Jump to content

Domaće metal TV/radio emisije 90-ih i sada


Spaskerock

Recommended Posts

  • 5 years later...

Nekad je definitivno bilo bolje biti metalac nego sada,to i ja kao mladji znam.Internet je sve zajebao.Kad se samo setim cekanja da izadje novi REX ili MEX pa skupis pare odes kod SKC-a kupis dva tri diska i onda ih mesecima slusas.Tekstovi ti nisu ni trebali jer od toliko slusanja pocnes da razumes i najbrutalniji death metal.Pa onda izadje oglas za neki fanzin pa narucis Hornburg,The Vault ili sta ve nisam narucivao u to vreme.Pa se kupi domace izdanje iz vise nekog respecta nego sto stvarno slusas taj band.Pa May Result napuni punu malu salu doma omladine koliko je sad napune ove razne zvezde sto dolaze.Vj Heavy Sat to sam i ja gledao kao klinac Jadranka Jankovic Nesic je to vodila ali je smarala sa NU metalom dosta.Bio je i Kiza Betmen na Politici valjda,on je pustao cesto bandova poput Ritam Nereda i Pro Pain cini mise tako nesto,nemogu da se setim bio sam mali tada :D

 

Pa onda odes u petshop da kupis bodlje. :haha:

 

Pa onda mucenje sa dial up-om da pristupis ovom forumu i tadasnjem SMP gde su dugo kao jedini ntervjui stajali Abonos,Tornado i jos neki.Kad se setim koliko sam se mucio da skinem Za kosti otaca od The Stone sa SMP-a sa dial up-om,pa dodjem do 50 posto pa mi pukne veza..hehe to su bile slatke muke.

 

 

Ja iskreno u ovoj hiperprodukciji i nemogu da se snadjem,dnevno izadje 50 albuma.ko to sve da preslusa.Zato retko kad i slusam neke nove bandove,uglavnom se drzim starih proverenih bandova koje nisam slusao sto godina i maltene sam zaboravio kako vuce ti albumi.

 

Jbg.

 

Ja kad sam imao 15 doneli onaj zakon o pirateriji,pa je bilo josjedno vreme nedeljom kod SKC-a kao berza de su mogli da se kupe mp3 diskovi a ja sam tad mislio da ko kupuje mp3 je pozercina najveca :haha: ali sta cu bio sam i ja prinudjen tada.

 

Pa onda oni rodjendanski koncerti 202 na Trgu pa neki Skinsi prebiju neke metalce.Pa onda vec sledece godine Skinsi i Metalci postali najbolji ortaci.

 

Blejanje kod Konja je isto bilo kult ne znam dal sad to neko uopste radi.

 

A i bilo je mnogo vise mesta gdeje moglo da se izadje tada.Recimo KST je bilo striktno metalsko mesto samo sto smo do 16 morali da ulazimo na foru ko izgleda stariji njega puste.Ona mala sala je totalni kult.Pa je bio Holiday i njega nikako nemogu da prezalim sto ga nema vise to je bas bilo dobro mesto,gde je moglo da se izadje a i tamo su se neke svirke odrzavale.Secam se tribute band-a Bad Obsession oni su tu svirali ponekad i bili su jako dobri picili su razne hard n heavy pesme,Apartman je isto tu imao svirke i drugi bandovi ali bese to jako dobro mesto gde je mogl oda se izadje.Danas toga maltene nema.Pa je iznad Holiday-a bio onaj Venom u onom hodniku i neki gothic shop ako se dobro secam.

 

Radio je i Dom Omladine i SKC a i u KST-u su ponekad bile svirke.SEcam se Svirke Interfectora i Wolfs Hunger u KST-u kada je Nefas gostovao Interfectoru.Svirke su bile cesce i mnogo bolje posecene nego danas.Doduse nije bilo velikih koncerata kao danas ali i oni kako su poseceni bolje i da ih nema. :haha:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...