Jump to content

''Sword and Sandal'' Filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Ima li ovde obozavatelja ovakvih filmova?

Ovde imate manje-vise kompletnu listu Sword and sandal filmova koji su harali krajem 50-ih, 60-ih i 70-ih godina 20. veka. Gledano danas, to su teski trash-ovi, ali imaju onaj kvlt filing u sebi :)

Verovatno ste u svom zivotu pogledali bar jedan ovakav film- npr. filmovi o Herakleu (posebno oni trash flmovi kada se Herakle bori sa vanzemaljcima :)), Argonautima, itd. Dakle, filmovi bazirani na mitologiji, bibliji, drevnoj istoriji rima, grcke, vavilona itd.

 

 

Na youtube-u imate poprilicnu kolekciju ovih filmova :)

 

Danas, filmovi poput Troje, Nebeskog Kraljevstva, Aleksandra itd. bi pripali ovom zanru ali taj filing se izgubio :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Hmmm,da...definitivno je prica o borbi izmedju Herakla i vanzemaljaca dublja i kvalitetnija od onih iz Troje i Aleksandra.

 

Nije stvar u dubini price nego u ukupnom filingu. U ovim novijim filmovima svi neki lepotani, ispeglani, ustirkani. Ne zelim da pomenem da pola tih glumaca(iz Troje i Aleksandra) nikada ne bi ni prisli blizu da glume u filmu kada bi ja vrsio odabir glumaca. Mozete da hejtujete protiv mene koliko hocete(ne kazem za tebe, ali javice se vec neko), ali jednostavno ovi novi filmovi su mi previse plasticni. Uopste ne mogu da se uzivim u film jer je sve previse vestacki. Evo u starom Clash Of The Titans efekti su matori i vecina smesni, a opet film mi je privukao paznju i mogao sam da se poistovetim sa glavnim likovima i uzivam dok to nikada ne bi mogao sa Aleksandrom i Trojom  zato sto mi je sve nekako previse gay. Sve vise stvaram misljenje da veliki budzeti sve vise skode kvalitetu filmova. Prenabudzeni su i negde u tom procesu i dobri scenariji gube dusu i postaju samo produkt koji treba sto vise prodati dok nista drugo nije previse bitno.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Moram da priznam da mi se vise svidja stari Clash of the Titans. Eto, pripadam onoj grupi kojoj su atmosfera i osecaj tokom gledanja filma vazniji od samih specijalnih efekata. Original ima taj neki smek, rimejk je napucan i blago retardiran.

 

Jason and the Argonauts, potom Sinbad trilogija (prvi je iz 50-ih, ostala dva iz 70-ih)..sve su to filmovi kojih se rado secam i koje rado odgledam dan danas sa uzivanjem. Ima i novijih filmova koji su dobri (Nebesko Kraljevstvo...), dobro je samo dok nisu rimejci (tada obicno dozive epic fail).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...