Jump to content

Judaizam


Recommended Posts

Па која је онда поента дискутовања о Истини, ако постоји само на личном нивоу.

 

Истина је апсолут. То што ти верујеш у оно што није истина, чак и да си у веќини, неќе променити Истину.

Istin aje iznad metafora. Istina je iznad bilo koje religije. Istina je kad sve obacis, cak i ono u sta verujes. istina je kategorija koja izlazi izvan domena fenomenalnog i u domenu je noumenalnog. Diskusija, tj medjuverski dijalog, je nesto besmisleno. Mi mozemo govoriti o kategorijama kao sto su verifikacija Istine, a ja to bas stalno i radim, ali ne preko to jeste, nego to nije. Znaci ontoloski pristup negacijom. Mada ne znam da li si shvatio sta sam ti rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Схватио сам.

 

А Истина није изнад религије. Истина је само једна. И само је у једној религији.

Kojoj? Ovo je tema o judaizmu, ti navodno zadtupas islam, a svedoci smo perfidne okupacije foruma pravoslavcima. To su tri religije, u kojoj od njih je ta jedina Istina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта мислиш?! Па да не мислим да Ислам открива и приближава Истини, не би био муслиман...

Bas zanimljiv komentar, a jos zanimiljivaja izjava Muhameda Alija u tvom potpisu. Kao vjerovatno mlad covjek ne bi treba toliko da se zaludjujes religiom. Ako mislis da ce te religija tek tako pribliziti istini onda je i nikad neces spoznati. Nego sta je istinita? Moje i tvoje ili nekog treceg poimanja istine su vjerovatno razlicita. Tako da je uzaludno diskutovati na tu temu.

 

Sad ovaj tvoj stav kako Islam priblizava i otkriva istinu je, meni bar, cudan. Vjerovatno si ga izgradio na osnovu recenice koju je izgovorio Muhamed Ali (a koja stoji u tvom potpisu), jer postoji velika paralelnost.

 

Trebalo bi da shvatis da je religija (vjera) nastala kao potreba drugih ljudi da kontrolisu neuku masu. Naravno ona ima i neke svoje pozitivne strane jer da ne postoji Hriscanstvo, Islam, Budizam... danas bi vladao opsti haos mnogobostva. Bukvalno bi svaka porodica slavila neke svoje bogove i upraznjavala samo sebi svojstvene rituale. Da se razumijemo ja govoreci o religiji ne govorim da bi ti trebalo da se odreknes boga. Cilj moje price je da nije bitno koje si vjere i da je glupo raspravljati koja vjera je "bliza" bogu, "bliza" istini. Zato mi je prelazak Muhameda Alija u Islam glupost, ne zato sto je postao musliman vec zato sto je promijeno vjeru misleci da ce time biti BLIZI Bogu.

 

Potpuno prihvatanja pogleda na boga koje stoji u Bibliji ili Kuranu od covjeka pravi roba, zato bi trebalo da izgradis neki svoj stav po tom pitanju.

 

Na kraju krajeva, zar je bitno kakav je prozor kroz koji gledas u Sunce? Nadam se da shvatas sta sam htjeo reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као потреба других људи да контролишу неку масу? Теврат је објављен Мусау од Бога, Инџил Исау од Бога, Куран Мухамеду од Бога. Ту нема ничег што је настало, тј. су створили људи. Прва два од три поменута текста су мењана од стране људи, али их људи нису створили.

 

Potpuno prihvatanja pogleda na boga koje stoji u Bibliji ili Kuranu od covjeka pravi roba, zato bi trebalo da izgradis neki svoj stav po tom pitanju.

 

Не прави од мене роба, ако ја НЕПРИМОРАН прихватим то. Ако ја хоќу да будем слуга Богу, (или роб, назови то како хоќеш) то је мој избор, и ја сам потпуно слободан.

 

zar je bitno kakav je prozor kroz koji gledas u Sunce

 

Ја, нпр, нигде нисам рекао да се може спасти муслиман. Само да имамо „најбољи прозор“ icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као потреба других људи да контролишу неку масу? Теврат је објављен Мусау од Бога, Инџил Исау од Бога, Куран Мухамеду од Бога. Ту нема ничег што је настало, тј. су створили људи. Прва два од три поменута текста су мењана од стране људи, али их људи нису створили.

 

Potpuno prihvatanja pogleda na boga koje stoji u Bibliji ili Kuranu od covjeka pravi roba, zato bi trebalo da izgradis neki svoj stav po tom pitanju.

 

Не прави од мене роба, ако ја НЕПРИМОРАН прихватим то. Ако ја хоќу да будем слуга Богу, (или роб, назови то како хоќеш) то је мој избор, и ја сам потпуно слободан.

 

zar je bitno kakav je prozor kroz koji gledas u Sunce

 

Ја, нпр, нигде нисам рекао да се може спасти муслиман. Само да имамо „најбољи прозор“ icon_smile.gif

Krenimo redom:

 

"Прва два од три поменута текста су мењана од стране људи, али их људи нису створили."

Predpostavljam, ako smatras da ih nisu stvorili ljudi, da ih je stvorilo neko "vise" bice u ovom slucaju Bog. Besmislica. U istocnjackim kulturama i kulturama starog Egipta koje su postojale prije rodjenja Isusa Hrista, znaci prije Nove ere, postojali su paganski motivi koji se srijecu i u Hriscanstvu i u Islamu. Navescu samo jedan koji smatrama najbitnijim a to je da i tamo imamo motiv majke Bozije koja je bezgresno (djevicanski) rodila Boga. Isti takav motiv se srijece i u Bibliji i u Kuranu. Zakljucak se prost i jasan tvorac (tvorci) pomenutih knjiga je inspiraciju nalazio u mnogo starijim kulturama i obozavanjima Boga. Nije valjda da se Bog koje ti smatras tvorcem ugledao na ova paganska plemena i narode?!

 

Dalje:

"Не прави од мене роба, ако ја НЕПРИМОРАН прихватим то. Ако ја хоќу да будем слуга Богу, (или роб, назови то како хоќеш) то је мој избор, и ја сам потпуно слободан."

 

Istovremeno si sluga i istovremeno si slobodan. Ali na neki nacin te razumijem jer si se ovog puta ispravio ili pravilno izrazio. Nisi rekao da si sluga svojoj religiji vec Bogu, sto je u neku ruku i prihvatljivo.

 

I za kraj:

Citirao si moje rijeci:"zar je bitno kakav je prozor kroz koji gledas u Sunce"

A onda rekao:

"Ја, нпр, нигде нисам рекао да се може спасти муслиман. Само да имамо „најбољи прозор“ icon_smile.gif"

Ovdje si me dobro nasmijao... ali nadam se da i sam shvatas da "prozor" nije bitan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта мислиш?! Па да не мислим да Ислам открива и приближава Истини, не би био муслиман...

Vidis, ja sam recimo Iniciran u Tibetanski budizam od strane Lame Ngawanga i sad bih ja, d asledim tvoju logiku, tebalo da kazem da je to jedini put do Istine? Ali nije, to je samo jedan od puteva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ко ти је рако да следиш моју логику?

 

Закључак је прост и јасан, али је тај твој погрешан. Није се Бог „угледао“ на њих, него су њихови „богови“ дело сатане/ демона. А демони знају мало више од нас, јер су по природи „ближи“ Богу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Ко ти је рако да следиш моју логику?

 

Закључак је прост и јасан, али је тај твој погрешан. Није се Бог „угледао“ на њих, него су њихови „богови“ дело сатане/ демона. А демони знају мало више од нас, јер су по природи „ближи“ Богу.

 

Svi koji su bili pre nas,i svi koji se ne slažu sa nama,đavolove su sluge. Ovo JESTE mentalitet kojim se zaglupljuje masa. Ko nije samnom protiv mene je. Jeez.

 

Arogantnost i ignorantnost-nema gorih ljudskih osobina. NEMA.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
Guest Razbijač-NAAĆI

juda je onaj koji razbije telefonsku govornicu i uzme svu sicu iz nje, a ondak okrivi kristijana golubovica koji je negde zakljucan tamo.

super mu je blog, divio sam mu se ko klinac, jer ima taj bildersko sportski duh, zato je survivor teskih vremena. legenda.

 

a jude...znamo svi ko su stasu, židovi, ko pevac prljavog kazalista naprimer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не треба претјеривати,мислим мени не стоји та прича о жидовима као ворлд лидерс....али неко од њих се крије иза оваквих и сличних пројеката : :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=L-PIyL3ke24

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...