Jump to content

2010.07.23-25. *Kavarna, Bugarska* Kavarna Rock Fest


LazaGNR

Recommended Posts

  • 1 month later...

Mi razmisljamo da idemo kolima al ima oko 600 km do tamo.Moralo bi da se prespava,nista od voznje posle koncerta.Ako odlucimo da idemo i ako ima mesta javicu ovde.

 

Samo od Sofije do Kavarne ima 550 km koliko se secam, tako da ti je ukupno i više od 600km. Tamo u Kavarni je sve "bukirano" nema mesta za spavanje, ako mislite ići - idite ranije da imate vremena da pokušate da pronadjete neki smestaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo od Sofije do Kavarne ima 550 km koliko se secam, tako da ti je ukupno i više od 600km. Tamo u Kavarni je sve "bukirano" nema mesta za spavanje, ako mislite ići - idite ranije da imate vremena da pokušate da pronadjete neki smestaj...

 

Iz Jagodine oko 800,gledali smo na google maps.Smestaj se uvek nadje,privatan naravno,sigurno necemo u hotel.Jedini problem je novac jer treba samo za put oko 100 evra (1600km=160l TNGx57 dinara=oko 10.000 dinara)+ putarine,parkinzi,2 nocenja i 2x20 evra upad za druga dva dana po osobi.Jedino kad bi nas islo cetvorica pa se taj trosak za put deli onda ne bi izaslo puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze da se nadje, ali pitanje kakav i po kojoj ceni. ili ćes naći neku rupu za 10evra a za nesto normalno će ti traziti 20-25 verovatno. Ne govorim ovo bez veze...bio sam tamo par puta, kad je festival prepuno je ljudi i treba se bas potruditi da se nadje smestaj. Pre dve nedelje sam trazio za sebe i nisam mogao da nadjem ništa ispod 20-25e, Bugari su sve uunapred rezervisali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo u Kavarni je sve "bukirano" nema mesta za spavanje, ako mislite ići - idite ranije da imate vremena da pokušate da pronadjete neki smestaj...

...ali u kampu uvek ima mesta :pivopije:

 

 

Ako neko oce da ide kolima od Sofije do Kavarne i nazad (na sve dane naravno) neka (mi) se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze da se nadje, ali pitanje kakav i po kojoj ceni. ili ćes naći neku rupu za 10evra a za nesto normalno će ti traziti 20-25 verovatno. Ne govorim ovo bez veze...bio sam tamo par puta, kad je festival prepuno je ljudi i treba se bas potruditi da se nadje smestaj. Pre dve nedelje sam trazio za sebe i nisam mogao da nadjem ništa ispod 20-25e, Bugari su sve uunapred rezervisali...

 

Sada mozda da...ako se bukira ranije cene su smeshne...

Proshle godine nisam bio smeshten u Kavarni vecj u Albeni ( zbog mora je `l ),ali generalno,vila sa privatnim bazenom,djakuzijem,saunom i sa josh 300 pichkih materina,10e dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyway...

 

 

Sto se tice odlaska na ovo plan je sledeci.

Jedan deo krece za Bugarsku u sredu uvece (ja i jos neki),drugi u cetvrtak ujutru,a treci u cetvrtak uvece.

Ide se vozom do Sofije,to je underground :haha:

Posle kako ko (kola,bus,voz)...

 

 

Pa nista ljudi,ko se javio da ide - vidimo se tamo :pivopije::alkos:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo osvrt sa moje strane:

Dakle, ove godine sam u Kavarni bio samo treci dan festivala. Sa jednim drugarom i jos jednim Bugarinom sam bio smjesten u jednom hostelu u Varni, pa smo se predvece prebacili do Kavarne.

Malo smo zakasnili na pocetak svirke Voivoda, pa smo njihov nastup ispratili iz daljine, a i nisam bio previse skoncentrisan na njihovu svirku, jer sam iscekivao Primal Fear.

E onda, Primal Fear, bend koji me je te veceri iskreno najvise zanimao... Pa sta da kazem... Sto bi rekla ovdasnja yumetalska mladez – "objasnili su!". Jednostavno su pokazali kako izgleda jedan iskren i iz srca odsviran heavy/speed metal show! Mocan i precizan nastup, udaracke i brze pjesme, a Ralf Scheepers pjeva i vristi bez imalo ustezanja i stekanja. Zaista sjajan bend uzivo i nastup za sve pare! Vrhunac je bio cuveni vrisak na uvodu u pjesmu "Metal is Forever", koju su odsvirali kao posljednju. Svirali su 60 minuta, kako je i bilo predvidjeno. Samo cu jos reci:

FEAR is the four-letter word!!!

i priloziti setlistu:

 

- Chainbreaker

- Sign of Fear

- Battalions of Hate

- Killbound

- Six Times Dead (16.6)

- Nuclear Fire

- Riding the Eagle

- Fighting the Darkness (ovaj put bez Pamele Moore :))

- Final Embrace

- Metal is Forever

 

i par fotki:

dsc00249b.th.jpgdsc00251b.th.jpgdsc00256ry.th.jpg

 

 

Annihilator je nastupio kao treci bend posljednje veceri. Takodje dosta mocan i precizan nastup, Jeff Waters pokazuje da mu ne manjka energije, komunikacija sa publikom na nivou, a da spomenem i to da je licno otpjevao prve tri pjesme. Svirali su pjesme i hitove sa pocetka karijere, kao i stvari iz skorasnjeg perioda. Publika je odlicno reagovala tokom njihovog nastupa, u masi su se konstantno odvijale sutke. Jeff se u jednom momentu osvrnuo na Diovu smrt i otkrio (bolje reci priznao) da je uvod u "Crystal Ann" „maznuo” iz Sabbathove "Children of the Sea". Za sam kraj nastupa su bile ostavljene "Crystal Ann" i "Alison Hell", a kao iznenadjenje se tom prilikom na bini pojavio Schmier iz Destructiona i pripomogao pri pjevanju i izvlacenju scream dionica. Odlicno!

 

Setlista koju je zabiljezio drug sa kojim sam isao:

- Box

- Ambush

- King of the Kill

- Hell is the War

- Plasma Zombies

- Clown Parade

- Ultra-Motion

- Set the World On Fire

- Fun Palace

- The Trend

- Crystal Ann / Alison Hell

Accept su kao headlineri nastupili posljednji i priredili mocan show. Mogao sam primjetiti da je stadion bio odlicno popunjen tokom njihovog nastupa. Na mjestu novog pjevaca se nalazi Mark Tornillo, ciji stil pjevanja dosta podsjeca na Udoa. Moze se reci da su Accept imali najglasniji zvuk, odavno nisam cuo onako glasno i nabudzeno ozvucenje na jednom open-air koncertu. Kako rekoh, Tornillo ima dosta slicnosti sa Udovim vokalom, ali takodje mene mnogo podsjeca i na Brian Johnsona, dosta i zbog nacina hoda i pokreta na sceni. Kao zamjerku bih naveo to da mu je vokal povremeno djelovao poprilicno nerazgovjetno i preglasno istovremeno. U bendu su jos i stari clanovi Hoffman, Frank i Baltes, a za bubnjevima je Stefan Schwarzmann. Odsvirali su best-of repertoar, dakle sve provjereni hitovi, mahom sa prvih 5 albuma, plus pjesme "Teutonic Terror" i "The Abyss" koje ce se naci na novom albumu. Iako u poodmaklim godinama i sa novim pjevacem, bend pokazuje da ima kvaliteta, snage i volje za nastavak karijere. Svirali su oko 1h i 45 minuta.

 

Setlista:

- Metal Heart

- Midnight Mover

- Restless and Wild

- London Leatherboys

- Losers and Winners

- Teutonic Terror

- Breaker

- Bulletproof

- Neon Nights

- Wolf Hoffman solo (Slavonic March, Flight of the Bumbleebee, In the Hall of the Mountain King)

- Up to the Limit

- The Abyss

- Peter Baltes solo

- Monsterman

- Burning

 

Bis:

- Princess of the Dawn

- I'm a Rebel

- Fast As a Shark

- Balls to the Wall

 

Kao i prosle godine, i ovaj put se vracam sa pozitivnim utiscima sa festivala. Dosta niske i prihvatljive cijene, opustena ljetna atmosfera, puno raspolozenog naroda, dobri bendovi i odsustvo fan-pit ograda, sektora, pregrada i slicnih barijera koje barem mene ubijaju u pojam. Vidjeli smo Lazu (cije se prisustvo podrazumjeva na ovakvim desavanjima :rockdevil:), plus jos nekoliko osoba iz BGa koje znam iz vidjenja. Po nasoj evidenciji, 11 ljudi iz Srbije ove godine na festivalu, dovoljno za jedan fudbalski tim. ;)

 

Pozdrav svima i sto bi rekao Ralf Scheepers: Metal is Forever, Nations Come Together!!!

 

:rockdevil:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, ove godine sam u Kavarni bio samo treci dan festivala.

 

 

Ове године нисмо се видели с тебе, smile.gifjа сам дошао само за други дан фестивала. На трети дан Боjан ме е позовил али онда сам био на плаж. Ни сам ушао зато што све други групи сам видео на Мастерс оф Рок у Чехия пре неки дана. Най-више за Корпиклаани сум био - велика радост за мене, али су свирали само 40 минутаicon_frown.gif после их jе покренао брутални мош-пит коjи ни е престао до краj концерта. Немачки траш ураган ни односе потпуноicon_rockdevil.gif смо достигли с Лаза до ограде на Креатор. После концерта без снаге сам остао али изузетно задоволан.

 

Воема сам неписмен са српским за дуги репорти дакле дати видео од Каварна:

 

Kreator -

,

 

Sodom -

 

Dstruction -

 

Korpiklaani -

 

Поздрави свима, видимо се на следечи фестивалаpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...