Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

od toga nema nista bolje...jos kada bi snizili cenu ovi pederi iz telekoma za one prenosive modeme,one sto lice na usb...e,to bi bila banja...

 

i kada bi dali vise gigabajta u paketu...

 

 

 

Polako , mislim da ce sledeca godina , ako ne 2011. biti Internet boom , bas zbog toga sto drzava oce da prekine internet monopol ....mislim da ce osnovni paketi biti 3,4,6 do kraja sledece godine ( Mbit )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ce i Telekom da digne kapacitet za 2mbit-a po istoj ceni za koju se placa 1mbit sada-dakle 1420din

3g net bi bio dobar da cu cene bolje i da radi kako treba-onih 7-8mbita kojim sem hvale je samo teorijski,dosta cesto zna da bude na nivou dial-up-a,koliko cujem dosta se ljudi zali :mhihi:

Tja izgleda da nam je infrastruktura jos uvek mucak za to-a taj 3g deluje tako interesantno jer ga moze biti bilo gde gde ima signala za mobilni :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji da trenutno SBB ima najbolju ponudu, ali u odnosu na sta?

Gde to ima da je DL 15 puta jaci nego UL na kablu? :udri:

Meni licno odgovara ta njihova ponuda od 4000/256, ali samo zato jer ne postoji alternativa.

 

Ne radi se tu o parama, nego o cinjenici da dok oni budze DL, preko 30% Srbije je jos uvek na dial-upu(!), ako uopste i ima ma kakvu konekciju. :udri:

Zasto ne ponude npr. 2000/128 za duplo manju cifru?

I kakav je to net gde prakticno ne postoji upload? Niko ne moze da me ubedi da je to tehnicki nemoguce, zato jer je to besmisleno...

Znaci sto se kaze, srpska posla...

 

Dzabe pricati o bilo cemu dok god se pojavljuju one fantomske reklame o "najbrzem dial-up internetu(!) u srbiji"... :no:

kad bude 4/1 za istu cifru i 2000/512 za upola manju, tad moze da se razgovara o necemu...

Edited by Doom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome drka ADSL ovih dana, problem je do Telekomovih DNSova, nešto su zabagovali. Promenite DNS servere u 8.8.8.8 i 8.8.4.4, to su GoogleDNSovi koji se stalno osvežavaju i sve fercera kako treba preko njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li neko zna kakav je paketADSL-a 512/64, pitam zato što mi upload izgleda mali, tj. za šta on uopšte služi i da li bi surfovanje bilo sporije nego kad je upload od 128 kb/s? Znam da bi sporije uploadovao recimo slike na FB ili klipove na YT, ali me interesuje da li bi mi surf bio sporiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Download = Gledanje snimaka, kurci, palci = suf

 

Upload = Postavljanje snimka na youtube, kacenje na rapidshare, megaupload, slanje, sve sto ti saljes nekome.

 

Glavni odgovor: Ne, upload ne utice na surfovanje koliko ja znam, samo na slanje fajlova nekome ;) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, da li neko zna kakav je paketADSL-a 512/64, pitam zato što mi upload izgleda mali, tj. za šta on uopšte služi i da li bi surfovanje bilo sporije nego kad je upload od 128 kb/s? Znam da bi sporije uploadovao recimo slike na FB ili klipove na YT, ali me interesuje da li bi mi surf bio sporiji?

 

Ne znam ni da li postoji taj paket??? Koliko znam najmanji je 1024 :icon_question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg. kad ne gledam ko piše, znam čoveka, upoznali smo se u Sarajevu pre par godina ako se ne varam...

A ja se još žalim kako je skup i loš net po Srbiji, malo mi da najmanji paket bude 1mbit :redface:

 

Ne znam da smo se upoznali, moguće, kojom prilikom? :)

 

Ontopic: paket je ipak 768/64, košta oko 15 Eura mjesečno, zvuči mi dobro, samo mi se upload čini malo sporim, ali jebi ga.

 

Imam wireless, 384/128, nedavno su mi povećali paket na 512/128, ali razlika je bukvalno u 10-kb/s bržem downloadu, i ni u čemu drugom. zato bih da pređem na ADSL.

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko sranje

Sama stvar ne bi bila losa da je protok zagarantovan i da je cena korektnija-ovako je onih 7-8 mbita samo na papiru,veza dosta cesto zna da bude sporija i od dial-up a,cena svega toga je paprena,plus ne daju flat,plus cini mi se nema prebacivanja neistrosenog protoka u sledeci mesec vec moras da potrosis sve do kraja meseca

Sve u svemu-zaobidji :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' to samo kod mene ili se speedtest.net baguje? Kad ga hostuje Verat brzina je normalna a kad ga hostuje SBB dobijem prvu sliku. Primetio sam i da se to Verat/Sbb smenjuju po par puta dnevno. Surf nije poremecen, sve radi kako treba. Kada merim brzinu preko ostalih (stranih) servera dobijam maksimum, slika 2. Imam i rezultate sa pingtest.net, slika 3 - 0 loss. Evo sad sam bas skidam nVidia drajver, ide maksimum 120-130kB/sec, dok se jDownloader i Megaupload ponekad vode prema prvoj slici a nekad rade normalno. Meni tu nista nije jasno. :lol:

 

674681004.png

 

674685609.png

 

7241145.png

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...