Jump to content

Progressive Rock - opšta diskusija


Kamaitachi

Recommended Posts

Englezi su!Da do jaja je omot skroz!

 

EDIT: U jbt, ja tek sad provalio da skidam "Empires Never Last", a mislio sam da skidam "Year Zero"...no nema veze! :)

 

 

EDIT2: 500 postova, postah "Lord Of Metal" :)

 

Častiš!!! :pivopije:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ali taj Dvd nema nigde da se nađe. Od kad si ga preporučio ubih se tražeći i nema šanse to da iskopam. :( Samo Mp3 sam skinula, Dvd-a nema...

Ako neko ima link, torrent šta god, nek javi :lol:

Paaa, ajd ovako. Ako ga ne nabavis do prvog koncerta na kojem ces biti u BGu, a da cu i ja biti na istom, mozemo se naci, pa cu ti poneti. Ako ne ranije, onda na Thresholdu sigurno, iako je to za milion godina ;)

 

U stvari, mozda na Dreyelandsu, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa može i tako, za sada imam u planu Dreyelands, Kamelot, i Legacy fest, videćemo dal' ću imati para za sve... Uglavnom Dreyelands je bukvalno za dž, pa ću verovatno doći, tako da može tada :da:

 

THANKS!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa može i tako, za sada imam u planu Dreyelands, Kamelot, i Legacy fest, videćemo dal' ću imati para za sve... Uglavnom Dreyelands je bukvalno za dž, pa ću verovatno doći, tako da može tada :da:

 

THANKS!!! :pivopije:

OK, samo me podseti na PP par dana pre koncerta, malo mi je pamcenje tanko u poslednje vreme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha... Nisam ni ja mnogo bolja :)

Valjda ću se setiti, a u slučaju da ne dolazim možeš dati dvd nekome od mojih drugara, pa će mi ga oni proslediti... Snaći ćemo se već nekako.

Hvala još jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno zaboravim da kazem kako je Empires Never Last/Galahad, fenomenalan album! Ova pesma, I Could Be God jedna mi je od najboljih atmosfericnih prog rock pesama sto sam u zivotu cuo... a sa njom inace otvaraju koncert sa ovog DVDa iz Poljske, tad album jos nije bio ni izasao, ali sve mi je bilo jasno kakav ce da bude :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam nedavno promos benda Beardfish, album se zove Sleeping In Traffic, izdat za In And Out i odusevljen sam njime. Momci su inace iz Svedske i pre ovog albuma izdali su jos dva u nekoj independent varijanti. Ako neko slucajno ima ova dva albuma bilo bi lepo da se javi na PP...

A i posto bih voleo da "iskopam" jos slicnih bendova znacilo bi mi da neki upuceni progresivac napise koji bi to bendovi mogli biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste uprilici preslusajte XANG - Destiny of a dream. To je instrumentalna progresiva sa izletima u jazzrock i progresivni metal. Komleksno, atmosfericno, melodicno, odlicna bas-bubanj sekcija, gitara koja iz akustike ide u jazz ili heavy brejkove, klavijature (ukljucujuci piano i orgulje) koje boje ceo album i daju simfonicnu notu. Podseca mozda na Gordian Knot, svakako ima Floyd elemenata, ali ipak vrlo direktan i osoben album. Posto ovde ima dosta prog fanova mislim da ce vam se dopasti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema je vec dovoljno rasplinuta s obzirom na to da je koncipirana kao najgenericniji moguci prog prostor, ali kada je vec tako zasto onda ne bi smo spomenuli jos dva ogromna podzanra progresivnog roka - kraut rock i zeuhl?

 

Kraut rock:

 

najbitniji bendovi - amon dull, can, faust...

pravac se formirao u Nemackoj, bla bla, sve vam pise na prog-archivama...

 

Zeuhl:

 

najbitniji bend Magma (od koje imam sve albume :opusteno: ), tj. njen frontmen Christian Vander. Postoji i gomila boljih i losijih rip off-ova - univers zero, ruins, bondage fruit, eskaton, dun, weidorje, ZAO...

 

Iza ovog zanra postoji takodje veoma interesantan ideolosko-doktrinoloski koncept o kome svakom predlazem da se uputi takodje na sjajnim prog-archivama, jer bi mi oduzelo izuzetno mnogo vremena da to sve otkucam...

 

Vecinu ovih bendova i njihovih izdanja imam i ovo je zaista fenomenalna i potpuno unikatna muzika, narocito Zeuhl (Magma).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajd mala preporuka

The Reasoning

Awakening

TheReasoning_Awakening.jpg

album mozete naci ovde

Inace zanimljiv blog ja sam ga pronasla trazeci nesto deseto i onda krenula nasumicno da skidam albume i tako sam nabasala i na ovo.

Album mi se prvenstveno svideo zbog vokala koji su mi nekako neobicni, nemam pojma, jednostavno u prvih par minuta su mi se mnogo svideli i ceo album mi je proleteo zacas, tako da sam morala da podelim sa vama odusevljenje :da:

Evo nekih recenzija za one koje to zanima :D

 

Ako je neko vec preslusao neka javi utiske, bas me zanima :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...