Jump to content

MAC vs PC


morbid god

  

41 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja sam nesto istripovao da je grafika nvidia :mrgreen:

Znas, u planu mi je tek tamo iza nove da gledam za novi komp. Al imam kombinaciju koja visi u vazduhu vec neko vrijeme, preko koje mogu da kupim komponente oslobodjene PDV-a. To je 17% na nekih 700 evrica kolko bi me ispalo kompletno kuciste, pa mozda i razmislim ako je u pitanju sigurna varijanta. Jebi ga, cesto sam u kontaku sa svakakvim muljatorima, cega sve covjek tu ne moze da nabavi povoljno, samo ako ima kesh. Nikad necu prezalit neke Apple laptop racunare maznute iz Italije :mrtav: Bili su upola jeftiniji, al sam ja magarac odlozio da ih pogledam jer sam isao na more preko vikenda. Cim sam se vratio, to se razgrabilo za dan. Moracu malo da procunjam kod lokalaca, takvih dzdza bidza vazda ima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ATI retko koja.

 

:pivopije:

Trebalo bi da podrzava hd 4870 posto ta graficka ima u ponudi kad se sklapa mac pro na oficijalnom sajtu

inace razmisljam da uzmem macbook pro za fax da imam ali tek na prolece...

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog ne tako lepog iskustva sa Mekom

Mislim da je kolega Oluja ubo poentu svega iako je topic nesto stariji,svakako procitati i ostatak teme :meshuggah:

 

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=4390&postcount=6

 

Samo da dodam da ne kazem ja da Mac ne moze nekome da zavrsi posao,ali da je nesto posebno i nevidjeno-pa i ne bas :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da ne kazem ja da Mac ne moze nekome da zavrsi posao,ali da je nesto posebno i nevidjeno-pa i ne bas :zeleni:

 

Ja ga drzim vec pola godine i nikakvih problema nemam - filmovi, muzika, net, programiranje(xCode i VS u VM) ... sve sljaka bez ikakvih problema, bez gluposti, zakucavanja, razmisljanja o virusima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored poboljšanih ekrana novi iMacovi imaju i brži hardver. Veći model ima Intelov četvorojezgarni procesor Core i5 na 2,66 GHz ili 2,8 GHz a manji model Intel Core 2 Duo na 3,06 GHz sa 3 MB L2 keša ili na 3,33 GHz sa 6 MB L2 keša. U većem je grafička kartica ATI Radeon HD 4670 ili 4850 a u manjem integrisana Nvidia GeForce 9400M ili zasebni ATI Radeon HD 4670.

izvor: b92

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga drzim vec pola godine i nikakvih problema nemam - filmovi, muzika, net, programiranje(xCode i VS u VM) ... sve sljaka bez ikakvih problema, bez gluposti, zakucavanja, razmisljanja o virusima.

A kad su igre u pitanju? Konkretno FrozenThrone i mozda CS. :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja ga drzim vec pola godine i nikakvih problema nemam - filmovi, muzika, net, programiranje(xCode i VS u VM) ... sve sljaka bez ikakvih problema, bez gluposti, zakucavanja, razmisljanja o virusima.

 

Ne razumem poentu drzanja jednog os-a u kojem ces da radis trivijalne stvari (filmovi, net, i muzika) - koji su isti moj na bilo kom OS-u, cak su bolje alternative na Win., da bi posao (programiranje) radio u virtuelnoj masini?! Like, WTF dude, ako to nije budzenje, onda ne znam sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem poentu drzanja jednog os-a u kojem ces da radis trivijalne stvari (filmovi, net, i muzika) - koji su isti moj na bilo kom OS-u, cak su bolje alternative na Win., da bi posao (programiranje) radio u virtuelnoj masini?! Like, WTF dude, ako to nije budzenje, onda ne znam sta je.

 

Prijatniji mi je rad u Leopardu, osecam se kao da radim u nekoj novijoj verziji Amiga OS-a ;).

Visual Studio koristim samo kada moram zbog posla(ako mi se desi da moram da radim od kuce), nije mi frka da odradim par sati u Parallelsu, ili da se VPN-ujem na masinu na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ... ne kapiram naslov ankete niti poentu ... ustvari, gramatički je netačno! Od dva ponuđena slučaja, ne može se izabrati najbolji (best) nego samo bolji (better) :D

 

Zastupam stav da je PC better buy ali da imam para momentalno bih uzeo iMac. Da me pitate zašto, nemam pojma, ali bih ga kupio, a vi kako hoćete ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ... ne kapiram naslov ankete niti poentu ... ustvari, gramatički je netačno! Od dva ponuđena slučaja, ne može se izabrati najbolji (best) nego samo bolji (better) :D

 

Zastupam stav da je PC better buy ali da imam para momentalno bih uzeo iMac. Da me pitate zašto, nemam pojma, ali bih ga kupio, a vi kako hoćete ;D

 

Slazem se delimicno sa ovim. Mac sluzi da out-of-the-box imas do jaja dobru masinu za bilo kakav profesionalni rad (od sekretarisanja do obrade videa i zvuka), koja je ultra kvalitetna, ultra stabilna i ultra exkluzivna (za one sa malim penisom :bigblue: ). Takodje, dobar je i za kucnu (citaj: net, mmedia) upotrebu zato sto je Hommer Simpson friendly/proof sistem koji bas treba biti ultra talenat pa sjebati. PC je, sa druge strane, novac na novac, uvek bolja investicija. Za 1000+ jevreja cu sastaviti pecu koji ce sa svakim Macom pod brisati. Al' problem kod modularnog resenja kao sto je PC su gremlini, tj, nikad se nezna da li ce sve raditi onako kao sto bi trebalo (ili uopste). Tako da, moj odgovor bi bio PC I Mac (da zanemarimo za trenutak cinjenicu da je i Mac sada samo lepo upakovan PC. Al' bas LEPO!). Za potrebe svakodnevnog world wide woajerizma i downloada, sistem koji ne pati od viroza, registry psihoza i ostalih tromboza je savrseno resenje. Za profesionalni rad gde je potrebna stopostotna stabilnost (jer vreme je, jelte, novac) i pouzdanost, takodje. S druge strane, za suvu snagu tu je PC (naravno, govorimo o Winu), pa tweekuj, upgradeuj, flashuj, nerviraj se do prekosutra, al' kad ga zategnes kako 'oces, pa skontas da si za malo para dobio puno muzike (citaj:FPSa!), prica se vec menja (a onda nVidia izbaci nove karte, Crytek novi engine i Billy novi Windows, pa 'ajde Jovo nanovo :udri: ). Naravno, cela prica je cisto u user/workstation svetu, u serverskom svetu ni OS X ni Win nemaju sta da traze, tu se zna ko je gazda :tux:

Zakljucak: sledeci lap/net ce mi biti iz Appleove kuj'ne (evo, cuo me ovaj HaPejac na kom kucam, odma se buni i pali cooler! :mhihi: ), desk resenje mi nije potrebno, volim da se zajebavam sa beskonacnim nadogradjivanjem i tweekovanjem, snaga je snaga, CoD je CoD, jagode su jagode i supermen je jak!

Cheerz!!!

Edited by necropol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primio sam se opasno na ovaj apple, vidjecu da pazarim to nedje preko granice jer su kod nas skupi u krv.

MacBook%20Pro%2013.jpg

Apple MacBook Pro - Core 2 Duo 2.53 GHz - 13.3 " - 4 GB Ram - 250 GB HDD

 

Cijena sitnica, 1400 dolara (sto ispada nekih 950 evrica. U CG da ga kupim, ispao bi me minimum duplo skuplje. Super uredjaj, stabilan, kvalitetne izrade, sminkerski, lagan i lako prenosiv(mogu da ga strpam u torbu), baterija mu traje 6-7 sati, odlican za putovanja...

 

A ovaj je vec u nekim suludim planovima, samo je skup u krv. 1500e.

Apple MacBook Pro - Core 2 Duo 2.8 GHz L2 8mb - 17 " 1920 x 1200 - 4 GB ddr2 - 500 GB HDD - NVIDIA GeForce 9600M GT / GeForce 9400M (512 MB GDDR3 SDRAM)

Znaci ubica zmajeva, to bih razmislio al onda mogu komotno da prodam desk kompjuter i jedan bubreg.

 

Za desk varijantu biram PC, ipak se za mnogo manje para moze zbudziti konfiguracija koja je sasvim dovoljna mojim potrebama. Ali za laptop racunare treba uzimati sto kvalitetnijeg proizvodjaca, svjedok sam kako se ove jeftinije marke kvare nakon godinu i po rada. Il crkne ekran, il pregori neka komponenta jer je sve to sklapano s kurca na konopac(kvalitet izrade skroz nebitan, vazno je da zbudze konfiguraciju i tako je uvale ovim sto se pale na ono sto pise na papiru). Pa se poslije zale kad im neki Asus il Fujicu crkne ko iz picke, a i te komponente su samo na papiru brze, dok u praksi nije sve bas po specifikacijama.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^ Probaj da nadjes kod nekog shanera/komana kraden, ako neces ici preko grane ili ga koristiti za neki biznis, to ti je najbolja varijanta. Za servise ne brini, Macovi se ne kvare k'o ovi lapus vulgarisi. Ako nisi hard core programer ili video/audio drone, pro ti ne treba, ionako se na toj masini neces igrati pa ti grafa i zver od proca ne znace nista.

A, sa druge strane, imas i Hackintosh koji sasma lepo radi ako imas konfiguraciju koja mu "lezi", a na pisijus ordinarikus se MOZE instalirati i retail Snow Leoparda, tako da si dobio 1:1 Mac, samo ga nije potpisao Apple.

:meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idem sad pocetkom 2010e malo preko grane, tako cu da pokupujem malo tehnike jer nas ovamo deru ko majmune. A naravno, uvjek postoji opcija ovih sto tako dobavljaju maznutu robu, samo je pitanje kad ce sto da naleti. Jer kako veli jedan, 'kad dizemo tako, kurac imamo vremena da gledamo koliko su gigaherca" :lol:

Ja sam se prije tako zajebao sto nisam uzeo jedan macbook, nisam imao kesa tad a ovaj je morao hitno da ga uvalja. Bio je bez baterije, al ultra povoljan. Kazem ti, ovdje macbook pro kosta skoro 2.000 eura, dranje.

 

I da, naravno da bih uzeo klasicni MacBook. Ova konfiguracija sto sam je prvu postavio je idealna, ima graficku koja koristi radnu memoriju do 256 MB, sto je sasvim dovoljno za ono sto je meni potrebno. Bitno mi je da je laptop manjih dimenzija, lako prenosiv, i da mu baterija traje duze. A ovaj Macbook pro 17" samo za slucaj da cu da mijenjam desktop, i to ako ga nadjem bukvalno upola cijene kod mojih dragih sanera. Za desktop mi je sasvim dovoljan PC, sklopim mu tako neke fine i odgovarajuce komponente, i za solidne pare mi zavrsava posao naredne 3-4 godine. Al za laptop bi valjalo uzeti neki brend...

 

edit: vidjecu vremenom za hackintosh. Trenutna konfiguracija mi nije optimalna za to, cekam ponude vremenom pa da vidim sto cu kupiti.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Baala:

 

instalirah onaj Hackintosh (ili kako god već), međutim, ima problema sa bootom, odnosno neće da mi se digne (da prostiš). Any ideas? Pokušao sam da menjam Graphics Mode, i sve osatle zajebancije, ali ništa ... kao da da pukne kada inicira grafičko okruženje. Imam Intela, i ATI grafiku, pa ne znam zašto bi zajebavao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...