Jump to content

Nakit i aksesoar - yumstyle


Aces High

Recommended Posts

nasla sta mi treba ;)

 

informative response from Swatch Switzerland

Essentially any watch marked water resistant (at least by Swatch) is swimmable with, depth indicated or not. This seems to put paid to the argument hoked about on dynamic v. static water 'pressure':

 

"Water resistance :All our products are water-resistant and at the end of the production line the water-resistance of each product is controlled. However the problem of the water-resistance remains very critical and depends on many external factors such as shocks on the case (deformation of the case), shocks on the glass, handling of the stem-crown under water, bad position of the stem crown, bad position of the battery cover (except automatic watches as the Chrono Automatic).In the watch industry and Swatch, we use officially and legally "water-resistant" with or without indication of depth. We indicate "water-resistant" 30m, 100m or 200m depending on the watch model. These indications do not correspond to a diving depth but refer to the pressure at which the compression test was done. The pressure is given in "bar", 3 bars, 10 bars or 20 bars correspond roughly to the pressure encountered in water at 30m, 100m or 200m.The watches listed as "water resistant" with or without depth indication may be used to swim in different conditions of pressure and water temperature, but are not designed for diving operations."

 

Kul, odo do swatcha da vidim sta nude

i na kupindo da vidim ima li sta polovno da ima smisla :haha:

 

Kuruze, jel nose domaci advokati Tag Heuer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Iskreno, meni je nekako zao da dam za sat vise od 500 eura, sve preko toga je realno samo statusni simbol i to je to ... Mislim ok, da imam da se bahatim pa ajde, al' znam likove koji skupljaju dve tri godine i onda kupe cuku od 2-3k eura, reko zajebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jes, za 500 evra moz toliko toga da uradis boljeg

realno, danas kada svako ima mobilni, sat je vise za ukras i da ne vadis fon od pola metra svaki put kad zaboravis koliko ima sati kada si poslednji put pogledao pre pola minuta :haha:

dosta ovih poznatih milionera i biznismena svetskih fura bilo kakve satove, pa i plasticne swatch od 50 dolara

tako da je vreme zlatnih roleksa proslo sa kramerom protiv kramera

 

Why CEOs wear swatch

 

Ja sam po inerciji vezana za swatch jer ih nosim od srednje skole, naravno da nisu najbolji i da ima sigurno lepsih i boljih za te pare, ali meni su ok.

Kad se setim, imali smo neku drugaricu u odeljenju u osnovnoj, ona je imala tetku u Svajcarskoj, i to neku dobrostojecu, klinka je devedesetih imala svoju kolekciju swatch satova, bar nekih 50ak. I ionda je bio trip, svi su hteli da se druze sa njom i da joj budu najbolji drugari, jer onda ces sigurno dobiti swatch za rodjendan. Sjajno kako se ljudi jos u osnovnoj pokazu kako zele da se prodaju za stvari :haha:

 

btw seiko

 

a.jpg?w=873&h=563

 

ne znam zasto uvek na sve moraju da trpaju proklete cirkone :no:

edit 43 blue sapphires, svejedno, svetluca bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, jel nose domaci advokati Tag Heuer?

 

tu i tamo

mnogi vole jednostavnije satove, tipa Tissot i Rado, ali i ti koštaju oko 1000, pa naviše

 

IWC su meni prelepi, to će da padne nekad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sat se i nosi da ti pokaze vreme, i eventualno dopuni overall look, a ne da nosis sat od 2000 eura a ovamo odeca iz C&A :haha: Inace, primetio sam ovde u Nemackoj da u poslednje vreme furaju digitalce tipa seiko i casio, one klasicne iz 90ih. A ovaj Great waves of Kanagawa sat, uh, prelep je, nosio bih ga samo tako da nema tih cirkona u krug, taj deo je bas ljakse ...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

sat od 2000 eura a ovamo odeca iz C&A :haha:

i nemaju para za kartu u GSP, to ej taj style

 

dada primecuje se vracanje digitalaca na velika vrata

licno, vise volim analogne satove, volim ja kada vidim koliko je sati, ne da zamisljam :haha: nekako mi je vazda minut na digitalnom displeju delovao duze nego minut sa skazaljkama

sto ne objasnjava da kasnim u slucaju oba sata, ali znacajno vise kada gledam sat na mobilnom a ne na ruci :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chronograph (ako ej to naziv za one sta sto kazaljki i brojcanika) ili obican

 

@ Kuruz

aj nadji mi neki lepi jednostvni analogni zenski model g shocka 'leba ti

ako takav postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

tag hauer je za sirotinju koja je nesto zaradila pa gleda da stavi na ruku parolu "zaradio sam!". ;-)

 

ovo je jeftinija varijanta, ali kad vidis, mozes da pretpostavis da je ozbiljan covek u pitanju.

 

 

Ulysse-Nardin-Dual-Time-Manufacture-2015-4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

otvortio swatch radnju u uscu

jos u junu, nisma u toku

 

odo da vidim ima li ovog automatik lepotana

YAS100G_sa000_nvs.jpg

 

front-closeup.jpg

 

 

to cu sebi za rodjendan, posto kontam da kevin swarch renverse nosim od srednje skole :haha: :haha:

 

 

... a onomad sam otisl ana kupindo i za bazen kupila za soma dindzi ovaj swatch kidrobot, skoro nov :haha:

 

kidrobot_swatch-london-mad-1.jpg

 

 

Sto se tice gledanja na sat analogni i digitalni, ima nekih stanovista sto sam nailazial na netu

oko toga kako percipiramo vreme digitalno, kao izdeljeno na delice, a kad gledamo analogmni sat, zbog prostornog prikaza, percipiramo kontinualno i to nam je bolje za psihu satro.

npr

http://studiooflife....al-timekeeping/

 

With an analog clock you can actually see where time has traveled and where it’s going as it visually passes by numbers or markings. Completely synced as one, there’s a body/time/visual relationship that cognitively helps the mind comprehend the measurement and passage of time. The face of the clock become a visual map.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice gledanja na sat analogni i digitalni, ima nekih stanovista sto sam nailazial na netu oko toga kako percipiramo vreme digitalno, kao izdeljeno na delice, a kad gledamo analogmni sat, zbog prostornog prikaza, percipiramo kontinualno i to nam je bolje za psihu satro.

npr

http://studiooflife....al-timekeeping/

Ključna reč je "šatro". ;) Možda može da služi kao mehanizam za osobu sa nekim organskim oštećenjem ili poremećajem koji onemogućava da apstraktno posmatra vreme, što je smešta na nivo deteta u nižim razredima osnovne škole.

 

Prebaci sat sa 13:45 na 10:10. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...