Jump to content

Einstürzende Neubauten


Recommended Posts

sramota! PRetrazih ceo ovaj pod-forum i bas da se niko nije setio da pomene njih, stvarno sramota.

 

Dakle - Blixa i ekipa!!! Jedan od mojih najomiljenijih bendova i bend koji se poshtuje bez obzira voleli ih ili ne. Novi album je fenomenalan!!

Kada sam prvi put gledao koncert Halber Mensch pre nekih desetak godina bio sam zapanjen kako ranije nisam imao prilike da uzivam u ovom bendu. Proteklih 10 godina proveo sam slusanjem njihove divne muzike. Stvarno jedan veliki biser i stvarno hvala Blixi na enormnom trudu da izgura svoju originalnu zamisao i do same 2008. Rastuzila me vest kad su najavili da vise nece nastupati uzivo vec samo snimati albume i da ce ova turneja biti jedna od poslednjih. Nadam se da su se samo salili, ali verujem da je opravdanje za ovo (gubitah sluha clanova benda) potpuno na mestu.

 

U aprilu sviraju u Zagrebu u klubu "Mocvara". Ja i jos neka ekipa iz NSa definitivno idemo. Ako nekog zanima da ide sa nama moze mi se javiti na PM. Islo bi se mini-kombijem, nas dvanaestak.

 

Preporucujem:

Halber Mensch [1985]

http://www.zshare.net/download/3475243062b3d4/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ide li neko na njih 15. aprila u Mocvari (Zagreb)? Mi idemo organizovano iz Novog Sada. Prevoz + karta = 6000 din.

Pa ko zeli, neka mi se javi. Sto nas vise bude islo to ce se cena jos spustiti.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih se slozio. Kada je Blixa 1980. oformio bend oni su napravili poseban estetski prikaz muzike, koji nekome ko se previse oslonio na estetiku pop kulture danas, moze izgledati itekako odbojan jer takav muzicki osecaj nema pretenzije da pariria mainstream popularnom zvuku niti ima zelju da uopste apsorbuje zadati nacin izvedbe odredjenog muzickog dela. Drugim recima Einsturzende Neubauten su pioniri ovog zvuka i ja nikada nisam cuo bilo sta slicnije i TO je dovoljno za respekt. A njihova muzika je itekako divna. Ja volim plehove, zardjale zvuke ambijentalne apokalipticne poruke i slicne distorzirane buke a EN mi daje upravo to sto zelim. Sabrina je upravo ono sto ne volim kod EN - a to je taj sladunjavi "dodvoravacki" prizvuk koji su u poslednje vreme ubacili u svoj haoticni zvuk. Naravno, stvar ukusa i postujem misljenje onih koji vole melodicniji muzicki stav. EN nikako to nije i on je iskljucivo namenjen nama "industrijalcima" koji volimo buku i haos u muzici a nikako sladunjavi distorzirani pop koji se danas prodaje pod etiketom industrial.

 

Anyway - ide li neko?

Edited by duruman
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neartikulisani tonovi su ok pa i metal ima neartikulisanja kolko oces al fora je da ih usmeris u jednom pravcu da bi postali artikulisani i imali smisao ovako je samo bzvz prica i ima smisla ali ako vec prave nekakvu ''muziku''bilo bi ok da i ona ima smisla zajedno sa tim tekstom objedinjeno oko jedne ideje

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...