Jump to content

Entwine


~MaX~

Recommended Posts

Temu za ovaj bend nisam nigde video pa cu onda ja imati tu chast da ih predstavim.. :da:

 

 

Bend Entwine je finski metal sastav koji se prvi put sastavio 1995. ali u dosta drugachijem sastavu. Tada su bili death-metal orijentisani. Dve godine kasnije su reshili da postanu dosta melodichniji pa su zato trazhili klavijaturistu, dobrog vokala i drugu gitaru. Kad se dosao pevach P. Willman izdat je prvi demo 1997. "Divine Infinity" koji je dobio dobre kritike.

Dolaskom klavijaturistinje Ritte Heikkonen u februaru 1998. bend je pocheo sa svirkama. 1999. Spine farm je bendu ponudio ugovor i u septembru iste godine je izashao njihov prvi album "The Treasures within Hearts". Iako je prvi album ostavio dobar utisak nije sve ishlo kako treba za bend jer su ga ubrzo napustili pevach Willman i basista Taipale.

Kad se bend osvezhio novim basistom Joni Miettinen-om i pevachem Mikom Tauriainen-om nastavili su sa ozbiljnim radom koji je rezultirao izlaskom albuma "Gone" 2001. godine. Album je dobio sjajne kritike shirom sveta, idefinitivno skrenuo pazhnju na sebe.Bio je u Nemachkom hammeru album meseca a i singl "New Dawn" se chesto mogao chuti po raznim klubovima u Evropi. Uspeh je krunisan sa top 10 plasmanom iste pesme na finskoj top listi.

Gitarista Jaani Kähkönen koji je 2001. dosao kao privremena zamena sjajno se uklopio u bend i na kraju postao stalni chlan..

Gladni fanovi su hteli josh pesama pa su oni pochetkom 2002. opet ushli u studio pa su uskoro obajvili i svoj treci studijski album "Time Of Despair" pa su poshli na svetsq turneju sa Theatre Of Tragedy i Ram-Zet.

Potom su usledili i albumi "DiEversity" sa kojeg se izdvojio hit "Brake Me" za koji su uradili spot.. a poslednji album je remek delo saradnje Entwine-a sa Janne Joutsenniemijem (koji je poznat po radu sa grupom Stone i Sub Urban Tribe)

i Finnvox-ovim Mikko Karmila (Nightwish, Children Of Bodom i mnogi drugi).

 

 

 

2003009499827767774_rs.jpg

 

 

 

Jaani Kähkönen - gitara, Joni Miettinen - bas, Aksu Hanttu - bubanj, Mika Tauriainen - vokal, Tom Mikkola - gitara, klavijatura Ritta Heikkonen

 

Diskografija:

 

 

2003078787039354016_rs.jpg "The Treasures within Hearts" SPINEFARM 1999.

 

 

2003037440583793766_rs.jpg "Gone" SPINEFARM 2001.

 

 

2003061851366494484_rs.jpg "Time Of Despair" SPINEFARM 2002.

 

 

2003061882649138477_rs.jpg "DiEversity" SPINEFARM 2004.

 

 

2003028336423435690_rs.jpg "Fatal Design" SPINEFARM 2006.

 

plus razni singlovi..

 

 

Official site www.entwine.org

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vlo dobro. DiEversity mi je definitivno najbolji album..svidja mi se pevacki pristup, po cemu se i razlikuju od ostalih gotik rok finaca..nego, pomenuo bih Sliver EP, gde postoje dve obrade savage garden, prilicno uredne, stvar still waiting koja je bruka, i live verzija still remains sa dieversity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili sednemo i skinemo psme i napunimo livingrum :D

 

Ako znash ko bi svirao to, imash pevacha... :da::pivopije:

 

 

Nego sta. Onaj EP je predobar, slusao sam ga milijardu puta. I original dobih cak.

 

Imash original? Do jaja.. :pivopije: odakle ti?

Ja necu ni da poqshavam da trazhim njihove diskove kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Tesko, heh :meshuggah:

 

Ali bas bi bilo cool da ih dovede neko. To bi bila turneja, recimo Charon-Entwine-To/Die/For, uh ;)

 

Joj, moja 3 fav goth benda. :D Bilo bi odlichno kad bi doshli alltogether...

 

Shto se tiche Entwine-a, bend je fenomenalan, chula sam ih prwi put kod druga pre 3 godine...DiEversity i Gone su mi omiljeni albumi...a riba jeste izashla iz benda pre godinu dana chini mi se, mozhda i jache...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Izadje im novi album "Painstained" :da: bash ga slusham i moram reci da je bash bash dobar..

 

 

1233574967_1.jpg

 

 

1. Soul Sacrifice

2. Strife

3. Dying Moan

4. Beautifully Confined

5. Lost In My Denial

6. Greed Of Mankind

7. Dead By Silence

8. Hollow

9. Caught By Desire

10. Say Goodbye

 

 

Favoriti na keca su 3, 7 i 10 ali ce vam sigurno vremenom upasti neka druga u uvo.. album je bash onako tipichni Entwine, mozhda neshto tvrdji :da::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da je sve zajedno 8 soma evra :)

e jebiga, kad je neisplativo...zato ti bendovi prave pare po nemackoj...jos ako izgledas pomalo "nesvakidasnje" kao the 69 eyes, u japanu si domaci :)

kako sam bio mlad i glup... :D

 

tu daj for se rasformirao, a ova dva benda zajedno...pa dao bih im jedno 3 somica plafon :da::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...