Jump to content

Recommended Posts

-Bloodbound (Svedska)

-Powerwolf (Nemacka)

-Sabaton (Svedska)

-Icy Steel (Italija)

-The Dogma (Italija)

-Spellblast (Italija)

-Moonlight Comedy (Italija)

-Egoist (Poljska)

-Wildpath (Francuska)

-Transcending Mortality (Australija)

-Sphere Of Souls (Holandija)

-Nameless Crime (Italija)

-Moravius (Ceska)

-Genius (Italija)

-Empyrios (Italija)

-Visions Of Atlantis (Austrija)

-Cryonic (Svedska)

-Excalion (Finska)

 

itd, itd, nemogu vise da se setim sta sam preslusavao zadnje vreme

 

Neki bendovi sa ove liste su provereno dobri. Neki koje sam ja slusao od ovih drugih su:

 

Moonlight Comedy - odlicni su

Wildpath - nista narocito

Empyrios - nabavio sam ih pre 2 dana, i do sada preslusao samo jednom ceo album. Za sada nisu ostavili neki utisak na mene.

 

Moze neko da ostavi link za album benda Steel Seal?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrace - Evergrace (2006)

Dark Melodic Heavy/Power Metal

Sweden

 

1084_11_05_2006_7_05_56_cover.jpg

 

Ovo im je za sada prvi i jedini album (nadam se da ce ih biti jos). Podsecaju na jedan drugi bend iz Svedske vise no samo imenom :bigblue: Pesme na ovom albumu se dosta razlikuju, tako da album uopste nije monoton. Produkcija je takodje vrlo dobra.

 

Za prvi album ovo je i vise nego dobro (jbg, ne mogu svi da izdaju genijalan prvi album, kao Ensiferum :bigblue::da: ).

 

Preslusajte, mislim da ce vam se svideti :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi baš i nisu nove nade ali njihovi poslednji albumi ulivaju nadu da nisu totalno izgubljeni slučajevi za metal. Zapravo ove albume sam baš dosta slušao krajem prošle godine:

 

Steel Atack - Diabolic Symphony (2006) - Heavy/Power

Celesty - Mortal Mind Creation (2006) - Power

Divinefire - Into A New Dimension (2006) - Neoclassic/Power/Prog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divinefire je super, bar meni.

Steel Attack sam u vise navrata pokusavao da slusam ali se nikada nisam narocito dugo zadrzavao na njihovim albumima.

Ovi Steel Seal su dobri! Skinuo sam album jutros i posle par preslusavanja su mi se prilicno svideli.

 

Hvala na preporuci! :pivopije:

 

Ako nekog zanima evo linka: http://rapidshare.com/files/16357640/Steel...r.net_.rar.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link... mada ću probati da skinem sutra. Takve linkove bi trebalo pakovati u code tagove.

 

Ma poslednji steel attack ima novi čvrsti heavy zvuk i odličnu produkciju. Meni se taj album daleko bolji od prethodnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da ostavi linkove za download Moraviusa i Evergracea ??

Inace overite Manticora temu, ostavila NiennRina link za download Black Circus pt.2....

 

P.S. Kako otvorim temu nekog benda koji gotivim naltim na 'windrider'a, 'ElriK'a i 'Starbreaker'a... a ni Toksa ne zaostaje... dokle bre vishe :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, prvi je čini mi se više power. Prva stvar mi se dosta svidela a ostalo je bilo onako. Sve u svemu OK. Drugi je više neki italijanski prog i dosta je dobar. Preko trećeg sam prešao ovlaš - nije mi privukao pažnju. Mislim da bi im trebalo dati šansu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrace - Evergrace (2006)

Dark Melodic Heavy/Power Metal

Sweden

 

1084_11_05_2006_7_05_56_cover.jpg

 

Ovo im je za sada prvi i jedini album (nadam se da ce ih biti jos). Podsecaju na jedan drugi bend iz Svedske vise no samo imenom :bigblue: Pesme na ovom albumu se dosta razlikuju, tako da album uopste nije monoton. Produkcija je takodje vrlo dobra.

 

Za prvi album ovo je i vise nego dobro (jbg, ne mogu svi da izdaju genijalan prvi album, kao Ensiferum :bigblue::da: ).

 

Preslusajte, mislim da ce vam se svideti :da:

 

Juche sam skinuo Evergrace i mogu reci da su prilichno dobri,svidjelo mi se par pjesama kao recmo Ulterior World,I am You,Enough Is Enough i Alive mada im je cover albuma kao i font slova slican kao Evergrey-u kao i ime Evergrace/grey.....wauu :meshuggah: uglavnom nisu me smorili,simpaticno...hehe :mrgreen: ali dobro ovo je tek pochetak imaju oni buducnost.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DISSILUSION!!!!!

:da:

imaju temu na avantguard-u,

ali imaju dosta,dosta elemenata progresive pa sam ih staviyo ovde...

stvarno mi je bilo zao sto skoro niko nije cuo za ovaj bend jer sam izgubio jedan njihov album,a ne mogu nikako da ga nadjem!!!!!!!

a do jaja su!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emerald Sun power metal iz Grcke

http://rapidshare.com/files/24483054/Emera..._by_zloy666.rar

Moonlight Agony power/prog iz Svedske

Neomenia odlicni heavy power iz Spanije sa vrhunskim vokalom,pevaju na spanskom i bivsi su clanovi tierre sante

Neverland vrhunski progresive

Serenity progresive iz Austrije

Spellblast folk-power metal Italija

Tacere power sa zenskim vokalom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destination's Calling - Invisible Walls (2006)

Melodic Power Metal

Germany

 

destnations_calling.jpg

 

ODLICAN Power Metal bend!! Imaju samo ovaj album, koji su sami izdali :confused:

Kada bi pevao Cans ovo bi moglo da prodje i kao HammerFall album (ali "GTTB" album!). Zanimljivo je da na ovom albumu uopste nema klavijatura (ili ih bar ja nisam primetio).

Vokal je upecatljiv, sa malim nedostatkom agresivnosti, ali mozda je tako i trebalo da bude.

Pesme nisu jednolicne i ne smaraju. Ima i brzih stvari i balada.

 

Ja ovo nisam skinuo sa neta i nemam link ali ako nabasate na neki obavezno skinite i preslusajte :da: ! Ali, obavezno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...