Jump to content

Judaizam


Recommended Posts

E, sad si me zbunila.

He,he..to je bila i namera. Ali dobronamerna.... =)

 

Ono plavusa je plavusa, ali i poreklo je poreklo. Ma da mi njih ofarbamo u crno i nema problema? Znas ja sam vise za ono "cista rasa - duga ljubav." 

 

icon_smile.gif

Je li to tvoj zvanican stav o

mom predlogu? =)

 

Znaci odbijas?

 

Jadna neshvacena Maja...ovaj..Britni. icon_mrgreen.gif

 

Ne znam tacno na cega mislis. Postoje podaci da su odmah kada je rat poceo grupe Jevreja iz tadasnje Palestine, ponudile Hitleru pomoc u borbi protiv Britanaca, a za uzvrat da im se da posle rata prepusti Palestina. U toj grupi je bio i jedan od kasnijih vrlo uticajnih izraelskih politicara. Elem, Hitler je bio zgrozen predlogom i odgovorio u stilu, necu nista da imam sa cionistima, sto je i u redu, jer kako bi opravdao on koji rasu i Jevreje ne ispusta iz usta, zajedno sa tim istim Jevrejima ratuje protiv drugih Arijevaca koje optuzuje da su pod uticajem Jevreja. Zamrseno, al' sta ces, takav je zivot. Cini mi se da sam o tome citao ili kod Davida Myatta ili kod nekih revizionista.

 

Uf bre...stvarno mnogo zavrseno. Nisam na to moslila ali nema veze, i ove informacije su i vise nego povoljne. Ali ipak ko je sta tu uradio, meni je sve to vrlo sumnjivo i maximalno konfuzne jer se neke stvari bas i ne poklapaju iako su opste prihvacene. icon_uhoh.gif Neke informacije mogu biti subjektivizovane... kontas na sta mislim. Miislim da iz svega toga niko cist nije izasao.

 

Evo u glavi su mi najsveziji Danijel Goldhagen i Hitlerovi dobrovoljni dzelati - ocajna knjiga, ali ipak i on sam priznaje da ne postoji ni jedan jedini dokument koji naredjuje eksterminaciju, vec se svuda pominje preseljenje, interniranje... Goldhagen nekom magijom pokusava da to nadomesti da ispadne kako to sve znaci ubijanje, ali nemoj sada da raspravljamo o njegovoj knjizi ko zna dokle bi nas to dovelo. U svakom slucaju, pristali su na reviziju broja zrtava Ausvic - Birkenaua. U Nimbergu se tvrdilo da je u Ausvicu ubijeno 4 milijona Jevreja, da bi 1995. bila stavljena nova tabla u memorijalnom parku gde pise da je ukupno u Ausvicu ubijeno 1.5 milijona ljudi, od cega vecina Jevreji. E, sada akoJehuda Bauer, koji je profesor na Hebrejskom univerzitetu u Jerusalimu (izvinjavam se ako sam zajebao ime univerziteta, ali to je to) kaze da je Holokaust ili Shoah zapravo velika industrija, koja obrce strahovit profit, onda ja nemam sta tu vise da dodam.

 

Gotovo. Nema me. Ubio si me. Uzas. icon_cry.gif

 

 

Ih a sto bre tako? Nemoj, vise ima da se uobrazim 

 

A jel? pa dobro, ja gotivim skromne ljude, ali kada malo bolje pogledas, nikome skromnost dobrog nije donelo... tako da, nos u visine, pokazi perje ! =)

 

E sad, poubijaju sve ostale, pa nisam to rekao. Oni samo vole da budu u svakoj corbi mirodjija, odnosno da budu vladari, a ako jos moze bez rada, super!

 

Onda ti se oprasta paranoja. icon_mrgreen.gif

Pa dobro, ali reci mi ko ne zeli da bude vladar?

Pa ako im se moze, zasto ne bi imali takve teznje?

E sad, cime da vladaju, to je pitanje...

 

Eto i tvoj drugar ipak nosi zvezdu. Sad da li on zna sta ona znaci ili ne, nije ni vazno. On je Jevrejin i ona je njegov simbol, ako sto je za Srbina cetiri "s", pa znao on sta su ili ne.

 

Da, ali on nece da mrzi sve ostale koji nisu Jevreji jer je ta zvezda sve sto on o tome zna. On ne zna da treba da mrzi muslimane, da treba da se ponosim svojim poreklom, da zna jezik, ili tek cionizam... potpuno je ravnodusan prema tome. Nosi zvezdu kao nakit koji muje namenjen od rodjenja.

 

Ta nema sanse da nam eksperiment omane. Secam se kad sam pricao sa A. Lebelom tu u opstini, sve sto su Jevreji ikada uradili je super i nikada ni mrava nisu zgazili, ali je ceo svet gresan prema njima. Mislim nemoj da se salimo, pa nije to rekla za Srbe moja komsinica Mira, nego prakticno drugi covek SJO. Nisam ja postavio njega i Singera tu gde su i nije on predstavnik metalaca iz Zenice nego Jevreja u Srbiji. Oni kao izabrani predstavnici moraju da bude negde "zlatna sredina" sto ce reci da ih mozda ima blazih, ali da svakako ima i onih koji su jos zagrizeniji od ove dvojice. Niko me ne moze ubediti da tako povezana grupa, koja se tako medjusobno drzi i pomaze u isto vreme moze da funkcionise po principu "levica ne zna sta radi desnica" ili radi sasvim suprotno, a kada bi se svi oni ponasali kao moja dva omiljena lika iz SJO, pa odavno bi dobili po sendvic za do granice i oruzanu pratnju.

 

Alo macane? Pa pricao si sa sa drugim covekom SJO, sta si ocekivao? Da ce da bude realan? Ma daj... Ne, apsolutno to sto su predstavnici ne smeju biti zlatna sredina. Oni moraju da budu svesni za sta se zalazu, moraju da budu potpuno ubedjeni u nevinost svog naroda, moraju da budu potpuno, apsolutno zatucani.

 

Pa ti si prva pitala ko je glup mi ili oni, a ja kad kazem mi, u ovom slucaju mislim mi Arijevci, a moze i mi Srbi.

 

Pa zato i pitam ko smo ,,mi'' i da li i ja spadam u ,,mi''. Mozda ja nisam Srpkinja... icon_da.gif Elem, sada kad znamo ko smo ,,mi'' eto onda mozemo dalje...

 

Sta konkretno uraditi? Ravitalizovati nasu civilizaciju iznutra, odbacivanjem hriscanstva i svih sistema ideoligije, kulture, vrednosti... koji su nastali iz njega, kao i svih jevrejskih i stranih uticaja tipa komunizam, islam. U prevodu, ajde da pronadjemo "nase izgubljeno ja" i da malo poslusamo sta su nam pricali Spengler, Jung i ekipa. Svako neka pocne od sebe i na konju smo, a uz to ne bi bilo lose, cak je neophodno, da se i fizicki odvojimo od drugih rasa koje ne razumeju na kulturno - civilizacijski model, a nije red silovati nekog da bude ono sto nije, jel da?

 

E sad me malo plasis... malo vise.

Mislim da je to i vise nego nemoguce.

 

 

Nisam ja paranoican, daleko od toga, cak i ja prezirem one koje svuda vide bar po jednog Jevreja koji ih proganja. Samo hocu da budem realan.

 

Realnost je relativna. Mozda nesto sto ti mislis da je realno, nema nikakvog osnova. A mozda i ima, ali opet ti to sve malo naduvas i eto bice da su Jevreji vanzemaljci koji otimaju jadne Srbe.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Salim se, kao sto se da i primetiti, samo nesto sto je tebi vrlo realno meni je sf.

 

Eto vidis da nisam paranoican, ako neki Jevreji tipa Soros, Marks, Fridman.. propagiraju filozofiju po kojoj je individua sve i uvek u pravu, a krvni kolektivi samo ostatak patrijarhalnog i tribalnog... a ti mi sama kazes da to oni sami medjusobno ne primenjuju, sta ja da kazem? O tome ja pricam, oni puste buvu, pa neka se svi ostali cesu, dok oni rade kako oni hoce.

 

Ono..u redu, Ali to je dokaz samo njihove lukavosti.

 

Ja sam vec rekao da po boji kose i ne zaostajem mnogo za tobom, tako da nemoj da se ustrucavas.

Naravno da je ozbiljno pitanje, o tome se radi svo vreme.

 

Eh, macane... Britnica i plavusa... to je sve samo sala, mislila sam da si skontao...al kad bolje pogledam, kako da skontas kad me ne znas? Ja sam izrazita crnka. Crne oci, crna kosa... pomalo licim na Indijanku =) (tako me zove jedan lik iz susedstva), tesko da mogu da prodjem kao Britni, ali

ja se i dalje nadam,... laugh.gif da cu jednog dana moci da budem makar priblizno divna kao ona... icon_rolleyes.gif

 

Znam da je sve vreme, ali sada se vec osecam kao da sedim u sudnici i cekam da mi izreknu smrtnu presudu u zavisnosti od toga kako se ja izjasnim.

Nekako imam osecaj da u ovakvim raspravama samo dolazi do svadje i nista se ne postize... a plavusa uvek dobija batine na kraju... icon_mrgreen.gif

 

Ajde cekaj da se malo opustim...

 

Cak i da postanu, sta tu ima tako lose? Znas kako jedan moj drug kaze: "Vise volim crnca iz Afrika koji me mrzi kao djavola jer sam belac, nego onog ovde koji mi se uvlaci u dupe."

 

Pa kako nema loseg? Da svi Jevreji postanu optereceni idejom da su oni sveti narod i da svi ostaju zasluzuju smrt?

A ovo za crnca...ne znam stvarno kako da prokomentarisem a da shvatis sta mi je na umu. Godine me sustizu, smanjuje mi se moc izrazavanja....

 

Ja prvo ne mislim da ce postati religijski fanatici zaljni krvi, ali ako i tako bude, sta onda? Jednog dana doci ce do krvi, pobedice onaj koji bude bio jaci i uzece za sebe zemlju. Sta tu ima nenormanlo? Tako je na Zemlji od sdamog pocetka, jace grupe su pobedjivale one slabije.

 

Pa bolje je odgoditi taj dan nego direktno uticati na njegov dolazak.

 

Ne radi se o tome da li je uzasno. Sigurno da ne zvuci lepo, ali je korisno za obe strane. Nije cak vazno ni da li suoni zli ili dobri da bolji biti ne mogu, bitno je da li su oni razliciti kao rasa i kao grupa sa svojim posebnim vrednostima, pravilima, kulturom, simbolima...

 

Pa dobro...ali otkad je to toliko akcentovano? Vecina njih ni ne zna da su razliciti jer nisu vaspitavani na taj nacin...

 

Sta je drugo resenje, da se za koju godinu svi poubijama i da bude leseva po ulici?

 

Ma daj bre, o cemu ti to? Kakvo ubijanje? E sad si ga stvarno malo preterao... situacija zaista nije toliko napeta kolikom je pravis...

 

Ako prehladu ne lecis na vreme moze da ode i na pluca, a moze i da se ume.

 

Hej macane, ti na njih gledas kao na bolest. Alo, pa nisu oni virus, oni su narod, kao sto su Srbi, Indijanci i zilion drugih... jedina razlika je sto su brojniji...

 

Multikulturalizam je vec otisao na pluca, kao malo je u svetu bilo rasnih nemira i ubijanja, a militantni anti-rasizam i multirasnost nece resiti problem samo ce napraviti veci pokolj kad svima vise dozlogrdi. Veruj ti meni da kada se rase medjusobno odvoje, da ce ni na jednoj strani nece vise biti onih koji svoj zivot zasnivaju na mrznji prema onim drugima i kojima su oni drugi dezurni krivci za sve.

 

Mozda to moze da resi neke probleme, ali ne sve.

Ti si po fazonu out of sight out of mind. Ali nije bas zaista tako. TO im samo daje priliku da se svi ujedine i napadnu...

 

Kad mi ti kazes necu vise. 

Stvarno sam mislio da samo ovde zbog metala, a ono ispala sekta  ph34r.gif  Bog te mazo da znas da si u pravu, ovo je stvarno sekta. Prvo te pozovu oni koji su vec clanovi, onda se kao druzite i na kraju ne mozes da se izvuces.  icon_biggrin.gif

 

Onda je dobro. Ali nemoj zauvek tako, valja nekad dobro se ispakati =)

 

Kakvog crnog metala? Niko ovde ni ne zna sta je metal... eh, moj Svaroze, ovaj forum ti je sekta nikad veca... i odavde zaista nema izlaza... mrred.gif

 

E sad sadisticke misli, pa ne bi ja Britni udario, pa ne znam sta da je  biggrin.gif

 

Jao kako je to tjakano !!! I tjutjkavo !!! icon_redface.gif

 

 

Pa drzavu su dobili skoro bam-badava. Pitali bracu Engleze da im daju zemlju, bilo je malo i onih molecivih pogleda, malo zasuzili na holokaustom i svojom tuznom sudbinom i eto drzave.

 

Snalazi se ko kako ume. Ajde da vidim da se Srbi tako ujedine i snadju...

 

Kada je bilo price za Ameriku u raketni stit, sta su Amerikanci rekli? Izrael dobija za dzabe! Koliko godina ovi mole Izrael da se povuce sa okupiranih teritorija? Da smo to bili mi, Srbi, ili neko tako kao mi, pa izbombardovali bi na u kameno doba. Ovima se jednostavno moze.

 

O tome ti pricam. Moze im se. Da se Srbima pruzi prilika, mislis li da bi bili fini dobri i posteni (kao sto nisu)? Pa eto primera na jednom od inostranih aerodroma: ,, Molimo Srbe da ne kradu ! '' Cemer i jad.

 

Kada su se pred nacional-socijalizmom povlacili u Ameriku, ovi su ih docekivali kao male Bogove, barem vecinu.

 

Naravno. TO je i bilo za ocekivati. Nista novo.

 

Ili primer iz nase istorije, mi smo na Berlinskom kongresu dobili nezavisnost, ali smo morali u zamenu za to da damo Jevrejima sva gradjanska prava!!! Vidi sad to? I za ime sveta da li neko zna koja je to velika jevrejska pobeda ako izuzmemo starozavetne "bozje intervencije" sa kupanjem Egipcana i novije "junacke pobede" tako sto matoru drtinu koja je u kolicima picnes sa tri do cetiri rakete (slucaj Jasin)? Za sve sto ja znam je egipatsko ropstvo, vavilonsko ropstvo, divan istorija nema sta. I jos ih ovi ciji su oni robovi teraju u fazonu, samo idite da vas moje oci vise ne gledaju. Lezilebovici i spekulanti!

 

Napetos raste, Britni ce da nadrlja vidim ja.

Sve je to tako. ALi pitanje je zasto te to toliko pogadja?

 

Ja se isto slazem 

 

Sto je stvarno cudno s obzirom da sam se ja prvo slozila sa tobom. Sram te bilo, plagijatoru ! Ja sam prva rekla... =)

 

A jos da znas kako sam lep  icon_redface.gif  ... ma prosto sam idealan. U svakom slucaju hvala za komplimente
.

 

I toliko bese o skromnosti... =)

Nema na cemu.

 

Jel se to meni cini ili sam upravo dobio bracnu ponudu? I to jos od Britni. 

 

A ja sam mislila da je u zenskoj psihologiji da izvrcu tudje reci onako kako njima odgovara. icon_wink.gif

 

Eh, Britni je udata, ali pazi, nemoj da siris taj trac, doci ce mi na grbacu zilion i po novinara... =)

 

U principu da. Arijevci su svi "tabadjije", mada su nas hriscanstvo i kojestarije malko unakazile. Arhetipski, mi smo i dalje takvi. Mislim ratove za drzavu ili tako sta, ni jedan arijevski narod, osim mozda par, nije "prespavao". Sve sto su arijevska plemena dobila dobijala su tako sto uzmu i to osvoje. O tome ja pricam, a ne da li Mika zavidi Peri sto ima vecu kucu.

 

pa to je grozno. Meni je to potpuno... opet blokada. Pa jednostavno mi je nerazumno. Poptuna glupost. Dokaz ljudske gluposti i dokaz neimanja imalo mozga. Pa to isto rade i Jevreji, samo na njima prikladniji nacin, ne prljajuci ruke. Meni je to isto. Na ovaj ili onaj, ista su to...bolje da ne kazem sta mi je umu.

 

Eh, sad slomio srce. Ako je do toga doslo povlacim sve sto sam rekao. Gde ja Britni srce (ili kosti) da lomim, pa ne moze to? 

 

Uf, a tek sta si mi uradio u ovom postu... krvari mi srce u grudima... eh

No, nemoj da povlacis, red je da se i Britni malo dozove pameti... mora i ona malo da se pati... ali ipak zaboravi na lomljenje kostiju, to vec ne zvuci primamljivo, cak ni za mazohistu. =)

 

 

To mi je drago, mislim sto se slazemo.

 

Opet se slazemo da se slazemo. Odnosno slazemo se da je lepo to sto se slazemo. =)

 

Tek, ne bi se bas za njima isplakala reka suza. Najpametnije je odvojiti se, pa niko ne mora ni da ih mrzi ni da ih voli ni da se pravi da ih voli/mrzi/polu-voli/mrzi od 7 do 3...

 

Tanka je linija izmedju mudrosti i gluposti. Lako se prelazi. Vec ti rekoh, ne vidim izlaz u tome ali neka bude po tvome...

 

Sta si zapela sa tim batinama, evo obecavam da te necu ni pipnutipa ni da mi sve po spisku... pomenes.

 

Pa ja to iz iskustva. Onaj Gotze me sigurno posmatra sa neke zgrade sa snajperom u ruci. Glb... otud ja znam sve je to ista sekta... a uostalom, ,,tabadzije''?

 

Treba mi to napismeno. =)

 

Nista se ne sekiraj, ne smaras me sa tim, samo mi objasni sta je to i prevedi sta je pisac hteo da kaze. Seti se da sam i ja vrlo svetao, a i kasno je ne radi mi mozak.

 

Mislim da si negde pomenuo ovna. Pesnik hoce da kaze, da je cela ta prica fake, i o Bogu i o plemenitom Avramu i Isaku... da je naduvana do beskraja...i da je glavni junak u toj prici, uistinu bio ovan...

 

Pa druzis li se ti i sa jednim Arijevcem ili samo sa Semitima?

Ima ih vise....raznih... kada mi se neko dopadne, ne smaram ga da li je Jevrejin ili ne...to me zaista ne zanima... i ovo nije klasicna zvaka o tome kako sam sirokih pogleda, stvarno me ne zanima... kada prvo vidim osobu, gledam joj u noge, u zube pa u oci... =)

 

Ok ako ti tako kazes, bice da sam ja nesto pogresio.

 

Ma kao da je bitno... to je cisto bilo prepravljeno onako...bez ikakve posebne namere... Bez brige, i Britni ponekad ubode... =)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Majo, Brtini koja li si vec, kako smo sa ovim krenuli ovo ima da bude duze nego Rat i mir.

 

Je li to tvoj zvanican stav o

mom predlogu? =)

 

Znaci odbijas?

 

Jadna neshvacena Maja...ovaj..Britni.

 

Sta ces, sudbina.

 

Uf bre...stvarno mnogo zavrseno. Nisam na to moslila ali nema veze, i ove informacije su i vise nego povoljne. Ali ipak ko je sta tu uradio, meni je sve to vrlo sumnjivo i maximalno konfuzne jer se neke stvari bas i ne poklapaju iako su opste prihvacene.  Neke informacije mogu biti subjektivizovane... kontas na sta mislim. Miislim da iz svega toga niko cist nije izasao.

 

Pa kazem ja, mnogo zajebato. S jedne strane ko ce da veruje "zlim nacistima" i da prihvati da su dobri Jevreji hteli da saradjuju sa tolikim zlom, a sa druge, moglo bi da relativizuje i mit o holokaustu. Naravo, ni revizionisti nisu svete krave.

 

Gotovo. Nema me. Ubio si me. Uzas. 

 

Sta da ti kazem, izvini.

 

A jel? pa dobro, ja gotivim skromne ljude, ali kada malo bolje pogledas, nikome skromnost dobrog nije donelo... tako da, nos u visine, pokazi perje ! =)

 

Ako ti tako kazes, onda nema problema. Ko bi Britni odbio.

 

Onda ti se oprasta paranoja. 

Pa dobro, ali reci mi ko ne zeli da bude vladar?

Pa ako im se moze, zasto ne bi imali takve teznje?

E sad, cime da vladaju, to je pitanje...

 

E, sad ko ne zeli da bude vladar? Zelim i je da imam krila, ali ne moze. Valjda postoji neki osnovni red i ono najfundamentalnije postovanje nekih osnovnih principa. Tipa, Hajder pobedi u Austriji, Jevreji dignu dzevu sa povlacenjem ambasadora, napuckaju sve ostale da je Hajder ultimativno zlo... pa cekaj malo majka mu stara, ko su bre oni da brane Austrijancima da izaberu Hajdera i da ucenjuju druge tipa, ako neces kako ja hocu ima da te nema.

Ako ce oni svugde da gurnu svoj "nosic" jel ima neko mesto gde bi mi ostali mogli da zivino po nasim pravilima i kako mi hocemo? Valjda ovaj narod/rasa moze sama sobom da vlada bez podrske Jevreja ili je to mozda zabranjeno dekretom dragog nam Jehove?

 

Da, ali on nece da mrzi sve ostale koji nisu Jevreji jer je ta zvezda sve sto on o tome zna. On ne zna da treba da mrzi muslimane, da treba da se ponosim svojim poreklom, da zna jezik, ili tek cionizam... potpuno je ravnodusan prema tome. Nosi zvezdu kao nakit koji muje namenjen od rodjenja.

 

Nema problema. Ajde da probamo nas mali eksperiment sa njim, a ko izgubi placa gajbu piva ili nesto drugo u toj vrednosti. Siguran sam da nece imati ni malo saosecanja za Palestince. Jesi za? Evo ja verujem u tvoje postenje i da ces tacno preneti rezultat ankete.

 

Alo macane? Pa pricao si sa sa drugim covekom SJO, sta si ocekivao? Da ce da bude realan? Ma daj... Ne, apsolutno to sto su predstavnici ne smeju biti zlatna sredina. Oni moraju da budu svesni za sta se zalazu, moraju da budu potpuno ubedjeni u nevinost svog naroda, moraju da budu potpuno, apsolutno zatucani.

 

Pa jos gore ako ovdasnji Jevreji za visoke funkcije u svojoj zajednici imenuju zatucane ludake, jer misle da tako treba. Mislim, to bi bilo isto kao da mi za predsednika izaberemo, ne znam, nekog od onih pa i Bog je Srbin - nebeski narod, likova. Jebote, pa zamisli sta bi nam se desilo, a njihove zatucane dedice svi uzimaju za ozbiljno i klimaju glavom. Ja ne mogu ni da zamislim nekog od tih, "ok Jevreja", koje si pominjala i koji nisu zatucani, koji mrtav ladan prihvata da njega i celu njegovu zajednicu predstavljaju zatucani ludaci. Mislim, ako je to tako, onda sa njima, generalno, nesto nije u redu.

 

Ono sto sam ja ocekivao od Lebela, bilo je u najmanju ruku da mi kaze, pa jebi ga brate, pravili smo i mi sranja, pravimo neka i dan danas, ali nemoj da se ljutis, nismo mi tako losi, da mi mama umre ako lazem. Nema veze sto on to ne bi mislio, ali on je lik pricao o tabli koja je nadjena na kojoj pise izmedjuostalog i "Aron slovenski praotac" pa to znaci da su i Sloveni nastali od Jevreja i na kraju svi narodi su jednim delom jevrejskog porekla?!?! Mislim, mozda ima nesto u Talmudu, velika je to knjiga! Drugi covek SJO, sta kao jos ga nije procitao ostao je na 34 strani, mislim...i onda sam ja lud i paranoican?

 

Pa zato i pitam ko smo ,,mi'' i da li i ja spadam u ,,mi''. Mozda ja nisam Srpkinja...  Elem, sada kad znamo ko smo ,,mi'' eto onda mozemo dalje...

 

Pa kako ja da znam da li ti spadas u "mi", "oni", "one" ili nesto osmo. Normalno je da prvo pomislim da si Arijevka i Srpkinja, jel da? Pa necu prvo pomisliti da si Masai ili Busmanka, osim toga rekal si da slavis slavu, a ja ne znam ni jednog Uzbekistanca koji to radi.

 

E sad me malo plasis... malo vise.

Mislim da je to i vise nego nemoguce.

 

Nema razloga da te to plasim, mislim sta je tu toliko strasno?

kada govorimo o Jevrejima, pre tek nesto vise od pedeset godina zamalo da iz Evrope budu kolektivno preseljeni, a kroz istoriju im se to vec desavalo, bili su isto tako izbaceni iz Spanije, Engleske... ta cele celcate Evrope. Nisam siguran da li postoji evropska drzava iz koje barem jedanput nisu bili najureni. To isto se danas desava sa belcima u Zimbabveu, samo sto su Mugabeovi crnci mnogo brutalniji i nasilniji, pa malo ubijaju i siluju, ali to ne menja mnogo na stvari. Isto tako, pre samo par godina iz Hrvatske je proterano 750.000 Srba bez neke velike halabuke po svetu. Na isti nacin moguce je izvrsiti odvajanje nas i Jevreja, cak mnogo civilizovanije.

 

Realnost je relativna. Mozda nesto sto ti mislis da je realno, nema nikakvog osnova. A mozda i ima, ali opet ti to sve malo naduvas i eto bice da su Jevreji vanzemaljci koji otimaju jadne Srbe....    Salim se, kao sto se da i primetiti, samo nesto sto je tebi vrlo realno meni je sf.

 

Sta znam, ovo sto sam ovde pisao meni bas i ne zvuci naduvano.

 

Eh, macane... Britnica i plavusa... to je sve samo sala, mislila sam da si skontao...al kad bolje pogledam, kako da skontas kad me ne znas? Ja sam izrazita crnka. Crne oci, crna kosa... pomalo licim na Indijanku =) (tako me zove jedan lik iz susedstva), tesko da mogu da prodjem kao Britni, ali

ja se i dalje nadam,...  da cu jednog dana moci da budem makar priblizno divna kao ona... 

 

Nista ti nemoj da se sekiras, nema toga sto farba za kosu ne moze da sredi icon_wink.gif

 

Znam da je sve vreme, ali sada se vec osecam kao da sedim u sudnici i cekam da mi izreknu smrtnu presudu u zavisnosti od toga kako se ja izjasnim.

Nekako imam osecaj da u ovakvim raspravama samo dolazi do svadje i nista se ne postize... a plavusa uvek dobija batine na kraju... 

 

Ajde cekaj da se malo opustim...

 

Vec smo dogovorili da nece biti batina. Mislim sto si kao na sudu, pa nista sto ovde pricamo ne ide u dokazni postupak, mada one braon kosulje... salim se.

Na kraju krajeva ipak civilizovano pricamo, ja jos nisam krenuo da pucam parole, a ni ti mi jos nisi spomenula familiju.

 

Pa kako nema loseg? Da svi Jevreji postanu optereceni idejom da su oni sveti narod i da svi ostaju zasluzuju smrt?

A ovo za crnca...ne znam stvarno kako da prokomentarisem a da shvatis sta mi je na umu. Godine me sustizu, smanjuje mi se moc izrazavanja....

 

Prvo ne bi oni postali takvi jer bi imali hiljadu i jednu precu brigu, a ne bi imao ko da ih stiti nego bi morali sami da pocnu nesto korisno da rade za sebe same. Ipak, ako i postanu takvi, sta sad mozda i to ima svetlu stranu.

 

Pa bolje je odgoditi taj dan nego direktno uticati na njegov dolazak.

 

Pa da li je bas bolje? Mnogo se prica o sukobu civilizacija, a tako sto nekog teras da zivi sa onim drugim protiv njegove volje samo pravis vece sranje. Desavaju ti je neredi i na kraju zavrsis kao Srbi na Kosovu tj, imas lovnu sezonu.

 

Pa dobro...ali otkad je to toliko akcentovano? Vecina njih ni ne zna da su razliciti jer nisu vaspitavani na taj nacin...

 

Moram da se ponovim za nas eksperiment i gajbu piva. Nije rasa bas tako naivna stvar, pa kao pala sa grane.

 

Ma daj bre, o cemu ti to? Kakvo ubijanje? E sad si ga stvarno malo preterao... situacija zaista nije toliko napeta kolikom je pravis...

 

Ako nije sad bice za neko vreme (tipa trideset godina, mislim lupam, ali tako nesto). Ja zapravo nisam siguran sta jos treba da se desi da ljudi vide da smo u govnima do guse. Samoubilacki napadi nisu tek laka sala, niti su se Jevreji u EU dzaba zalili da napad na njih u Evropi dolazi od ekstremnih desnicara, levih intelektualaca i muslimana. Pa cekaj malo, ko je onda ostao, a da ih ne napada? Paljenje sinagoga po Rusiji na pocetku devedesetih je mozda nedovoljno upozorenje? Pa ti koji su spremni da potpale sinagogu spremni su i da ubiju Jevreja, neka ih se jos malo nakupi, dobiju novac i oruzje i za koju godinu eto srece, bice kao ovaj Bin Laden. Pa kada se desilo ono na Kosovu, ljudi su dosli i za cas posla potpalili dve dzamije, mislis da sutra ne bi mogli da ubiju nekog Siptara ili da potpale nesto drugo?

 

Hej macane, ti na njih gledas kao na bolest. Alo, pa nisu oni virus, oni su narod, kao sto su Srbi, Indijanci i zilion drugih... jedina razlika je sto su brojniji...

 

Koliko se secam nisam rekao da su oni bolest, nego da je njihovo zauzimanje kontrole u drustvu bolest. Isto bih rekao i kada bi na nasim drustvom kontrolu zauzeli Zulu, Masai, Hotentoti, Pigmeji ili Indijanci. Jos kad bi ta kontrola bila onakva kakva je jevrejska, au...

 

Mozda to moze da resi neke probleme, ali ne sve.

Ti si po fazonu out of sight out of mind. Ali nije bas zaista tako. TO im samo daje priliku da se svi ujedine i napadnu...

 

To moze da resi vecinu problema, a i mi (Arijevci) moramo malo da poradimo na sebi i revitalizaciji svoje kulture/civilizacije. Jevreji isto tako. Kada jednog dana budu bili svi zajedno na jednom mestu imace da rese milion problema, koje niko nece hteti da resava umesto njih i kada to srede nece im biti do kacenja sa ostatkom sveta.

 

Kakvog crnog metala? Niko ovde ni ne zna sta je metal... eh, moj Svaroze, ovaj forum ti je sekta nikad veca... i odavde zaista nema izlaza... 

 

Vidim ja da ovo nece izaci na doboro

 

Jao kako je to tjakano !!! I tjutjkavo !!! 

 

Nego sta

 

Snalazi se ko kako ume. Ajde da vidim da se Srbi tako ujedine i snadju...

 

E, sad. Da baba ima tockove bila bi trotinet. Niti su Srbi tolike godine ziveli kao oni, niti smo iste rase, niti imamo isti arhetip. U tome je ceo problem jos od prvog vagona.

 

O tome ti pricam. Moze im se. Da se Srbima pruzi prilika, mislis li da bi bili fini dobri i posteni (kao sto nisu)? Pa eto primera na jednom od inostranih aerodroma: ,, Molimo Srbe da ne kradu ! '' Cemer i jad

 

Nije to moze im se, nego kako to da se bas njima moze, a nikom drugom ne, i da iza skoro svake svinjarije u istoriji stoji po jedan mali Jevrej. Na toliko smo se mesta slozili da sve to sto oni rade nije ni naivno ni slucajno, a sad moramo iz pocetka. Oni su takvi kakvi su, mi smo kakvi smo i sad je stvar u tome hocemo li mi da zivimo kako mi hocemo ili kako oni hoce i dokle treba da budemo dezurni magarci koje oni vuku za nos kako im se digne.

Kad te neko govno zajebava ti ne kazes "moze mu se" nego mu se najebes mile majke ili ako ne odmah, najebes mu se posle nekog vremena i to je to.

 

Napetos raste, Britni ce da nadrlja vidim ja.

Sve je to tako. ALi pitanje je zasto te to toliko pogadja?

 

Ok znaci i ovde smo se slozili.

Sad nije pitanje da li me pogadja ili ne, nego da li smo razliciti ili ne i da li oni ona kulturno-civilizacijska pravila koja mi smatramo normalnim mogu da sazvacu ili ne i da li mi mozemo da skapiramo da za njih varanje i spekulisanje nije nista nenormalno kao za nas nego jednostavno uobicajena rutina. Sta je tu resenje? Ili srecan razvod braka ili cemo jednog dana da se rastajemo kao na filmu uz gadjanje tanjirima, oklagiju i ostala kucna pomagala.

 

Sto je stvarno cudno s obzirom da sam se ja prvo slozila sa tobom. Sram te bilo, plagijatoru ! Ja sam prva rekla... =)

 

Slazem se

 

Eh, Britni je udata, ali pazi, nemoj da siris taj trac, doci ce mi na grbacu zilion i po novinara... =)

 

Znao sam!!! Velika jevrejska zavera, u kojoj i Britni ucestvuje i to sve protiv mene.

 

pa to je grozno. Meni je to potpuno... opet blokada. Pa jednostavno mi je nerazumno. Poptuna glupost. Dokaz ljudske gluposti i dokaz neimanja imalo mozga. Pa to isto rade i Jevreji, samo na njima prikladniji nacin, ne prljajuci ruke. Meni je to isto. Na ovaj ili onaj, ista su to...bolje da ne kazem sta mi je umu.

 

Pa nije bas isto kada se jedan narod konstantno bori za svoju drzavu i kada svaki od njih da dve litre sveze krvi i pet kila mlade teletine za tu zemlju, sa onim kako Jevreji sve dobiju dzaba i na spekulaciju. Mislim da smo se o njima vec slozili, nije isto kada ti posaljes tudju decu u rat za sebe i kada predvodis svoju za dobro cele zajednice.

 

Uf, a tek sta si mi uradio u ovom postu... krvari mi srce u grudima... eh

No, nemoj da povlacis, red je da se i Britni malo dozove pameti... mora i ona malo da se pati... ali ipak zaboravi na lomljenje kostiju, to vec ne zvuci primamljivo, cak ni za mazohistu. =)

 

Onda nista od lomljenja kostiju, pih niko nece da mu lomim kosti

 

Opet se slazemo da se slazemo. Odnosno slazemo se da je lepo to sto se slazemo. =)

 

Da i ja se slazem

 

Pa ja to iz iskustva. Onaj Gotze me sigurno posmatra sa neke zgrade sa snajperom u ruci. Glb... otud ja znam sve je to ista sekta... a uostalom, ,,tabadzije''?

 

Treba mi to napismeno. =)

 

Dobices i faksom u tri primerka overeno u sudu... Necu da te bijem, necu da pucam iz snajpera, necu cak ni da te koljem. Verovala imi ne nemam nameru ni da te otrujem! Pa nisam li dobar

 

Ima ih vise....raznih... kada mi se neko dopadne, ne smaram ga da li je Jevrejin ili ne...to me zaista ne zanima... i ovo nije klasicna zvaka o tome kako sam sirokih pogleda, stvarno me ne zanima... kada prvo vidim osobu, gledam joj u noge, u zube pa u oci... =)

 

Ih kako ja jadan ne mogu da naletim da se druzim ni sa jednom ne-belom manjinom. Sudbina valjda. Sta ces.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo, Brtini koja li si vec, kako smo sa ovim krenuli ovo ima da bude duze nego Rat i mir.

 

Nemas brige, nameravam prestati. icon_da.gif

Ovo ponasanje vec postaje manijalno, ima da nas prognaju sa yumetala, ipak ovo je tema o Jevrejima... icon_da.gif

 

 

 

Sta ces, sudbina.

 

Ma ne verujem ja u sudbinu.

 

Pa kazem ja, mnogo zajebato. S jedne strane ko ce da veruje "zlim nacistima" i da prihvati da su dobri Jevreji hteli da saradjuju sa tolikim zlom, a sa druge, moglo bi da relativizuje i mit o holokaustu. Naravo, ni revizionisti nisu svete krave.

 

Ma, kazem ja, niko odatle cist nije izasao. Nema dobrih i losih.

 

Sta da ti kazem, izvini.

 

Ma nista. Bolje i da te gnusosti saznam od tebe, nego od nekog ko bi mi nabijao na nos cinjenicu koliko sam naivna...

 

Ako ti tako kazes, onda nema problema. Ko bi Britni odbio.

 

Pa da, i to sto kazes.

Ima ludih, ali ne bas toliko. icon_smile.gif

 

 

 

E, sad ko ne zeli da bude vladar? Zelim i je da imam krila, ali ne moze.

 

E pa njima se moze.

 

Valjda postoji neki osnovni red i ono najfundamentalnije postovanje nekih osnovnih principa.

 

Da si pametan, da imas ogromnu moc, cistpo sumnjam da bi zeleo da zivis u miru i slozi. Zeleo bi vlast. A u tome nema postovanja nikakvih principa.

 

Tipa, Hajder pobedi u Austriji, Jevreji dignu dzevu sa povlacenjem ambasadora, napuckaju sve ostale da je Hajder ultimativno zlo... pa cekaj malo majka mu stara, ko su bre oni da brane Austrijancima da izaberu Hajdera i da ucenjuju druge tipa, ako neces kako ja hocu ima da te nema.

Ako ce oni svugde da gurnu svoj "nosic" jel ima neko mesto gde bi mi ostali mogli da zivino po nasim pravilima i kako mi hocemo?

 

Hm,govoris kao da oni direktno uticu na tebe. Kako?

 

Valjda ovaj narod/rasa moze sama sobom da vlada bez podrske Jevreja ili je to mozda zabranjeno dekretom dragog nam Jehove?

 

E to vec ne znam. A da guraju noseve - guraju.

 

 

Nema problema. Ajde da probamo nas mali eksperiment sa njim, a ko izgubi placa gajbu piva ili nesto drugo u toj vrednosti. Siguran sam da nece imati ni malo saosecanja za Palestince. Jesi za? Evo ja verujem u tvoje postenje i da ces tacno preneti rezultat ankete.

 

Ajde. Evo veceras imamo u Interkontinentalu nesto pa cu da pitkam, a i sutra imam probu, pa eto mene u miloj mi optjini... okay, samo mi reci priblizno broj, koliko ljudi da pitam? I koliko moraju da su stari? Ako vec obavljamo anketu da bar to bude perfektno... odnosno, kako i treba. Bicu postena, ne zvala se ja Britni, ne moras oko toga da brines. icon_da.gif

 

Pa jos gore ako ovdasnji Jevreji za visoke funkcije u svojoj zajednici imenuju zatucane ludake, jer misle da tako treba.

 

Oko 80% Jevreja u Izraelu i jeste zatucano do maximuma. A macane na visokim funkcijama da ni ne pominjem.

 

Mislim, to bi bilo isto kao da mi za predsednika izaberemo, ne znam, nekog od onih pa i Bog je Srbin - nebeski narod, likova. Jebote, pa zamisli sta bi nam se desilo, a njihove zatucane dedice svi uzimaju za ozbiljno i klimaju glavom. Ja ne mogu ni da zamislim nekog od tih, "ok Jevreja", koje si pominjala i koji nisu zatucani, koji mrtav ladan prihvata da njega i celu njegovu zajednicu predstavljaju zatucani ludaci. Mislim, ako je to tako, onda sa njima, generalno, nesto nije u redu.

 

Ok likovi ne zive u Izraelu, jer samo oni strogo posveceni religiji uvek teze ka odlasku u svetu zemlju - Izrael, ok likovi nemaju to na umu i zive svoj zivot u Rumuniji, Bugarskoj, Madjarskoj, Engleskoj... i ne zanimaju ih sta se desava sa ,,njihovim narodom''.

 

Ono sto sam ja ocekivao od Lebela, bilo je u najmanju ruku da mi kaze, pa jebi ga brate, pravili smo i mi sranja, pravimo neka i dan danas, ali nemoj da se ljutis, nismo mi tako losi, da mi mama umre ako lazem.

 

Ako si to ocekivao onda ih zaista ne poznajes. Znam da ja ne ocekujem bez obzira koliko sam naivna, jer duboko u sebi znam za njihovu pravu prirodu i umem da je prepoznam.

 

Nema veze sto on to ne bi mislio, ali on je lik pricao o tabli koja je nadjena na kojoj pise izmedjuostalog i "Aron slovenski praotac" pa to znaci da su i Sloveni nastali od Jevreja i na kraju svi narodi su jednim delom jevrejskog porekla?!?! Mislim, mozda ima nesto u Talmudu, velika je to knjiga!

 

Pa kad smo ,,mi'' glupi. Covek likuje. Ima pravo na to jer je istina. Pa Isus je bio Jevrejin. A mi ga sada dizemo u nebesa. A pritom nije pravi ortodoxni covek, jer svi oni znaju Talmud napamet i citiraju ga kada god imaju priliku za time. Pa zivi u ovoj zemlji, zar da ocekujemo da ce procitati Talmud? Kladim se da ni ne zna da cita...

 

Drugi covek SJO, sta kao jos ga nije procitao ostao je na 34 strani, mislim...i onda sam ja lud i paranoican?

 

To sto je drugi covek Sjo apsolutno ne znaci...samo da je Jevrejin koji zivi u Srbiji. Ne znam jesi li lud i paranoican. Mozda jesi a mozda i ne. Znam da ja ne gledam stvari tako a nekako mi se cini da sve to preuvelicavas...

 

Pa kako ja da znam da li ti spadas u "mi", "oni", "one" ili nesto osmo.

 

Pa ne znas. Ali predpostavljas da jesam. To je cudno.

 

Normalno je da prvo pomislim da si Arijevka i Srpkinja, jel da?

 

Pa i ne bas ali ajde...

 

Pa necu prvo pomisliti da si Masai ili Busmanka, osim toga rekal si da slavis slavu, a ja ne znam ni jednog Uzbekistanca koji to radi.

 

Slavim jer su takva pravila u ovoj zemlji.

Samo jednim malim delom Srpkinja, ali dovoljno da se stidim.

 

Nema razloga da te to plasim, mislim sta je tu toliko strasno?

Meni je to zastrasujuce. Uzasno.

 

kada govorimo o Jevrejima, pre tek nesto vise od pedeset godina zamalo da iz Evrope budu kolektivno preseljeni, a kroz istoriju im se to vec desavalo, bili su isto tako izbaceni iz Spanije, Engleske... ta cele celcate Evrope. Nisam siguran da li postoji evropska drzava iz koje barem jedanput nisu bili najureni. To isto se danas desava sa belcima u Zimbabveu, samo sto su Mugabeovi crnci mnogo brutalniji i nasilniji, pa malo ubijaju i siluju, ali to ne menja mnogo na stvari. Isto tako, pre samo par godina iz Hrvatske je proterano 750.000 Srba bez neke velike halabuke po svetu. Na isti nacin moguce je izvrsiti odvajanje nas i Jevreja, cak mnogo civilizovanije.

 

I onda svi budemo odvojeni od Jevreja i sta s tim? Oni se svi ujedinu, i onda ga je ceo svet ugasio. Jesi li ti svestan koliko njih ima? Pa Madjarska ce ostati bez stanovnika ! Nista u vezi sa tim ne moze biti civilizovano.

 

Sta znam, ovo sto sam ovde pisao meni bas i ne zvuci naduvano.

 

Pa naravno da ti ne zvuci, inace ga ne bi napisao.

 

Nista ti nemoj da se sekiras, nema toga sto farba za kosu ne moze da sredi icon_wink.gif

 

Eh, bas sam srecna. Juce sam dobila ,,Britney podrsku'' sa foruma, i sad sam bas srecna. icon_mrgreen.gif

 

Vec smo dogovorili da nece biti batina. Mislim sto si kao na sudu, pa nista sto ovde pricamo ne ide u dokazni postupak, mada one braon kosulje... salim se.

 

Pa da, bas se i osecam kao na sudu, a svi cekaju da pogresim i da me stave na elektricnu stolicu. icon_frown.gif

 

 

Na kraju krajeva ipak civilizovano pricamo, ja jos nisam krenuo da pucam parole, a ni ti mi jos nisi spomenula familiju.

 

Veruj mi, samo moje strane toga nece biti. Ne dikutujem ja na taj nacin. Ali mislim da ako nastavimo ovo, ti ces pozeleti da me mlatis i utuvis mi u glavu ono sto ti propovedas... icon_mrgreen.gif

 

Prvo ne bi oni postali takvi jer bi imali hiljadu i jednu precu brigu, a ne bi imao ko da ih stiti nego bi morali sami da pocnu nesto korisno da rade za sebe same. Ipak, ako i postanu takvi, sta sad mozda i to ima svetlu stranu.

 

Daj, ne mozes da poistovecujes Jevreje sa Amerikance. Nije da se oni nikad nisu borili sami. Bas si uporan,...nema svetle strane u tome, zaboga.

 

Pa da li je bas bolje? Mnogo se prica o sukobu civilizacija, a tako sto nekog teras da zivi sa onim drugim protiv njegove volje samo pravis vece sranje. Desavaju ti je neredi i na kraju zavrsis kao Srbi na Kosovu tj, imas lovnu sezonu.

 

Ja sam ipak za toleranciju. Sta nekom tamo koj ***** smeta neki crnac koji zivi pored? Ako je korektan, i nije ni u kakav konflikt dosao sa okolinom?

 

Moram da se ponovim za nas eksperiment i gajbu piva. Nije rasa bas tako naivna stvar, pa kao pala sa grane.

 

E da, zaboravih da napomenem iz zdravstvenih problema ne bi bilo povoljno da se alkoholisem, pa to cinim samo u posebnim prilikama, tako da ako ja dobijem, 'ocu picu u ,,Orlu'' u 29. novembra. icon_smile.gif

 

Ako nije sad bice za neko vreme (tipa trideset godina, mislim lupam, ali tako nesto). Ja zapravo nisam siguran sta jos treba da se desi da ljudi vide da smo u govnima do guse. Samoubilacki napadi nisu tek laka sala, niti su se Jevreji u EU dzaba zalili da napad na njih u Evropi dolazi od ekstremnih desnicara, levih intelektualaca i muslimana. Pa cekaj malo, ko je onda ostao, a da ih ne napada? Paljenje sinagoga po Rusiji na pocetku devedesetih je mozda nedovoljno upozorenje? Pa ti koji su spremni da potpale sinagogu spremni su i da ubiju Jevreja, neka ih se jos malo nakupi, dobiju novac i oruzje i za koju godinu eto srece, bice kao ovaj Bin Laden. Pa kada se desilo ono na Kosovu, ljudi su dosli i za cas posla potpalili dve dzamije, mislis da sutra ne bi mogli da ubiju nekog Siptara ili da potpale nesto drugo?

 

Da se desi nesto konkretno ljudima. Kad nesto konkretno utice na njihov zivot.

 

Ljudi su sposobni na svakakve zlocine. Pogotovo Srbi.

 

Ceo mi je ovak iskaz vrlo mutan...

 

Koliko se secam nisam rekao da su oni bolest, nego da je njihovo zauzimanje kontrole u drustvu bolest. Isto bih rekao i kada bi na nasim drustvom kontrolu zauzeli Zulu, Masai, Hotentoti, Pigmeji ili Indijanci. Jos kad bi ta kontrola bila onakva kakva je jevrejska, au...

 

Nis rekao uopste da su bolest, samo si rekao da je najbolje otarasiti se Jevreja, a ne njihove politike. Pa dobro, istina je da su svuda, da se polako sire, zauzimaju... there's nothing you can do about it.

 

To moze da resi vecinu problema, a i mi (Arijevci) moramo malo da poradimo na sebi i revitalizaciji svoje kulture/civilizacije. Jevreji isto tako. Kada jednog dana budu bili svi zajedno na jednom mestu imace da rese milion problema, koje niko nece hteti da resava umesto njih i kada to srede nece im biti do kacenja sa ostatkom sveta.

 

Opet, nije da su oni sve dobili zdravo za gotovo. Mnogo to akcentujes a nije bas tako. Stvorili su svoju imperiju i sada upravljaju njome i koriste se drugima kako bi je odrzavali. Koje bre probleme moraju da rese? icon_confused.gif

 

Vidim ja da ovo nece izaci na doboro

 

Istina boli? E, sad znas kako je meni. icon_smile.gif

 

Nego sta

 

Slatkorecivi Svarog. icon_mrgreen.gif

 

E, sad. Da baba ima tockove bila bi trotinet. Niti su Srbi tolike godine ziveli kao oni, niti smo iste rase, niti imamo isti arhetip. U tome je ceo problem jos od prvog vagona.

 

Pa da. Ali ti nikako da ih pohvalis a Srbe dizes u nebesa iako to nimalo nisu zasluzili. Shvatam ja sve, Jevreji su stvarno ... pa sad ide jedan od prideva kojeg ja ne mogu da se setim, ali ipak, nisu lako dosli do toga do svega ovoga sto imaju sada, mnogo vremena je proslo, truda, rada, sloge...

 

Nije to moze im se, nego kako to da se bas njima moze, a nikom drugom ne, i da iza skoro svake svinjarije u istoriji stoji po jedan mali Jevrej.

icon_da.gif

 

Na toliko smo se mesta slozili da sve to sto oni rade nije ni naivno ni slucajno, a sad moramo iz pocetka.

 

A onda sam uocila drugu nijansu tvog iskaza...banalizujes.

 

Oni su takvi kakvi su, mi smo kakvi smo i sad je stvar u tome hocemo li mi da zivimo kako mi hocemo ili kako oni hoce i dokle treba da budemo dezurni magarci koje oni vuku za nos kako im se digne.

 

Oni ,,nas'' vuku za nos? Stvarno? Mene to ne dotice. Sa koje sam ja planete?

 

 

Kad te neko govno zajebava ti ne kazes "moze mu se" nego mu se najebes mile majke ili ako ne odmah, najebes mu se posle nekog vremena i to je to.

 

Pa da, naravno, ali toliko ih pljujes a dizes ,,nas'' a znas da si na njihovom mestu postupio bi isto. Moc kvari ljude.

 

Ok znaci i ovde smo se slozili.

Sad nije pitanje da li me pogadja ili ne, nego da li smo razliciti ili ne i da li oni ona kulturno-civilizacijska pravila koja mi smatramo normalnim mogu da sazvacu ili ne i da li mi mozemo da skapiramo da za njih varanje i spekulisanje nije nista nenormalno kao za nas nego jednostavno uobicajena rutina. Sta je tu resenje? Ili srecan razvod braka ili cemo jednog dana da se rastajemo kao na filmu uz gadjanje tanjirima, oklagiju i ostala kucna pomagala.

 

Pa i ,,nama'' je to rutina. icon_rolleyes.gif

Lepo ,,cemo'' se sloziti. Bez gadjanja sa tanjirima.

Mogu samo da ,,nas'' poduce... da ,,budemo'' bolji prevaranti.

 

Slazem se

 

=)

 

Znao sam!!! Velika jevrejska zavera, u kojoj i Britni ucestvuje i to sve protiv mene.

 

Pa naravno. You make the world go round. icon_smile.gif

 

Pa nije bas isto kada se jedan narod konstantno bori za svoju drzavu i kada svaki od njih da dve litre sveze krvi i pet kila mlade teletine za tu zemlju, sa onim kako Jevreji sve dobiju dzaba i na spekulaciju. Mislim da smo se o njima vec slozili, nije isto kada ti posaljes tudju decu u rat za sebe i kada predvodis svoju za dobro cele zajednice.

 

Slozili smo se.

 

Onda nista od lomljenja kostiju, pih niko nece da mu lomim kosti

 

Da,da...to je bas cudno... icon_cool.gif

Kladim se da ti je to fetish...

 

Da i ja se slazem

Zaboga, nije bas da imas izbora, jesam li ja Britni ili ne? =)

 

Dobices i faksom u tri primerka overeno u sudu... Necu da te bijem, necu da pucam iz snajpera, necu cak ni da te koljem. Verovala imi ne nemam nameru ni da te otrujem! Pa nisam li dobar

 

Stvarno si *Mica. =)

 

 

Ih kako ja jadan ne mogu da naletim da se druzim ni sa jednom ne-belom manjinom. Sudbina valjda. Sta ces.

 

Ma samo se ti vadi non stop na sudbinu... icon_smile.gif

 

*Mica - definicija za jednu dobru osobu, velikodusnu, pametnu, otvorenih pogleda, strpljivu, punu razumevanja za ljude oko sebe, optimisticno nastrojenu. (prim.prev) icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, ne znam hocu i dalje biti Mica, ali ja imam jos jednu osobinu - lenj sa kao batina, sto bas i ne bi trebalo da bude osobina jednog mladog Arijevca, ali sta sad (to je onaj deo gde se ja po ko zna koji put vadim na sudbinu). Zato ima ovaj post da probam da sazmem sto vise mogu. Stvano mi se ne da da sve citiram,pa odgovaram, a na kraju se sve svodi na samo par tacaka. Na kraju krajeva, da li je Lebel sekularan tip, da li je citao Talmud i koliko je taj cika zatucan nije glavna stvar onoga o cemu pricamo, a da ce da nas zbog ogromnih postova proteraju, hoce. Zato cemo da ih preduhitrimo.

 

1. Eksperiment. Imsa odresene ruke (kao da su ti do sada bile vezane), ali obavezno pitaj drugara sa Davidovom zvezdom. Da podsetimo, glavno pitanje je vezano za Jasinovo ubistvo, vracanje okupirane teritorije, izraelski drzavni terorizam, sirenja naselja na zapadnoj obali. Ako te ne zrzi mozes da ih prijupitas i o jevrejskoj kontroli nad medijima po svetu, pogotovo CNN, New York Times... eventualnu kontrolu nad vladama Evrope. Najosetljivije pitanje bi bilo vezano za revizionizam i sest miliona iz Drugog svetskog rata, ali to ipak ne mogu da ti trazim da ih pitas - suvise je delikatno.

 

Meni se cini da znam odgovor. Na sva ova pitanja svi oni ce zestoko braniti svoje rodjake, tek ce par njih i to mozda, reci kako ih nije briga. Sto je najvaznije, ni jedan nece osuditi Izrael. Mala digresija danas su na B-92 bili predstavnici obe velike hriscanske crkve, jedak upgrade-ovai musliman i svima nama dragi rabin Israel Asier. Verovala ili ne, raspravljalo se o filmu ovog Mela Gipsna. Jel treba da ti kazem kako je gosn. rabin tu poceo da pronalazi anti-semitizam i da je isao u stina crevca gde je Gipson pogresio. Kada si videla da se tako raspravlja o nekom filmu koji moze biti, nekog drugog, ne predstavlja bas u najlepsem svetlu. Mozda ce sad i Turci da se bune sto u seriji Vuk Karadzic nisu prikazani kao male mace.

 

Ako sam pogresio i razuman procenat njih osudi ponasanje svojih rodjaka, spreman sam da platim tu picu u Orlu, pa nek kosta sta kosta.

 

 

2. Ako sam dobro razumeo ti si protov, zatucanih Jevreja, religioznih zanesenjaka, i onih mutnih tipova sto sve dobojaju na spekulaciju, samo ti mislis da nisu svi takvi i da to sto je 80% Izraela ludo kao noc i sto i ovuda neki bolidi prosipaju pamet ne znaci da su svi takvi i da medju njima ima mnogo finih ljudi koji su Jevreji, eto tek tako, ali nisu nesto preterano vezani za svoje jevrejstvo. Jesam dobro razumeo? Da na ovu temu ne razglabam letnji dan do podne, napravicemo nasu malu anketu, pa kako bude bice.

 

3. Odvajanje. Ovo je opet jedna vazna tacka. Ja mislim da je odvajanje jedino resenje, ali se ti ne slazes. Predpostavljam da smo se oboje slozili da je na relaciji Arijevci - Jevreji nesto malo trulo dakle, sta ti mislis da je resenje, da se srede nase medjusobne razlike i nesuglasice?

 

4. Rasna razlika. Ovo je isto, bar sto se mene tice jedna bitna tacka za nasu dikusiju. Elem, da li smo mi i oni razliciti i dokle te razlike idu, odnosno da li su samo povrsne ili je to malo dublja stvar. Sad, ti kazes da ja preterujem i kada smo mi i kada su oni u pitanju jel da? Pa znas kako, moze biti da se ja neki put malo zanesem, ali u principu to je to. Nije rasa nesto tek tako, kao palo sa drveta, pa sad malo hocu da budem Jevrej, malo crnac, a sutra cu da imam sve osobine Arijevca, pa ne ide to. Ne znam, da li si i koliko upucena u metagenetiku ili kako to jos zovu blood mysticism. Ako jesi, znas kolika je tovezanost izmedju rase i metageneticke bliskosti, odnosno koliko ta bliskost opada izmedju ljudi razlicitih rasa. Isto tako, 100% si cula za Sretena Petrovica, a taj tip kaze da su obicaji i tradicaja delo generacija jednog naroda i da se na nove clanove zajednice prenose veoma rano ao ustaljene, neupitne i normalne radnje, vrlo se tesko menjaju, kao i jezik, a prenose se kao krv. Evo opet ta famozna krv i rasa koja nas, ovakve kakvi smo, odvaja od njih ma kakvi oni bili. Kapiras sta hocu da kazem? Razlike medju rasama su neverovatno duboke, i to ne postovati, i nije bas najpametnija stvar.

 

Konkretno pitanje je da li odredjene rase, koje su razlicite od ostalih, imaju pravo i treba da imaju svoje parce zemljine povrsine na kome bi mogli samostalno da se razvijaju u pravcu u kome oni sami misle da treba i u kome ih na kraju krajeva vodi njihova krv. Druga opcija je multikultuni, multirasni buckuris u kome niko zapravo ne zna ni sta je ni ko je, a opet zna da onog tamo ne voli, sto se ne sme, i onda ce da ceka prvu priliku da ga malo prikolje.

 

5. Moze im se i sta to mene pogadja. Da li se Jevrejima stvarno moze? To je opet ono hocemo li da postujemo neka osnovna pravila ili ne? Da li se Karicu moze da ima Mobtel i da li se lopovu moze da obije banku i da zadrze ono sto su ukrali jer im se moze? To je to isto. Neko (Jevreji) je uzurpirao pravila u drudtvu i domogao se nekih pozicija na pomocu, kako bi to ekonomisti rekli, nelojalne konkurencije, a za to postoji kazna, konkretno, oduzima se ekstra profit koji je nelegalno stecen, a moze da bude i krivicnih sankcija. tako i ovde ili ce da postuju pravila ili ce da snose sankcije, jer nemoguce da su oni toliko superiorniji od nas da gde god se pogleda u vladajucuim strukturama sedi po neki Jevrej. Ako su superiorni onda stvar u redu, vladajte ljudi nad nama kad smo obicni debili, ali ako se radi o ne postovanju pravila za koja mi smatramo da su normalna, pa nama u nasoj zemlji (zemljama) upravlja strana grupa u svoju korist, a ne nasu, onda treba da dodje do opake sankcije. U toliko me to ugrozava.

 

Cisto vrlo prosto pitanje, da li oni dominiraju u svetu na svim vaznijim mestima i da li je to ok, odnosno da li mi ostali to moramo da trpimo?

 

 

Ja mislim da sam ogranicio ono gde se ne slazemo, odnosno pet vaznih tema oko kojih se sve vrti. Nemoj da se ljutis ako sam nesto zaboravio.

 

 

Pa naravno. You make the world go round.

 

Bez obzira na sve razlike, draga moja Britni, u ovome si skroz u pravu. Uopste namam sta da prigovorim. icon_wink.gificon_biggrin.gif

 

E, da, pisi slobodno sta god ti srce zeli, vidis da sam tolerantan (cisto ne znam sta mi je ovih dana). Cak toliko da uopste nisam prokomentarisao sto si kazala da stidis sto imas srpske krivi ili tako nesto, sad bas da ne citiram. Obicno na tako nesto popizdim, a vidis kako sam sad mrtav ladan icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam mu ja kriv sto je on hriscanin, ali bez obzira na to on i dalje ostaje jedan od najvecih srpskih velikana. Osim toga on i nije bas toliki hriscanin, odakle ti to?

veruj mi tezak hriscanin

opsednut hriscanstvom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si decko malo pomesao ulje i vodu (mislim na svaroga)

Kazes za sebe da si arijevac? Jako cudna izjava za srbina ...

A sto se tice jevreja, i takozvanog "jevrejskog pitanja" slobodno mi se javi kad budem u beogradu sledeci put da to malo prodiskutujemo. Neke stvari zamisli znam iz prve ruke (buduci da sam jevrej i da sam ziveo u izraelu (koji toliko pljujes) jedno 7 godina)

Za pocetak mi odgovori na jedno jednostavno pitanje:

Koliko imas godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo nurg opusti se , mnogi ovde mrze jer nemaju druga posla, srbi nemaju nista protiv jevreja, nikad nisu ni imali..........

pusti nemas razlog da se uzbudjujes......... uglavnom pogresno naucena deca, vremenom ce se promeniti

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da srbi generalno nemaju nista protiv jevreja icon_smile.gif Ziveo sam u srbiji jako dugo da bih to znao. Samo me nerviraju klinci kao svarog. Zato sam mu i rekao da se lepo nadjemo pa da raspravimo sve probleme koje ima. Moja zivotna filozofija je da ne mrzim nikoga ko mi nije ucinio nesto nazalost. A njemu mogu da pruzim jevreja koji ce mu direktno uciniti nazao ako to zeli, pa ce imati razloga da me mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad su bile teske borbe u bosni on je prenosio sa ostroga u bosnu mosti sv vasilija

znam gledao sam kasetu

pustali nam kad smo isli na ostrog

inace ostrog je predivan

moj savet idite tamo

 

Pa sta onda?

Jel sam lepo rekao, da on bez obzira na hriscanstvo ostaje jedan od najvecih srpskih velikana? On je danas mozda najveci ziv Srbin (pored Mladica) i boli me uvo cisto da je i budista. Ipak, i dalje ne bih rekao da je bas toliko zaludjen hriscanstvom, cisto mi ne deluje.

 

 

alo nurg opusti se , mnogi ovde mrze jer nemaju druga posla, srbi nemaju nista protiv jevreja, nikad nisu ni imali..........

pusti nemas razlog da se uzbudjujes......... uglavnom pogresno naucena deca, vremenom ce se promeniti

pozdrav

 

Cekaj malo jel ti to ovde dodjes drveni advokat ili sta?

 

Ti si decko malo pomesao ulje i vodu (mislim na svaroga)

Kazes za sebe da si arijevac? Jako cudna izjava za srbina ...

 

Ne znam da li u Izraelu postoji nesto nalik na recnik stranih reci i izraza, ali cak i u Vujakliji lepo pise da je Arijevac pripadnik Indoevropske grupe naroda, a koliko ja znam Srbi jesu Indoevropljani. Danas se pojam Arijevac izjednacava sa pojmom belac, odnosno pripadnik bele rase, a tu opet spadaju Srbi, jel tako?

Nesto mi govori da cemo sad da predjemo na Hitlera i Slovene, pa cisto da napomenem da u knjizi Stjuart-Hjuston Cembtrlena, Osnove XX veka, XII poglavlje nosi naziv Arijevski Sloven, pa ako ti ne bude tesko uzmi to da pogledas. Inace cika Cembrlen je bio skoro pa zvanican antropolog III Rajha i ono sto je on pisao drzalo se kao tacno. Tip je takodje bio i Vagnerov zet, zanimljivo, a?

 

A sto se tice jevreja, i takozvanog "jevrejskog pitanja" slobodno mi se javi kad budem u beogradu sledeci put da to malo prodiskutujemo. Neke stvari zamisli znam iz prve ruke (buduci da sam jevrej i da sam ziveo u izraelu (koji toliko pljujes) jedno 7 godina)

 

Bez uvrede, ali nisam siguran sta to uzivo mozemo da prodiskutujemo sto ne mozemo na forumu ili preko PP. Mislim, idemo od najednostavnijih stvari kao sto je Jasinovo ubistvo i okupirana teritorija. Narosto ne mozes me ubediti da je Begin bio mnogo razlicit od Meira Kahane, ili Golde Meir, a da je Jicak Rabin bio mnogo bolji od ovog kasapina Sarona, a da oni niko nemaju veze sa likovima poput mog omiljenog Dzordza Sorosa.

Mozda mozes da me ubedis, ali nesto sumnjam da imas tako dobre argumente, ipak nije ovo sve od juce.

 

Jos jedna stvar ne pljujem ja samo po Izraelu. Opet bez uvrede, ali u Izraelu, Rumuniji, Ukrajni ili na MArsu, Jevrejin je za mene Jevrejin. Bilo je sa njima problema i pre nogo sto je stvaroren Izrael.

 

Za pocetak mi odgovori na jedno jednostavno pitanje:

Koliko imas godina?

 

Pa zar ne pise to negde u mom profilu? U svakom slucaju '81. sam godiste, ti?

 

Znam da srbi generalno nemaju nista protiv jevreja  Ziveo sam u srbiji jako dugo da bih to znao. Samo me nerviraju klinci kao svarog. Zato sam mu i rekao da se lepo nadjemo pa da raspravimo sve probleme koje ima. Moja zivotna filozofija je da ne mrzim nikoga ko mi nije ucinio nesto nazalost. A njemu mogu da pruzim jevreja koji ce mu direktno uciniti nazao ako to zeli, pa ce imati razloga da me mrzi.

 

Ili ce klinac Svarog tebi pruziti Srbina koga ces ti imati zasto da mrzis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svarog

nisam ja niciji drveni advokat, a naravno da cu da stanem na stranu jevreja jer vredjas jedan ceo narod

drugo zamisli da neko vredja srbe, a vredjaju nas jel smo obelezeni kao zlocinci

( mozda i nismo ali svetski mediji su tako predstavili )

i pazi ponovljam samo jednom rekao si "drveni advokat " da nisi nesto agresivan prema meni.............

psssssstttt !! zapamti ja tebe nisam vredjao, tako da cu sad zanemariti ovo

" drveni advokat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo nurg opusti se , mnogi ovde mrze jer nemaju druga posla, srbi nemaju nista protiv jevreja, nikad nisu ni imali..........

pusti nemas razlog da se uzbudjujes......... uglavnom pogresno naucena deca, vremenom ce se promeniti

pozdrav

laugh.gifbiggrin.gificon_smile.gificon_smile.giflaugh.giflaugh.gifbiggrin.gificon_smile.gif

 

Na ovom yumetalu komedije nikad dosta... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da ce da nas zbog ogromnih postova proteraju, hoce. Zato cemo da ih preduhitrimo.

 

Ih. icon_mrgreen.gif Ocigledno nisi bio na temi izraelski plesovi na kulturi. icon_mrgreen.gificon_smile.gif

 

1. Eksperiment. Imsa odresene ruke (kao da su ti do sada bile vezane), ali obavezno pitaj drugara sa Davidovom zvezdom. Da podsetimo, glavno pitanje je vezano za Jasinovo ubistvo, vracanje okupirane teritorije, izraelski drzavni terorizam, sirenja naselja na zapadnoj obali. Ako te ne zrzi mozes da ih prijupitas i o jevrejskoj kontroli nad medijima po svetu, pogotovo CNN, New York Times... eventualnu kontrolu nad vladama Evrope. Najosetljivije pitanje bi bilo vezano za revizionizam i sest miliona iz Drugog svetskog rata, ali to ipak ne mogu da ti trazim da ih pitas - suvise je delikatno.

 

Drugar sa Davidovom zvezdom nema pojma ni o cemu, zasto mislis da bi znao odgovor na ova pitanja? icon_da.gif

Delikatno? Mozda, ali ne toliko da ne mogu da pitam. Uostalom, kada si zensko, a pritom si jos i Britni, nema zabranjenih stvari. icon_smile.gif

 

Videcemo. Experiment je poceo...

 

Meni se cini da znam odgovor. Na sva ova pitanja svi oni ce zestoko braniti svoje rodjake, tek ce par njih i to mozda, reci kako ih nije briga. Sto je najvaznije, ni jedan nece osuditi Izrael. Mala digresija danas su na B-92 bili predstavnici obe velike hriscanske crkve, jedak upgrade-ovai musliman i svima nama dragi rabin Israel Asier. Verovala ili ne, raspravljalo se o filmu ovog Mela Gipsna. Jel treba da ti kazem kako je gosn. rabin tu poceo da pronalazi anti-semitizam i da je isao u stina crevca gde je Gipson pogresio. Kada si videla da se tako raspravlja o nekom filmu koji moze biti, nekog drugog, ne predstavlja bas u najlepsem svetlu. Mozda ce sad i Turci da se bune sto u seriji Vuk Karadzic nisu prikazani kao male mace.

 

Film Mel Gibsona. Molim vas, govorite film Mel Gibsona. Izludjuje me to.

Pa da, otprilike ce tako ispasti. Aliu uvek ima par specifcnih odgovora, koji me intresuju. icon_da.gif

 

Ako sam pogresio i razuman procenat njih osudi ponasanje svojih rodjaka, spreman sam da platim tu picu u Orlu, pa nek kosta sta kosta.

 

200 i nesto dindzi. Jos samo da ubodemo pa da i Pastuv (jedan od kelnera) bude tamo, milina. icon_mrgreen.gificon_smile.gif

 

2. Ako sam dobro razumeo ti si protov, zatucanih Jevreja, religioznih zanesenjaka, i onih mutnih tipova sto sve dobojaju na spekulaciju, samo ti mislis da nisu svi takvi i da to sto je 80% Izraela ludo kao noc i sto i ovuda neki bolidi prosipaju pamet ne znaci da su svi takvi i da medju njima ima mnogo finih ljudi koji su Jevreji, eto tek tako, ali nisu nesto preterano vezani za svoje jevrejstvo. Jesam dobro razumeo? Da na ovu temu ne razglabam letnji dan do podne, napravicemo nasu malu anketu, pa kako bude bice.

 

Sve si razumeo kako treba. Ali samo da dodam da ima i Jevreja koji su religiozni (a nisu fanatici) a i daje su tjakani i tjutjkavi.

Vazi. icon_mrgreen.gif

 

3. Odvajanje. Ovo je opet jedna vazna tacka. Ja mislim da je odvajanje jedino resenje, ali se ti ne slazes. Predpostavljam da smo se oboje slozili da je na relaciji Arijevci - Jevreji nesto malo trulo dakle, sta ti mislis da je resenje, da se srede nase medjusobne razlike i nesuglasice?

 

,,Malo trulo'' je kljucno. Ne dovoljno da bi doslo do takvih preteranih odluka, za koje mislim da su nepotrebne.

 

Razlike medju rasama su neverovatno duboke, i to ne postovati, i nije bas najpametnija stvar.

 

Hm..eto recimo, brak izmedju crnca i belkinje je meni nesto poptuno pogresno jer jedni imaju jedne obicaje, drugi druge, i sva ta sranja da ljubav moze da prevazidje sve razlike su cista glupost pateticnih ljubavnih filmova. To jeste problem. Ali da crnac zivi u stanu do mene, i recimo da ima neke obrede da mora da urla u ponoc (banalan primer ali eto) meni bi prvo bilo cudno i smetalo bi mi, a onda bih se navikla, jer bi ispostovala njegova verovanja. Ne mora da znaci da bih to i ja pocela da radim. Mislim da je kljuc u toleranciji.

 

Konkretno pitanje je da li odredjene rase, koje su razlicite od ostalih, imaju pravo i treba da imaju svoje parce zemljine povrsine na kome bi mogli samostalno da se razvijaju u pravcu u kome oni sami misle da treba i u kome ih na kraju krajeva vodi njihova krv. Druga opcija je multikultuni, multirasni buckuris u kome niko zapravo ne zna ni sta je ni ko je, a opet zna da onog tamo ne voli, sto se ne sme, i onda ce da ceka prvu priliku da ga malo prikolje.

 

Ja sam za buckuris. Kada bismo svi u Srbiji bili iste boje, istog porekla, ja bih poludela i sve bih vas poubijala.

 

 

5. Moze im se i sta to mene pogadja. Da li se Jevrejima stvarno moze?

icon_da.gif

 

To je opet ono hocemo li da postujemo neka osnovna pravila ili ne? Da li se Karicu moze da ima Mobtel i da li se lopovu moze da obije banku i da zadrze ono sto su ukrali jer im se moze? To je to isto.

 

pa jeste. I opet moze mu se. I kako to spreciti? Ali on je manje mocan od xy miliona Jevreja. I vise.

 

tako i ovde ili ce da postuju pravila ili ce da snose sankcije, jer nemoguce da su oni toliko superiorniji od nas da gde god se pogleda u vladajucuim strukturama sedi po neki Jevrej.

 

Mozda i jesu.

 

Ako su superiorni onda stvar u redu, vladajte ljudi nad nama kad smo obicni debili, ali ako se radi o ne postovanju pravila za koja mi smatramo da su normalna, pa nama u nasoj zemlji (zemljama) upravlja strana grupa u svoju korist, a ne nasu, onda treba da dodje do opake sankcije. U toliko me to ugrozava.

 

Koja to tvoja pravila oni ne postuju? Daj mi konretan primer jer se samo vrtimo u krug i sve mi je vrlo mutno.

 

Cisto vrlo prosto pitanje, da li oni dominiraju u svetu na svim vaznijim mestima i da li je to ok, odnosno da li mi ostali to moramo da trpimo?

 

Da, jer smo slabiji.

 

Ja mislim da sam ogranicio ono gde se ne slazemo, odnosno pet vaznih tema oko kojih se sve vrti. Nemoj da se ljutis ako sam nesto zaboravio.

 

Britni se ne ljuti. icon_mrgreen.gif

 

 

Bez obzira na sve razlike, draga moja Britni, u ovome si skroz u pravu. Uopste namam sta da prigovorim.  icon_wink.gif  icon_biggrin.gif

 

'oces batine, je li? icon_mrgreen.gificon_smile.gif

s&m varijante ? icon_smile.gif

 

E, da, pisi slobodno sta god ti srce zeli, vidis da sam tolerantan (cisto ne znam sta mi je ovih dana). Cak toliko da uopste nisam prokomentarisao sto si kazala da stidis sto imas srpske krivi ili tako nesto, sad bas da ne citiram. Obicno na tako nesto popizdim, a vidis kako sam sad mrtav ladan  icon_cool.gif

 

Mora da si se zaljubio. icon_smile.gif

Evo, recimo do pre godinu dana sam bila u fazonu, Srbi su jadni napaceni narod koji svi mrze, a skroz smo fini i divni. Pa sam objasnjavala Madjarima koji su bili u fazonu ,, jadni Albanci, Srbi ih kolju'' kako zive u zabludi, i smatrala sam da smo posebni, u kampu sam se ponosila nasom Yugo grupom, i ako nas neko ne bi gotivio , recimo smorni Madjari, onda bi se svi drzali zajedno i sve bi bilo ok. Ali onda sam se razocarala, nije bitno zbog cega i shvatila kako je sve ono sto sam mislila o Srbima u stvari jedna glupost...

 

Sta mi srce iste? Paaa, imali smo nastup u Interkontinentalu u cetvrtak, nije bilo lose, ali nisu nam pustali lepe plesove, pa moram to da nadoknadim ljudima koje sam zvala. Eto, sledeci put mozes i ti da dodjes... icon_da.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

svarog

nisam ja niciji drveni advokat, a naravno da cu da stanem na stranu jevreja jer vredjas jedan ceo narod

drugo zamisli da neko vredja srbe, a vredjaju nas jel smo obelezeni kao zlocinci

( mozda i nismo ali svetski mediji su tako predstavili )

i pazi ponovljam samo jednom rekao si "drveni advokat " da nisi nesto agresivan prema meni.............

psssssstttt !! zapamti ja tebe nisam vredjao, tako da cu sad zanemariti ovo

" drveni advokat"

 

Sto je za tebe "drveni advokat" uvreda? Nisamte direktno vredjao, kao sto ni ti mene nisi direktno uvredio kada si rekao da su "sve to nalozeni klnici, proci ce ih"... Ovo "drveni advokat" se konkretno odnosilo kada ti kazes Srbi nemaju nista protiv Jevreja. Cemu sad takva generalizacija? Jel si ti mozda predstavnik svih Srba pa mozes u nase ime da kazes da li imamo nesto protiv Jevreja ili ne? Mozda ja to nisam dovoljno Srbin pa sam nesto propusio ili o cemu se radi? Sta sad? Mislim covece, odakle ti ideja da dolazis sa takvim stavom? Potpuno je druga stvar da kazes, ej ne mrze svi Srbi Jeverje, evo ja nemam nista protiv njih i stvar u redu. Kapiras razliku?

 

Svi ti mediji koji nas satanzuju, a stite jadne male Albance ili jadne male balije i ustase, su u rukama tih istih Jeverja. Nismo mi i oni u istoj situaciji.

 

E, da ja Jevreje uopste nisam vredjao, kada bi rekao da su oni parazitska nacija, zaraza i genetski otpad covecanstva, to bi vec bila uvreda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svarog

nisam ja niciji drveni advokat, a naravno da cu da stanem na stranu jevreja jer vredjas jedan ceo narod

drugo zamisli da neko vredja srbe, a vredjaju nas jel smo obelezeni kao zlocinci

( mozda i nismo ali svetski mediji su tako predstavili )

i pazi ponovljam samo jednom rekao si "drveni advokat " da nisi nesto agresivan prema meni.............

psssssstttt !! zapamti ja tebe nisam vredjao, tako da cu sad zanemariti ovo

" drveni advokat"

 

Sto je za tebe "drveni advokat" uvreda? Nisamte direktno vredjao, kao sto ni ti mene nisi direktno uvredio kada si rekao da su "sve to nalozeni klnici, proci ce ih"... Ovo "drveni advokat" se konkretno odnosilo kada ti kazes Srbi nemaju nista protiv Jevreja. Cemu sad takva generalizacija? Jel si ti mozda predstavnik svih Srba pa mozes u nase ime da kazes da li imamo nesto protiv Jevreja ili ne? Mozda ja to nisam dovoljno Srbin pa sam nesto propusio ili o cemu se radi? Sta sad? Mislim covece, odakle ti ideja da dolazis sa takvim stavom? Potpuno je druga stvar da kazes, ej ne mrze svi Srbi Jeverje, evo ja nemam nista protiv njih i stvar u redu. Kapiras razliku?

 

Svi ti mediji koji nas satanzuju, a stite jadne male Albance ili jadne male balije i ustase, su u rukama tih istih Jeverja. Nismo mi i oni u istoj situaciji.

 

E, da ja Jevreje uopste nisam vredjao, kada bi rekao da su oni parazitska nacija, zaraza i genetski otpad covecanstva, to bi vec bila uvreda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se ali najgori smo mi sami ( srbi )

dokle god gajimo gamad poput kandicke, sonje biserko, i slicnih

mi se srbi najvise mrzimo medjusobno

evo ja bi pre licno zaklao natasu kandic nego hasima tacija

on se covek borio za albance jer je albanac

a ona je srpkinja koja se bori protiv srba

violent.gif

( mrzim je !!!!!!! )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar sa Davidovom zvezdom nema pojma ni o cemu, zasto mislis da bi znao odgovor na ova pitanja? 

Delikatno? Mozda, ali ne toliko da ne mogu da pitam. Uostalom, kada si zensko, a pritom si jos i Britni, nema zabranjenih stvari. 

 

Videcemo. Experiment je poceo...

 

Nesto mi govori da ce se on jako dobro snaci za odgovor. Osim toga, ako on kaze jadni Palestinci, pada mi cela ideoloska koncepcija, a to ne smem da dozvolim, zar ne? icon_wink.gif

 

Ok, nastavi sa eksperimentom, ja stekam pare!

 

Film Mel Gibsona. Molim vas, govorite film Mel Gibsona. Izludjuje me to.

Pa da, otprilike ce tako ispasti. Aliu uvek ima par specifcnih odgovora, koji me intresuju.

 

Ok, moja greska. Bez obzira na par odgovora, ovako nesto moze da se desi samo kada su oni u pitanju. kada Salman Ruzdi objavi Satanske stihove i muslimani se uzbude jer su stekli utisak da je moze biti uvredio principe vere, onda je to umetnicka sloboda, pa covek dobije azil, a kada se Jevreji uzbude, odmah krecu TV emisije i plasenje "povampirenjem nacizma" i st ti ja znam. Tipicno, tako nesto se uvek desava kada su oni u pitanju.

 

,,Malo trulo'' je kljucno. Ne dovoljno da bi doslo do takvih preteranih odluka, za koje mislim da su nepotrebne.

 

Moracu da preformulisem - jako trulo. Za neko vreme bice ili mi ili oni.

Bas i nema neke veze sa celinom, ali po podacima UN belci danas cine svega 8% svetske populacije, dok su bele zene u dobu za radjanje tek 2%. Kako se kroz stampu i filmove, koji su listom pod kontrolom Jeverja, stalno podvlaci ta melting pot svinarija, za neko vreme bice nas jos manje i bicemo pod jos zescom jevrejskom kontrolom. Zato ipak mislim da je odvajanje jedini ispravan odgovor.

 

Hm..eto recimo, brak izmedju crnca i belkinje je meni nesto poptuno pogresno jer jedni imaju jedne obicaje, drugi druge, i sva ta sranja da ljubav moze da prevazidje sve razlike su cista glupost pateticnih ljubavnih filmova. To jeste problem. Ali da crnac zivi u stanu do mene, i recimo da ima neke obrede da mora da urla u ponoc (banalan primer ali eto) meni bi prvo bilo cudno i smetalo bi mi, a onda bih se navikla, jer bi ispostovala njegova verovanja. Ne mora da znaci da bih to i ja pocela da radim. Mislim da je kljuc u toleranciji.

 

Ja za sebe mislim da sam bas tolerantna osoba, ali nije u tome stvar. Ne radi se ovde o jednom crncu komsiji, nego o milionima crnaca, Arapa, Kineza, Pakistaaca, Turaka i ko zna sve cega ne po celoj Evropi. Oni vise nisu tu samo privremeno nego su ravnopravni gradjani Engleske, Nemacke, Srbije, Lihtenstajna... Oni ne gube svoj grupni identitet, sto je mnogo vaznije nego to da li jedan crnaja u stanu do tebe galami po celu noc. Oni tu za sebe traze posebna prava, jer nase nastojanje da ih nateramo da prime nase vrednosti i norme ponasanja shvataju ao kulturni imperijalizma i silovanje njihovog identiteta. To je ono, sve zivotinje su jednake, samo su neke jednakije od drugih, odnosno oni hoce da budu jednakiji i tu dolazi to problema. Ne znam ni jeno multikulturalno drustvo da je opstalo i da nije umrlo u najgorim mukama dekadencije.

 

Ja sam za buckuris. Kada bismo svi u Srbiji bili iste boje, istog porekla, ja bih poludela i sve bih vas poubijala.

 

Isto kao i malo pre, buckuris je opasan.

 

pa jeste. I opet moze mu se. I kako to spreciti? Ali on je manje mocan od xy miliona Jevreja. I vise.

 

Kako spreciti? Karica na banderu, a Jevreje napolje i cist racun - duga ljubav. Evo i ovi nasi kerovi stalno laju o pravnoj drzavi, pa ako je civilizacijska tekovina stalno priblizavanje idealu pravde, onda ajde malo time da se pozabavimo. Sa druge strane, ako idemo na Might is Right (knjiga Ragnara Redbeard-a) nema frke, samo onda nemoj da se neko zali i izigrava vecitu zrtvu, kada krenu da padaju glave.

 

Mozda i jesu.

 

U ovo vec odbijam da poverujem, a cisto sumnjam da i ti stako mislis.

 

Koja to tvoja pravila oni ne postuju? Daj mi konretan primer jer se samo vrtimo u krug i sve mi je vrlo mutno.

 

O tome sto vec pricali u neku ruku. Mi moramo da se drzimo individualizma i hiperindividualizma, sa teorijama o potpunoj nevaznosti nacije, rase i tako toga, a oni ce da se drze zajedno bez obzira na cinjenicu da gornje teorije poticu od njih.

 

Ili, veciti dvostrukui standardi za njih i nas. Kada tipa Gibson i prasina oko njegovog filma. Isto moze da prodje i ono sto smo vec pricali o spekulacijama. Koliko se ja nesto secam odeljaka iz Talmuda, tamo im se savetuje da lazno svedoce protiv svih nejevreja, ako to ide na korist Jevrejinu ili da ga u finansijskim trange - frange drljanjima zajebu sto pre i sto bolje. Sa druge strane, cak ni kod hriscane ne postoje takvi saveti, a o zvanicnoj ideologiji i da ne govorim. Kapiras? Ima jos primera koliko god hoces.

 

Da, jer smo slabiji.

 

Pa cisto mi se ne dopad ta ideja. Mada, ajde da uzmemo da smo slabiji, onda valjda treba da radimo na tome da ojacamo i da uzmemo svoju kolektivnu sudbinu u svoje ruke, a ne da se kao neke pickice vecito izvlacimo na fazon, jao pa oni su jaci, zato cuti i trpi.

Nasi preci to ne bi trpeli (ovo je bio onako jedan kurvanjski udar na emocije sa moje strane, jesam djubre al sta mogu)

 

'oces batine, je li? 

s&m varijante ? 

 

Ta kakve batine, nisam na to mislio, nego ceo svet se vrti oko mene. Zar nije tako?

 

Sta mi srce iste? Paaa, imali smo nastup u Interkontinentalu u cetvrtak, nije bilo lose, ali nisu nam pustali lepe plesove, pa moram to da nadoknadim ljudima koje sam zvala. Eto, sledeci put mozes i ti da dodjes... 

 

Hvala na pozivu. Dolazim cim zavrsim kratki kurs Hamasa, kako se dici u vazduh i povuci sto vise Jevereja sa sobom, u podnaslovu, Alah vas ceka. icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

srbi nemaju nista protiv jevreja, nikad nisu ni imali..........

 

ovome se smejem

 

pusti nemas razlog da se uzbudjujes......... uglavnom pogresno naucena deca, vremenom ce se promeniti

 

a i ovome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi govori da ce se on jako dobro snaci za odgovor. Osim toga, ako on kaze jadni Palestinci, pada mi cela ideoloska koncepcija, a to ne smem da dozvolim, zar ne? icon_wink.gif

 

Ma daj, sta i da ti pada u vodu sve, ja dobijem pizzu i svi su srecni ! icon_mrgreen.gif

 

 

Ok, nastavi sa eksperimentom, ja stekam pare!

 

Stekaj, stekaj... sreda se blizi, tada stize moja pobeda !

 

Ok, moja greska. Bez obzira na par odgovora, ovako nesto moze da se desi samo kada su oni u pitanju. kada Salman Ruzdi objavi Satanske stihove i muslimani se uzbude jer su stekli utisak da je moze biti uvredio principe vere, onda je to umetnicka sloboda, pa covek dobije azil, a kada se Jevreji uzbude, odmah krecu TV emisije i plasenje "povampirenjem nacizma" i st ti ja znam. Tipicno, tako nesto se uvek desava kada su oni u pitanju.

 

I sam kazes, tipicno.

To je tako oduvek.

Ali i dalje mi nije jasno sto te to toliko uzbudjuje, kad znas unapred sta ce i kako ce biti. Iznova i iznova se nerviras. Cuvaj zivce.

 

Moracu da preformulisem - jako trulo. Za neko vreme bice ili mi ili oni.

Bas i nema neke veze sa celinom, ali po podacima UN belci danas cine svega 8% svetske populacije, dok su bele zene u dobu za radjanje tek 2%. Kako se kroz stampu i filmove, koji su listom pod kontrolom Jeverja, stalno podvlaci ta melting pot svinarija, za neko vreme bice nas jos manje i bicemo pod jos zescom jevrejskom kontrolom. Zato ipak mislim da je odvajanje jedini ispravan odgovor.

 

Dok do toga dodje, ti ces umreti u svom toplom domu, okruzen ljubavlju i blagostanjem. Imaces troje dece i sedmoro unucica, ziveces u lepoj velikoj kuci, imas psa Mishu, i neces morati da brines oko Jevreja. icon_mrgreen.gif

 

Ja za sebe mislim da sam bas tolerantna osoba, ali nije u tome stvar. Ne radi se ovde o jednom crncu komsiji, nego o milionima crnaca, Arapa, Kineza, Pakistaaca, Turaka i ko zna sve cega ne po celoj Evropi. Oni vise nisu tu samo privremeno nego su ravnopravni gradjani Engleske, Nemacke, Srbije, Lihtenstajna... Oni ne gube svoj grupni identitet, sto je mnogo vaznije nego to da li jedan crnaja u stanu do tebe galami po celu noc. Oni tu za sebe traze posebna prava, jer nase nastojanje da ih nateramo da prime nase vrednosti i norme ponasanja shvataju ao kulturni imperijalizma i silovanje njihovog identiteta. To je ono, sve zivotinje su jednake, samo su neke jednakije od drugih, odnosno oni hoce da budu jednakiji i tu dolazi to problema. Ne znam ni jeno multikulturalno drustvo da je opstalo i da nije umrlo u najgorim mukama dekadencije.

 

kakve ,,nase vrednosti''? Sta ih mi to teramod a oni prime ,,nase'' pa se oni uporno protive? Z zasto da ne budu ravnopravni gradjani svih tih zemalja koje su naselili? Pa zasto da gube svoj identitet? Aj? Ovo mi je sve mnog konfuzno... sta u stvari ti hoces? Pa postanu pravoslavci ili sta god? icon_confused.gif

 

Isto kao i malo pre, buckuris je opasan.

 

ma ti si opasan po moje psihicko zdrablje. icon_smile.gif

 

Kako spreciti? Karica na banderu, a Jevreje napolje i cist racun - duga ljubav.

 

Ovo smo vec skontali da se ne slazemo. Ja tvrdim jedno, ti drugo pa to nigde ne vodi, samo se vrtimo u krug. Tako da od toga nista. ja ne dam a ti moliko koliko hoces. biggrin.gif

 

Evo i ovi nasi kerovi stalno laju o pravnoj drzavi, pa ako je civilizacijska tekovina stalno priblizavanje idealu pravde, onda ajde malo time da se pozabavimo. Sa druge strane, ako idemo na Might is Right (knjiga Ragnara Redbeard-a) nema frke, samo onda nemoj da se neko zali i izigrava vecitu zrtvu, kada krenu da padaju glave.

 

icon_da.gificon_da.gificon_cry.gif

 

U ovo vec odbijam da poverujem, a cisto sumnjam da i ti stako mislis.

 

Zavisno od toga ko smo ,,mi''.

 

O tome sto vec pricali u neku ruku. Mi moramo da se drzimo individualizma i hiperindividualizma, sa teorijama o potpunoj nevaznosti nacije, rase i tako toga, a oni ce da se drze zajedno bez obzira na cinjenicu da gornje teorije poticu od njih.

 

Ili, veciti dvostrukui standardi za njih i nas. Kada tipa Gibson i prasina oko njegovog filma. Isto moze da prodje i ono sto smo vec pricali o spekulacijama. Koliko se ja nesto secam odeljaka iz Talmuda, tamo im se savetuje da lazno svedoce protiv svih nejevreja, ako to ide na korist Jevrejinu ili da ga u finansijskim trange - frange drljanjima zajebu sto pre i sto bolje. Sa druge strane, cak ni kod hriscane ne postoje takvi saveti, a o zvanicnoj ideologiji i da ne govorim. Kapiras? Ima jos primera koliko god hoces.

 

Ok, oni su pokvarenjaci, prevaranti, spremni na laz, ali jebi ga, tako su opstali. Srbi su ista takva govna a opet ne opstaju. Jos malo pa Srba nece ni biti.

 

Pa cisto mi se ne dopad ta ideja. Mada, ajde da uzmemo da smo slabiji, onda valjda treba da radimo na tome da ojacamo i da uzmemo svoju kolektivnu sudbinu u svoje ruke, a ne da se kao neke pickice vecito izvlacimo na fazon, jao pa oni su jaci, zato cuti i trpi.

Nasi preci to ne bi trpeli (ovo je bio onako jedan kurvanjski udar na emocije sa moje strane, jesam djubre al sta mogu)

 

Pa istina, ali sta? Ti sam ced da pokrenes x miliona pichkica? Zasto sumnjam u to?

 

Srbi en razmisljaju tako. Srbi su u fazaonu - svako za sebe. Ugrabi sto vise mozes i bezi. Ma kako da se ujedine ma kako da ojachaju, svima je glavni cilj da pobegnu iz Srbije i da se negde obogate na lakse nacine.

 

Nasi preci... i sve je to vrlo mutno...

Sve macane koje mi dizemo u nebesa...svi su oni vucibatine bili...pa evo, na prvom mestu Dositej i Vuk Karadzic...

 

Ta kakve batine, nisam na to mislio, nego ceo svet se vrti oko mene. Zar nije tako?

 

Pa znam da nisi mislio, ali dobices ih jer hoces da mi oduzmes titulu. mrred.gif

 

Hvala na pozivu. Dolazim cim zavrsim kratki kurs Hamasa, kako se dici u vazduh i povuci sto vise Jevereja sa sobom, u podnaslovu, Alah vas ceka. icon_wink.gif

 

Ti bas imas mnogo slobodnog vremena je li? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...