boje se skroz slogiraju. Je l' zna neko zasto se to desava? Filmove pustam na VLC plejeru a komp mi je Athlon 2.7 GHz, 2 GB RAM-a i Win 7 32-bit. Da li treba mozda jos sistemske memorije ili je mozda do drajvera? Inace, sve ostale filmove (i u divX i u bluray formatu ali manje velicine) pusta bez problema.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, imam jedan problemcic. Juce skinuh s neta bluray verziju Avatara (ne svojevoljno naravno, drugar me naterao) od citavih 11 GB i kad ga pustim slika malo-malo pa krene da secka, da se 'pikselizuje' i boje se skroz slogiraju. Je l' zna neko zasto se to desava? Filmove pustam na VLC plejeru a komp mi je Athlon 2.7 GHz, 2 GB RAM-a i Win 7 32-bit. Da li treba mozda jos sistemske memorije ili je mozda do drajvera? Inace, sve ostale filmove (i u divX i u bluray formatu ali manje velicine) pusta bez problema.

 

Poz!

 

Verovatno te graficka zeza..ne moze svaka masina da pusti takav kvalitet snimka bez problema! a i procesor tu igra veliku ulogu.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, toga se nisam setio. Pa da, mora da je do graficke (neki stari ATI Radeon sa 128 MB graf. memorije, beda). Hvala na savetu! Videcu ovih dana da uzmem nesto malo jace. Je l' imas neki predlog oko graficke posto slabo pratim IT trziste... Bitno mi je samo da moze da pusti ovo cudo od filma normalno, bez seckanja. Inace, to seckanje se javlja samo u brzim delovima filma (kad se kamera brzo krece) i u scenama u kojima ima bas bas bas puno detalja.

 

P.S. Odgledah danas jedno 15-ak min. filma i ono kao... bluray je objasnio neke stvari... film izgleda, najblaze receno, neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ајде једно питање. скинуо сам нови Даемон Тулс, и кад маунтујем менаџера (ФМ2010), у игрици ми показује да диск није убачен!? иначе, мора са диском да се стартује... па, нека помоћ? нисам покушавао са да маунтујем неки други *.iso фајл...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ајде једно питање. скинуо сам нови Даемон Тулс, и кад маунтујем менаџера (ФМ2010), у игрици ми показује да диск није убачен!? иначе, мора са диском да се стартује... па, нека помоћ? нисам покушавао са да маунтујем неки други *.iso фајл...

 

 

Loš krek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...