Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

E NAzgule ala kenjaš :D 'ispod tvog standarda' pa šta ti voziš keve ti? :D

 

 

Treba mi bre nešto sa čim ću da prelazim godišnje 25k km i da mogu da se u to spakujem. Znači NE Leon, mada sam njega najpre gledala. VW, neću da mu robujem natačinjem one zedere kandže kurce palce, jer nije on mene kupio nego ja njega sunce mu kalajsano.

 

 

Pravo da vam kažem znači mi ovo finansiranje i što ne mora da se zajebavam a nije kredit da ti posle deru kožu s leđa, nego leasing i to jevtiniji od mnogih autokredita. Eov sad čekam da mi jave cenu za sajam automobila što prave, i ako se uklopim što da ne. Dosta više bilo lade samare aman. :D

 

 

Ko je pominjao lavove i kandze?! Fino uplatis full kasko osiguranje, kao ja i mirno spavas. Jebe ti se za sve, a inace, cenim da kad uzimas na lizing moras da imas i kasko.

 

Ne mogu da ne pomenem da je trenutno VW Golf VI ponuda veka!! Takodje, Mitsubishi Lancer 1.6 je isto veoma primamljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav

Jasno. :haha:

 

 

 

Inače sad baš gledam dimenzije pošto su gore momci rekli da je Ibiza pandan VW Polu, pa mi nešto bilo sumnjivo i bila sam u pravu.

Po gabaritima odgovara zapravo Golfu verovali ili ne, samo cene niže za po 3-4 k EUR. Nije za bacanje. Ok nema motora sa podesivim katalizatorom ipak VW tu prednjači, ali 1,4 solidno za putovanje a ipak nov auto.

 

 

Edit: ulete nazzgul

 

Nazzgule ako ti kažem da trenutno pregovaram za Kasko za Aziju, sve sam ti rekla, i objasnila zašto neću VW. JEbo ti svako osiguranje ako mora da ostanem bez kola i ako je najbliži rep.office milog mi vozila na 800km, onda bolje da pazarim nešto što se ne krade.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam nista o tom Spanskom brendu.

Jedino sto mogu da ti kazem je da Seat Ibiza, lepo izgleda i, NO OFFENSE, da je ne kupio/vozio jer nije made in Germany or Japan.

Sad kad bih ti ja rekao da imam Japanca i Nemca u jednom te istom autu, ti bi rekao kako ne voliš Opel. :P

 

E NAzgule ala kenjaš :D 'ispod tvog standarda' pa šta ti voziš keve ti? :D

Već rekoh, a nije zgoreg da ponovi, a šta ti očekuješ od čoveka koji celu pauzu za ručak ne može da se odluči šta će da jede. :haha:

 

Treba mi bre nešto sa čim ću da prelazim godišnje 25k km i da mogu da se u to spakujem. Znači NE Leon, mada sam njega najpre gledala. VW, neću da mu robujem natačinjem one zedere kandže kurce palce, jer nije on mene kupio nego ja njega sunce mu kalajsano.

 

 

Pravo da vam kažem znači mi ovo finansiranje i što ne mora da se zajebavam a nije kredit da ti posle deru kožu s leđa, nego leasing i to jevtiniji od mnogih autokredita. Eov sad čekam da mi jave cenu za sajam automobila što prave, i ako se uklopim što da ne. Dosta više bilo lade samare aman. :D

Evo, ja te podržavam, karavan FTW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odma bih dao 4k vise za Golf VI, makar i pricekao jednu godinu.

 

Kako god se odlucis, drago mi je da ne kupujes nista polovno!!

 

Ma kakvi. Gledala sam aste polovne, svaka je mačka u džaku. Ovako bar znam da mi glava neće ostati negde na putu, i ako ostane to će biti zbog radi nje lude a ne zbog neispravnog vozila. :D

Što se čekanja tiče ja sam brate čekala 5 godina sve tako kao biće bolje aj da sačekam, e pa kurac će biti bolje, dok ne zagrizeš nema ništa.

Osim toga vozilo mi treba do maja jer tad rešavam nešto jako bitno vezano za dalji život i rad. A uzeću ga na minimalno vreme makar morala na dijetu jer mi se ne dopada da lizing kući dajem više od 8% na kamatu 'bo ih otac

 

 

Evo, ja te podržavam, karavan FTW.

 

 

PA da moj čovek.

I to sa kukom. Euro kuka naravno :D

Kad sam nosila vile i grabulje u Ladi svi su mi se smejali a sad ću ja da se smejem malo :D

 

 

Edit: ulete Dead Man

Dogovorićemo se , ako oćeš da ideš turistički tamo gde ja idem, treba mi neko da mi čita mapu pošto ono tamo nije još čulo za GPS. Ima dva uslova, 1. da ne pušiš, 2. da ne melješ nonstop ko navijen jer to baš ne volim :D

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul

Godina je 2011. Osim Amera i Kineza svi prave dobre automobile. Mada činjenica je da Nemci prave najbolje :rockdevil:Auto i rat

 

@Ajlin

1. Ne pušim

2. Ne meljem

3. Nije da se hvalim, ali na svakom putu sam zadužen za kartu. I skoro nikad ne zalutamo :D

I ako se sećam teme o putovanjima, reč je Bliskom Istoku, a ja poznajem neke ljude u zemljama kao što su Turska, Sirija, Jordan, Izrael, Egipat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi dobila sam ponudu za pominjanu Ibizu 1,4 benzinac. 13k.

 

 

A gledala sam (to mi je u stvari bila prva opcija ali sam iz svoje površnosti odustala...) Duster Daciin, i evo opet se vratila na njega jer jbg dobiš ipak diesel makinu 1,5 dci od sto konja 4x4 za 15k a možda i manje ako sad naprave cenu za sajam.

 

 

Ajd sad pucajte o Dusteru pre nego sutra odem tamo. Link: Duster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дунстер је пластиканер Дачијин који не вреди пишљива боба. Неам појма каква је машина, ал ако је налик

завршној обради - онда је укупна оцена 0.

 

Има позади места да посадиш мртвог човека. Седишта мека ко кита понека. Врата ПВЦ. Ентеријер је мешавина

кинеског квалитета и румунског осећаја за комфор. Ма чим осетиш ту пластику под рукама, контаћеш да је

боље да си купила полован ауто. Ал стварно има пуно места унутра, имам утисак да је осећај ко да возиш

шлепер.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au! Ne valja ti to! 1.4 benzin u karavan verziji?! To znaci smrt za motor. Jbt, preslab je za tu karoseriju, pogotovo jos kad ga opteretis.

Sto ne uzmes obicnu ibizu, hecbek?! ;)

 

E, nemoj molim te da kupujes Daciju. Ako ces vec sranjce, onda barem uzmi Fiat Punta, i podrzi nasu proizvodnju. :P

 

Brate dodas jos samo soma ipo na tih trinaest i imas golf VI 1.4, nije najsrecniji ali opet daleko bolje od gore pomenutih. A ako bi mogla da dodas malcice vise imas ovo:

 

Lancer 1.6 Limuzina 86kw / 117ks

15680 €

http://inoto.rs/images/stories/vozila/cenovnik-LANCER.pdf

 

PRELEP AUTO!!

 

i

 

Golf VI 1.6 TDI 90KS = oko 16 ipo soma.

 

 

 

EDIT:

 

ovo ti je odlican sajt imas sve cene novih i linkove ka zastupnicima u srbiji:

 

http://www.nsautomobili.com/novi-automobili

 

 

 

@ Generalni

 

Polovno nikako! Zajebi!! Prevara. Moras da budes bas sreckovic da ubodes auto, a fazon, uopste nema potrebe da vozi tudji otpad, ako moze da skrpi 13 soma.

 

 

 

EDIT EDIT:

 

Inace drugaru sam tako kudiju Daciju, pa je na kraju ipak uzeo Daciju Sandero. Mozda ljudima najbolje nista ne sugerisati.. Fazon i meni da prica ko sta hoce ja znam sta bih uzeo. Za 15 soma, apsolutno ovog Lancer-a!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obojici!

 

Juče gledam Duster opet, taj što košta 15k je bez klime da im jebem ja malo mater 15 tisuća puta. Vidim ja da ću da čekam još +1 mesec radi skupljanja kinte za nešto od 16k gravitira ka 17.

 

 

 

U pravu ste, bila bih besna na sebe da uzmem nešto što će posle samo da me nervira.

 

Izgleda da će Ladisava još jedared morati biti registrirana :no: Kad smo već kod nje, idem dole da vidim jel mi akumulator konačno riknuo.

 

 

 

Nazzgule. Brate. Evo treći put da ti reknem, treba mi KARAVAN. Zato i kupujem auto. :D Ako imaš nekih ideja još slobodno baci, ja nisam od onih što će posle nedajbože drugog da krive ako im ne bude dobra kupovina, jer ipak ja na kraju odlučujem :D Evo gledam ovaj Lancer lutka je, samo nije karavan. Super je što ima tempomat u višoj verziji jer bih to svakako namontirala o'ma.

 

Edit2: @Đeneral. Motor i menjač su Reno, a sad su Reno i Nissan ista firma tako da kapiram da je Duster dosta nekih jevtinijih u izvođenju fora pokupio od milog mi Patrola :wub:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

штат ја знам. џип никако ако мораш дулазиш у град. кад будеш видела Дунстера наживо, видећеш о чему ти причам. јеба то, ако

мора да чекаш 45 минута јер нема места дуниђеш дпаркираш.

 

јеси разматрала Астру Кљасик караван (онај стари дизајн), ако се и даље продаје? то би требало да је јефтино и поуздано возило.

плус, лако мож да нађеш резервни делови за њега...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, jesam naravno :D od nje sam krenula , izgleda ću da se na nju i vratim.

 

 

Edit: za Đeneralnog

 

Astra karavanka 1.7 DTR, 92 kW / 125 KS, Manuelni menjač sa 6 brzina i nekom dodatnom opremicom = 16,6k EUR.

Samo još kuka. Tempomat kad bih htela morala bih da zamenim paket opreme za veći pa dodaj na ovo još 700e.

Možda kasnije. :D

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Ibiza ili Fabia sa 1.6 motorima? To bi trebalo da bude dovoljno. Rekla si da bi prelazila 25-30k godišnje, a ne verujem da ćeš voziti k'o Šumaher, tako da ti ne treba više od stotinak KS. Mislim da su danas 1.6 motori vrlo dobri za ovu klasu automobila. Znam da je Fabia sasvim korektna i ne verujem da ćeš imati zamerki. U istoj klasi/cenovnom rangu možeš pogledati i Hyndai i30 i Kia cee'd sw (mada sad će Nazzgul: "Nemoj koreance, nađi još hiljadu dve i kupi golf" :haha:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa tako kazi, nisam znao da juris karavan.

 

Opelu su masine stvarno ok i dosta je udobniji od VW i BMW-a, nije krut, ali ima jednu manu: Losa limarija! Kao trebalo bi od 2000. god da cincuju istu, ali koliko vidim i dalje imaju problema sa istom. Mada ono pogledaj, da li daju garanciju na istu. Ako ti daju garanciju 7 god na limariju, neces ga ni voziti duze.. Ne znam, bas se dosta voze kod nas, ono kao nemac a jeftino / povoljno xD

 

Dobar SUV tesko da nadjes za taj kes. Imas opet ovaj, smoricu vise sa Mitsubishi-jem, ASX 18 soma : http://inoto.rs/images/stories/vozila/cenovnik-ASX.pdf

 

 

Mislim da bi ti Toyota Pirus pala odlicno, ali je preskupa mamu joj jebem:

 

http://www.toyota.rs/cars/new_cars/prius/index.aspx

 

Prius 1.8 VVT-i Luna Limuzina 5 100kw / 136ks

25500 €

 

ali je prelep auto i ameri ga do jaja gotive, stalno ga vidjam po filmovima.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja glasam za tu Astru G, što je Đeneralni postavio. Uzeli matori i ja jesenas, polovnu, doduše, sa Isuzu motorom 1.7 DTI. Taj ti i predlažem, Opelovi motori u toj kategoriji su loši, zato su i prešli na Isuzu. Pali na minusu bez problema. E sad, taj model Astre se više ne proizvodi u Nemačkoj, ali verujem da ima novih da se uzme, pošto se proizvode još uvek negde u okolini, da li u Rumuniji ili tu negde, nisam siguran. Limarija joj je odlična, mislim da je još tada Opel davao 10 god. garancije na limariju, a naišao sam na netu na podatak i da je pocinkovana. Moja nema jednu jedinu tačku rđe. Stariji Opeli imaju problem sa limarijom, ovi noviji ne. Čak ti i predlažem da uzmeš istu boju sa one slike, metalik sivu, na njoj se najmanje primeti prljavština i prašina, moja je tamno teget plava, dovezem je iz perionice, posle 2 sata je već prašnjava. :D

E da, i još jedna vrlo važna stvar, Astre su jako popularne kod nas, tako da ne gubiš mnogo na ceni ako se odlučiš da je prodaš. Ja bih za moju 'ladne vode dobio i više nego što sam je platio, pošto sam je dobio malo ispod cene. ;) Čak i da uzmeš polovnjak, ako ti se ne svidi, moći ćeš ga relativno lako prodati.

 

A u vezi priče o Samari, Kadeta nemam nameru da prodajem. Još uvek je odličan, ne kvari se, samo redovno održavanje i to je to. Ne bih dobio ništa za njega, samo bih ga nekome poklonio, a to nemam nameru. Još na proleće malo da sredim limariju, počela je da pokazuje rđu iznad zadnjeg levog točka, zamenim šoferku i piči. Za 14 godina koliko je kod nas, još nijednom nije ostavio na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali brate sto su ukenjali sa onim slovnim oznakama na kraju. Hahahha! Pre neki dan videh liku na tablici "ćw". Brate?!! Koji je to jezik? O.o

 

Gledacu da izbegnem takve tablice, kad ih budem podizao. Video sam kod jednog lika: "XX" to je do jaja ;)

ja sam dobio ĐD kombinaciju :haha: iz malo veće daljine se to Đ ni ne provaljuje nego deluje kao D...

 

enivej, vozio sam sad za Bosnu i nazad tetkin Peugeot 407 2.0HDI 136KS... full oprema, koža, svi mogući i nemogući senzori, navigacija, dvozonska klima, milion air bag-ova, milion JBL zvučnika...

nije mi prvi put da vozim veći auto ali nisam odavno, sve sam u mom malom civicu, tako da sam mislio da će mi biti duži period navikavanja ali uopšte nije... navikao sam se za nekoliko minuta...

bruka udoban auto i lak za vožnju, pa i po gradu... još mu podesiš tempomat i uživaš na autoputu... pogotovo kroz Hrvatsku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi do jaja da ti je DD xD

 

Aaaaa, steta sto taj Peugeot nema jedno 200+ KS, onda bi bio na nivou xD

 

 

@ AJLIN

Inace, ne bih se slozio sa SISUSOM, da ta astra clasic karavan jebe keve. Jbt to je model star vec skoro 10 godina!! Ako vec kupujes novo, onda uzmi novi model! Sta ce ti ta praistorija?! I kome ces sutra to da prodas?

Malo zeznuta stvar sa tim karavanima, kad ih kupujes nove, placas skuplje, a kad ih prodajes polovne onda su ispod cene standardnog modela.

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi najpre da vam kažem da mi stvarno mnogo pomažete i hvala vam za to. :pivopije:

 

 

 

Juče me zove predstavnik Seata i kaže mi da se naručeni automobil čeka do 90 (slovima: devedeset) dana i da nijedna naša osiguravajuća kuća ne nudi Kasko za Aziju! Znači, čim izađem iz Turske I'm on my own.... fuq.

 

 

 

 

@Đeneralni: nema tih matorih Astri, prodali su ih. JEdino da tražim telefonski od dilera do dilera. Možda bi trebalo.

Ovo što sam ja gledala je Classic III i nju sam i htela jer sam te stare Classice dizelaše vozila dva leta, beše ono 1,4 pa je sledeci vajda 1,8... em glasno em tromo u majčinu, nervirala sam se i tu po Vojvodini što sam vitlala sa njom praznom sama, a zamisli da sam krenula u brda! Možda sam malo stvorila predrasudu jer stvarno mali je to motor čak i za sedan. Ma nema veze sad će i sajam izaće to na isto videćeš. :D

 

 

@Dead Man: pa jedino još Škodu nisam overila. Ibiza mi je pravo da ti kažem skupa u toj kategoriji, znam da sam gledala i da mi se omilila Astra dizelašica po usporedbi cena. Jel Kia Ceed ima karavan verziju uopšte? Ajde i to ću pogledati, hvala na preporukama!

 

 

@Nazzgul: da znaš da sam pomislila, sad kad krene da pljuje po Opelu... :haha: To 18 soma mogu samo da sanjam ali onaj Lancer što si ga poslao je prekrasan zaista. Da mi ne treba mnogo više prostora i da nameravam da ostanem da živim u ovom gradu, verovatno bih se opredelila za njega. Sad, to što plaćam prostor koji posle kako ti kažeš ne mogu da naplatim nazad, jbg, za neke stvari u životu ne postoje prečice :D

Inače sam fan Priusa ali je to još uvek preskup sport, mislim.

 

 

@Sisus: za limariju se ne bojim daju sad 12 godina na karoseriju , živ bio Ceed koji ih je naterao da se takmiče i u tome. Isuzu motori su sad dosta prisutni u nemačkim kolima, samo ovaj 1,7 postavljen na crtu sa 1,6 TDI VW i sa Fordovim iste kubikaže, daje prilično slične ili za nijansu gore rezultate! Hence, I save 2k EUR :haha:

Što se boje tiče, potpuno si u pravu, tamna kola su robija, moraš stalno da ih peruckaš. Volim da budem uočljiva na drumu, dakle crvena, bela, dolaze u obzir. A ceo život vozim crvena kola sticajem okolnosti (nijednom ja nisam birala!) pa mi glupo da razbijam tradiciju sad kad mogu da biram :P. Btw ne bih uzimala metalik, bolje dodam još malo para za tempomat. I u pravu si za delove i fleksibilinost kod prodaje, to je dosta važno :D

 

 

 

 

To je to, pogledaću pažljivo sve ovo što ste mi preporučili još jednom, vremena imam jer kola naručujem tek za tri nedelje otprilike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti da uzmes novi auto, da se ne pokolebas. Inace, u svakom hecbeku kad oboris zadnja sedista mozes da dobijes prostor, slican karavanu :P

 

Takodje imaju ti zastupnici, test i promotivne automobile koje voze radnici 2 do 3 god, pa ih onda prodaju ovlasceni distributeri, pod garancijom. Mozda i to da pogledas .. ne znam sta vise od mene. Laq noc!

 

P.S. U DDOR-u imam kasko koji pokriva samo EU, s tim sto je iskljucena Turska i Rusija. . Meni je to sasvim ok, te zemlje i ne planiram nesto da obilazim. Prijatno me iznenadilo da mi kasko vazi u BIH I Hrvatskoj, realno tamo su najvece sanse da nastradam zbog BG TABLI xD

 

Oj Azijo, azijo.. . brate, gde ces tamo?! :P Mislio sam neka sala xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...