Jump to content

IMDB Top 250


In The Flesh

Recommended Posts

Ovo je vjerovatno najvjerodostojnija lista koja se moze naci na internetu. Iako su sve subjektivna misljenja,dozivljaji i ocjene (kako drukcije i da budu), vecina ljudi koji ucestvuju u stvaranju iste su filmofili,imaju osjecaj za vrijednost kada je 7-ma umjetnost u pitanju,veliki broj glasova itd,ipak stvaraju jedno kolko tolko objektivno realnu listu....sa kojom se slazemo ili ne.

 

Ja sam odgledao nekih 200 filmova od tih "vjecnih" 250 i mogu slobodno da kazem da po meni nekima mjesto tamo nije,drugi se nalaze "previsoko" itd.

 

Zanima me vase misljenje o filmovima koji su tamo ,mozda i neki poredak prvih 10-20 filmova,koje biste izbacili,a koje ubacili i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mozhe da bude najverodostojnija kad svako mozhe da da ocJenu? i imdb uopshte ne chine filmofili (tj. ne chine vecinu), nego svako ko iole ima pristup internetu...

 

evo npr. ja prvi sam nekim trash filmovima dao ocenu 10, a npr. Gospodarima Prstenova 1, takodje hrvati daju ocene 1 srpskim filmovima, a i srbi njihovima itd itd da ne nabrajam vishe...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem u takve liste ali ipak treba pogledati ko je na prvih 20. Pa se potencijalno smejati ili plakati. A ponekad mozda i ubodu.

Jedina lista koja je iole verodostojna je lista koja se bavi filomovima starijim od min 20 godina. Jer sud vremena je najbolji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da turiš neki linak? :)

 

Izvol'te

 

Lista

kako mozhe da bude najverodostojnija kad svako mozhe da da ocJenu? i imdb uopshte ne chine filmofili (tj. ne chine vecinu), nego svako ko iole ima pristup internetu...

 

evo npr. ja prvi sam nekim trash filmovima dao ocenu 10, a npr. Gospodarima Prstenova 1, takodje hrvati daju ocene 1 srpskim filmovima, a i srbi njihovima itd itd da ne nabrajam vishe...

 

Definicija filmofila nijesu oni koji imaju pristup internetu,nego oni koji vole filmove.Da je tako kao sto kazes,ne bi 70% filmova koji cine listu bili stariji od 15 godina.Nece filmove iz 1920-30-40-50-60 tih godina gledati svako ko ima pristup internetu. Ista je stvar sa filmovima neengleskog govornog podrucja.Ti volis treš filmove,i imas svoj sud. Isto kao sto i kriticar ima svoj.Oces li se ti sloziti sa njim ili ne,tvoja je stvar. Ima li naucne potpore u Wikipediji? To je sajt dje i ja i ti mozemo da dodamo neke cinjenice,pa su istrazivanja pokazala da je jednako vjerodostojan kao i svaka enciklpedija.

 

Ne verujem u takve liste ali ipak treba pogledati ko je na prvih 20. Pa se potencijalno smejati ili plakati. A ponekad mozda i ubodu.

Jedina lista koja je iole verodostojna je lista koja se bavi filomovima starijim od min 20 godina. Jer sud vremena je najbolji.

 

Kao i sto sam rekao Rabelu,vecina filmova jesu stariji od 15-20 godina.

 

edit: Bio sam malo dokon..175 filmova starijih od 15 godina ili na granici. Tacno 70 % :D Nijesam racunao dok sam odgovarao Rabelu :)

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo,

ovo stoji na vrhu liste: For this top 250, only votes from regular voters are considered. dakle, koliko-toliko je filtriran uticaj ljudi koji ne gledaju redovno filmove..

 

drugo,

kako se racuna rejting filma: http://en.wikipedia.org/wiki/Bayesian_probability

(plasticno objasnjenje za ne-matematicare: http://wiki.answers.com/Q/What_does_true_B...op_250_ratings)

 

trece,

lista je odlicna jer predstavlja trenutno "stanje nacije" - i vremenom se menja, sto je i normalno. a to sto neki zele da vidte listu filmskih klasika koji im se svidjaju - to je drugi problem. :)

Edited by imaginos
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Zaista ne znam zasto je Shawshank Redemptation prvi,samo zbog toga sam i gledao i po mom misljenju ne treba ni biti na ovoj listi uopste,a pogotovo da bude prvi.

 

Zato sto je definitivno jedan od najboljih filmova.615,579 glasova nije malo.I na trulom paradajzu po oceni publike ima 98%(preko 750.000 glasova).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...