Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Meni se svidjaju i jedan i drugi i treci.

 

Po kvalitetu su sigurno tu Honda i BMW iznad forda, mada nisam spreman da garantujem da su mnogo iznad.

 

I fordic je lep, svaki nov auto je dobar auto , kao sto je cika Henri Ford rekao pre bogtepitakolko godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydän

 

To je to! :) :) Saslusas svakoga, ali seces po svome. Evo sad dok sam bio u Crnoj Gori, da sam vozio moju djunticu na gas, potrosio bi duplo manje kinte na gorivo, ali sam ja uzivao vozeci Tipa na 4-5 000 obrtaja. Hehehhe!!! Ne znam, kada vozis automobil koji te ispunjava nije ti ni zao da naspes u njega ili da dajes pare za odrzavanje i tome slicno.. :D :D

 

 

@ Вуду Соло Соул

 

Slatka je ta Hondica, prava fenserica, ali BMW je BMW!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: to za gorivo si apsolutno u pravu. Svako od nas ima svoj neki mesecni budzet za gorivo i sad neko ce se voziti duplo manje, ali ce uzivati cepajuci nekog opakog benzinca, a neko ce voziti dizelasa i nece bas imati takve performanse. Sve zavisi od coveka do coveka, a i sa koliko para raspolaze.

 

Ja jedva cekam prolece, tada mi istice kredit za ovaj auto, a cale mi je obecao jos par soma evra da ce mi dodati pa da kupim neku zvercicu od automobila pa na leto na more sa pravom masinom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydän

 

Po kvalitetu su sigurno tu Honda i BMW iznad forda

 

Cudi me da ovo nisi iskomentarisao :) :)

 

 

Ovaj mi se mnogo svidja. Danas sam video jedan 320d na padini. Mrzime da prebacujem slike

 

 

bmw-3-e92-coupe-325d-3.jpg

 

 

Prelep je uandraka :) :)

 

 

e92_335i_rear_still.jpg

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, istina je da su BMW i Honda po kvalitetu iznad Forda, i sama cena to govori. BMW i AUdi su, po meni, vrh vrhova Evropske automobilske industrije. Mecka je pala na najnize grane, i dizajnom i kvalitetom, BMW i Audi su na tronu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto.

 

Ali svaki put kad ugledam siluetu CLS-a na ulici, momentalno zaboravim na ogavnog i debelog gastarbajtera. :da:

 

Realno, jedina prednost BMW-a i Audija jeste ta što ne prave svakakva

dostavna komercijalna vozila i kamione za komunalna preduzeća kao što Mercedes čini.

 

Inače sve tri fabrike su tu negde, utrkuju se za mesto na tronu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydän

 

Ne mislim da je mecka pala na naj nize grane, cudno je da to mislis, obzirom da cepaju i po dizajnu (mislim da su po dizajnu preslisali poslednje generacije bmw-a,cak je i facelift e klase 50x lepsi od nove serije 5) i po prodaji, a i kvalitet im je na zavidnom nivou.

 

Audi pravi do jaja kola, i on je tu s meckom po dizajnu u konkurenciji. (u stvari po svemu)

 

Ja (iako naj vise od ta tri gotivim bmw ne mogu da ne primetim da su im trenutno naj lepsi modeli samo serija 6 i serija 3 , sedmica facelift je isto lepa , ali zato serije 1 i 5 koje zauzimaju bitan segment trzista (mozda i naj bitniji obzirom da je 1 gradski auto golf klase , a 5 direktorska poslovna limuzina - executive car) razocaravaju, barem mene.. nije da su ruzne, samo nisu dovoljno WOW, kapirate sta hocu da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bmw7rady--c1600xc1200.jpg

 

Ovo ti se svidja?! Odvratana je nazad!!

 

Ovakva mi izgleda malcice bolje:

 

BMW_E66_760Li_02.JPG

 

Realno mi je petica lepsa. Vidji:

 

tsw_bmw_5_series_rear.jpg

 

Jedino sto mi se ne svidja na istoj su prednji farovi.. Imaju prevelike usi :) :) :)

 

Inace, i meni je (ako iskljucimo seriju 7) serija 3 i serija 6 najlepsa.

 

Serija 1 mi se jako svidja kada pogledas cenu/performanse i tako to.. Realno mi se svidja i izgled izuzev zadnjeg dela, ali progutao bih tu "sitnicu". :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna molba: ja sam na ADSL i to 1mbit protoka pa mi je ovu stranicu ucitavao uzasno mnogo. Molim vas, zbog ljudi koji su na dial up, da ne stavljate ovoliko velike slike...

 

E sad, meni je BMW prelep, a najnovinja serija 5, koju mnogi osporavaju, mozda i najlepsi BMW ikad napravljen. Serija jedan je mozda malo ruznija zbog zadnjeg kraja, ali je ipak to sasvim dobar automobil za te pare.

 

Mercedes mi se ne svidja, stvar ukusa, a recimo pocetkom 80-ih je bio nevidjeno lep, moderan, fantasticnog dizajna, unutrasnjost svemirska i bar 10 godina ispred svog vremena, branici, aerodinamika, oblik karoserije ..... dok nekako danas mislim da su ga svi prestigli i nadmasili. Moj prijatelj, koji radi u Svedskoj u ovlascenom Mercedesovom servisu, kaze da je kvalitet novijih MErcedesa krajnje diskutabilan i da treba kupovati druge automobile (on vozi mitsubishija).

 

Automobili koji 100% imaju i fenomenalan dizajn i jos bolji kvalitet su Audi i BMW. E sad BMW je sportiska, egzotika i recimo jako je zajebano kupiti ga kao polovnjaka starog preko 6 godina, a Audi je nekako smekerska limuzina i nekako mi je draa kao polovnjak. ZNaci kad bih imao para za nov automobil bio bi to definitivno BMW, a kao polovnjak mi je Audi br.1 :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da napravim jedno poredjenje.

 

Sada sam gledao klipove na youtube-u. Znaci 525d ne mozes da vozis preko 5000 obrtaja, ulazis u crvenu zonu, dok 525i opusteno voze na 7000 obrtaja. Znaci smorio sam se!!! Jbt cak i 116i voze na 6-7000 obrtaja. Benzin je benzin. Realno!! Dizel je za penziske..

 

 

..I tako kupis polovan BMW od nekog klipana koji ga nije vozio ispod 5000 obrtaja.. Koji mu je, bukvalno, zapalio karike za samo 4 godine..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se frljati sa izrazima - Obrtni moment se izražava u [Nm], a brojem obrtaja se izražava - broj obrtaja. Znam da znate, al' ipak...

 

@Mustang

A što se petice tiče, pa ona ima genijalan dizajn. Hoćeš komfornu limuzinu, da ide k'o sportski automobil, i da ima savršenu aerodinamiku, ali ti se ne sviđa petica. Pa dobro prijatelju bilo bi lakše napraviti drveni šporet nego to što ti hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnija je snaga, ali ako imas los obrtni moment snaga sama po sebi nije dovoljna, E sad, jako je vazno pri kom obrtaju taj automobil razvija najvecu snagu..... ali da ne duzim pricu...

 

Inace ova petica mi je mozda i najlepsi BMW ikada napravljen, fenomenalan je, prednji kraj, zadnji kraj, unutrasnjost ..... FANTAZIJA !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ova petica mi je mozda i najlepsi BMW ikada napravljen, fenomenalan je, prednji kraj, zadnji kraj, unutrasnjost ..... FANTAZIJA !!!!!

 

:da:

 

- Inače onaj postovani Hurricane sam provalio tek pre par meseci. A ova bronzana mu boja je nenadjebivo moćna!

 

Posle serije šest, najlepši BMW ikada je petica ... ako mene pitate.

Nije Chris Bangle toliko loš, koliko ga belosvetske dileje osporavaju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...