Jump to content

The Jetblack


ruhmeez

Recommended Posts

Koliko ja znam za sada u 4. Ne mogu vise da pisem kada mi je italijanska tastatura! jaoj!

 

Nema potrebe da se ova tema brise, ako se ne varam,ja sam vec cula neke vase radove, neki live snimak sa svirke...Ako ste to bili vi a ne Corpus Delicti.

Edited by Simona Ventura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne sabotira. :) Naprosto imamo mali problem sa slobodnim vremenom (koji smo skloni da ignorišemo kad popijemo po koju, pa onda ja izađem na sajber-pendžer i trtljam okolo).

Ne planiramo ništa spektakularno. Radimo paralelno neke stare i nove stvari.

 

Hvala za support! :D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa red je da se oglasi ta preostala trećina, tojest moja malenkost.

Odmah da razjasnim neke stvari:

 

Ne sabotiram, samo jednostavno nisam prisustvovao toj pijanci na kojoj je doneta odlika sa dvotrećinskom većinom. Da sam bio tamo, bilo bi jednoglasno. Mada, možda bih se protivio temi na forumu, ali sad kad je već tu, ko ga šljivi...

 

Bend je postojao od 1992. (Majku mu poljubim, pa ja tada nisam još ni svirao...)

Preskočiću "the crap"...

...1995 u aprilu ja dolazim na mesto dotadašnjeg basiste, i tako nastaje postava, koju ti neki ljudi kojima ime "Jet Black" nešto znači i pamte.

Imali smo svega dve svirke u vreme aktivnog rada, ali veoma zapažene.

Snimak koji je okačen je skinut sa video snimka te druge svirke, koja je bila 11.05.1996.

Bili smo veoma uvežban i disciplinovan bend.

 

Povrh svega, žanrovski sam se sasvim osećao kod kuće. Svirali smo thrash. Klasika za to vreme. Pantera meets Metallica's Master of Puppets. Sort of...

...u poslednjih godinu dana sa sve više prog upliva, a i uticaji matorih Sabbatha su se osetili tu i tamo, na šta smo se svi bili navukli tokom 1996.

 

Živimo i dan danas u tri susedne ulice, i družimo se jednako kao što smo i uvek, dakle sve je okej, samo se, eto, bend raspao 1997.

Prvo je gitarista rešio da batali svirku, pa smo manje više bezušpešno pokušavali sa zamenama (otuda Žolt u priči), a posle je i ruhmeez batalio mikrofon. Bubnjar i ja smo posle neko vreme još svirali (radili sa bendom koji se danas zove Orbiter), ali je i Đole batalio bubanj vremenom, i kako je vreme pokazalo, on je jedini uspešno batalio muziku. Nikada se nije predomislio. Ova dvojica jesu par puta.

ruhmeez je pevao neko vreme u bendu od kojeg je posle nastao Till, a Robi je na kratko, i do ne tako davno još svirao u istom tom Orbiteru gde je deset godina ranije njegov buraz bio bubnjar. Čak sam i ja neko vreme tu bio sa Robijem, međutim izbačen sam...

No, bilo mi lepo da sviram opet sa njim makar ne te dve ili tri probe.

Ja sam ostao veran bassu sve vreme, i nikada nisam prestajao da sviram. Možda zato što sam najgluplji.

 

E sad moj lični stav vezan za ovaj bend:

Ja se do dana današnjeg osećam kao basista iz "Jet Black" na privremenom radu po raznim drugim bendovima.

Svaki put kada bi se spomenuo reunion sam prvi bio ZA.

Mislim da je prvi put to trebalo da bude još negde nepuno posle raspada. Sledeći put se to spominjalo posle onog mog debilnog takmičenja basista, pa smo i pre godinu dana nešto spominjali...

U stvari, generalno gledano, spomene se taj reunion svaki put kada se zajedno napijemo, što je sve češće kako sam se ja vratio iz Pešte.

 

Iskreno, meni ovog puta deluje najrealnije cela ideja. Tačnije ova dvojica mi deluju ovog puta baš rešeni. Čak i nedostatak bubnjara ih nije pokolebao. Moguće je da smo ovoga puta stvarno otišli dalje od pukog pijanog nostalgisanja.

Čak smo i ime malo izmenili. Došlo spontano nekako.

 

Eto to je to.

Ljudi, ništa ne obećavamo.

 

:pivopije::D

 

 

A sad još malo dopune informacija:

 

ToD

Amentes

Charlie B

The Jetblack

Amok

 

Jel sam u pravu?

 

Kad bih ti još nabrojao i studijske projekte, spisak bi porastao za duplo.

A sa druge strane, kada bih nabrojao samo one bendove sa kojima probam redovno, ostaju samo Charlie B i ToD.

A kad bih ti nabrojao samo one gde imam autorskog udela, onda samo Amok.

Nemam ni jedan bend koji me ispunjava na svim poljima, kako kreativnom, tako i po pitanju nekog rada.

 

E sad, rano je da bilo šta kažem za The JetBlack, osim toga da se nadam...

 

Sad videh da je u Jetblack svirao i Zolt Galambos, on je sada u Madjarskoj, mislim da svira u bendu Wisdom.

Zsolt Galambos svira u Wisdom, i tu si u pravu.

Pazi sad špansku seriju:

Ja sam sa njim svirao pre Jet Black u temerinskom bendu The Bloodsuckers, koji nikada nije dogurao ni do svirke. Nedavno sam saznao da je u tom bendu bio i Arpad Takač iz ToD, naravno ne u isto vreme kada i Galamboš i ja.

Posle sam sa Žoltom i u Pešti svirao. Bend se prvo zvao Defender, i kad sam im se ja priključio, je prolazio kroz personalnu metamorfozu i promenu imena. U trenutku kada sma ja bio basista smo se zvali Legendary, i čak smo trebali i pre Edguy da sviramo, no pevač je ispalio. Posle je tu raštrkanu bandu okupio basista Mate Molnar pod svoje i uveo red i disciplinu. To se danas zove Wisdom.

Samo uzgred da spomenem da su svi članovi Wisdom ugovorom vezani za rad u bendu, da se kašnjenje na probe kažnjava, da svako zna svoj tačno definisan i pravno regulisan zadatak u bendu. Ljuti profesionalizam. Zato su i dogurali dovde gde jesu. Proglašeni su za naj-mladi metal bend drugu godinu zaredom u Mađarskoj.

 

Svirali smo Žolt i ja još i u Helloween tribute, i nastupili i na Szigetu dva puta i u Wigwamu isto dva ili tri puta.

Inače je i Žolt Galamboš veliki JetBlacko-nostalgičar.

 

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Drago mi je da sam naleteo na ovu temu, najvise zbog ovoga.

 

 

Mislim da je prvi put to trebalo da bude još negde nepuno posle raspada. Sledeći put se to spominjalo posle onog mog debilnog takmičenja basista, pa smo i pre godinu dana nešto spominjali...

 

 

Bio sam na toj svirci i cak jos uvek imam ulaznicu. Jedino sto to bese davno pa se slabo secam detalja, ali

se secam utiska. Dva lika koja su bili prvi i drugi su rasturili(pretpostavljam da je Secracon pobedio), ali

treci lik je ostavio najveci utisak. On je jedini i pevao na nastupu. Totalna avangarda. Islo je nesto tipa

'Mape su precizne...' 'Kukuruzi cvetaju sa nama...' a masa gleda i ne veruje. Covek je postao ziva legenda

u mom drustvu. Ako kojim slucajem postoji neki video ili makar audio snimak te svirke bio bih neizmerno

zahvalan( :pivopije: ) kada bi mi neko narezao/snimio.

 

Nadam se samo da u je u pitanju isti festival bass gitare, jer evo vidim na karti pise Vol.2 15.jun 2001. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, jbt...

 

Tek sad se setih da ja izgleda tebi nikada nisam odgovorio na onaj pp. :redface:

Takmičenje koje spominješ je bio takozvani "drugi krug takmičenja". Organizovano je u cilju toga da bi bilo izgovora za pravljenje finala, međutim organizator (ujedno jedan od učesnika) nikada nije organizovao finale. Po nekim pričama zbog toga što je shvatio da ni tamo neće dogurati dalje od drugog mesta.

 

Evo karte sa "prvog kruga" tog takmičenja:

uuuuuu4tx.jpg

 

Zanimljivo je da se za vreme tog "prvog kruga" nije ni spominjalo da će biti i drugog. Tada je to bio samo "festival bass gitare - Takmičenje".

Mene su drugari iz tadašnjeg benda (Corpus Delicti) prijavili, i samo zbog njih sam se pojavio.

 

Generalno su basisti bili daleko, čak neuporedivo bolji na tom prvom, originalnom, nego na tom dodatnom "drugom" krugu. Meni je iz te druge ture jedino mali Toni ostao u sećanju kao odličan basista. Posle sam ga video jednom sa Doy Mekokosh. Ne znam da li još tu svira.

Naravno, Urošev (ne znam ga, ali se sećam imena) nastup u formi recitala (kako je to sam rekao) je bio apsolutno originalan i čak je dobio nagradu za originalnost.

Elem, prva trojica sa prvog takmičenja su revijalno nastupili i na drugom, i tu si možda mogao da me vidiš. Ja sam, budući da je ovog puta bilo revijalno, svirao Bach-a, a posle sam se izdrkavao sa procesorom. Manje-više spontano i bez koncepta. Dok sam sedeo ispred bine sam svirao bumbarov let, i nekima je to mnogo više ostalo u sećanju nego ono što sam na bini skrnavio i izbrljavio.

Ako me se uopšte sećaš, verovatno je to najviše zbog drečavo plavog instrumenta koji sam tada svirao (a i danas ponekad).

 

Na žalost nikakav snimak ne posedujem, kako sa prvog (za mene mnogo značajnijeg) tako ni sa drugog kruga.

Navodno postoji neki video snimak, no ja nisam uspeo da dođem do njega.

 

Cheerz! :pivopije:

 

ps

I da, pobedio sam u prvom krugu. :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da, nije u pitanju isti krug takmicenja.:udri: Nazalost na prvom nisam bio, cak se ne secam ni da ga je iko i spominjao. U ostalom bese to davno, a i tada me je alkohol vise hvatao. Toni(sad saznah kako se zove, a i to da je on tada nastupao) je stvarno odlican, znam da je moje godiste, a svira od drugog razreda osnovne skole(nije ni cudo sto je odlican). Slusao sam Doy Mekokosh u Curugu, na nekoj gitarijadi, pre jedno 3-4 godine i ostavili su dobar utisak(totalno Primus fazon) iako ne volim mnogo eksperimentisanja u muzici.

 

Naravno, Urošev (ne znam ga, ali se sećam imena) nastup u formi recitala (kako je to sam rekao) je bio apsolutno originalan i čak je dobio nagradu za originalnost.

Sta da kazem, legenda je dobila ime. :)

 

Tvog nastupa se nazalost ne secam(eh taj alkohol) i bilo bi super da taj snimak jednog dana ispliva.

Ali zato cestitke za pobedu u prvom krugu. :pivopije:

 

Ko je to uopste organizovao? Znam da je u ziriju bio neko iz Ritam Nereda(Mire???), da nije on taj ucesnik/organizator? Bilo bi lepo da se opet odrzi, znam nekoliko ljudi koji bi sigurno ucestvovali, a i imali sta da pokazu.

 

Uzdravlje :pivopije:

 

Ontopic: Za The Jetblack nisam ranije cuo, ali praticu temu i obecavam da obavezno dolazim na prvu svirku koju budete imali.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvog nastupa se nazalost ne secam(eh taj alkohol) i bilo bi super da taj snimak jednog dana ispliva.

Ali zato cestitke za pobedu u prvom krugu. :pivopije:

 

Pa ništa posebno nisi propustio. Preludijum u C duru u tappingu (u celosti, a ne samo početak, što svi znaju od kako ga je Stu Hamm demonstrirao na video kursu) i malo izdrkavanja sa delay-om. Sve to prilično ubrljano.

 

Mislim da je moj nastup na prvom krugu bio taj koji je bio iole vredan, i žao mi je jako što nemam snimak, jer većinu tih stvari što sam to veče prezentovao danas ne znam ni kako sam izvodio, a kamo li da umem da ponovim...

Prop'o sam, prijatelju...

Godine, tezga, vojska, žena(-e), ...

 

Ko je to uopste organizovao? Znam da je u ziriju bio neko iz Ritam Nereda(Mire???), da nije on taj ucesnik/organizator?

 

Taman posla da Mire tako nešto organizuje. Koliko znam, čovek ne pati ni od kakvih ego-tripova. On je bio član žirija u drugom krugu, pored Vlade Samardžića i Tanje "oktobar" Jovičević.

 

Organizator je bio Sale Probojčić, koga možeš da znaš po tome što je svirao u Kataklizmi Zvuka a posle i u Troggz. Troggz se sastojao od njega i Simbeta (bubnjar).

Uslovi takmičenja su bili podešeni isto tako. Sviralo se bez benda (maksimum sa bubnjarem, kako su svi osim malog Uroša i jednog momka iz prvog kruga i uradili), bile su zabranjene tuđe stvari, kao i korišćenje efekata.

Gledala se tehnika najviše. Praktično, sviralo se u Troggz fazonu.

Dakle prilično ne-fer varijanta, barem kako ja mislim. Eno, bio u prvom krugu onaj dečko iz Milaćopezo. Ubi čovek onaj bas, ali nije bilo nikakvih tehničkih vratolomija, pa nije ušao ni u prva tri.

 

Onda je došao Sale Probojčić i odsvirao standardni repertoar Troggz-a, što se sastojalo u Primusolikim akrobacijama na bassu bez efekata u pratnji bubnja. Troggz je tada postojao već dosta dugo, tako da je bio prilično navežban za razliku od ostalih koji su imali oko 4-5 nedelja da se spreme.

 

E sad me grize savest. Opljuva ja Saleta, a zapravo ništa loše ne mislim o čoveku. Veoma dobar basista, i prvi (i do sada jedini) koji je uspeo da malo pokrene novosadske basiste da vežbaju.

Nisam ga davno video.

Pre koju godinu, možda jedno 4, sam ga sreo i hvalio se da je uzeo šestožičani. Znam da je jako želeo takav instrument, pa mi je baš bilo drago.

Onda dugo opet ništa nisam čuo, i pre jedno dve godine čujem neproverenu informaciju da se oženio i batalio svirku.

Ako je istina da je batalio, onda je to šteta, jer je bio zaista dobar.

Simbe, bubnjar sa kojim je svirao je takođe veoma kul lik, i inventivan bubnjar. Ne znam da li još svira. Ni njega ne viđam. Možda kada bih izlazio... :)

 

Još jednom naglašavam da ne želim da ispadne kako pljujem Saleta. Samo pokušavam da budem objektivan, i u tom svom pristupu ne mogu da ne konstatujem da ipak nije bilo sasvim fer to kako je sve podesio.

Jedino iz tog razloga (i ni jednog drugog) mi je drago da nije on pobedio, i svejedno mi je ko jeste.

To što sam igrom slučaja ja pobedio je druga stvar, i naravno da mi je zbog toga drago, ali nipošto zato što sam uterao ovom ili onom, već čisto ovako.

To je bio prelomni momenat i za moju porodicu.

Do tada sam bio crna ovca, propali fizičar koji je nakon četiri godine batalio ozbiljan faks da bi upisao neku tamo muzikantsku školu preko grane.

Posle toga je sve postalo drukčije. Shvatili su valjda da možda ipak nisam bez veze protraćio one godine vežbajući.

Jbg, keva mi se rasplakala tamo kad me gledala i kad je čula oduševljenje mase, i posle moje proglašenje.

 

Bilo bi lepo da se opet odrzi, znam nekoliko ljudi koji bi sigurno ucestvovali, a i imali sta da pokazu.

 

Pravi smisao bi bio da se basisti malo druže i podele fazone, a ne neki ego-boost.

Okej je ego trip dok god služi kao motivacija za napredak, ali kad pređe u pljuvanje drugih, je već jadno.

Mislim da oni koji imaju šta da pokažu treba to da urade sa bendom. To je zaista merodavno.

No, ne mislim da je ideja takvog takmičenja skroz loša. Nekome će svakako ostati u lepom sećanju jel? :D Evo, meni jeste.

Nego, treba to i organizovati, a to ide malo teže.

 

Uzdravlje :pivopije:

 

Ontopic: Za The Jetblack nisam ranije cuo, ali praticu temu i obecavam da obavezno dolazim na prvu svirku koju budete imali.

 

Hvala! :pivopije:

 

Pa u formi "The Jetblack" i nisi mogao da čuješ. Pisali smo o tome na početku teme. Mogao si možda da čuješ za "Jet Black". Tako smo se zvali za vreme aktivnog rada. Neki iz naše generacija (rođeni drugom polovinom sedamdesetih) se možda i sećaju.

 

Svirke neće biti u neko skorije vreme. Polako...

Sad smo već matori pa imamo vremena koliko 'oćeš.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla da Mire tako nešto organizuje. Koliko znam, čovek ne pati ni od kakvih ego-tripova. On je bio član žirija u drugom krugu, pored Vlade Samardžića i Tanje "oktobar" Jovičević.

I ne mislim da je Mire u takvom tripu, al eto setio sam se da je mozda on taj iz RN koji je bio u ziriju pa ajd' da lupim.:udri::udri: Nek mi covek oprosti. Za doticnog Saleta, kao i njegove bendove nisam nikada cuo.

 

Uslovi takmičenja su bili podešeni isto tako. Sviralo se bez benda (maksimum sa bubnjarem, kako su svi osim malog Uroša i jednog momka iz prvog kruga i uradili), bile su zabranjene tuđe stvari, kao i korišćenje efekata.

Gledala se tehnika najviše.

Kombinacija bas + bubanj mi se jako svidela, al ovi ostali uslovi i ocenjivanje su mi bezveze. Neki sveopsti utisak svirke bi po meni bila najrealnija ocena.

 

Pravi smisao bi bio da se basisti malo druže i podele fazone, a ne neki ego-boost.

Okej je ego trip dok god služi kao motivacija za napredak, ali kad pređe u pljuvanje drugih, je već jadno.

Mislim da oni koji imaju šta da pokažu treba to da urade sa bendom. To je zaista merodavno.

No, ne mislim da je ideja takvog takmičenja skroz loša. Nekome će svakako ostati u lepom sećanju jel? biggrin.gif Evo, meni jeste.

Nego, treba to i organizovati, a to ide malo teže.

Uvek se odusevim kada vidim da neko dobro svira, mozda zato sto meni lose ide.:) Najvise zbog toga bih voleo da se ponovo odrzi. Ne da to bude neko merenje k****va nego festival gde ce biti puno dobre svirke.

 

Aj uzdravlje :pivopije: i srecno sa rejunijunom :rockdevil:

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...