Jump to content

Terrormachine


Mr.Hate

Recommended Posts

Nije lose, ne kazem...ali to nije Death Metal koji ja slusam, niti koji se danas trazi uopste...danas imas 2 podele -

 

Ultra Brutal Guttural Death Metal (Liturgy, Despondency, Carnal, Devourement, Artery Eruption,...)

 

Progressive/Technical Death Metal (Spawn Of Possession, Deadborn, Necrophagist, Obscura,...)

 

I bukvalno nema treceg...A sto se tice domacih bendova, ako ne gledam danasnje aktivne bendove, realno (ili bar po meni) TerrorMachine nisu bolji ni od Dead Joker, niti Scared, niti kasniji Mortuary...Neznam kakav je utisak bio tada kad je to bilo aktivno, verovatno pozitivan, ali kad to ljudi danas slusaju tu fali i kreativnost, i tehnika, i brzina. Cak po meni ovo nije ni Old-School Death Metal, nego Thrash/Death Metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta onda sviraju Obituary,Morbid Angel,SFU,Amon Amarth,Deicide,Unleashed i ostali od stare garde koji rade i dan danas?

 

Opet smo malo skrenuli sa teme ali ajde da ne ispadne da ignorisem post - licno ja Obituary, SFU i Unleashed ni ne smatram Death Metal, u tom smislu da ako me neko pita sta je Death Metal, naredjao bih sigurno preko 200 bendova pre nego sto bi dosao do njih. A Deicide i Morbid Angel, to je skroz druga prica. Jbg evo ti samo cist primer pogledaj samo koliko je "Once Upon The Cross" iz 1995-te mnogo "zlije" zvuci nego Terrormachine, a da ne pominjem ono sta danas Deicide rade. Neuporedivo, ali naravno ovo je sve po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svakako da se ukusi razlikuju,samo sto sam ja odrastao na ovim starijim pa da kazem i meksim death metal bendovima koji su radili krajem 80-ih i pocetkom 90-ih pa tesko varim novije stilove.Naravno ima strava "novijih" bendova kao sto su Kataklysm i Lamb of god na primer ali nekako mi je ono staro zvucalo prirodnije.Nije ni resenje da samo bruje blast-ovi i da se tekst bas ich ne razume (bez uvrede,samo diskutujemo,za to i sluzi forum).Sve najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa s obzirom da je Mr.Hate moj ucitelj,i da skoro svu muziku koju imam,sam dobio od njega imamo slicne ukuse,kada sam prvi put cuo ovaj projekat odusevio me je i jednostavno ga mogu vrteti celog dana na playlist-i,mislim mnogim mojim drugovima se nije svideo zbog produkcije,i tako toga,ali kada bi se uradio remake bilo bi jos bolje!SLAVA!

Btw ja nisam odrastao uz ove starije Death metal bendove jer imam samo 17god.,ali kad pustim Altars of Madness poludim :rockdevil::rockdevil: i ne moze niko da mi kaze da to nije Death metal ili slicno,ali kao sto rekose o ukusima se ne vredi raspravljati...

EVIL SPELLS!!!! :violent:

Pozdrav za Mr.Hate-a.

Edited by Unleashed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Nije lose, ne kazem...ali to nije Death Metal koji ja slusam, niti koji se danas trazi uopste...danas imas 2 podele -

 

Ultra Brutal Guttural Death Metal (Liturgy, Despondency, Carnal, Devourement, Artery Eruption,...)

 

Progressive/Technical Death Metal (Spawn Of Possession, Deadborn, Necrophagist, Obscura,...)

 

I bukvalno nema treceg...A sto se tice domacih bendova, ako ne gledam danasnje aktivne bendove, realno (ili bar po meni) TerrorMachine nisu bolji ni od Dead Joker, niti Scared, niti kasniji Mortuary...Neznam kakav je utisak bio tada kad je to bilo aktivno, verovatno pozitivan, ali kad to ljudi danas slusaju tu fali i kreativnost, i tehnika, i brzina. Cak po meni ovo nije ni Old-School Death Metal, nego Thrash/Death Metal...

 

a gde spadaju mizeri indeks,aborted,dajing fetus,itd onda?

 

Pa s obzirom da je Mr.Hate moj ucitelj,i da skoro svu muziku koju imam,sam dobio od njega imamo slicne ukuse,kada sam prvi put cuo ovaj projekat odusevio me je i jednostavno ga mogu vrteti celog dana na playlist-i,mislim mnogim mojim drugovima se nije svideo zbog produkcije,i tako toga,ali kada bi se uradio remake bilo bi jos bolje!SLAVA!

Btw ja nisam odrastao uz ove starije Death metal bendove jer imam samo 17god.,ali kad pustim Altars of Madness poludim :rockdevil::rockdevil: i ne moze niko da mi kaze da to nije Death metal ili slicno,ali kao sto rekose o ukusima se ne vredi raspravljati...

EVIL SPELLS!!!! :violent:

Pozdrav za Mr.Hate-a.

 

to nije stvar ukusa ,al ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ју ју ју

 

Сећам се када ми је неки пријатељ Амер рекао Терормашин је најјачи српски бенд, ја дебил никад чуо па реко да набавим, онда сам сконтао шта је, није бенд него пројекат, знао сам за то да се радило, иначе, бенд је одличан, white scum, aryan land, real nigger, european soldiers, flashback?... страшан бенд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
ју ју ју

 

Сећам се када ми је неки пријатељ Амер рекао Терормашин је најјачи српски бенд, ја дебил никад чуо па реко да набавим, онда сам сконтао шта је, није бенд него пројекат, знао сам за то да се радило, иначе, бенд је одличан, white scum, aryan land, real nigger, european soldiers, flashback?... страшан бенд.

 

 

 

E sad me podseti kad sam dobio ne znam koji broj Resistance magazina pre vise godina (otprilike u to vreme kad je Terrormachine bio bas aktuelan) kad ono u top ten neka Svedjanka stavila na cetvrto mesto "The Holy Land" od Terrormachine!

Vidim da i ti znas puno pesama,jesi slusao one zadnje 3 sto su snimljene: "I hate you","Space life" i "KLA is like IRA"?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Да освежим

 

 

 

Ti si osvezivac? :D

 

Да освежим тему. ^_^

 

Терормашин разбија. Није у питању само музика, акценат стављам на текстове. :wub:

 

I ja nemam nista protiv tekstova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

А Мирко се не би звао Мирко кад не би трућнуо нешто. Полако Фениксе, бићеш први у постовању, године су пред тобом. :mhihi:

 

 

Било би сјајно када би се екипа окупила.

Терормашин! :tehkista:

Share this post


Link to post
Share on other sites

А Мирко се не би звао Мирко кад не би трућнуо нешто. Полако Фениксе, бићеш први у постовању, године су пред тобом. :mhihi:

 

 

 

 

Nemoj da si ljubomorna na moje postove :lol:

 

 

 

 

Било би сјајно када би се екипа окупила.

Терормашин! :tehkista:

 

Pa ekipa se vec okupila(bar glavni deo) , ako budes dobra,kazem ti i ostale vesti. Vidis kako sam dobar prema tebi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мирко Сморко један!

 

Нико не воли мушкарце који су брбљиве алапаче, с тога ти ових 9024 поста не иду у корист.

 

Хеј 9024? :udri: НАЂИ ЖЕНУ!!

 

А тему Терормашин препусти нама, искреним љубитељима звука.. :da::wub:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Terrormachine je bio samo projekat dva coveka koji su zeleli da sviraju metal a nisu to mogli u maticnom bendu.U to zlo vreme po milu nam Srbiju navirali su ekstremni tekstovi koji su takodje bili u skladu sa tim uzrastom tada a i u skladu sa okruzenjem i pokretom koji je tada bio jedinstven u svojim idejama i ciljevima.Sve je to sada proslost,pred nama je neko novo vreme a Terrormachine ostaje istorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...