Jump to content

Slavogorje


Guest Rugiewit

Recommended Posts

Guest Rugiewit

IPB Image

 

~ Slavogorje ~

 

"Jer jednom ce se proljece natrag vratiti

A priroda ce postati toplim sarenilom

Bog krscanski izdajnicki ce nestati

Preostat ce ostavstina suma slavenskih"

 

Hrvatski bend, isprva projekt, s zacetkom u jesen/zima 2005. Inspiriran slavenskim tradicijama, mitologijom, pricama i prirodom uopce, 'Slavogorje' je pocelo kao one-man dark ambiental projekt: Rugiewit na klavijaturama i vokal. No vec krajem 2005. Slavogorju se pripajaju: Arya (prateci zenski vokal), Mjestatc (elektricna gitara), Vedran (bas-gitara) i Verg (bubnjevi), te time ono postaje band koji pocinje sa novim idejama, dodavajuci prvotnoj ambijentali black metal stihove. Nazalost, najveci problem, uz fax i obveze, je razdaljina izmedju clanova benda: Sisak, Slavonski Brod, Zagreb (Podsused). Tek u osmom mjesecu pocinju kratke, ali uspjesne zajednicke probe, potom djelomicno snimanje demo-albuma u studiju u Slavonskom Brodu. Zbog nekih poteskoca, demo je auditivno finaliziran tek ovih dana, a uskoro ce biti dostupan (zavrsava se dizajn covera) javnosti.

 

Dakle, 'Slavogorje', glazbeno cini prijelaz dva ne-tako-slicna (premda, tematski povezana) zanra: (folkish-ethno) ambiental & (pagan) black metal. Tematski je vezan za stare Slavene: njihove obicaje, religiju, nacionalizam (pan-slavizam), mitologiju i prirodu koje sve manje ima.

 

Demo pod nazivom 'Bogovi Sume' sastoji se od pet pjesama:

 

1. Posveta Šumi (Šumo Sjajna Diptih, prvi dio)

2. Ostavština Šuma Slavenskih (Šumo Sjajna Diptih, drugi dio) ~ SAMPLE: http://www.megaupload.com/?d=DDCC329D

3. Obeščašćen (Perun) ~ SAMPLE: http://www.megaupload.com/?d=R7X7AO6J

4. Hram Svetovidov

5. Maglotok ~ SAMPLE: http://www.megaupload.com/?d=AXLYUERB

 

Prednji cover demo-albuma: http://img106.imageshack.us/img106/2803/demo2dn0.jpg

 

A postava je ostala ista:

 

Rugiewit (vocals, keyboards, piano)

Vedran (bass)

Mjestatc (guitars)

Arya (vocals)

Verg (drums)

 

Ima par izvora preko kojih mozete doprijeti od nas:

 

www.slavogorje.com (sluzbena web-stranica, u tijeku izrade, ali nije prazna)

http://www.metal-archives.com/pendingband.php?id=80387 (dakle, ceka se da nas approvaju)

www. www.myspace.com/slavogorjeslavicforces (i tu se mogu poslusati sample-ovi)

[email protected] (sluzbeni e-mail benda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo se zahvaljujem na supportu i komentarima koji su me ugodno iznenadili...ustrajat ćemo na stvaranju glazbe :red: !

 

Slavogorje je nedavno završilo sa radom na svom prvom demo albumu "Bogovi šume" .... sve pojedinosti je Rugiewit već naveo na početku tako da neću duljiti ...

(što se tiče produkcije, malo smo je dotjerali tako da nije loša kao u sampleovima)

 

Ako ste zainteresirani za demo, možete kontaktirati bilo kojeg člana benda...

 

http://img382.imageshack.us/img382/6249/frontno3.jpg

http://img455.imageshack.us/img455/4633/backcv2.jpg

 

cijena albuma je 30kn ... ako su pare problem sve se da dogovoriti, ljudi smo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da vas pare zabrinjavaju, ako niste u mogućnosti platiti sve se da srediti, tu cijenu smo naveli tek tako ako se nađe koja dobra duša, jer stvarno nam trebaju novci kako bi mogli snimiti novi full album...

 

SVI KOJI ŽELE ALBUM MOLIM DA SE JAVE NA MOJ PM ILI NA EMAIL BENDA [email protected], ostave adresu i svoje podatke, mi šaljemo demo u dogovorenom roku!

 

Netko je pitao za cijenu 30kn = nekih 4-5eura = 7km

 

ne znam nisam dobar matematičar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da snimili smo album tj. demo album i nadamo se da će uskoro pasti i jedan pravi puni za neku kuću :da:

Što se tiče nekih političkih problema, za to nas stvarno boli k.... jer mi radimo glazbu i uopće se ne želimo osvrtati na politiku zapravo viši cilj onih na vlasti!

 

Kada mi budemo na vlasti možete očekivati puno koncerata i dobre glazbe hahaha :muzicar:

šala...Uživajte

 

 

JOŠ JEDNOM NAPOMINJEM AKO NETKO ŽELI ALBUM NEKA MI SE JAVI PM-om ILI NA MAIL BENDA!

p.s.ako nemate love i ako je u tome problem molim da samo naglasite to i stvar riješena!!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče nekih političkih problema, za to nas stvarno boli k.... jer mi radimo glazbu i uopće se ne želimo osvrtati na politiku zapravo viši cilj onih na vlasti!

 

u black metalu je vrlo tesko pobjecji od politike

npr. samim tim sto ste izmedju ostalog slavic black metal i priznajete da ste sloveni a ne neki tamo iranci i iliri, vecj ste u sukobu sa hrvatskim politickim mainstream-om u kojem je popularno zanemarivati cinjenicu da si slaven

takodjer, bm je antihriscjanska zika, sto je za takodjer tesko kontrashenje itd...

ako niste neki mizantropi i samoubice, valjda i vi imate neki visi cilj, mislim, sviranje nikad nije bila poenta bm-a, ne?

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u black metalu je vrlo tesko pobjecji od politike

npr. samim tim sto ste izmedju ostalog slavic black metal i priznajete da ste sloveni a ne neki tamo iranci i iliri, vecj ste u sukobu sa hrvatskim politickim mainstream-om u kojem je popularno zanemarivati cinjenicu da si slaven

takodjer, bm je antihriscjanska zika, sto je za takodjer tesko kontrashenje itd...

ako niste neki mizantropi i samoubice, valjda i vi imate neki visi cilj, mislim, sviranje nikad nije bila poenta bm-a, ne?

:pivopije:

 

 

Moram priznati da si dijelom upravu, ali što se tiče naše glazbe ona je naš viši cilj, osvrćemo se velikim dijelom na mitologiju, a ne na neki trenutni politički poredak u bilo kojoj zemlji... radimo ovu glazbu jer uživamo u njoj i uvelike želimo da i vi uživate u njoj i da uvidite makar dio onoga što smo htjeli njom dočarati!

... a to kako će nas drugi etiketirati...ne bih komentirao...

 

kako kaže jedan moj kolega: Uredu je, ne morate pljeskati :mhihi: !!

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Samo glazba? :)

 

Bez zajebavanja sad, ako mi je stalo samo do toga, onda cu slusati klasiku a ne bm. Jos ste i stavili kolovrt na logo, svirate bm sa slovenskom tematikom, garant i antihriscanski nastrojeni...tesko da se mozete samo ograditi na muziku.

Usput, sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Rugiewit

Sa stavovima i idealima (unutar pjesama) slavenskog patriotizma, nacionalizma - to je jedino sto nas 'veze' za politiku. Za simbol Kolovrata u logo-u bih prije rekao da ima religijsko, povijesno i folklorno znacenje, a ne sto je to jedan Mudzahedin obradio kao svoju simboliku nacional-socijalizma. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...