Jump to content

Consecration


Apeiron

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne verujem da cemo stici do broja 37 icon_smile.gif , kome bre da uvalimo prethodnih 36 kopija???Ko je lud da zeli da slusa taj demo icon_confused.gif

Verovatno niko laugh.gif !!!

Pa dobro, onda mi dajte sve kopije do 37-e, ukljucujuci i No37. Moze? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili ste ok sinoc, mada imam jednu zamerku. Zvuk je bio pomalo prazan, a i veliko je opterecenje (bar se to meni tako ucinilo) Danilu da popunjava zvuk 2 gitare (bez klavijatura u pozadini i sa jako stisanim basom) i pri tom peva.Koncentracija u tom slucaju mora biti na granici paljenja crvene lampice. icon_smile.gificon_da.gif Mozda bi dobro resenje bilo ubacivanje jos jednog instrumenta (gitare, klavijatura, saksofona...svejedno) za live nastupe. But, it's only my opinion.

I pazljivije malo sa otvaranjem piva na bini. icon_smile.gif

 

P.S. Ono sto smo Duki i ja primetili je da je upravo bas instrument koji Cons.-u sada daje najvise melodicnosti, a na sinocnoj svirci se cuo dosta slabije u odnosu na gitaru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili ste ok sinoc, mada imam jednu zamerku. Zvuk je bio pomalo prazan, a i veliko je opterecenje (bar se to meni tako ucinilo) Danilu da popunjava zvuk 2 gitare (bez klavijatura u pozadini i sa jako stisanim basom) i pri tom peva.Koncentracija u tom slucaju mora biti na granici paljenja crvene lampice. icon_smile.gificon_da.gif

Stvarno, covek ima previshe posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne jucerasnji koncert je bio po meni , a vala i po Jegiju i Danilu najlosiji koncert u istoriji tragicnih koncerata Cons.Sta se nama desilo nemama pojma , mozda nas je ozracio Borko Mitic icon_smile.gif .Ko zna....

Sto se tice ubacivanja jos jednog instrumenta bice i toga i to se nadam vrlo uskoro...Ali ne zbog praznine zvuka koliko do cinjenice da je lik koji ce svirati sa nama nas super ortak , jedan od retkih ljudi koji sviracki kapira nasu muziku i zbog totalno nove dimenzije zvuka koju dobijamo njegovim ulaskom u bend...

a sto se tice bassa ....(o Tugo Jesenja ... icon_smile.gif ) pa i da sam hteo da se jace cujem (a htedoh) na onom pojacalu i sa onom gitarom nisam mogao...Mislim zvuk samog bassa je bedan + raspad od pojacala (ali stvarno nikad gori raspad)je rezultovao cinjenicom da ako sam morao da se utisam da bi zvuk bar malo podsecao na zvuk bassa , a ne na zvuk mesalice za malter...A sto se tice mog "sviranja" ....jedna rec RASPAD ..... icon_cry.gif

Ali bice bolje ..... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif (Samo ne znam kada )

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice bassa ....(o Tugo Jesenja ... icon_smile.gif ) pa i da sam hteo da se jace cujem (a htedoh) na onom pojacalu i sa onom gitarom nisam mogao...Mislim zvuk samog bassa je bedan + raspad od pojacala (ali stvarno nikad gori raspad)je rezultovao cinjenicom da ako sam morao da se utisam da bi zvuk bar malo podsecao na zvuk bassa , a ne na zvuk mesalice za malter...A sto se tice mog "sviranja" ....jedna rec RASPAD ..... icon_cry.gif

Ali bice bolje ..... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif (Samo ne znam kada )

Stvarno,bas pojacalo na hitu nedelje je zivi raspad(licno sam se uverio na svojoj svirci,srecom pre mog benda je svirao Simargal pa ga je njihov basista koliko-toliko solidno namestio)

Meni se cini da nisi lose svirao mada sam bio daleko a i zvuk nije bio toliko los.jedino sto mi se ne svidja je zasto ne pratis duplu pedalu prilikom sviranja sesnaestina nego sviras osmine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno,bas pojacalo na hitu nedelje je zivi raspad(licno sam se uverio na svojoj svirci,srecom pre mog benda je svirao Simargal pa ga je njihov basista koliko-toliko solidno namestio)

Meni se cini da nisi lose svirao mada sam bio daleko a i zvuk nije bio toliko los.jedino sto mi se ne svidja je zasto ne pratis duplu pedalu prilikom sviranja sesnaestina nego sviras osmine

Lepo si to primetio za osmine...E sada cu ja kao i svi fini ljudi da ti navedem par razloga zbog kojih to ne radim.....

1.Godinama sam se tripovao da sviram sto brze i onda sam shvatio da je to O.K. ali ne uvek i ne bilo gde da se to u nasim uslovima svodi na brzinu bez ikakve tacnosti i preciznosti, a ja zelim da sviram bass a ne da simuliram duplu bas pedalu.. icon_da.gif

2.Iz licnog iskustva ,a iz price sa mnogo boljim muzicarima od sebe sam shvatio da to bezglavo pracenje bubnja u tim brzim delovima stvara veliku kolicinu buke koja je stvarno po meni krajnje nepotrebna...

3. Meni je mnogo bolji trip kada sviram osmine preko sesnaestina jer dobijas poseban smek...iprobavao sam to mnogo puta , jer je ta dilema mnogo bila aktuelnija pre par meseci jer sam ja zaista svirao sesnaestine i bilo je bljak ...sto zbog moje netacnosti , sto zbog Jegijeve netacnosti , sto zbog gore navedene buke...

4.Ja mislim da Jeki preteruje sa tim sesnaestinama ,gura ih i kada treba i (mnogo cesce) i kada ne treba...ali njega ubediti....

5. Ja nisam trkacki konj da moram da uvek bezglavo pratim bubnjara (pogotovo Jeqya) u svim sranjima koje svira....jer ja mogu da sviram sesnaestine (kako tako) , ali kada on krene da se tripuje sa dablovima , pazi da necu da se lomim....Jer lako je rostiljati bass , a mnogo ga je teze svirati kako treba ...shvatices to mhihi.gif

Ziv Bio!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...