Jump to content

Boris


Dr Alex

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To sa Merzbrowom su im najslabiji albumi.

 

Mada ne vidim sta je ovde ljudima cudno, nije ovo novi pravac kojima boris ide, vec ako ste ih pratili vec neko vreme shvatili bi da Boris sa svakim albumom zvuci drugcije. I odma da kazem da povlacim reci, nije los album. Ima nekih uzasnih pesama poput Jackson Head i Les Paul custom 86 i dosadnog EBM-elektronike na Black Original, ali sve ostlao je dobro. Na primer pesma Spoon(koja ja mislim da je Can cover mada nisam siguran nigde ne pise) i Pardon? su mi fantasticne. Pa cak i te pop-rock pesme poput Flare, Tu La La i Looprider su mi odlicne, i sadrzavaju ono sto krasi Boris a to je veliki broj layera i raw Amp zvuke. Ja sam zadovoljan, jeste dosta melodican album, ali je sve ovo bas interesantno odsvirano, da nemoze da padne pod standarde samo jos jednog pop albuma ili komercijalizacije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

podesti me Flare na ovo:

 

 

@lunar

Slazem se sa tobom.Poznato je da menjaju stilove ko ET pjevacice,tako da ovo i nije neko iznenadjenje.Jeste,pesme zvuce kao j-pop/anime,ali ipak se istice taj senzibilitet po kojem je Boris poznat,zbog toga album ne zvuci kao potpuno sranje.Pardon? i Hope su mi super pesme.

 

one electro ne mogu da smislim,nidje veze...bolje da su snimili drone hip hop ili dubstep stvari bilo bi mnogo zanimljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sve u svemu, New Album mi je potpuno razočarenje i apsolutno nepotreban deo njihove diskografije. Od ova četiri nova, samo za taj mogu da kažem da nimalo ne valja i da nema ništa što bi me nateralo da ga obrnem još koji put. Sa druge strane, Attention Please me je baš lepo iznenadio, maltene dream pop album, prva pesma me je odmah uvukla u tu priču, a dopada mi se što tu i tamo postoje nagoveštaji Korganovih fazona, što u detaljima svirke, što u zvuku gitara na pojedinim delovima. Na Heavy Rocks nemam zamerke, to je ono na šta su nas navikli, odsvirali su kako treba i šta su hteli, a da ostane raznovrsno, kao i uvek, i zanimljivo.

 

Sad ostaje da vidimo šta planiraju za ostatak godine. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Razlikuje se šta tražiš u muzici, japanski je dosta više nojzerskiji od Američke verzije, mada generalno meni se ni jedan ni drugi album nešto puno ne dopadaju. Ali kada bi morao da biram izabrao bi Japansku verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu, pa to baš zavisi od toga šta želiš i voliš. Prvi album je drone, drugi ide na sludge, treći zadržava sludge i dodaje psihodelični rock, četvrti je već u stoner fazonu... i tako u krug. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike :D Zato njihove albume retko kad propuštam, nikad ne znam šta ću propustiti :) U suštini, gomila njihovih pesama mi je jako odbojna, može se reći i gomila albuma, pošto imaju otprilike tri gomile albuma, ali lepo je što rade sa svojom muzikom šta god hoće, bez ikakvih ograničenja, pa eto imaju moje poštovanje i za pesme i albume koji se meni lično ne dopadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Meni se, na primer, dopada što sve to rade pod istim imenom (uz onu zafrkanciju sa velikim i malim slovima u zavisnosti od žanra). Drugi muzičari prave gomilu projekata da bi se izrazili na više načina, što, po mom mišljenju, često samo zahteva više potrage za svime time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ onda cu da probam japansku. Do sada sam od njih slusala samo Pink pa gledam sta valja, imaju dosta albuma...

 

Pa Pink je po mom mišljenju njihov najbolji album, ali kao što je gospoda iznad naglasila svaki Boris je priča za sebe. Ali sada ću ti preporučiti moje favorite, to su Akuma No Uta i Rainbow. Isto tako ako voliš i malo dronerskiji zvuk Dronevil FINAL i Absolutego. I možda njihov najpoznatiji album Altar sa Sunn O))) i njihova najpoznatija pesma sa tog albuma http://www.youtube.com/watch?v=SmdGcTQ6pkY (i ako nije baš dobar reprezent tog albuma). Evo počni sa ovim albumima koje sma ti preporučio ako ti se dopadne onda skidaj sve počeviši od poslednjeg pa ka dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...