Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Kod njih ako je ex i nm stanje deru za tako retka izdanja,odnosno kolekcionari koji imaju love nabiju cenu ponudama a kad se pojavi vg,vise od 50% stranaca nece to da kupi pa se moze naci i jeftinije.Ploce koje su za njih bile vg 98% kod mene rade odlicno,bez suma i preskakanja a sad sto se vidi po koja linija od koriscenja i vadjenja iz omota bas me briga.Hvala na odgovoru,pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljubitelji vinila. Treba mi vaša pomoć. Dobio sam ovaj stari gramofon na poklon:

 

HPIM1767.jpg

 

 

<!--url{}-->

 

Model je Sansui PLL-Servo Direct-Drive Turntable SR-636. Kao što vidite, nije dugo korišćen i fali mu igla, tj. čitav taj mehanizam. Rečeno mi je da je u ispravnom stanju, pored toga što mu fali igla. Da li ima nade da ga osposobim? Tj. da li je moguće pronaći odgovarajuću iglu? :sad:

 

HPIM1768.jpg

Edited by Morphy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super!!! Recite mi kako tačno da tražim po netu? Da ostavim oglas da tražim gramofonsku iglu za taj model?

 

Neće ovo biti lako. Moram se upoznati prvo sa osnovnim stvarima..

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti igla, treba ti zvučnica tj. cartridge (igla=stylus). Preporuka za Ortofon OM5E ili Audiotechica AT95E, proguglaj malo pa vidi šta kažu ljudi koja od ove dve bolje pasuje na taj gramofon, tj. koja će bolje svirati :wink: mislim da jeftinije od ove dve nećeš naći (35-40€, nove, nekorišćene) a daju sasvim dobre rezultate :da:

 

 

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ljudi, evo malo sam prebrisao gramofon i sada liči na nešto :))

 

Odlučio sam se za ovaj head-shell:

i ovu zvučnicu: http://www.tehnomani...ofon-om-5e.html

 

Ali opet je rizik tu, da li će sve to raditi kako treba i kada podesim to.. Nadam se da će sve biti okej.

 

HPIM1783r.jpg

 

HPIM1784r.jpg

 

Kako baguje ovaj forum u poslednje vreme... Link za head-shell: http://www.kupujemprodajem.com/HeadShell-za-Gramofone-1239818-oglas.htm?filter_id=5775844

Edited by Morphy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...