Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

@ overkill_vs : HVALA PUNO ZA NOVE PESME! Odlicne su. Veoma mocno zvuce. :rockdevil:

@ AleisterCancer : Super! Ja slusam PL vise od 10 godina, i takodje imam dosta stvari od njih. Imam celu diskografiju do sada, s obzirom da sam skinuo sada i The Enemy ( mada moram i njega kupiti na originalu ). Zanima me da od njih nabavim zanimljive video zapise. Mozemo da napravimo razmenu kataloga nase PL kolekcije pa da razmenimo nesto. A moramo negde i da nabavimo neki snimak iz SKC-a. Valjda ima neko.

Posalji mi katalog sto pre,pa cu i ja tebi svoj.Sto pre!!!!!!!!!!!!!!!!!

Unapred se radujem saradnji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW!

 

Molim te, molim te! Kada skines album, postavi ga negde za skidanje, molim te, ili da ga razmenimo preko soulseeka, molim te, ako moze jos veceras, JAO!

Uf, euforija. Sta cu, mnogo volim PL.

Novi album ti izlazi tek u maju a ja cu ga verovatno imati dan posle,tako da nema frke.

Nego,hocemo li razmeniti kataloge ili ne?

Ja bi to sto pre,jer me interesuje sta bi ti to mogao imati od PLa da ja mozda nemam.

Imas li ti,ustvari sve njihove originale?

Posto ja nemam ni jedan,interesuju me skenovi kompletnih omota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album ti izlazi tek u maju a ja cu ga verovatno imati dan posle,tako da nema frke.

Nego,hocemo li razmeniti kataloge ili ne?

Ja bi to sto pre,jer me interesuje sta bi ti to mogao imati od PLa da ja mozda nemam.

Imas li ti,ustvari sve njihove originale?

Posto ja nemam ni jedan,interesuju me skenovi kompletnih omota.

 

 

Ma, i ja cu ga kupiti na originalu kad izadje zvanicno, ali sam nestrpljiv da ga cujem sada, odmah! B)

 

The Enemy singl mi se bas svidja.

 

Mislim, ja mnogo volim One Second i Host period, ali volim i kada zasviraju njihov old school PL trademark sound. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, i ja cu ga kupiti na originalu kad izadje zvanicno, ali sam nestrpljiv da ga cujem sada, odmah! B)

 

The Enemy singl mi se bas svidja.

 

Mislim, ja mnogo volim One Second i Host period, ali volim i kada zasviraju njihov old school PL trademark sound. :rockdevil:

Potpuno se slazem sa tobom.Paradise Lost su ipak metal bend i to bi trebali i ostati.

No to su i oni sami shvatili pa su nam podarili poslednja dva (Sad vec i tri) prava Gothic Metal albuma.

Nemojte me pogresno shvatiti ali u moru nekih novih kvazimetal bendova (Lacuna Coil,Nightwish,Tristania...)Paradise Lost su pravi biser.

Nemam nameru da vredjam fanove navedenih bendova ali sagledajmo cinjenice,PL su pioniri Gothic Metala i to nista ne moze promeniti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ma, i ja cu ga kupiti na originalu kad izadje zvanicno, ali sam nestrpljiv da ga cujem sada, odmah! B)

 

The Enemy singl mi se bas svidja.

 

Mislim, ja mnogo volim One Second i Host period, ali volim i kada zasviraju njihov old school PL trademark sound. :rockdevil:

Potpuno se slazem sa tobom.Paradise Lost su ipak metal bend i to bi trebali i ostati.

No to su i oni sami shvatili pa su nam podarili poslednja dva (Sad vec i tri) prava Gothic Metal albuma.

Nemojte me pogresno shvatiti ali u moru nekih novih kvazigothic bendova (Lacuna Coil,Nightwish,Tristania...)Paradise Lost su pravi biser.

Nemam nameru da vredjam fanove navedenih bendova ali sagledajmo cinjenice,PL su pioniri Gothic Metala i to nista ne moze promeniti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni veoma intrigantno zvuci. Vokal je nesto visi, ima bas starih dobrih krljackih rifova, ali i goticharskih violina i klavira, nesto soprano vokala, elektronika je bogu hvala potpuno nestala :) Neki momenti me podsecaju na zlatne icon/draconian times dane, ali ima dosta novih momenata. Kad sam cuo pocetak "Prelude To Descent", momentalno sam se usr'o od srece, mada ta pesma recimo malo podseca na Sentenced ... neki momenti mi lice cak i na Katatoniu ...

 

Na prvo slusanje su utisci stvarno fenomenalni, sto se stila svirke tiche, a malo vise slusanja ce pokazati pravi kivalitet pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paradise Lost - In Requiem (2007)

 

01 - Never for the Damned 05:02

02 - Ash & Debris 04:16

03 - The Enemy 03:39

04 - Praise Lamented Shade 04:03

05 - Requiem 04:25

06 - Unreachable 03:39

07 - Prelude to Descent 04:12

08 - Fallen Children 03:38

09 - Beneath Black Skies 04:13

10 - Sedative God 03:59

11 - Your Own Reality 04:03

 

http://rapidshare.com/files/26867405/PL-IR7.rar

 

:opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudan album, u pozitivnom smislu. Definitivno nije za kapiranje na prvo slusanje. Ovaj album treba polako otkrivati.

Ja cak ne mislim da ima mnogo starih elemenata. Ima ih, ali ne koliko ih ljudi potenciraju. Meni vise privlace paznju dosta novih (za PL) ideja i aranzmana. Vrlo zanimljivo. Ima dosta dobrih momenata na gitarama i vokalima.

 

Ali, jedno je sigurno... album je skroz u metal fazonu. Ovaj album je vise nabijen metal melodijama i od Icon albuma. Ovde se nalaze i gothic metal i trash metal i old school metal melodije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...