Jump to content

Spoznaja


nabijemvassve

Recommended Posts

Dugo je stajao na ivici svoje terase ..

Osakacen sadasnjoscu srastao je sa lancima koji ga cuvase od samog sebe.

Nije mislio da ce biti ovako tesko,ali znao je da ne zeli nazad.

Panicno je pokusavao da udahne razum,ali posle nekoliko trenutaka je shvatio da mu nije potreban.Trnci su mu prosli kroz svaki zivac,kao udar struje koji ga je ocistio od svih stecenih iskustava…Blazen kao fetus koji tek krece u nepoznato.

Prvi put je osetio takvo olaksanje.Kao da je oslobodjen svog tela…Kao da ga je ubio..

Nikada mu jutro nije bilo ovako lepo.Pozeleo je da ga ponese sa sobom..

Nasmejao se i zakoracio..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim kratku formu, a ti si uspeo da u par recenica kazes sve sto je trebalo na slikovit nacin. Preneo si i dogadjaj i propratnu emociju. Ima blagih kontradiktornosti u samim recenicama, ali su zanemarive :da:

Prilicno me asocira na Bucatija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na komentarima...uglavnom pisem u svojim"mracnim"momentima pa otud i takve teme,evo jos nesto pa nek vam je u zdravlje :pivopije:

Zapitas li se koja je cena tvoga postojanja?

Da li se meri u tvom gnevu ili gnusanju onih koji te znaju?

…Ili jednostavno u onome sto ostavljas za sobom?

Kako mozes decu uciti dobroti kada je ni ti nisi dokucio?

Pusti ih neka rastu kao biljke,zalij ih svojom krvlju jer u njoj lezi kljuc saznanja

Sve smo pogresno shvatali u vremenu za koje smo mislili da smo ukrotili,jer ono biva kroz nas i pre nego smo imali staniste...Virus je rec kojom se tako olako koristimo,ali pretpostavljam da ga svako doba ima.

Oslabljeni buducnoscu postali smo previse vezani i zavisni ali uvek je lakse ako znas da nisi jedini,zar ne?

Nisam mizantrop,samo zelim da pogledam sa one strane mikroskopa i nasmejem se...Kao nekad…

Iz ovoga vremena nosim prazninu-u tome je moje bogatstvo.................

Edited by Nevermoreee

Share this post


Link to post
Share on other sites

DAR

 

..Sedim,,ne mislim..tu je samo potreba-ona iskonska jedina-prava.

Davno sam ostavio misao iza sebe i ego menjao za samocu,ne zalim,naprotiv.

Navikao sam na sebe,nema sputavanja vise,ne moram pa se zrtvujem za tudju zabludu,vec za svoj mir…

Nisam trazio taj komad mesa i govana,neko se poigrao i dao sebi pravo da mi ga”pokloni”.

Ne osecam bes,ali nisam zahvalan...

:red:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve ga nesto"vedrije",odlomak iz stare riznice,uzivajte :red:

 

-Opet setam istom ulicom,rovarim po istom kontejneru,pada ista ledena kisa,samo je odraz u vodi drugaciji…

Oci ne lazu.Jos uvek filtriraju stvarnost,jos tinja ludacki zar u njima,on se jedini nije potrosio,vec kao da se hrani gladnim pogledima i praznim recima ..

Od pacovskih creva se ne umire..Ljudi su mi se toliko zgadili da sam cak prestao da prozdirem njihove lesine.Na koliko sam samo sahrana prisustvovao,koliko sam samo puta krao tela pokojnika iz kapele…Kako sam uzivao u svakom zalogaju prisecajuci se podvaljivanja delova tela i mesa gostima restorana.Nisu ni bili svesni sta jedu a samo sam hteo da podelim svoje uzivanje sa njima-koji sam idiot bio.Mislio sam da cinim plemenitu misiju.Mislio sam da im otvaram oci ali nisam ni primetio kada sam postao zavistan od te Bogom mi date hrane ha,ha

Naravno da im nije trebalo dugo da me provale jer sam tajnu otkrio cutljivom Kinezu visegodisnjem prijatelju,bar sam mislio da mi je.Za tu izdaju sam ga prisilio da gleda kako mu prozdirem jezik i jedno oko.Nisam ga ubio jer sam hteo da pamti i da se boji –Ne zlazi iz kuce vec godinama kao Albanci koji cekaju osvetu porodice cijeg su clana ubili pa ostatak zivota provedu u kuci u strahu za sebe i svoje bliznje i zive kao u tvrdjavi uglavnom od komsijske solidarnosti.”Besa”-nepisani zakon.A ja se vec dugo skrivam od zakona urbanog coveka ..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...