Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Kako Safari koristi khtml rendering engine covek bi rekao da je u pitanju sarena verzija Konquerora(default KDE linux browser koji koristi isti engine)

Sto ce reci-nista specijalno ;)

ja se ne razumem u taj deo :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je dobro kod Safarija je to da zaista uem da izennadi sa podrškom za CSS3 properities ... međutim u isto vremen nije tako fleksibilan i jako je probirljiv (govorim o situacijama sa nekom greškom u kodu koju FF ili Opera bez probleme uspešno protumače).

 

Iskreno, na mene nije osatvio neki poseban utisak, niti me naterao da ga koristim. I dalje je mnogo od FF, s tim da kao što sam već rekao, prvi podržava neke stavri koje osatli browseri tek treba da usvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problem sa firefoxom kad povecam sliku na ctrl i +

posto imam monitor 24" slika mora poprilicno da se poveca da bi sajtovi ispunili ceo ekran

e sad kad na mozili povecam sliku browser pocne uzasno da laguje, sto nije slucaj kod safarija, zato mi je on sad dosao kao osvezenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa firefox-om: kad hocu da downladujem neki film ono samo skine limewire torent, koji je velik nekoliko kilobajta, ali ne i film. Zato za download koristim Operu- josh je nisam deinstalirala.

ja ne mogu da verujem sta sam upravo procitao O_O

pa naravno da ce skinuti fajl od par KB

zato kad skines taj fajl pokrenes BitTorrent ili utorrent, ili slicne programe koji skidaju torrente

doduse i opera moze da skida torrente, ali najbolja su ova 2 koja sam naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi ipak je Opera bolja- ne oduzima mi vreme za te stvari. Imam oba ta programa koje si naveo, ali ih ne koristim.

 

Eh, blaženo neznanje :) Ja bih lupao glavu 30 dana sa argumentima za jednu il drugu stranu, prelistavao dokumnetacije sa listama podržanih properity-ja, patio se oko upoređivanja engine-a, pregledao i upoređivao podršku za postojeće i dolazeće standarde, API-je, JS-e, CSS-ove i sl .... a ona tako lako zaključi sve u jednoj rečenici :)

 

Prema mom mišljenju, OPera jeste najinovativniji browser i njihovom timu kapa dole za sve što urade i upakuju u browser. sama činjenica da daveloperi iz Opere razviju i implementiraju sve u browser utiče na stabilnost Opere, dok kod FF-a najveći problem predstavljaju gadgeti, odnosno add-ons koje može da razvije i objavi bilo ko, te je i kvalitet istih pod znakom pitanja.

 

Ipak, još uvek FF prednjači pred svim browserima po tačnosti tumačenja onoga što web developeri napišu ... Otprilike tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, blaženo neznanje :) Ja bih lupao glavu 30 dana sa argumentima za jednu il drugu stranu, prelistavao dokumnetacije sa listama podržanih properity-ja, patio se oko upoređivanja engine-a, pregledao i upoređivao podršku za postojeće i dolazeće standarde, API-je, JS-e, CSS-ove i sl .... a ona tako lako zaključi sve u jednoj rečenici :)

da, to je prednost normalnih ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo testiram novi Safari i mogu reći da je osvojio 5 bambija kod mene! Slično Operi, kad ga minimiziraš , tj. kad prozor izgubi fokus upotreba memorije, kao i procesorske snage pada na minimum.

 

To znači da recimo je sajt koji sam testirao trošio 28, a kad se Safari minimizira potrošnja spadne na 8 !!! Odličan sistem rasterećenja :)

 

Da napomenem da je u isto vreme FF (za isti sajt) trošio 38, a Opera 36

 

Dosta brzo učitava, zakleo bih se da je brže od FF i Opere, mada to ćemo videti upotrebom. Ostaje da se zavrii ispod haube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Satyr: To je već do optimizacije tvog sistema.

 

@all:

 

Ne znam zašto se još uvek govori o potrošnji memorije browsera kad znamo koliko je memorija džabaka, i kad imaš 2 GB memorije potpuno je nebitno da li browser uzima 200 ili 250 MB.

 

Imaju addonovi i za Safari, ali su za 2 klase ispod FF-ovih.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam amd dual core 4000+

4 gb rama

8600 gt

 

Safari 4 kida od brzine!

hehehe

pa reko sam ja

 

meni jedini problem pravi kad hocu da otvorim mail preko msna

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

if (navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf("opera") != -1)
{
   isOpera = true;
   i = navigator.userAgent.indexOf("Opera") + 6;
   v = parseInt(navigator.userAgent.substring(i, i+1));
   if(v < 7)
      isOperaOld = true;
}

aj malo razjasni sta to treba da znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam amd dual core 4000+

4 gb rama

8600 gt

 

Imam i ja rolere pa ne znam da ih vozim baš najbolje.

 

Ako nisi razumeo šta sam hteo da napišem, mislio sam na optimizaciju operativnog sistema, a ne koje komponente imaš.

 

Imam ortaka koji ima duplo bolji laptop od sestrinog, ali sestrin duplo bolje radi jer nema svakakva sranja na njemu instalirana, spyware, šta već.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča o tome da je memorija džaba nije opravdanje da se današnje memorije razmeću u trošenju iste. Pored toga, možeš da kupiš 100 GB i da staviš, ali XP će da vidi samo oko 3,2 GB, a XP koristi verovatno preko 90% ljudi ...

 

Ne znam da li se sećaš vremena kad je sistem radio sa 32 MB Ram-a ... e pa niko ne može da me ubedi da browser treba da uzme 150 MB

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, a tebi treba da žvrljii memorija u prazno? U čemu je logika da memorija bude neiskorišćena? Zato mi se i sviđa Vistin superfetch, ali meni zbog zvučne kartice Vista ne radi posao pa sam morao da se vratim na XP.

 

Ako niko ne može da te ubedi da browser toliko treba da uzme, počni da praviš browser od nule, pa ga ti optimizuj da uzima 20 MB. Kao da je bitno da li će uzeti 100 ili 200 MB.

 

Ako me ubediš da će ti 100 MB od 3.2 GB nešto značiti, svaka ti čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...