Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ljudi Sta mislite o novom Seat Ibizi ? Ima li neko iskustva?

 

Gde Folksvagen umeša prste - ta marka mora ponovo da cveta!

 

Ibiza može proći,

ali Altea ( obična ne XXL ) je jedan od najružnijih u istoriji automobilizma, po mom mišljenju.

 

Tron, naravno, bi uvek & verovatno zauvek trebalo da pripada Fiatu, konkretno sa modelom ''Multipla''

 

 

kakva te Ibiza interesuje? Nova? Polovna?

 

Ako misliš da ''zujiš'' po gradu, obrati pažnju na 1.4 TDI motor.

I to ne onaj od 70 konja, već onaj od 80 ks...moderniji je.

Sa čak nižom ( doduše jedva primetljivom ) - ali opet nižom potrošnjom.

 

A za valjda nekih 2 sec. bi trebalo da budeš startniji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva te Ibiza interesuje? Nova? Polovna?

 

Polovna, znaci da bude 2002. godiste i da je turbo dizel. Klima, ABS, Airbag se podrazumeva. Prvo treba da prodam Opel Astru 2000.god koji je fenomenalan auto ali trosi malo vise po gradu i glavni razlog sto ga prodajem je taj sto nema klimu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

CS kol'ko mi je poznato će ostati samo na konceptu,

dok bi X6 trebalo da predstavlja pravi bum.

 

Babaroga sportski SUV koji je znatno širi ali i niži od odlično prodavane X5 ( u svetu ),

tako da izgleda baš onako nadrkano, znatno dinamičnije...

 

Biće to džipče bez konkurencije ( čini mi se da već od naredne god treba da startuje ).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta agresivan izgled.

Mada koliko ja znam trenutno najbolji SUV tj najluksuzniji je Cadillac Escalade.

Videcemo sta ce doneti X6,verovatno neki sestolitarski motor sa gomilom konjskih snaga i besnim obrtnim momentom,da dodam da ce trositi oko 25-30 litara.X5 trosi 21 pri umerenoj voznji.

 

Ovakvi SUV-ovi nisu uopste ekonomicni.Cak u Austriji postoji grupa ljudi nesto kao Anti-SUV Crew koja nocu seche gume tim besnim dzipovima jer enormno trose gorivo i enormno zagadjuju vazduh

 

:lol:

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvi SUV-ovi nisu uopste ekonomicni.Cak u Austriji postoji grupa ljudi nesto kao Anti-SUV Crew koja nocu seche gume tim besnim dzipovima jer enormno trose gorivo i enormno zagadjuju vazduh

 

:lol:

 

Psihići - mogu da budu brižni, ali ne smeju to da rade.

 

Ovde kad bi ja jednom lokalnom ''gazdi'' bušio gume uz to opravdanje,

na njegovom Audiju Q7 - već sutradan bih se probudio u lokvama krvi ( tj. ne bih se ni budio više).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato to rade ljudi nocu,a posto je Bech prilicno veliki grad tesko ce ih neko naci.Samo znam da je osvanula vest kako samo na tim sportskim terencima neko seche gume.

Jbg,moz' ti da iseces i ovde ali ne na 100 automobila,tad bi te provalili,ali 1-2 pa i 10 bi bila brojka u granici normale.Recimo u Bg,na 10 razlicitih lokacija,nikom nista...Ne bi ni dospelo u medije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi kao sportski mini bus.Ne znam,ne svidja mi se bas.

A to za motore je tacno.Obicno na ernormnu kubikazu stave malo konjskih snaga,zato trose ko nenormalni.

Aerikanci su cudna nacija,vrlo dobro znaju da je Kalasnjikov najbolje automatsko oruzje a nikad ga nece koristiti.

Isto tako znaju da je i lada niva najbolji terenac ali oni ipak voze grand cherokee.Tamo nivu mozes da vidis jedino kod nekih teskih rusofila i eventualno po klubovima lada vozila.

 

Pricao mi je cale da je bio neki uporedni test sportskih automobila italijana nemaca, amerikanaca i engleza.Ameri se najlosije pokazali.Ne znam koja su sve vozila ucestvovala,cale se seca samo ferarija koji ih je nenormalno potukao po svim stavkama takmicenja.

Valjda je od engleza bio neki aston kog je ferari pojeo za dorucak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi naš narod rek'o - nije šija nego vrat!

 

 

Interesantno, ali sam isto tako čitao da je upravo ovaj BMW trolitraš dobio neko eminentno priznanje, ne mogu se setiti sada koje...

 

 

Okoreli konzervatizam, šta drugo reći....

Daj Bože, ali generalno, čak ni ta konzumpcija nije nikako mala.

Mada za jedan takav desetocilindraš možda i jeste...

Ne moraš da nalaziš, sticajem okolnosti dobar drugar mog ortaka vozi 535d - znači classic limuzinu.

Potpuno isti motor koji se odskora ugrađuje i u šesticu, čak su i gabariti poprilično slični. Iako su to, naravno, dva suštinski dijametralno suprotna automobila ( sa istom značkom ).

Njegovo iskustvo govori - čak sam i lično posvedočio tom podatku, da se u gradu potrošnja kretala BLIZU 10 litara. Na otvorenom tvrdi da je oko 6 i po litara i verujem mu u potpunosti...

Ne zaboravi da je to agregat koji ovakvoj ''bembari'' omogućava ubrzanje do stotke za tek nešto malo više od 6 sekundi. Ipak mislim da ovo ide u prilog tvrdnji - da automobil sa ovakvim motorom jeste i dinamičan i ekonomičan. A od takve kombinacije, teško da išta može biti bolje...

Jebiga ni dizeli više nisu ono što su nekada bili....

Interesantan podatak, za koji još nisam čuo. Posebna dozvola ?!?

Verujem da govoriš istinu ali, složićeš se, zaista zvuči abnormalno...

 

Što se tiče jebenog Hjua, svako ima neki svoj smisao za humor...

Ja sam, lično, po pitanju zezanja veoma sam sebi tolerantan pa čak i na svoju ''štetu'' morbidan ...uvek prihvatam zezanje i neretko uzvratim dvostruko...A iz životnog iskustva ( koje nije malo iako imam 22g ) sam shvatio da su takvi ljudi čak i veoma poželjni u društvu............

 

Rekao bih da si ti ljubitelj ili makar podrzavaoc onoga sto radi VW!! Pazi ja generalno nemam problema sa ljudima koji voze dizel, jer da nema takvih ljudi ja ne bih ni znao koliko je benzin/plin varijanta dobra... Jeste da malo vise trosi na plinu ali se stedi motor i naravno stede se pare...

 

O dinamicnosti dizela necu da govorim sve dok neko ne uporedi 3.5 litarski turbo benzinac i 3.5 litarski turbo dizel... Dinamicnost se ne bi uporedjiala jer ne bi bila uporediva... Znam reci ces da je potrosnja razlicita ali pitam te ovo: kada imas 50 hiljada evra da kupis tu 6-icu reci mi da ti je potrosnja bas toliko bitna? To je mozda bitno nekim obicnim smrtnicima koji se jos od matorih stekaju za gorivo...

 

Ako govorimo o dozvoli reci mi da li si video nekog od onih silnih repera kako stvarno vozi Bentley-ja? Toliko o tome...

 

Sto se tice iskustva u to ne ulazim... Mada jesi u pravu...

 

Ljudi Sta mislite o novom Seat Ibizi ? Ima li neko iskustva?

 

Nista jos jedan VW Golf...

 

Seat je ranije radio automobile po licenci Fiat-a,sada su malo poboljsali modele mada se meni bas ne svidjaju...

Pre bi uzeo nekog brava ili bravu,eventualno mareu nego seata

 

Da ali samo do kraja 89 godine od kada su pod patronatom VW...

 

Gde Folksvagen umeša prste - ta marka mora ponovo da cveta!

 

Ibiza može proći,

ali Altea ( obična ne XXL ) je jedan od najružnijih u istoriji automobilizma, po mom mišljenju.

 

Tron, naravno, bi uvek & verovatno zauvek trebalo da pripada Fiatu, konkretno sa modelom ''Multipla''

kakva te Ibiza interesuje? Nova? Polovna?

 

Ako misliš da ''zujiš'' po gradu, obrati pažnju na 1.4 TDI motor.

I to ne onaj od 70 konja, već onaj od 80 ks...moderniji je.

Sa čak nižom ( doduše jedva primetljivom ) - ali opet nižom potrošnjom.

 

A za valjda nekih 2 sec. bi trebalo da budeš startniji....

 

Da gledajucu Skodu moraju da uspeju... Ibiza je stvarno ruzna... Samo ne znam kako ce da zuji po gradu sa 1.4 TDI motorom... Startniji si mesto 14 sec. startovaces za 12 sec.

 

da sad ce mu trebati 18 sec do 100 :D :D :D...

budjavi zeldi... :D

 

Kazi mu molim te....

 

Ima dosta agresivan izgled.

Mada koliko ja znam trenutno najbolji SUV tj najluksuzniji je Cadillac Escalade.

Videcemo sta ce doneti X6,verovatno neki sestolitarski motor sa gomilom konjskih snaga i besnim obrtnim momentom,da dodam da ce trositi oko 25-30 litara.X5 trosi 21 pri umerenoj voznji.

 

Ovakvi SUV-ovi nisu uopste ekonomicni.Cak u Austriji postoji grupa ljudi nesto kao Anti-SUV Crew koja nocu seche gume tim besnim dzipovima jer enormno trose gorivo i enormno zagadjuju vazduh

 

:lol:

 

HAIL to the anti-SUV crew!!!!

 

Zato to rade ljudi nocu,a posto je Bech prilicno veliki grad tesko ce ih neko naci.Samo znam da je osvanula vest kako samo na tim sportskim terencima neko seche gume.

Jbg,moz' ti da iseces i ovde ali ne na 100 automobila,tad bi te provalili,ali 1-2 pa i 10 bi bila brojka u granici normale.Recimo u Bg,na 10 razlicitih lokacija,nikom nista...Ne bi ni dospelo u medije

 

Ne volim da mi neko cepa gume a ne volim ni ja to da radim, jedino to volim da radim kada taj neko to i zasluzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga,ajd kad si klinac,nemas dozvolu pa ono.Al kad vozis pa pomislis i tebi moze neko sutra da isece gume jbg,stavis prst na celo.

Zimus,isao sam taksijem u Bg,lik je vozio Ford Mondeo 1.8 dizel.Krenuo da obilazi traktor al kurac,zamalo nismo uleteli u kamion jer mu je ubrzanje vise nego jadno,ali zato posle lepo ide.

Dok se meni recimo desilo da sam se vracao iz Pozarevca i nestane mi plina u Nivi,ja prebacim na benzin,kad ono razlika,auto leti.Vozim 90 i kad treba da obidjem nekog samo legnem na gas i jednostavno obrtaji divljaju.

Tad sam zakljucio da je razlika kod Nive izmedju plina i benzina enormna,dok kod nekih automobila nisam uspeo da primetim znacajniju razliku.

 

Mada mi je ubedljivo najjaca Niva sa motorom od Ferrarija,3000 cm3,300 ks.

 

Sta mislite o novom Cherokee-ju SRT

425 KS 6100 cm3,isto kao Chrysler 300c,samo sto je obrtni moment drugaciji.Znaci Hemi motor

cherokeesrt806_01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam reci ces da je potrosnja razlicita ali pitam te ovo: kada imas 50 hiljada evra da kupis tu 6-icu reci mi da ti je potrosnja bas toliko bitna? To je mozda bitno nekim obicnim smrtnicima koji se jos od matorih stekaju za gorivo...

 

U tome je poenta,

da sam pun k'o Bil Gejts pa bi mi bilo žao da mi motori sa unutrašnjim sagorevanjem

na takav način sagorevaju novac!

A složićeš se, greota je da u 630i ( najslabiju benzinsku izvedbu ) ugrađujem plinski uređaj...a u 650i da ne govorimo.

 

 

 

Ne, nisam VW fan, čak šta više organski ne podnosim Golf. ;)

 

To je, po meni, najdosadnji automobil na svetu... A mnogo po gradu viđam ''petice''

 

Pitam se da li su ti ljudi čuli za Hondu Civic, Fiat Bravo, Seat Leon ?

 

U krajnjoj liniji, ako baš žele da budu ''pune'' švabe - eno im bolje Astra....

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga,ajd kad si klinac,nemas dozvolu pa ono.Al kad vozis pa pomislis i tebi moze neko sutra da isece gume jbg,stavis prst na celo.

Zimus,isao sam taksijem u Bg,lik je vozio Ford Mondeo 1.8 dizel.Krenuo da obilazi traktor al kurac,zamalo nismo uleteli u kamion jer mu je ubrzanje vise nego jadno,ali zato posle lepo ide.

Dok se meni recimo desilo da sam se vracao iz Pozarevca i nestane mi plina u Nivi,ja prebacim na benzin,kad ono razlika,auto leti.Vozim 90 i kad treba da obidjem nekog samo legnem na gas i jednostavno obrtaji divljaju.

Tad sam zakljucio da je razlika kod Nive izmedju plina i benzina enormna,dok kod nekih automobila nisam uspeo da primetim znacajniju razliku.

 

Mada mi je ubedljivo najjaca Niva sa motorom od Ferrarija,3000 cm3,300 ks.

 

Sta mislite o novom Cherokee-ju SRT

425 KS 6100 cm3,isto kao Chrysler 300c,samo sto je obrtni moment drugaciji.Znaci Hemi motor

cherokeesrt806_01.jpg

 

Znaci ja generalno obozavam Forda ali mislim da je dizel autobuski motor!!! To sto on nije ni traktor mogao da obidje bez problema dovoljno govori... Da ti na Ladi mozes da iskljucis i ukljucis plin i da prema zahtevima puta regulises svoju potrosnju ali sta da rade ljudi sa dizel automobilima, da izadju i da guraju? Razlika je svuda manje-vise enormna (razlika plin/benzin) ali ako nemas preterane potrebe za manijacenjem onda ti je plin idealno resenje koje ce istrajnost tvog benzinskog motora napraviti istrajnost dizela, ali uz znatno jeftiniju potrosnju i znatno jeftinije delove...

 

Cherokee SRT... zar do malopre nismo govorili o potrosnji?

 

U tome je poenta,

da sam pun k'o Bil Gejts pa bi mi bilo žao da mi motori sa unutrašnjim sagorevanjem

na takav način sagorevaju novac!

A složićeš se, greota je da u 630i ( najslabiju benzinsku izvedbu ) ugrađujem plinski uređaj...a u 650i da ne govorimo.

Ne, nisam VW fan, čak šta više organski ne podnosim Golf. ;)

 

To je, po meni, najdosadnji automobil na svetu... A mnogo po gradu viđam ''petice''

 

Pitam se da li su ti ljudi čuli za Hondu Civic, Fiat Bravo, Seat Leon ?

 

U krajnjoj liniji, ako baš žele da budu ''pune'' švabe - eno im bolje Astra....

 

Ja bih voleo kao prvo da sam bogat kao Bill Gates, a posle kada bih bio toliko pun pustio bih masti na volju da mi svi automobili sagorevaju novac... jer znam da ja nemam dna...

 

Greota jeste, li isplativa greota... Mislim isti toliki je jeres za mene dizel motor u sportskom kupeu, kao sto ti kazes za 635d...

 

To sto ne volis VW je pozitibna stvar makar po meni! Oni su ipak dosta zaostali sada za Focusom, C4, Bravom...

 

Za Hondu jesam i to mi je druga fabrika po omiljenosti, Fiat Bravo sam vozio i ne svidja mi se puno makar ne onaj stari, Seat Leon... sta reci Golf u malom... deli sve sa Golfom tj. mozes kpovati delove za Golfa i ugradjivati ih bez problema u Leona... Jedino su Leon Cupre malo pojacaniji Golfovi i ono sto VW ipak ne nudi u svojoj paleti motora.

 

Ni ja ne volim VW.Ne znam,oduvek mi je bio antipatican.

 

Naravno da je antipatican... pa to je VW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebem li ga - kada čuješ sam naziv ''Volkswagen'' - prosto ti onako dođe na živac.

 

Najneekskluzivniji mogući naziv ( ''Narodna Kola'' ) -

posedovajući ga osećaš se nekako neposebno, bezlično...

 

A sam Volkswagen je verovatno najzastupljeniji strani proizvođač kod nas ( uz Fiat )....

 

Koja ti je omiljena marka? Da pogađam?

 

Stari & uvek lepi Alfa Romeo ?

 

 

Ja sam oduvek najviše voleo Chrysler - ali, motori priznajem da su im puška živa ( uglavnom ).

 

Novi Sebring je zaista predivan automobil - ali apsolutno nijedan motor koji se ugrađuje u njega nije onakav,

kakav bi trebao biti ( nažalost )...počev od VW dizela do neubedljivih benzinaca.

Nije mi jasno zašto nisu hteli da ugrađuju zeldi iz 300C (Mercedesov) - dobro se pokaz'o.

Možda zbog razlaza sa Štutgarterom, ko zna...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Alfa 156 prelep auto.Cak je jedno vreme cale bio zagrejan da kupi.

Moja komsinica ima onu staru Alfu 33,ali nece da je proda.Stara je preko 10 godina a nema ni 100 000 predjenih km.Znaci u izvanrednom stanju.

alfa je klasa...

da imam kesha odma bi kupio jednu 159...

jedino loshe kod alfe je shto su extra skupe ( odrzavanje poprilichno)

uvek je to bio auto za one sa malo vishe para...

npr 159 sa 3.2 jts motorom koshta preko 60 000 jura....

nama sa tanjim dzepom koji obozavamo italijane preostaje fiat koji daje zavidan kvaitet po ok ceni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav trenutno po Vrscu vadi oci,mada meni i nije bas nesto...

Sad ne znam kakav motor ima,performanse.Od Toyota mi se jedino Avensis svidja

 

Toyota_Supra_Targa_1995.jpg

 

A ovih ima po gradu kolko oces.Znam,vama koji zivite u Beogradu je to normalna stvar,nama bas i nije jer pre 2 godine su se vozeli uglavnom krsevi,sada je najezda besnih automobila...

 

BMW_M3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro sad, muka mi je da palim porshe-a :P

 

Sad sam skidao filter za vazduh i menjao jedno crevo od benzina (propisalo jbg) na dvicini, i jos sam promenio onu gumicu na karburatoru, nisam ni znao da je pukla.. Verovatno mi je zbog nje trosio malo vise plina i gasio se u leru.. Krepao sam po na ovoj vrucini, jbg treba veceras da me prebaci do kalisa na fest..

 

Ovo mi je vec 5-6 kvar u mesec dana. Uglavnom je sve bilo nesto sitno, izuzev sto sam menjao predjne i zadnje pakne i set menjaca.. Treba jos da zamenim solje od mortizera i da centriram trap, al nesto mi se ne daje kinta :) :)

 

Jbg, bitno je da rade kocnice i volan, da negde ne zagines, i naravno da ti ne pisa neko crevo da se ne zapalis :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...