Jump to content

Angizia


Recommended Posts

Evo jednog interesantnog benda.

Oformljeni su 1994.godine. Porijeklo benda - Austija. Njihova muzika se karakteriše kao Gothic Metal, s jakim uticajem Doom-a, Death-a, i naravno klasične muzike. Muzika je jako teatralna... Predivna ženski vokal, koji ne može da se poredi ni s jednim... Neobičan muški tenor...

Diskografija:

Split with Amestigon 1996

Die Kemenaten Scharlachroter Lichter 1997

Das Schachbrett Des Trommelbuben Zacharias 1999

39 Jahre Für Den Leierkastenmann 2001

Ein Toter Fährt Gern Ringelspiel 2004

 

Angizia site

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја само знам да сам налетео једном на онај сплит са Amestigon и да ме ниједан од бендова није привукао. Занимљиво што тек сад, после скоро 8 година од сусрета са тим диском, наилазим на неког ко зна било који од ова 2 бенда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam samo 1 album i jos par pesama, ali su mi do skora bili jedan od najludjih/bolesnijih bendova. Pure avantgarde. OBAVEZNO CHECK-OUT-ovati !

 

Eh...otkrio sam da ima ludjih i od njih i daleko ludjih od Arcturusa koji je malo dete. Volimatematicku muziku :math::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad se postavlja pitanje sta je tu visa, a sta niza matematika :confused:

 

Svidja mi se cisto naucno-duhovni pristup muzici, ali umetnicko-dusevni ipak manje zamara...

 

Uglavnom, moze svirka biti ne znam kakva, al' ako tu nema hemije , dzaba rad :mhihi:

 

Nadam se da smo se razumeli :veseli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
Ја само знам да сам налетео једном на онај сплит са Amestigon и да ме ниједан од бендова није привукао. Занимљиво што тек сад, после скоро 8 година од сусрета са тим диском, наилазим на неког ко зна било који од ова 2 бенда.

 

 

e da, i ja sam cuo pre toliko vremena za taj bend,

cini mi se da ga je max butcher imao u katalogu josh tada,

a ni od koga nism chuo da je pominjao taj bend...

mada kada ste ga ovako lepo preporucili, mozda ga i nabavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Samo da kažem da mi se dopada mračni humor intro-a na sajtu, i da mi je drago što je ova tema postavljena ovde, inače ne bih saznala za isti.

 

''Weil es ist doch ein Irrtum, das die Toten irgendwie tot sind''.

 

Parafraziram, i nemecki mi je sada na vitalnom minimumu, ali posle sveg uvoda, zaključak: ''Jer je ipak glupost misliti da su pokojnici zapravo uopšte mrtvi'', stvarno je duhovit.

 

Nije mi jasan cilj onog: Koenigsberg, 1947. na početku, ali pretpostavljam da je deo neke njihove koncepcije, možda literarnog ili istorijskog lika koji se ponavlja na njihovim albumima, itd.

 

Potražiću, u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...