Jump to content

Dgm


Recommended Posts

DGM je bend iz italije koji neki svrstavaju u power neki u prog ali je istina negde izmedju (tako je valjda uvek sa italjanima). Za mene su ovi momci jedan od boljih italjanskih bendova ali koliko vidim retko ko za njih zna a do sada imaju vec solidan broj solidnih albuma:

 

1994 - Random Access Zone (MCD)

1997 - Change Direction

1999 - Wings of Time

2001 - Dreamland

2003 - Hidden Place

2004 - Misplaced

2007 - Different Shapes

 

Bend cine:

Titta Tani - Vocals (see Abstracta, Astra (Ita), Daemonia, ex-Empty Tremor, ex-Glory Hunter (Ita) and Necrophagia) (2001 - )

Simone Mularoni - Guitars (2006 - ) (Empyrios)

Andrea Arcangeli - Bass (2003 - ) (Concept (Ita), Thy Mortal Eyes, ex-River of Change)

Fabio Constantino - Drums (ex-Carnal Rapture) (1999 - )

 

Iskreno mislim da su sa svakim albumom sve bolji. Meni pocinju da se sve vise svidjaju od Dreamland albuma. Misplaced je mali iskorak u melodicni i dobar heavy/power zvuk uz 8 iyvanrednih pesama.

 

Novi album donosi opet novi prog duh u album a Tani peva bolje nego ikada (u pojedinim trenucima podseca i na Rusella) dok je produkcija napokon na visokom nivou. Izdvajam pesme: Sings Of Time, New Life, Frontiers itd

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, konacno tema o bendu koji obozavam. Svaka cast Erlice! Imam ove albume koje je otpevao Titta. Jos nisam cuo novi, a malo me plasi sto Diego vise nije tu. Tri prethodna albuma su za mene vrhunska ostvarenja progresivnog metala. Na prethodnom su me odusevile zakivacine poput Is Hell Without Love i Perennial Quest. A smatram da je album remek delo. Imam regularno izdanje u kolekciji. Bonus track sam skinuo sa Neta u MP3 varijanti.

Pitao sam se vec duze vreme zasto nema niceg novog. Ocigledno da je promena postave uzrokovala malo duzu pauzu. Odoh da skidam novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno preslusaj ceo "Misplaced". A i prethodna dva preporucujem.

Sad, sto se tice novog albuma, definitivno ima dosta drugacijeg izraza, sto je logican rezultat promena postave. Mislim, "Peace of Mind"... onako nesto sigurno nisam ocekivao od DGM. Preslusavacu intenzivno narednih dana, pa cemo da vidimo kakav ce mi biti utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa Peace Of Mind je bas uljez zesci na albumu ali na nju ne treba obracati paznju. Nije mi jasno sta im je to trebalo. Ok je malo growla i thresh rifova da ubaca ali bra da naprave onakvu pemsu ... sta znam. Bas strci iz albuma. Ali na Signs of Time secem vene.

 

Sto se Misplaceda tice ... album je fenomenalan i ako ti se jedna stvar dopadne dopasce ti se i ostale. Ni jedna pesma ne zaostaje ni idejno ni tehnicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 Juna definitivno bih voleo da sam u Milanu...

 

Sunday 3 June - Gods Of metal - Milano Idroscalo

 

- Heaven & Hell

- Dream Theater

- Blind Guardian

- Dimmu Borgir

- Symphony X

- Anathema

- DGM

- Sinestesia

Share this post


Link to post
Share on other sites

@overkill_vs

 

Moram da se složim sa tobom :da:

 

Uzela sam da odslušam Different shapes misleći da su pozitivne kritike ''naduvane'' i da će to biti još jedan prosečan album kojih danas ima stvarno previše. Međutim album me je neverovatno oduševio!!!

U dosta momenata podsećaju na Symphony X, ali ne toliko da ne bi bili zanimljivi zbog kopiranja. Imaju neki svoj šmek, stim što ponekad malo ''povuku'' na SyX, doduše i Vanden plas se nazire ponegde...

Veoma energično, solaže su sasvim ok, vokal odličan (a la Russel ;) )...

Sings of time je zasad ostavila onako najjači utisak :)

Nemam reči, stvarno mi je žao što nisam ranije uzela da ih preslušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

DGM separates from Titta Tani .

 

The band decides to continue their carrer with another singer due to characterial differeces with Titta.

 

DGM are now looking for a new singer, if yuo are interested in send material to the band you can contact the following address.

 

[email protected]

 

DGM have now a renewed joy to work on new material for a new album.

Stay Tuned!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

frame.jpg

 

Artist: DGM
Album: FrAme
Year: 2009
Genre: Progressive/Speed Metal
Country: Italy
Format: mp3@VBR192kbps
Size: 68MB

http://rapidshare.com/files/202355599/DGM_-_FrAme__2009___Progressive-Speed_Metal.rar

 

nisam još skinuo... ne znam da li ima voiceover-a

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je novi album neubedljiv totalno a i novi pevac je najslabija karika (kao sto je u ostalom po meni bio i u Mind Key-u). Ima dobrih momenata ali kao celina slabo. Prethodna dva su mi miljama ispred... Preporuka za novi album benda Astra u kome sad peva Tani ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...