Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e ovako

ajd napravim humanitarni mini fest da se skupe pare za kljave koje ostaju terra-nostri ( i da se nalivamo ko stoka ) pa mogu da ih koriste bendovi koje menadzuju kao i siroti veliki bendovi koji nemaju mesta u prtljagu da ponesu iste za svirke u Srbiji

 

... a sad ce neko od fanova da mi jebe mater jer ja "ne razumem tehnichke probleme koje ti veliki ( jebo im mrtav pas lenje matere ) bendovi imaju" :no: CCC shame on me...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NANOWAR

Jebote te nanowar... :puke:

 

 

sad si najebao, mito.

Posle ovog:

:rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Definitivno :da:

 

 

Vidi šta napisaše na MySpace-u: Idjemo na Beogradu uskoro!

Meni ono i ne lici ne ekavicu :P:mhihi:

Tako da su Manowar napsram njih zakon :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto smaram, ali:

 

JUDAS PRIEST (bez zanra, legende bilo cega sto se naziva metal, veci bend od svih ostalih zajedno na festu, ali, recimo da su heavy metal)

AVANTASIA (Metal Opera, jedinstven nastup sa 20-ak power/heavy legendi na bini zajedno)

HELLOWEEN (Osnivaci evropskog power metala, mator bend, sa vise dobrih i fenomenalnih albuma nego sto 90% bendova uspije 1 takav da napravi)

SODOM (Jedan od cuvene njemacke thrash trojke Kretor/Sodom/Destruction)

CAVALERA CONSPIRACY (Svojevrsni reunion Sepulture, i prva prilika da poslije 100 godina Max i Igor zajedno otprase neku Sepulturu, i realno, hoce)

CRADLE OF FILTH (Bend koji je najvise uspio u okviru kakvog-takvog black metala, kako god ih ko gledao. Da su najpopularniji bend u okviru toga, jesu)

THE EXPLOITED (punk/metal, legende zvuka, ljudi uvijek rado vidjeni na nekom metal festivalu, sami pune veliku salu SKC-a)

LORDI (Jedini bend koji ovdje otpada malo iz price, ali sviraju WACKEN, pa mogu i Castle. Sviraju hard rock/heavy metal)

SOILWORK (Oni koji prate tu scenu, znaju razvojni put benda. Nekoliko proslih albuma su uzor mnogim modern bendovima)

AT THE GATES (Opet osnivaci svog zvuka. melodic death, a ni metalcore bez njih ne postoje. Nemaju nikakve veze sa floridskim death metalom)

CARCASS (Sta ovdje reci. Jedina godina da uopste svira poslije 1995. Jesu death metal, ali ne i onaj koji se cuje svaki dan)

AMON AMARTH (Ovo je valjda viking death. Melodican, jak, bend za fanove)

NUCLEAR ASSAULT (Thrash legende, ali bukvalno. Bend za manji broj ljudi, ali njima jako bitan)

EVERGREY (Znamo sta su oni za danasnji prog, i koja su liga trenutno. Opet bend za mali broj fanova, ali vjernih do kraja)

ADAGIO (Mali bend, prog na tragu SYX, trenutno u drugim vodama, jedan od tehnicki najboljih na festu)

THE 69 EYES (Ovo pojma nemam, ali mi se cini da ih goticari vole :) )

SATURNUS (doom)

DISMEMBER (death/melodic death)

ENSIFERUM (folk/viking)

KORPIKLAANI (folk)

SYBREED (modern)

 

i SYMPHONY X, MAYHEM i MORBID ANGEL na cekanju. (Poslije dream-a, najcijenjeniji prog u Srbiji, koliko ja znam, bend jedan od osnivaca norveskog cuvenog black metala i Morbid Angel koji je vec radio u basti SKC-a.)

 

Valjda su tu svi relevantni bendovi na festu, zbog kojih ce ljudi uopste dolaziti na festival. Sta je ovdje tacno death/black festival? Sta je ovdje tacno ekstremni fest, i dominacija black/death metala? O cemu se tu vise radi, pogledajte ovu listu i recite da li stvarno, ali stvarno, fali ista osim gothic i industrial zanra, ne ulazeci u vase licne ukuse i nijanse kojima posmatrate bendove? Stvarno vise ne razumijem ove komentare za death/black fest, kad nije tako ni priblizno. Valjda nije niko od nas ocekivao ni jedno black/death ime, sta znam...

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto smaram, ali:

 

JUDAS PRIEST (bez zanra, legende bilo cega sto se naziva metal, veci bend od svih ostalih zajedno na festu, ali, recimo da su heavy metal)

AVANTASIA (Metal Opera, jedinstven nastup sa 20-ak power/heavy legendi na bini zajedno)

HELLOWEEN (Osnivaci evropskog power metala, mator bend, sa vise dobrih i fenomenalnih albuma nego sto 90% bendova uspije 1 takav da napravi)

CAVALERA CONSPIRACY (Svojevrsni reunion Sepulture, i prva prilika da poslije 100 godina Max i Igor zajedno otprase neku Sepulturu, i realno, hoce)

CRADLE OF FILTH (Bend koji je najvise uspio u okviru kakvog-takvog black metala, kako god ih ko gledao. Da su najpopularniji bend u okviru toga, jesu)

THE EXPLOITED (punk/metal, legende zvuka, ljudi uvijek rado vidjeni na nekom metal festivalu, sami pune veliku salu SKC-a)

LORDI (Jedini bend koji ovdje otpada malo iz price, ali sviraju WACKEN, pa mogu i Castle. Sviraju hard rock/heavy metal)

SOILWORK (Oni koji prate tu scenu, znaju razvojni put benda. Nekoliko proslih albuma su uzor mnogim modern bendovima)

AT THE GATES (Opet osnivaci svog zvuka. melodic death, a ni metalcore bez njih ne postoje. Nemaju nikakve veze sa kalifornijskim death metalom)

CARCASS (Sta ovdje reci. Jedina godina da uopste svira poslije 1995. Jesu death metal, ali ne i onaj koji se cuje svaki dan)

AMON AMARTH (Ovo je valjda viking death. Melodican, jak, bend za fanove)

NUCLEAR ASSAULT (Thrash legende, ali bukvalno. Bend za manji broj ljudi, ali njima jako bitan)

EVERGREY (Znamo sta su oni za danasnji prog, i koja su liga trenutno. Opet bend za mali broj fanova, ali vjernih do kraja)

ADAGIO (Mali bend, prog na tragu SYX, trenutno u drugim vodama, jedan od tehnicki najboljih na festu)

THE 69 EYES (Ovo pojma nemam, ali mi se cini da ih goticari vole :) )

SATURNUS (doom)

DISMEMBER (death/melodic death)

ENSIFERUM (folk/viking)

KORPIKLAANI (folk)

SYBREED (modern)

 

i SYMPHONY X, MAYHEM i MORBID ANGEL na cekanju. (Poslije dream-a, najcijenjeniji prog u Srbiji, koliko ja znam, bend jedan od osnivaca norveskog cuvenog black metala i Morbid Angel koji je vec radio u basti SKC-a.)

 

Valjda su tu svi relevantni bendovi na festu, zbog kojih ce ljudi uopste dolaziti na festival. Sta je ovdje tacno death/black festival? Sta je ovdje tacno ekstremni fest, i dominacija black/death metala? O cemu se tu vise radi, pogledajte ovu listu i recite da li stvarno, ali stvarno, fali ista osim gothic i industrial zanra, ne ulazeci u vase licne ukuse i nijanse kojima posmatrate bendove? Stvarno vise ne razumijem ove komentare za death/black fest, kad nije tako ni priblizno. Valjda nije niko od nas ocekivao ni jedno black/death ime, sta znam...

 

 

 

Choveche izostavio si Sodom...e bre de legende thrasha da zaboravish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AT THE GATES (Opet osnivaci svog zvuka. melodic death, a ni metalcore bez njih ne postoje. Nemaju nikakve veze sa kalifornijskim death metalom)

 

 

jel si hteo da kazes floridski death metal? :surprised:

 

ili kalifornijski punk zbog tu pa tu pa bubnjeva :D

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam debil :), ali, Symphony X i Morbid Angel potvrdjeni. Konacno!

 

Sviraju drugog dana festivala, srijeda, 02. Jul., u okviru dana:

 

LORDI

MORBID ANGEL

SYMPHONY X

THE EXPLOITED

NUCLEAR ASSAULT

BRUTAL TRUTH

TYR

 

I taj dan je zavrsen sa bookingom main stage-a, dakle, jos samo petak da se zavrsi (uz uslov da Carcass potvrdi bas za subotu)

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...