Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Jos jedna rasprava tipa "ja imam veliku djoku i ja sam u pravu, a ti imas malu djoku i nemas pojma"...

Imate razlicita misljenja i ukuse i cao zdravo! Nema smisla dalje drviti na istu temu...

Meni su isto prva dva daleko bolja od ove trilogije, al' sta da se radi... To each his own.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Rasprava možda i jeste takva kao što ti kažeš, ali svaka rasprava na temu muzike na kraju se svodi na to. Za mene nije bitno čiji je Đoka veći(jer naravno to nije dovedeno u pitanje) već mi je bitno nešto sasvim drugo. Zamislimo na primer mladog goluždravog metalca koji zna samo za Metlicu i Mejdene i jednog dana reši da mu je dosta i odluči da krene u avanturu sa ciljem da nađe nove bendove koje će slušati ceo život. Učlani se on lepo na Yumetal forum i krene da češlja teme i gle čuda nabasa pravo na onu o Avantaziji. Tu vidi Brejktuove hvalospeve o zadnja dva albuma i krene da ih downloaduje i preslušava. Pošto se naravno neće previše oduševiti nastaviće dalje i možda više nikada neće hteti da ponovo čuje za ovu grupu.

 

Zato iz edukativnih razloga treba da postoji neko ko će reći ček, ček sinko pa nije baš tako. Pa kaže prva dva albuma Avantazije rulz suprim, a sve ostalo može i ne mora. Kada gorepomenuti metalac vidi ovu raspravu on će u najgorem slučaju skinuti sve od ove grupe i sam odlučiti, a ako ga je ikada interesovao ovaj žanr metala onda će sigurno odlepiti na prva dva albuma, a ne na zadnja dva. Može neko i da ospori moje mišljenje, ali činjenica je da sve što sam napisao u vezi ovoga jeste istina i ništa sem istine tako mi bog metala Dio na nebesima pomogao.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu neceg. Mislim da se moze slobodno reci da su prva 2 avantasaia albuma npr master of puppets i ride the lightening, dok su poslednja 2 load i reload - mislim da je paralela dobra i to na nekoliko nivoa, da ne objasnjavam :) Inace, meni su ta dva albuma metalike mnogo dobra i uzivao sam slusajuci ih nekada, cak su mi i prijala malo vise od suvoparnog "drkanja" (ne mislim nikoga da uvredim ovim :) ) ali nikada se ne bih usudio da kazem da je bilo koji od ta dva albuma bolji od MOP ili RTL.

 

Scarecrow je npr ST ANGER hahaha realno

 

Ovako, zanimljivo je da ste i ti i Miki rekli kako moraju da postoje neki kriterijumi po kojima bi moglo da se zakljuci da je "Betoven bolji od Cece", a niko od vas nije naveo ni jedan jedini kriterijum po kome su stari albumi toliko bolji od novih.

 

Pogresno si protumacio ono sto sam rekao, namerno ili ne, ne znam. Rekao sam da uvek postoje kriterijumi po cemu je nesto bolje od neceg drugog i obrnuto...govno je bolje od palacinki - bolje smrdi...eto moram da budem banalan i prost da bi razumeo.

 

Smesni su argumenti da je nova Avantasia gay Bon Jovi. Prvo sto je Bon Jovi fantastican bend, drugo sto pesme poput Scales Of Justice, Wastelands, Stargazers nemaju nikakve dodirne tacke s Bon Jovijem. Da, Your Love Is Evil vuce na Bon Jovija, ali svejedno pesma razbija.

 

Opet si pogresno razumeo. Bon Jovi nije gay vec je nova Avantazija gej verzija Bon Jovi-a. Da nema svaka pesma veze sa Bon Jovi-em, tacno, nema ni sa Avantasiom :) ali manje vise vidi se koga Tobias smatra za tatu.

 

Ako neku ko poznaje Metallicu kao ja Avantasiu kaze da je St. Anger njemu najbolji, to je njegovo validno misljenje, ako zna da da argumente za to.

 

Po ovome ti onda tvrdis da ne moze da se kaze za neki prethodni album metalike da je bolji od ST ANGER-a. Mnogo si liberalniji od mene. Skidam kapu.

 

Sto se tice argumenata...za tekstove ne znam, stvarno bi trebalo ali ja retko obracam paznju na tekstove, tako da ne mogu nista da ti kazem, to da je bolja ekipa pevac stoji ali ne govori mnogo o kvalitetu albuma, isto kao sto je vecina filmova sa prevelikom ekipom zvucnih imena sranje, to da je "raznolikije" je diskutabilno, po necemu jeste po necemu ne, a za koncentraciju dobrih pesama si jedino skroz promasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hefeste, da sam ja taj novopeceni metalac malo bih se raspitao o albumima pa bih onda video sta cu prvo da skinem! Stilska razlika je velika, i zainteresovani lik ce moci da procita nesto o tome pa ce videti sta mu vise odgovara. A ako vidi da se razlikuju albumi, mozda ce ipak da skine stara 2 ako mu se ne svide novi, jer ce cuti negde da su razliciti.

Jednostavno, meni vise prijaju novi.

 

Miki, jesam liberalan i trudim se da budem, zato nikad necu da vredjam ili ponizavam nekog ciji je ukus razlicit od mog...

Ne bih rekao da je gay verzija Bon Jovija, ali svako ima pravo na svoje misljenje... :pivopije:

 

Sreto, ima i ovaj snimak. Naravno da nije lose otpevao, on je tata! :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti me nisi vredjao, ali bilo je nekih koji jesu, procitaj samo prethodnih par stranica, izvini sto se nisam bolje izrazio... :)

 

Tacno, Bon Jovi ima uticaja na njega, ali nije bas da ih 100% kopira, jer ako cemo tom logikom, onda je na ranijim albumima pokusavao da skine Helloween i Brucea (po pevanju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, malo se salim...ali mi u svemu samo malo smeta sto dozivljavas novu avantasiu kao muzicki napredak...samim tim ti umanjujes ranije radove i ispada da su raniji radovi smesni u odnosu na recimo vec pominjani bon jovi kvalitet sa kojim se ovo sada moze porediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hefeste, da sam ja taj novopeceni metalac malo bih se raspitao o albumima pa bih onda video sta cu prvo da skinem! Stilska razlika je velika, i zainteresovani lik ce moci da procita nesto o tome pa ce videti sta mu vise odgovara. A ako vidi da se razlikuju albumi, mozda ce ipak da skine stara 2 ako mu se ne svide novi, jer ce cuti negde da su razliciti.

Jednostavno, meni vise prijaju novi.

 

 

 

Ja eto nisam liberalan i nikada i neću biti, ako sam u pravu. Sve te novopečene teorije o tome kako je raznovrsnije isto što i bolje mene ne dotiču ama ič jer su toliko daleko od istine da ja stvarno ne želim ni da počnem da komentarišem.

 

 

 

 

 

Jedno ću ti reći - liberalizam je predvorje haosa i veoma je opasno mesto za biti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

raznovrsnije nista ne znaci, nekad je bolje nekad gore, nekada se ideja previse raspline umesto da album bude skladan i da ima konstantnu komunikaciju. meni se poslednji album avantasie dopada, bas je fin, dopada mi se raznovrsnost, ali tek toliko, nisam lud za albumima, daleko od toga ali su jako dobri. a scarecrow je primer lose raznovrsnosti...bar po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, malo se salim...ali mi u svemu samo malo smeta sto dozivljavas novu avantasiu kao muzicki napredak...samim tim ti umanjujes ranije radove i ispada da su raniji radovi smesni u odnosu na recimo vec pominjani bon jovi kvalitet sa kojim se ovo sada moze porediti.

 

Ja ne umanjujem znacaj prve Avantasije niti sam nekad rekao da su smesni, ne, oduvek sam rekao da su po kvalitetu isti kao i novi, ali mi novi stilski vise odgovaraju. Ne razumem sta fali Bon Jovi kvalitetu, to je jedan sjajan bend koji se suocava sa mnogo predrasuda...nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije reč o mom poznavanju dotičnog benda, niti o mom mišljenju o njemu, već o tim "mnogim predrasudama", jbte oni su mlatili (verovatno i dalje mlate) silne pare, šta sad treba da ih sažaljevamo zato što neki tamo metalci njih pljuju, nazivaju ih pederima i (WOW!) ne idu na njihove koncerte?

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

AVANTASIA - THE METAL OPERA COMES TO TOWN

 

"It's gonna be a once-in-a-lifetime affair!" said Avantasia mainman Tobias Sammet when the allstar project set off on a world tour a few years ago. And although it seemed to be impossible to bring the project onto the stage after an extensive preparatory time Avantasia headlined some of the biggest summer festivals in 2008. To this day many fans recall the Avantasia live shows a magical once-in-a-lifetime concert experience.

 

Actually Tobias didn't see a chance to bring Avantasia on stage again, but they will do it again: "There has always been the desire to do it again, but of course there is always a risk. It requires a huge amount of time and energy, there are no figures based on experience, because I don't anybody who has taken an allstar Metal Opera on the road to play indoor venues. The stage production is abnormally expensive and you must not forget the many people who are involved and who come from different parts of the world. It requires a good timing. At some point we sat together and checked if and how we could possibly do it once again and we soon found out, that December 2010 would be the right period to do a real tour. I admit that four weeks are not really a long time frame, but it's better to do a short tour than no tour at all. And if we hadn't taken that chance, it would have never happened because we will come with a lot of musicians and vocalists and it's a nightmare to mind all our individual schedules with our main bands."

 

Unlike during Avantasia's festival tour in 2008 the band will seize the fact that it's their own tour and their own shows and play a lot longer on their winter tour: "It was great to play Wacken or Sweden Rock Festival but playing a festival you only have so much time. You play ten songs and people have a party and everybody's got fun. But doing our own tour we can really create an atmosphere, we can play a lot longer and take people on a journey through the history of Avantasia. We can actually take people to the world of Avantasia itself. Fans can expect a bombastic concert experience. Many so called "Metal Operas" have been released on albums recently, but Avantasia will bring it on stage and take fans around the globe with them.

 

"You can't compare a normal band to what we are going to do. If all your favourite singers appear on one stage at the same night to take you on a musical journey, then this isn't just great, it's über-great!"

 

Tour dates will be announced soon. Register at the backstage area and subscribe to the news letter to be informed as soon as tickets are available.

 

 

 

OK ovo verovatno nece kod nas, ali sad nije problem da se ode ako bude u komsiluku sa ovim novim pasosima.

Videcemo kad se objavi lista

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada su mi to poslali na mejl i to 21 put. Pa majku mu stvarno su debili. Napunise mi inbox koji je i ovako krcat.

I meni su taj mail poslali takođe 20ak puta :confused: . I to nije prvi put sad, i prethodni mail od njih mi je recimo 10-11 puta stigao. Ne znam šta se dešava, biće da im malo trokira mail server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...