Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ma nije šala :haha: a volim ja Aziju, Evropa je mnogo dosa'na!

Slabo da se mogu pokolebati za nov automobil, više mi je muka popravljanja i brige. Mislim da je došlo zadnje doba za mene i auto, nema kud dalje. Evo danas me palili na gurku po Nbgdu možete misliti na šta je to ličilo, e neću baš NEĆU da kupujem nov akumulator makar sutra ne mogla da upalim u sred Zrenjanina

 

 

Inače ko već nije bio, na Opelovom sajtu ima mnogo lep konfigurator za auta, odeš tamo i igraš se do mile volje sa opremom, bojama i točkovima... http://www.opel.rs/vehicles/salon/putnicki-automobili/astra-classic-karavan/konfigurator.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam tablice. Eureka! U sredu cekao od 08,30 do 19h u tada u 19h zena sa sakterea kaze ajmo razlaz, ja sam svoje za danas zavrsila, dodjite sutra. A pre toga saznam da se izmenila neka komunalana taksa i da moram da doplatim 50 dinara?!?!

 

U cetvrtak dodjem, vidim jos gora guzva, vratim se kuvi, pa opet tamo oko 19h opet guzva. Juce sa posla opet tamo, kad guzva, ali stao u red, cekao i bukvalno sam zadnji stigao na red, primila mmoje papire a ove ostale pozdravila do skorog vidjenja.

 

Da ne pricam kako su se panduri ponasali, kao prema stoci, sto dobar deo onih ljudi i jeste.

 

Dobio sam prostojne table 002-IE :D

 

Inace: NE KUPUJTE NA LIZING NI U LUDILU!!!!

 

Ovo je iz licnog iskustva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajlin, a sta mislis da napravis mali kompromis i mozda razmislis o Suzuku SX4?

 

Ako ti bas treba karavan, mozda pogledati Focus 1.8 TDCI ili 2.0 TDCI ... ah da, ti ne voles Ford :D

 

Ako vec radis sa lizinkom, onda znas da je lizing zbog kaska najgora stvar sto postoji. Momir i ja smo vec zazalili sto smo uzeli Reso Fluence na lizing umesto lepo na kredu. jbg

 

A da sam zensko .... hmmmm ... mozda bih pogledao i Skodu Yeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brate, kad si lud. Ne treba da se drkas tako. Trebao si da me pitas. Jebo te meni sve zavrsila agencija. Isti dan sam uradio tehnicki, uplatili mi sve takse, uradili polisu osnovnog osiguranja, poslali klinca u red. Klinac stigao na red dok su mi oni zavrsili papirologiju, ja se icimao do MUPa odma zavrsio posao, a dok sam bio u MUPu zemska iz kaska mi uradila novu polisu, koju sam posle samo pokupio i na kraju zeleni karton u agenciji.

 

Znaci, sve, ali sve za 2 sata gotovo!! Jedino sto sam platio tog lika sto je stajao u redu, tipa 400 dinara, ali alalim mu svaku paru.

 

Ali najbolje je bilo pretprosle godine, kad je moglo preko veze.. jebe kevu. Ista agencija, odma me poslali kod nacelnice MUP-a i sve zavrsio za 5 min, jedino sto sam morao da se predstavim kao Vukov kum.. Au koji filing.. vidis tamo ljudi u kilometraznim redovima a ja stranca regovao za 2 min direktno u kancelariji xD

To je posao, brate.

 

I uvek bih platio za tako nesto. Ne mogu, ako bas ne moram, da stojim po redovima i da trpim zajebavanje od strane salterusa. Brate ova agencija ti je na Novom Beogradu, u YUBiznis centru. To ti jos i odgovara, a njima znaci svaka polisa osnovnog osiguranja koju urade.

 

Do jaja ti je to IE, zavidim ti, ali kapiram da ce i meni upasti neka do jaja kombinacija.

 

 

 

EDIT:

 

Inace meni nije los taj novi passat, mada je u principu samo doteran prethodni model. Mada nisam ga dobro video bila je noc. Ova generacija pre mi je ruzna. Nekako, nije mi skladan, deluje mi kao da mu se pod sredine automobila vuce po zemlji. Nezgrapan je, previse nizak, ne znam, bas neki bzvz trip. B.5.5 je bio bruka auto, samo ga vreme pregazilo, jbg.

 

Za mene je bre SUV, ne volim niske automobile.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, e pa bedak onda.. Ali pogledaj i u Rumi, sigurno imas tako neke agencije, ali ih pitaj odma sta/ kako. Zato sto ovde po BG-u imas gomilu glupih. Tipa moja sveca predala papire u jednu agenciju i onda je zavlacili par dana. Koji fazon onda sa agencijom?!

 

Ova moja agencija je CAR-SOLUTIONS, cini mi se.. na taj neki fazon, jebem li ga, nova su firma, njih mi preporucila ortakova keva, koja mi je veza u DDOR osiguranju i stvarno sam prezadovoljan.

 

Ali kapiram da na leto vise necu uplacivati kasko, jebe mi se. Procenice mi auto na 3.5 soma otprilike, a trazice da platim premiju barem 500 jura. To se ne isplati.

 

Jbt, drugar na novu Daciju Sandero, placa full kasko 300 evra. Stvarno nije fer!! A meni uzeli 500 za golfa 8 godina starog?!? Gde je logika?! Verovatno tu imaju neke kategorije po kojima je VW visoko rizican auto, kurac palac.

 

 

EDIT:

 

Ako AJLIN ozbiljno razmatra OPEL, onda moze i evropski FORD. Istog su ranga po kvalitetu!! (Znaci malo losiji NEMCI)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logika je u stepenu rizika. A tako kad gledas 300 eur za Dacu je premnogo :D To niko nece da uzme ni da mu poklonis, a kamoli da ga jos i krade :D

 

Sad sam ovo odradio, dobio table i nalepnicu, a od sledece godine ce biti jako jednostavno. Odes na tehnici, tamo poplacas sve i od njih dobijes novu nalepnicu i to je to. Znaci plafon 10 minuta posla. Nema odlazaka u policiju i tih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brate, kad si lud. Ne treba da se drkas tako. Trebao si da me pitas. Jebo te meni sve zavrsila agencija. Isti dan sam uradio tehnicki, uplatili mi sve takse, uradili polisu osnovnog osiguranja, poslali klinca u red. Klinac stigao na red dok su mi oni zavrsili papirologiju, ja se icimao do MUPa odma zavrsio posao, a dok sam bio u MUPu zemska iz kaska mi uradila novu polisu, koju sam posle samo pokupio i na kraju zeleni karton u agenciji.

mora lično da se preda sad kad se menjaju tablice, isto kao pri prvoj registraciji, tek kad budeš produžavao registraciju može preko agencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam tablice. Eureka! U sredu cekao od 08,30 do 19h u tada u 19h zena sa sakterea kaze ajmo razlaz, ja sam svoje za danas zavrsila, dodjite sutra. A pre toga saznam da se izmenila neka komunalana taksa i da moram da doplatim 50 dinara?!?!

 

U cetvrtak dodjem, vidim jos gora guzva, vratim se kuvi, pa opet tamo oko 19h opet guzva. Juce sa posla opet tamo, kad guzva, ali stao u red, cekao i bukvalno sam zadnji stigao na red, primila mmoje papire a ove ostale pozdravila do skorog vidjenja.

 

Da ne pricam kako su se panduri ponasali, kao prema stoci, sto dobar deo onih ljudi i jeste.

 

Dobio sam prostojne table 002-IE :D

 

Inace: NE KUPUJTE NA LIZING NI U LUDILU!!!!

 

Ovo je iz licnog iskustva!

 

 

Matori jesi ti to registrovao lizingovan autić :haha:

Ja sam po tom pitanju crnogorka milion i jedan odsto, sve mi radi agencija. A ne mogu kad im dođem vamo na Zvezdaru, pa krenu da prde ovi matorci tu u onom uzanom hodniku, pa me onda pitaju što nisam u SO Nbgd jer sam po LK sa NBGD a ja ih lažem kako 'tu blizu radim pa mi zgodno' pa me onda oni kao opominju 'e nemojte više iduće godine da idete na NBGD' a ja kažem 'dobro' a mislim se 'sto vam majki jebem' :haha:

 

Ej stvarno se ne vredi stresirati za to čekanje.

 

 

 

Ajlin, a sta mislis da napravis mali kompromis i mozda razmislis o Suzuku SX4?

 

Ako ti bas treba karavan, mozda pogledati Focus 1.8 TDCI ili 2.0 TDCI ... ah da, ti ne voles Ford :D

 

Ako vec radis sa lizinkom, onda znas da je lizing zbog kaska najgora stvar sto postoji. Momir i ja smo vec zazalili sto smo uzeli Reso Fluence na lizing umesto lepo na kredu. jbg

 

A da sam zensko .... hmmmm ... mozda bih pogledao i Skodu Yeti ;)

 

Kasko bih kupila kako god okreneš jer vozim u čudnim područjima :D Momira pozdravi. Kreda mi skuplja jutros sam gledala, plus što bi meni tražili obezbeđenja koja ne nameravam da im dam :P

Skodu ne bih ne dopadaju mi se neke stvari, za Ford znaš (mada su im opake mašine ipak imam problem s Fordom, u glavi)... a evo sad idem odma sada odma, na Suzukijev sajt da pogledam to što si mi ostavio. Ovu Ibicu iz članka sam gledila idi na prethodne postove moje i dobila sam cene mada je taj motor na granici za takav auto pa sam se zato vratila na Astru. Članak je dobar ali komentari puno znače :D

 

 

@Nazzgul pa krade se brate eto što ti je skup Kasko.

MAda sad je Škoda zvanično najkradeniji auto koliko čujem.

 

 

Evo bila sam vredna i gledala ovo što ste mi preporučivali na prethodnim stranama.

 

ceed-sw-facelift.jpg

Osim benzinske Seat Ibice 1,4 i dizelašice Astre Classic II / III, Kia Ceed SW je nešto što takođe može da dođe u obzir.

Pogledajte specifikacije, cene i opremu ovde: http://www.kia.rs/userfiles/attachments/download.php?file_id=7272, gledam 1.6 dizel CRDi VGT / 115 KS LX Fresh + tempomat i kuka. Imaju tu još neke praktične stvari npr vetrobran za prednje staklo, mrežu za gepek itd. Jako zanimljiva ponuda, bez ove opreme što sam nabrojala košta 15,25k EUR.

Garancija na kompletno vozilo je 7 god. ili 150.000 pređenih km, a uz to dobija se i 500 lit goriva. :D Very nice.

 

Znam da Feniks ima Ceed moram njega da pitam sad posle godinu i nešto kako mu se pokazala.

 

 

 

hyundai-i30-side.jpg

Još sam gledala i Hyundai i30, iako nemaju 'estate' (na naškom: karavan) ovi srpski predstavnici, morala sam da zvirnem jer mnogo lepe stvari čujem o tom autu. Pravljen je na istoj platformi kao i Ceed. Da podsetim, to je auto koji je skorovao na kreš testovima bolje od Mazde!

Sajt im je užasan, milion puta moraš da klikneš da bi do nečega došao. Ali evo podataka;

i30 1,6 CRDi WGT 6M/T GLS 5Vr. IMAGINE (ovo je najviši paket opreme), 66/90, pazite sad 14,3k EUR i ima sve što sam mogla da zamislim.

http://i30.hyundai.co.rs/upload/document/06_cenovnik_i30_-_01_02_2011.pdf

 

 

 

Idem da gledam Suzuki što je Rutas preporučio, ajde dajte mišljenja za ove dve makine!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koreanci su dobri, ali imaju samo jednu manu - vencanica. Znaci sve je to lepo, ali ako nameravas da ga vozis bar 10 godina pa te posle bas briga koliko vredi. To se kupi jednom u zivotu. Na zalost.

 

Mi smo za firmu uzeli automobil na lizing, ali ja privatno, hvala Bogu, nisam. Problem je u tome sto ako ti posle nekog vremena maznu djuntu, oni ti obracunaju koja je trenutna trzisna vrednost djunte, koliko si ucesce dao i obracunaju ti koliko oni tebi, ilil ti njima jos treba da isplatis da bi se racuni poravnali. Pricali su mi cak za slucajeve nekih automobila, kojima brzo pada cena, da su ljudi morali da doplate banci. A auto ukraden, ti placao rate, dao ucesce, a sad nemas kola i jos platis banci. Kod kredita jesu kamate malo vece, jeste ucesce malo vece, ali ako ti opleve makinu, TI dobijas nadoknadu od kaska, a ne banka. Ogromna je razlika

 

Baci malo pogled na Societe Generale, mislim da imaju solidne uslove za auto kredite

 

Inace, i meni kod VW je pocelo da smeta to sto se krade. Ne smem da ostavim auto na ulici, stvarno mi je vise muka od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeb'o VW :haha: mislim, zbog krađe, ovako je sjajan.

 

Javlja mi se sledeći scenario: ja kupujem i30 full verziju, otplatim ga za 24meseca, kupujem drugi (veći) auto za keš :mhihi: ili nađem nekog sa jedno 200 krava iljadu ovaca i pet Nissan Patrola, participiram za jedan u naturi :wub:, ovaj ostavljam kevi&ćaletu da ga voze 10g i posle isteka tog roka me baš briga za koliko će da ga prodaju.

 

A? :D :D

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los scenario. Ali onda tati se pokvali stafufna, tata odlazi u servis i saznaje da je za koreance stafufna jedno 500 eur i pada u depresiju te psuje na sav glas sto se odmah nije pobunio protiv kosooke okupacije, a zeleo je :D

 

Inace, nas jedan komsha tamo u Zemunu kupio KIA Seed, platio preko 12k i posle godinu i po dana ode da pita jel bi mogao da vrati i doplati za Sportage, i kao koliko procenjuju, i oni mu ladno rekli nekih 9 i po soma jura :D

 

Ako prelazis 25.000km gosisnje, mislim da je dizel prava stvar, osim ako nisi u onom fazonu da se na dizel greje, plin kuva a na benzin vozi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ti čim sedneš u bilo koja kola (osim u VW i Saab, hehe) pada im cena 25-30%. To je de facto cena koju plaćaš za garanciju, bezbrižnost, sigurnost na putu i miris novog štofa u kolima :D

 

Prelazim otprilike toliko ili više, dizel me nervira zato malo sumnjam u onu Astru Classic III koju sam gledala jer ne mogu da odgonetnem da li su to isti Isuzu motori iz Astri Classic 2003-4 godište (pre nego što su se twinporti pojavili), jer ako jeste, onda nije ni za k.k. jer je tromo i glasno za sve pare :D treba mi kilometar ravnog puta da on uhvati zamajac i da ja osetim snagu tog dizela. Da ne pominjem da u Beogradu nikog bre ne mogu da preteknem niti mogu da se brzo prestrojim što sa ovom Ladom babuškom i dalje bez problema radim. Bezin je bezin.

 

 

Ali na nove diesel motore nisam gadljiva, naprotiv. Kad sravnim troškove, pogotovo mi se tada više sviđaju. Da se ne lažemo, toiko je uznapredovao razvoj diesel motora da se kod novijih možda još samo po zvuku može prepoznati šta je ispod haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gresis, za ubrzanje automobila najbitniji je obrtni moment, on tu odradjuje voliki posao. A kod dizelasa je on veliki i najveci je na niskim obrtajima. Recimo moj automobil ima 250 Nm i 110 KS, a Resho koji smo kupili skoro (benzinac) ima isto 110 ks, ali samo 150 Nm i to se bas bas bas oseti u voznji, i to na ubrzanjima. E sad, benzinac tu snagu ima na oko 4500 rpm, a dizelas na 2000 rpm. SLicna stvar je i sa obrtnim momentom.

 

Moderni dizel agregati su dosta tihi, prvenstveno tu mislim na common rail tehnologiju.

 

Motori 1.7 cdti su Isuzuovi, dok su 1.9 cdti Fiatovi multi jet koji su odlicni. U Opel ne idu Isuzu benzinci, samo zeldi. Mislim da je AStra H, za te pare, sasvim solidan automobil. Jedino mi se ne svidja unutrasnjost, tu su ga bas usrali.

 

Evo ovde se moze naci dosta korisnih informacija o polovnjacima

 

http://forum.cars.rs/forum3/viewforum.php?f=35

 

naravno ima tu i tema vezanih za nove automobile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dada ma gledam Astru dizelašicu. Mislim, ako već kupujem novo :D

Ne znam da li si čitao moje postove sa prethodnih strana, ako nisi ne krivim te :haha: treba mi nešto sa dosta prtljažnog prostora.

 

 

 

Evo šta je sad 'na stolu'... (cena + šta treba doplatiti):

 

- Seat Ibiza SW bezin 1,4 Style 85ks: 13,5kEUR + kuka + tempomat

- Opel Astra Classic III SW diesel 1,7 105 valjda ks: 15,6kEUR + kuka + tempomat

- Kia Ceed SW 1.6 dizel CRDi VGT 115 KS LX Fresh; 15,6kEUR + kuka + tempomat

- Hyundai i30 dizel 1,6 CRDi WGT 6M/T GLS 5Vr. IMAGINE , 9ks0 14,7k EUR + kuka

 

 

 

Šta bi ti pazario?

 

Edit: ibiza je 1,4 pardon

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije nista od navedenog ne bih kupio!! Ako kupujes auto kupi pravi auto, zajebi prostor, kuke, tempomate i slicno.. Au!! Pogledo sam ovaj link seat ibiz-e, sto je postavio Vladimir.. Uzas!! Pogledaj kakva je unutra, ona najruznija plastika kao kod drugara u Daciji Sandero. Jbt moj golf 4 izgleda ko pilotska kabina, za ovo.. a ima 8 god. Daj molim te!! A veruj mi, tu plastiku ces najvise gledati!! Meni je enterijer mnogo, mnogo bitan!!

Opel astra mi je isto ruzna. NE VOLIM OPEL. Losa limarija, a i to sto pominjes za motor, ima ovde jedan komsija tog astra karavana, verovatno 5-6 godina starog. Brate kad ga on upali, ko traktor se cuje. A ove korejance ne bih ni da komentarisem, ali cu reci da ortak ima kiu pro ceed vec 4-5 godina. Znaci unutra je perverzija. Sve mekano, kvalitetno.. skoro kao VW. Karoserija iste me bas ne odusevljava, a ni znacka na haubi. Takodje da znas da su to lopuze najvece! Fazon daju ti 7 godina garanciju, a za uzvrat svako menjanje ulja i filtera (mali-mini servis) moras da radis kod njih u ovlascenom servisu i kosta 200 - 250 jura!! Znaci nabijem ih! Ja za cetvorku promenim ulje i filter za cetres evra!

Ali necu da ulazim u dubinu, jer je auto made in korea.

 

E svasta ima u toj mojoj ulici. Ima novi taj hiundaji i30, crveni jos sa alu felnama... hahaha kako smesno!! Ma taj auto ni alu felne ne mogu da ukrase, umro sam od smeha, a od pre par dana vidjam i novu zelenu seat ibizu (hecbek).

 

Sto se tice cena, nije bas samo VW dobar u tome. Tu su i drugi lideri nemacke industrije BMW, AUDI i MERCEDES! Ti automobili se cene, i uvek ce se ceniti, prilicno su zastupljeni, imas delova na svakoj trafici i brate sto je dosta bitno, kod tih automobila sve je upakovano kako treba i lako/ brzo se menja!! A ne fazon, komsija koji ima Reno Modusa, mora da rasklopi pola automobila da pormeni jebenu sijalicu u prednjem faru! Znaci skidaju mu branik, tocak, itd.. Iskenjam se na fabriku!! Covek nije mogao da mi pomogne da upalim na kablove. Ne moze da pridje akumulatoru dok ne odsrafi neke zajebancije. DJUBRE!

 

IMAM PREDRASUDE, ali znam i zbog cega ih imam!! Jeste placam kasko malo vise, ali golf je golf!!

 

Moja sveca bi ti rekla sledece: Svaki audi i mercedes star i 10 godina (ona ne voli bmw, jer ga je imala i stalno mu kacila karter, a i mnogo je srkao), ce da sahrani svaku tu KIA-u, Hiundai, Seat, kurac palac,. .

 

Opet, ja te podrzavam da kupis novo, ali kad vec mozes da doguras do cifre od 16 soma, onda je stvarno GREOTA da neuzmes golf VI 1.6 TDI ili onaj MItsubishi Lancer 1.6 ili cak Hondu Civic, verujem da je i ona u tom rangu cena, ako ti se dja, meni ne! Previse mi je nakicena, ali znala bi sta vozis.

 

@ Necko

I ja sam morao da se pojavim na salteru ove godine, ne moze vise da ti drugi odrade, ali kao sto sam napisao, klinac je cekao red i mene pozvao da dodjem kad je bio blizu. A za to vreme agencija mi sredila svu papirologiju.

 

@ Schneider

Stvarno ne pricam sa tom komsinicom, mada ona bas radi tu prodaju, koliko znam.. zato i vozi novi polo, novi golf, a evo sad i novi passat. Boli je tuki. Reklamira i uziva. AKo je sretnem na ulici mogu da je zapitam informativno.

 

@@@@@

Evo sad kad sam se vracao iz grada bacio sam malo bolje pogled na tog novog passat-a. Sve mi je ok osim sto je naget napred i sto je nizak, zbog tog nagiba. Bzvz.

 

 

@ Routasydan

 

Ako mi verujes vise ne obracam paznju na potrosnju.. Cena goriva non stop skace.. Izvaljujem samo da se sada malcice manje vozim za soma dinara xD

 

Mozda istestiram, mada nema potrebe, ako budem sa njim isao do Crne Gore, uskoro..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...