Jump to content

Anton Sandor Lavej - Idiot nad idiotima


Klingon

Recommended Posts

Ovo je tema o tom vrlom Amerikancu, bolesniku koji je osnovao ono sto se naziva

"satanistickom crkvom"...

Neko je u okviru topica satanizam pomenuo doticnu stoku [koristeci ovaj izraz vredjam stoku zapravo], pa je red i da saznamo nesto vise o njemu...

 

Anton Sandor Lavej, je bio Amerikanac poreklom Madjarski Jevrejin [prokleti zidov, dakle]. Neki tvrde da je bio jaka licnost, ali je istina zapravo da idiot nije ni imao licnost, bio je psihopata nesiguran u sebe, nesiguran u svoju sexualnost, menjao je poslove svakodnevno, od policijskog fotografa do cirkuskog klovna [licno mislim da mu je u cirkusu i bilo mesto].

I dakle ta prljava zidovcina je jednog lepog dana, valjda vodjena devizom osnivaca jebene sajentoloske crkve da u Americi mozes postati slavan samo ako osnujes religiju, resila da osnuje, zamislite, Satanisticku Crkvu. To dovoljno govori o njemu, jer je valjda i vrapcima poznato da je crkva jedan od stubova Hriscanstva, a satanizam je sve ono protiv cega se Hriscanstvo sa razlogom bori. Nazvati svoju tvorevinu Crkvom, je i vrhunac licemerja koje je Lavej pocinio...

I tako je ta budaletina cak i postala veoma, veoma popularna u izvesnim krugovima...

Ono sto je najinteresantnije, je da je Lavej najvecu podrsku u svojim idejama dobijao od rezisera Romana Polanskog, inace Poljskog Jevrejina. Slucajnost ili...

Ne, uopste nije slucajnost.

Neki ce mozda pomisliti da sam poludeo, da sam pijan ili narkoman, ili paranoik, ali ovo sto cu reci je tacno: SATANIZAM JE ZIDOVSKI PRODUKT, NJIHOV POKUSAJ DA POLAKO UNISTE HRISCANSTVO, NE BI LI ISPUNILI NEKI SVOJ BOLESTAN PLAN O DOLASKU MESIJE, CIJI DOLAZAK JESE VEC DUGO CEKAJU, I NE BI LI ISPUNILI PROROCANSTVA SVOJE SVETE KNJIGE KOJA O NJIMA GOVORE KAO IZABRANOM NARODU KOJI CE JEDINI BITI POSTEDJEN ARMAGEDONA!!!

Mislite o tome...

 

icon_mad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Veljo,Veljo-polako smiri se-ne nerviraj se oko te gamadi.Pazi, gomila isfrustriranih likova osnuje "crkvu" i skupi jos isfrustriranih likova da j prate.Znao sam jednu devojku poreklom iz vijetnama Mej koja se bavila njegovom biografijom i bila je "odana stanistkinja"-ali koji kompleks je imala.CCCC.Za nju je umetnost pobune protiv okova hriscanskog ponasanja bilo bacanje zvaka u kosu mojih ortaka i prilazila je "punijim' ljudima i govorila je da su debeli.Nije to nista cudno.Oni su jednako opasni kao i Sajentolozi-a oni su tek poremeceni nesto sam citao njihove Dijanetike od njihovog gurua L.Ron Hubbarda.Gomila sranja o samokontrolii jos vise poznatih licnosti(Kruz,Kidman,Travolta i familija,Isak Hejs) da kazu kako im je to pomoglo u njihovom "davno izgubljenom" zivotu.Taj lik je sam izjavio"najbolji nacin da se zarade pare jeste da se osnuje svoja religija.Na to svi oni ciljaju, ali kda ljudi pocinju da umiru eto sranja.Kolko sam shavtio oni se bave(barem iz citanja sam zakljucio) prirodom svesti.Prema njima postoji,telo,um i tetha(koja je uzvisenija od ovo dvoje jer je to sva koncentrisana svest koja cini ljudsko bice i ultimativno znanje).Pa dobro-a ja primitivan mislio da je um tu presudan-ali bolje da cutim-jer neko moze da kaze da ne postujem njihova prava(uuuuu).Dakle ljudi, iskljucite SVOJ UM I RASUDJIVANJE i slusajte radio tethu!Naime i tako se dalje holivudske zvezde smeju sa ekrana i govore o harmoniji koja vlada u njihovim kucama(a kakvo bensedinsko blagostanje).Tako sajentolozi uce bogate kako da preguraju dan,kako da se ponasaju prema svojoj decii svojim prijateljima(barem onima iz iste crkve) ali odjednom jebote evo sranja.Odredjene osobe pocinju da umiru jer im je lokalni guru zabrano da jedu(sta se sve radi zbog puta ka prosvetljenju).Inace Hubbard naucno-fantasticni pisac i autor knjige 'Battlefield Earth"(koji je kasnije pretvoren u filmsku katastrofu od 80 miliona dolara)je nekad bio clan satanisticke crkve i dobro upoznat sa njihovim ucenjem nesto je zakljucio.Ne treba uvek biti demokrata i dobar prema svima-samo onima koji su materijalno teski.Citiram:"Da bi drustvo opstalo i napredovalo i zivelo na ledjima socijalno uspesnim anti-socijalna tendencija se mora iskoreniti.Kao odredjeni Venecuelanski diktator koji je shvatio da jedini nacin da se izleci leprosy je taj kojim je on pogubi sve gubavce u zemlji"Takodje i jos jedan biser"Osobe ili grupe koje deluju iz svog interesa kao i iz interesa drugih a agresivno nastrojeni prema crkvi i principima scientologije moraju biti USKRACENE SVIH PRAVA KOJA SU ZAGARNTOVANA SVIM RACIONALNIM BICIMA.""Postoje samo dva odgovora za ljude na nizim skalama emotivnih stanja.Podizanje njihovog emotivnog stanja pute svesnosti ka thethi(to jest sajentologiji)u slucaju protivljenja eliminisati ih tiho i bez zaljenja.Zmije su bolji sadruzi nego ljudi na nizim emotivnim stanjima.Nijedna lepota ovog sveta ne moze da se poredi sa stetom koju oni mogu da prouzrokuju "zdravim" muskarcima i zenama"Ovo su citati iz njegove knjige Science of Survival( Nauka prezivljavanja)

Opa-neposlusnost-najebali ste.Sto se tice eliminisanja anti-socijalnih to bi znacilo eliminisanje pola populacije metalaca na ovoj planeti.Sem toga kod sajentologa ne postoji"drugi obraz" nego ko god da ih kritikuje mora biti slomljen.Bio je jedan takav lik 40-ih sa zalizanom kosom i brcicima. Sem toga u Habardovu biografiju spada i prijavljivanje u vojnu bolnicu zbog samoubilackih tendencija,kidnapovanje svoje cerke i trazenje otkupa,pokusaj podmicivanja FBI-a sa 10,000 $(koji klosar) i laziranje svojih misija u vojsci kao i falsifikovanje.Kakav moralni crkveni poglavar-skoro kao Papa.Tu mu ni theta ne moze pomoci.Takodje film Toma Kruza 'Nemoguca Misija 1" je zabranjen u Nemackoj i izbacen iz bioskopa zbog pripadnosti toj crkvi.Tako treba-i ne zaboravite odlaskom u bioskop da gledate film sa sledecim glumcima(Travolta,Kidman,Kruz,Djina Elfman) vi na neki nacin potmpomazete sajentologe.To ide u kasu bioskopa,zatim distributera,zatim u kasu kuce koje je izdala film-pa neto zarada od toga ide u ruke producenta i glumaca a onda u kasicu pogodite koga-zato ako vam se bas gleda iznajmljujte kasete-time dobijaju k... u usta.Ovo ima malo veze sa Satanistickom crkvom ali su podjednako opasni-pa cisto ono upozorenje.Ima jedna zenska koja stoji cvrsto na netu protiv scientologa koji je vec i tuze i zove se Karin Spaink.Samo napred,sestro.

icon_cool.gif

 

[ 28 Maj 2001: Poruku izmenio Distorzija ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je taj kreten jedna velika budala,ali ne mislim da je crkva rezervisana samo za hriscanstvo i da je ona stub hriscanstva.

 

Prvo,crkva je organizacija ljudi koji su posveceni nekom bogu ili nekim bogovima. Sastoji se iz hramova i svestenika koji popunjavaju te hramove.Mislim da bog koga obozava neka crkva stvarno nije od velike vaznosti kada sudimo da li je to crkva ili sekta.

 

 

Drugo,hriscanstvo je nastalo mnogo pre crkve,a hriscanska crkva je iskoristila hriscanstvo da bi dosla do moci.Kladim se da bi se Hrist ubio odmah po rodjenju da je znao kako ce crkva izopaciti njegova ucenja.

 

Hrist je bio veliki covek,revolucionar, filozof,mudrac pa mozda cak i mag.Crkva je sve sto on nije,bazirana na delovima njegovog ucanja koji su joj omogucili da stekne veliku moc koju sad poseduje.Reci da je crkva stub hriscanstva je velika uvreda za Hrista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je pre svega namenjeno Opera Ghost-u.

Ja sam hriscanin, nisam ni kvazi-hriscanin, ni ultra hriscanin vec jednostavno hriscanin pravoslavac. I da ja jesam pomalo i nacista, i nacionalista, ali zar i sam Vladika Nikolaj Velimirovic, covek koga ja izuzetno cenim, nije bio takav? Poznato je, a to su mu mnogi zamerali, da je on u liku Adolfa Hitlera video jedinog coveka koji bi mogao biti idejni naslednik Svetog Save. Da li je on u ovome gresio ja ne znam niti mogu suditi o tome.

Ono sto ja tvrdim je da nije lose imati nacionalisticke pa cak i nacisticke ideje, jer zagrebemo li povrsinu, videcemo da se ni religija, konkretno hriscanstvo, ne buni toliko protiv toga, a jedino nacionalizam i nacizam, mogu se suprotstaviti nadirucem islamu, i sve izrazenijem propadanju nase civilizacije, koje se pre svega ogleda u davanju prava homoseksualcima i slicnim necistima (UNCLEAN).

Nadam se da sam makar malo odbranio svoj stav i mislim da sam u vecini stvari u pravu.

P.S.

Nisam najradikalniji nacista koji suruje, sa rasizmom, iako smatram da je teorija o visim i nizim rasama, vise nego tacna.

Ja ne osecam mrznju prema Africkim crncima, niti prema Americkim Indijancima (smatram da su ovi u odnosu na Engleze koji su ih osvojili, visa rasa i uopste oni su, pa upotrebicu taj izraz, Arijevci, bas poput Japanaca, koji iako ih svi pogresno nazivaju zutima, su zapravo potomci bele rase).

Sada bih molio Milosa Lalica, da nasem zajednickom prijatelju Nemanji Spasojevicu, bas na osnovu ovog posta, objasni koliko doticni gresi jer mrzi Japance...

 

icon_cool.gificon_cool.gificon_cool.gificon_cool.gif

 

[ 04 Jun 2001: Poruku izmenio SITH LORD ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera Ghost, Opera Ghost!!! Da su te sad culi otac i majka. Ti si upravo popljuvao ono sto je njima sveto. Na jednom si mestu nazvao hriscane glupima, ako se ne varam. Pa je li se to postivanjem i tolerancijom prema ljudima koji misle drugacije, veruju drugacije nego ti? Zbunio si me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cutim i postujem,ali kada neko napadne nesto sto je meni donekle drago,a ne uvidja svoje sopstvene greske,onda reagujem. Uostalom ovo sto sam ovde napisao ja sam svojim roditeljima i rekao...sto bi mogli i drugi da urade....

 

Sutra cu mozda da dam malo opsirnije odgovore sada nemam vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera!!

Nesto o miroljubivosti Srbije si spominjao...

Nesto kako je ona svasta prihvatala samo da bi odrzala mir.....

Pa na kojoj ti planeti zivis??

tamo nemas vesti?

Pa Covece srbija, ja odavno poznata sto voli da sere....odjebala je citavu istocnu evropu.

Jos samo da zarati s Bugarima i Rmunima i bice happy......a kad ispusi od njih, onda ce se srbi klat medjusobno.

A sto se tice krscanstva.......to ste prihvatili samo da bi dobili krunu, kamo srece da se toga i pridrzavate.....svaka cast onima koji to cine, a nema nista gore od ateiste kao sto si ti.....to ti gore od satanizma....

Drugim rjecima Vjeru mi nediraj!!! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sith,nisi mi jasan

Ti si ultra hriscanin,a uz to si i nacista.Sine moj,ne ide to tako.Prouci svoju religiju pre nego sto je prihvatis,najgore sto mozes je da budes kvazi-hriscanin kome je to drustveno pogodno a uz to da imas kompleks krstasa koji brani svoju veru od nevernika.Hriscanstvo ili

dobro prouci i shvati i prihvati ili se ne nazivaj tako.Sigurno ne zvucis kao covek koji bi okrenuo drugi obraz..a uz sve to si i fasista (zao mi je sto ovaj naziv pogrdno zvuci,ali je takav).Ti bre nisi Hriscanin,idi i trazi drugu veru,umesto da sramotis svoju,ako stvarno toliko volis Nordijsku religiju onda budi to.Ti Hriscanin po svemu sudeci nisi.Mozes ti da budes krsten i u pravoslavnim najvecim manastirima i da su ti svi u porodici bili i jesu pravoslavci,ali ti to vrlo ocigledno nisi.Religija ti je verovatno nametnuta (kako nam se uvek cini kao da smo od rodjenja mi bili vernici,jesmo malo morgen)kao vecini ljudi kada su bili mali i znam koliko je tesko reci svojem ocu i majci "Ja ne verujem u Boga",znam jer sam

ja to uradio.Nisam verovao vise u Boga,bio sam Hriscanin,onda sam shvatio da to nije za mene,da me to ne ispunjava,ne pruza podrsku.Odlucio sam da prirodno stanem,iz postovanja prema mojoj bivsoj veroispovesti,iz postovanja prema onima koji jesu hriscani,iz postovanja prema precima i prema mojoj porodici i prema hriscanima sa kojima se druzim.Necu da se predstavljam kao hriscanin jer je to pogodno za mene,necu da se izjasnjavam kao vernik a da to u samoj sustini nisam,necu da kaljam nesto sto je drugima svetije nego meni.Nema veze sto tvoja porodica veruje u Boga,sto su ti svi preci bili vernici,nemoj njih kaljati svojim ponasanjem koje nije hriscansko.Izadji i reci :"Mama,tata ja ne verujem u Boga,izvinite ali tako je." Iako je bilo tesko uciniti to,ja jesam.Najtezi mi je bio pogled moje majke,oci.

Ali iz postovanja prema svemu sto volim morao sam to da uradim.Mislim da je ono sto bi ti

trebao da uradis upravo to,samo prvo proveri sebe i svoje religiju.Hriscanstvo nije za svakoga,pogotovu jer ono ubija sve ljudsko u tebi."Rodjen si u grehu",ma sigurno.Rodjen sam

iz ljubavi dve meni najmilije osobe.Mog oca i moje majke.Nijedna zdrava religija ne moze da propoveda toliko odricanje.Da se odreknes svega onog sto te cini covekom.Pogotovu u nasem uzrastu.Ako bi pokusao da reformises hriscanstvo prema onim ciljevima koji tebi odgovaraju,shvatio bi da si mnogo vise Satanista (ali nisi to u sustini).Pravoslavna crkva je najbolja.Ma dajte,i oni bi bili kao katolicka da su mogli,svi najduhovniji ljudi naseg doba su od krvi,mesa,kostiju i greha.Da ti svestenici prastaju grehe za odredjene svote novca,molim vas.Crkveno pravilo:Jereticke knjige ne citati.To pravilo dan danas stoji,pa vi recite da li to nije pokusaj kontrole,srecom nasa crkva moze i dalje samo da pokusava.Crkva je otvoreno nametljiva,gore od sekti.Da,to je crkva a ne hriscanstvo,bice prvi odgovor savesnih vernika.Uvek ide to opravdanje,zanimljivo? Pa onda lepo gospodo Hriscani,porusite vase crkve,i stremite ka vasim idealima.Jedina stvar u Hriscanstvu kojoj se divim je organizacija katolicke crkve i to je sve.Vasi ideali ne odgovaraju coveku.Jos nisam upoznao nijednog dobrog savesnog Hriscanina.Sumnjam da je neko uopste.

 

Nisam Satanista da rascistimo tu stvar prvo.Postujem veoma njihovu filozofiju,ali ja to nisam.A sto se tice prozivki za LaVeja,mozda je on bio svasta u zivotu,ali je napisao nesto sto se mora postovati.Jer on nije susta suprotnost Hriscanstva.

Uostalom,sta je Hristov otac? Tesar.Ceo dan se izdrkava sa radovima,a onda dodje kuci i pojebe zenu.Marija devica.Eto sale...Taj je verovatno otkidao od kurca kako je znao i umeo.

Nadaren inteligencijom bio nije,stoga sta mu jos ostaje.Bezgresno zacece ?!?!

Strpo je bre svoju alatku unutra,ispraznio je (ili napunio je,zavisi sa cije tacke gledista)

i napravio dete.Njoj je himen bre bio u drugoj sobi uveliko tada.Zao mi je sto sam vulgaran,

ali ovakve gluposti me nerviraju.Onda je Hrist proveo i par godina na Crvenom moru,kupeci fazone od lokalnih mudraca.Skupio 12 ortaka koji ionako nisu imali bolji zivot.Onda je napravio religiju koja je odgovarala tadasnjoj sirotinji,jadu i bedi koja je tu religiju oberucke prihvatila pronalazeci izgovor za svoje stanje,svoje osobine i ponasanje.

 

Dosta je bilo hriscanskog pljuvanja po svemu ostalom.Postujem crkve,ne saram po njima,ne ispisujem grafite,jer je to totalno glupo i nisko.Postujem hriscane,ali nemojte da mi prodajete vase puste snove o Raju,prastanju,okretanju drugog obraza,odricanju....itd.

Agresivni ste bre vise od bilo koga.

Pitate se zasto sekte uzimaju novac od clanova.Pa moraju da placaju porez,nisu svi kao Hriscanska crkva oslobodjeni te dazbine.Naravno,vodje sekti su ljudi pa to iskoriste.A sto

je Crkva onda puna kao brod? Ne placaju poreze bole njih.Pa kad bi im uveli porez i prepustili ih na milost njihovim sopstvenim vernicima,raspali bi se odmah.Katolicka crkva bi tada verovatno postojala jos jedno 300 godina,placajuci sve iz rezervi sto su se vekovima nakrali,a nasa bi propala za nedelju dana.Izbacite Crkvu na svetlo dana,da vidimo da li ce da prezivi?

Hriscanstvo je do danas unazadilo covecanstvo za x stotina godina,odgovorno je za smrt miliona ljudi,odgovorno je za patnje svih porodica preminulih,odgovorno je za zene pobijene za vreme Burning Times-a,za ko zna kolike umne ljude koji su zavrsili na lomaci jer su razmisljali svojom uglavom,UNAZADILI ste svet.Svaka cast! Pa pogledajmo stanje zemalja danas

imamo Rusiju i nas,verne Hriscane,ne zna se koja je zemlja u vecim govnima,imamo Francusku i Spaniju,isto vatreni katolici,oni su ipak iza Britanije i Amerike,Britanija koja je protestantska,a Amerika koja je sve i svasta,i koja je postavila najjacu granicu izmedju crkve i vlasti,kolko god da podrzava veru.Neobicno ? Dobro,da ne pominjemo muslimane koji

sledece godine ulaze u jubilarni 10.vek i uvode u siroku proizvodnju tehnicke novitete tipa

WC solje i semafora,a naredne godine bi zene mogle da otkriju jos pola santimetra chela, mozda cak i jedno oko.Indijci cvetaju,svake godine sve lepse devojke salju za Mis Sveta,i sve vise cigana u druge zemlje.

Religiju stvara covek,samim tim ona nije sveta,nema nekog svevisnjeg bica,stvorio je covek i ona je nesavrsena kao i on.Vecini ljudi je lakse da nesto objasni (bilo sta):"Bog je tako hteo".Zato sto smo lenji i uljuljkani u uverenje da smo mi Necija deca,da smo bolji od zivotinja i da imao pravo da maltretiramo sve ostale na ovoj planeti.Mi smo jos samo jedan korak ka necemu boljem,jer ne bih voleo da smo mi najsavrseniji,nikako.Ljudima treba jedan

dobar samar da bi uvideli da nisu alfa i omega,vec da smo jos samo jedna dominantna forma zivota na nasoj plavoj planeti,kao sto su bili dinosaurusi jedno vreme.Pogledajte nekad kada je suncan dan u nebo,vidite to magicno,prelepo nebo,plovite malo u njemu,a onda malo spustite pogled i videcete sive zgrade ljudi kako grebu,ubadaju i cepaju to nebo trudeci se

da dosegnu sto vise,e to je tuzno,a to ljudi i dalje rade.Jedan od razloga zasto postujem Vikance.

 

Kakav je uticaj crkve na Srbe uopste?

Posto smo vec inace dovoljno popustljiv narod,uvek smo vise postovanja imali prema strancima nego prema svojima(sto je dokazana osobina jos Slovena )hriscanstvo je bila poslednja stvar koja nam je trebala.Doktrine okretanja drugog obraza i sve ostalo,dovele su nas dovde gde smo danas.Umesto da smo jos odavno uzeli puske i pobili siptare,ili ustase u II svetskom ratu,mi smo stalno (cak i kada smo znali da je besmisleno)pokusavali da nadjemo mirno resenje.To je za postovanje,ali na nekom drugom svetu.Jer na ovom nikog nije briga za to,a to sto se mi lozimo da smo uvek moralni pobednici (jer retko smo bili nesto drugo)nikog ne kaci 2% posto.Naravno bilo je tu i glupih vodja.Ali najvise nas je kostalo pravoslavlje. Tuzno je sto moramo da idemo napred,jer ovako ostajemo vise ljudi nego bilo koji drugi narod, ali moramo,zbog boljeg zivota nas i nasih potomaka.Ajd necu vise o tome.Uletece mi Seselj na forum.

 

Stoga Sith,razmotri mnogo bolje sta tvoja crkva propoveda,zahteva i cini.A onda pokusaj da se povinujes tome i postani hriscanin,ili uplovi u vode ateizma ili neke druge religije.Iz

postovanja prema svojoj porodici za koju ne sumnjam da je casna i odavno pravoslavna,ucini to zbog njih,nije to sramota,nije bruka,i nije steta.Postujmo religije,ali kada se namecu, saspimo im greske u lice.Svako bice zasluzuje respekt,dok isti takav i ono pruza drugima.

 

Znam da sam ovde dosta ispljuvao hriscanstvo ali tako je.Sve je krenulo od toga da mi je Sith bio malo konfuzan,pa sam lepo izlozio moje misljenje i tok mojih razmisljanja kada sam je vec uveliko iskoracavao iz hriscanstva.Oprostiti,ali nikad zaboraviti.Greske peku,greske podsecaju,ali hriscanstvo ih ima previse i prevelike.Nadajmos e da ce se to izmeniti.

Do tada...dok se ne sretenemo u nekim boljim vremenima....

 

Never again the Burning Times !

Walk in Light and Love,

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....zasto napadas Stepinca Opera?

Covek je sve radio regularno.....neveruj sve sto cujes na tv-u!

Svi samo napahaju krscanstvo i krscane, niko nedira budhiste, muslice, induiste, new agere.....

Sto znaci samo jedno: ili je krscanstvo propalitet ili je stvarno prava stvar!

Ja verujem u ono drugo!

 

Biti nacionalista znaci voleti svoju naciju, ko nevoli svoju naciju nema ni identitet.

A ko misli da voleti svoju naciju znaci mrzeti sve druge.....to je nacizam.....

 

Zbunjen sam....napadate krscanstvo, pa ga branite...pa mapadate neznam ni ja sta...uh tesko se tu uklopit.......komplikovani ste icon_sad.gif

al nedam se ja icon_smile.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvorili bismo nekog novog Alojzija Stepinca,i bulumentu nacistickih svestenika ako bi tako radili.Problem je to sto je Hriscanstvo religija tolerancije,a Islam kolko god to zeleo da tako predstavi i sebe,to sigurno nije.Ti si Sith odlucan,mozda malo nagao,ali odlucan,zelis

da uzvratis,zelis da zaustavis sve to sto bi moglo da nam se dogodi,ti definitivno nisi za hriscanstvo.Postujem te po tim nekim drugim odlikama,ali definitivno nisi hriscanin,ti si

ono sto je davno trebalo ovom narodu u mnogo vecoj meri.Steta sto nismo ziveli zajedno tada i u to vreme.

 

Hriscani mnogo vise kritikuju svoju religiju nego bilo ko drugi.O tome dovoljno govori i ogroman broj pravaca u hriscanstvu.Kod muslimana je to mnogo manje izrazeno.Moze biti i zato sto su priglupi(muslimani),ali.... icon_smile.gif

 

Evo primer: Neki umetnici su odlucili da naprave nesto kao malu crkvu,i napravili su.A onda

su zidove i plafon oslikali Hristom u svim mogucim pozama,golog,sa jos gomilom besmislica.

Samo se zvanicna crkva potresla oko toga i niko vise.E cik neka se tako nesto desi kod muslidza(dobro kod njih je zabranjeno slikanje po dzamiji,ali nikad se ni ne sprdaju sa Alahom kao hriscani sa svojim bogom).U hriscanstvu stvarno nema mesta za nacizam,a Srbi su snazni nacionalisti to stoji.Nacionalizam je prvi korak ka nacizmu.Samo

sto smi mi dovoljno nejedinstveni da nema neke opasnosti da to dobije granice kao u Italiji i Nemackoj nekad.Eto,ta osobina i donosi nesto dobro ponekad.

 

Da zavrsim,Sith zao mi je sto nismo imali priliku da se sretnemo u nekim drugim vremenima,

kada bi smo mogli da uradimo mnogo vise.Nemoj da se ljutis,ali ne mogu prema tebi da se ophodim kao prema Hriscaninu.

 

Do tada,sve najbolje...

O.G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackened to serve,ni ne zasluzujes moj odgovor...

Dobro je da ovde ima pametnih ljudi poput Grave-a,Distorzije,Sith-a,Lutijene i drustva....sa kojima se moze normalno diskutovati,ti tu ne spadas...

Kada se malo sredis i upristojis a ti posalji post opet,a budes li i dalje samo psovao i vredjao,postove cemo da brisemo ili neces moci uopste da ih postavljas,ne bi voleo to da uradim,ali daj covece sredi se...

Ali inace me zabavljas,Hriscanine.> icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da shvatis da je ovo jako komplikovana tema.Ako te zbunjuje,razmisli malo offline, pa onda postuj.

 

Postoji nekoliko vrsta hriscanstva,a nisu svi hriscani jedne vrste isti.Ono sto meni najvise smeta kod hriscanstva je crkva. Naravno,hriscanstvo nije jednako crkva.Crkva,

i pravoslavna i katolicka i sve ostale,je jako nametljiva i to je ono sto me nervira.Tu

nema ni traga tolerancije o kojoj je Hrist propovedao.Hrist i njegovi pratioci su primerima,a ne silom,druge ubedjivali u istinitost i vrednost svoje vere.Naravno,ne kazem da je ta vera toliko dobra,ali mislim da nijednu veru ne treba nemetnuti silom. Nazalost,crkva je bas to nama uradila.Nasi preci su "ugradili" elemente svoje vere u pravoslavlje u nadi da cemo nekad ojacati i moci da zbacimo tiransku duhovnu vlast hriscanstva.Nazalost,mi jesmo ojacali ali smo prihvatili pravoslavlje kao deo srpstva. Hriscanstvo ima i dobre strane,ako se covek selektivno pridrzava njegoivih filozofija i sam ispituje i dokazuje ili negira ono sto su Hrist i proroci pricali.Opet nazalost, crkva takve ljude naziva gnosticima i stavlja u istu klasu sa satanistima.

 

Mislim da je film Stigmata odlicno delo za vas hriscane koji obozavate crkvu,a pozeljno je i pazljivo odslusati prve dve pesme sa Demons&Wizards i prvu sa Follow the Blind od Blind Guardiana.Ima puno drugih bendova ciji tekstopisci obradjuju svoja razmisljanja o hriscanstvu,ali ove tri pesme su najdetaljnije.Dobra je i Glory sa Fourth Legacy od Kamelota.

 

P.S.:Hvala OG-u na lepim recima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LORD GRAVE, ako je hriscanska crkva nametljiva, kao sto ti mislis i kazes, mislis li da bi bilo ovoliko muslimana i ovoliko pre svega sekti u svetu?

Naravno da ne bi. Doduse, ja smatram da su katolici, tj njihova crkva nametljivi, ali kao sto je to moj veliki prijatelj DiStOrZiJa

lepo rekao "...jebes njih, oni su ionako sekta koja se odvojila od pravoslavlja...".

Ne bi bilo lose i da nasa crkva bude bar malo nametljivija, tada bar ne bi bilo onih silnih sekti u nasoj zemlji. Zamisli molim te, ta sektaska govna su pocela da "propovedaju" po beogradkim obdanistima i na taj nacin da truju one najneduznije - nasu decu [ovo "nasu decu" je a figure of speech].

Da je nasa crkva nametljiva toga svakako ne bi bilo...

 

POZDRAV!!!

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevidim po cemu je Katolicanstvo nametljivije od Pravoslavlja?

Inace sve religije mi se cine nametljivijeim od krscanstva...osim mozda hindusa...oni sede gologuzi i pokusavaju da nemisle nista icon_smile.gif

Ako se tradicije smatra nemetljivoscu onda su sve nametljive, a to sto se vera i politika uvek mesala, samom cunjenicom da je papa svojevremeno bio i politicki vladar, to je druga stvar.....svi mocni ljudi na neki nacin namecu svoja ubedjenja.

Ok bilo je i u krscanstvu extremista, ali sumnjam da bi bilo toliko prosireno krscanstvo da je bilo nametljivo....

nametljivi su New Ageri, Jehovini svedoci, i razne sekte....

Mozda nekada u razdobljima koja su to zahtevala, ali sada je krscanstvo dosta popustljivo, mozda i previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je Hriscanstvo postalo i previse popustljivo, a sto se Katolicanstva i Pravoslavlja tice, i tu sam u pravu.

Prvo, Katolicanstvo se kao sekta odvojilo od Pravoslavlja [sam naziv Pravoalavlje govori da je to pravo Hriscanstvo], drugo Katolicanstvo je oduvek bilo nametljivo; cist primer je bezocno pokrstavanje Srba tokom drugog svetskog rata, a bogami i u zadnjih deset godina; zatim "vrli Kristu drag rad" one jebene siptarke Majke Tereze, i da ne govorimo o klanju Srba ili bacanju Srba u jame "za Krista i vjeru katolicku".

Neki ce reci: "pa to su extremi, pojedinci, izuzeci".

Zar se ne kaze da izuzetak potvrdjuje pravilo?

Samo na osnovu ovih primera, treba na Katolicanstvo gledati, pa sa poprilicnom dozom prezira...

Koliko je Katolicka crkva bila dobra, govori i primer da ju je Adolf Hitler smatrao vrhunskim zlom, i izmedju ostalog radio na njenom unistenju.

Steta sto nije ziveo dovoljno dugo da to i ostvari...

 

icon_mad.gificon_mad.gificon_smile.gificon_smile.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_mad.gificon_mad.gif

 

[ 06 Jun 2001: Poruku izmenio SITH LORD ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ocigledno.Inkvizicija je odlican primer nametljivosti katolicanstva,a i pravoslavci su povremeno imali slicne ispade,na primer Srpska pravoslavna crkva u slucaju Bogumila,koji su bili okrivljeni samo zato sto nisu bili hriscani.Pa nepostojanje paganskih vera danas je cist dokaz nametljivosti jednobozackih.

 

Sami hriscani su nametljivi sa svojom verom koju najcesce ni sami ne postuju.Meni se okolina smeje sto nisam hriscanin i smatraju da se glupiram,kao da sam malo dete koje se napalilo na paganizam.Takodje,primecujem drugaciji odnos prema Srbima koji nisu pravoslavci,koji su na primer katolici ili evandjelisti.Naravno,vecina tih "srbenda" koje se kunu u krst i slave slavu se ni 10% ne ponasaju kao pravi hriscani.

 

Tacno je da je hriscanstvo popustljivo prema svojima,to dokazuje veliki broj grana hriscanstva i veliki broj "hriscanskih" sekti,ali prema drugim religijama je vise nego neprijateljsko.

 

Za razliku od hriscanstva,koje kaze da samo jedan bog postoji,slovenska paganska religija priznaje postojanje drugih bogova, ali kaze da smo mi unuci nasih i da su oni nasi zastitnici,za nas najbolji.Ne morate da mi verujete ali nametanje hriscanstva je prvi korak u dovodjenju Slovena na ovo sto smo sad.Mi smo prihvatili iskreno hriscanstvo koje su nam Vizantinci preradili da bi nas oslabili,a ostali narodi su prihvatili ono sto im se svidja.Dok su hrvatski svestenici blagoslovili svoje koljace,srpski su propovedali prastanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako: pokrstavanje Pravoslavnih Srba.

A uz to je i onaj drastican primer, da Hrvati negiraju postojanje Srba Katolika, a oni jos kako postoje, konkretno starosedeoci Dubrovnika su Srbi Katolici. Ne treba ni pominjati da im je Katolicanstvo nametnuto...

 

icon_wink.gificon_smile.gificon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da cu ovdje naici na ljude otvorene za razlicita razmisljanja, ali sam se izgleda prevario. Jer kao katolik se osjecam uvredjen svim ovim bljuvotinama koje ste napisali, pa mi zato nemojte zamjeriti, ako budem malo "ostriji".

Prvo, katolicanstvo nije sekta pravoslavlja. Ako cemo gledati po nazivu, rijeci katolik, katolicki, katolicanstvo dolaze od grcke rijeci "Catholicos", sto znaci opceniti. A opcenitom je se zvala Crkva i prije raskola 1054. Prije te godine Crkva je takodjer imala papu, dok od 1054. pravoslavna Crkva nema. Prema tome bi se prije moglo reci da je pravoslavna Crkva sekta katolicke Crkve, ali nije jer se nauk katolicke i pravoslavne Crkve bitno ne razilazi. Razlaz 1054. desio se zbog glupe svadje tadasnjih rimskog pape i carigradskog patrijarha.

Drugo - puno ste citali tih vasih cetnickih pisaca, koji su oduvijek raspirivali mrznju prema Hrvatima i katolicima. Optuzujete Stepinca za pokrstavanje i klanje Srba. A ne znate da je Stepinac skrivao Srbe od Nijemaca i da su se Srbi sami nudili da prijedju na katolicku vjeru, ne bi li se spasili od njemackog pokolja, a on ih je poticao da ostanu vjerni svojoj vjeri. Ma koliko god to vama zvucalo smijesno, to

je istina. Ali necu se ljutiti ako me zbog ovoga budete ismijavali, jer ste dosad zivjeli u drugacijem uvjerenju (a uvjerenje je tesko promijeniti - sv. Pavao je trebao oslijepiti ne bi li od progonitelja krscana postao apostol), koje vam je nametano od strane komunista. A zasto su oni stvorili negativnu sliku o Stepincu? Zato jer Stepinac im se nije htio pokoriti, tj. nije htio prihvatiti Titov prijedlog da se katolicka Crkva u Hrvatskoj osamostali (zato je i zavrsio na sudu). Titu bi takva crkva odgovarala, jer bi onda mogao njome lako manipulirati, kao sto je manipulirao pravoslavnom. Da, da, tocno sam rekao, nemojte biti iznenadjeni. Tko je se od vas za vrijeme komunizma izjasnjavao kao pravoslavac? Ako ima takvih svaka im cast. A kako je pao komunizam, odjednom se pojavilo nebrojeno iskrenih pravoslavaca. To je licemjerje. Ako nesto zastupate, zastupajte to i po cijenu zivota, a ne da idete kamo vjetar puse. Mi, katolici, smo i u ta teska vremena krstili svoju djecu i isli u crkvu, iako smo bili svjesni da smo mogli izgubiti posao ili zavrsiti u zatvoru. A to je zato jer smo ostali jedinstveni sa katolicima iz cijelog svijeta.

Trece - sto se tice Majke Terezije. Tko bi od vas bio spreman cijeli svoj zivot raditi oko bolesnika i to onih najbjednijih, od kojih bi vam bila muka pri samom pogledom na njih. E, ona je svoj zivot njima posvetila. Ta "jebena siptarka" je pokazala najvisi primjer ljudskosti, a vi ste to odmah iskoristili da je prikazete kao onu koja propagira i namece katolicanstvo i katolicku Crkvu. Da ja vas pitam, da li vam je ikada bila na pameti Crkva kad vas je najjace bolio zub? Nije? Sigurno nije ni tim bolesnicima stalo do Crkve, nego im je izlijecenje bilo vazno.

Cetvto - optuzujete katolicku Crkvu za krizarske ratove i inkviziciju. To stoji, ali ne u tolikoj mjeri u kolikoj ju vi napadate. Krizarski ratovi su povedeni iz dobre namjere - zastititi krscanski svijet od barbarske muslimanske najezde. To sto je od njih na kraju ispalo ne treba kriviti katolicku Crkvu, nego ljude koji su sudjelovali u tim ratovima. A i da ste se vi kojim slucajem tamo nasli, zar se i u vama ne bi rodila pohlepa prema bogatstvu Bizanta? Grijesiti je ljudski, ali nije ljudski primjecivati tudje greske, a vlastite ne uocavati. Jer pitam ja vas pravoslavne vjernike, ali iskreno odgovorite: koliko puta na dan opsujete Boga? Moze li se uopce to prebrojati? Ista stvar je i sa inkvizicijom: bila je, to se ne moze poreci, ali ne u tolikoj mjeri u kojoj mislite. Na kraju ovoga treba istaci da je sadasnji papa imao karaktera da se isprica za sve grijehe sto je katolicka Crkva tokom povijesti ucinila drugima.

Toliko pljujete i napadate Crkvu za njezine pogreske, a ne primijecujete njezine zasluge za cjelokupno covjecanstvo. Danasnja civilizacija je nezamisliva bez Crkve, iako vi kazete da je Crkva unazadila civilizaciju. A ne znate je upravo Crkva bila najveci siritelj kulture i znanosti i umjetnosti? Zaboravljate da su vas Ciril i Metod naucili pisati. Da nije bilo Crkve zivjeli bismo barbarski. A znamo kako barbari zavrse - uzmite primjer Huna.

A da pokazete koliko je katolicka Crkva zla, zbilja ste nasli dobar primjer, da vam se covjek divi: Adolf Hitler.

Vjerujem da ce vecina vas ovo primiti sa velikom dozom negativnih emocija. Ne zamjeram vam, jer sam se i ja na pocetku bio naostrio, ali sam se ipak smirio i nastojao iznijeti samo cinjenice. Cinjenice koje su istinite, svidjele se one vama ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma trebali smo mi lepo da ostanemo pagani kakvi smo bili i da ne prihvatamo te hriscanske gluposti. Bar se ne bismo poklali medjusobno. Zar nije vrhunac debilizma da se mi i dan-danas raspravljmo oko rascepa do koga je doslo pre skoro hiljadu godina?

Moj matori je pravoslavac, a keva katolik,

pa sta? Zabole me. Sve je to nebitno.

A sto se tice nacionalizma, neko je rekao da ko ne voli svoj narod nema identitet, i dok ja tacno znam ko sam i sta sam, takodje je na nekom od ovih foruma receno da je 85% ljudi na svetu glupo(sa cime moram da se slozim),a to vazi i za Srbe i sve ostale, tako da je biti veliki nacionalista, bez obzira odakle si, takodje besmisleno. Mislim, uredu je voleti svoju istoriju i kulturu, iako je istorija uvek malo nasminkana, ali upali televizor i pogledaj danasnju "Veliku Srbiju" i njenu "kulturu".

Ne vredi ziveti u proslosti.

Peace.

 

[ 06 Jun 2001: Poruku izmenio Darcoman ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedan mali podatak za neupucene....pravoslavci se ne krste u katolicanstvo....pravoslavno krstenje se prihvata u katolickoj crkvi i obratno.

Ako neko zeli preci treba da izmoli jednu kretku molitvu kojom ispoveda katolicku veroispovest i obratno.

na ovako nesto nemozes biti prisiljen, ako i izgovoris reci bez vere u njih to ti ne vazi, taman da te i krste jos jednom NE VAZI.

Znaci Bilo koji pravoslavac moze preci na katolicanstvo i obratno ako to hoce samovoljno, namoze ti niko prisilom.

I jos nesto....nazalost o pravoslavlju ja znam vise nego tu neki pravoslavci....i nema tu neke razlike...isti Bog...ja licno nesmatram da bi bilo koji pravoslavac trebao preci na katolicanstvo.....sto bi kada je vera ispravna.

Price o Stepincu i ostale gadosti su bajke za plasenje male dece...nemoj mesat ustase i katolike......

Zaslepljeni ste skorasnjim dogadjanjim u kojima je jedna strana bila pretezno katolicka a druga pravoslavna.....to vam je pomutilo um i trezveno gledanje na pravu bit crkve.....

trebali bi zajedno da se borimo protiv jebenih Jehovinih svedoka i slicnih sektasa i satanista.......na kraju od toga je sve i pocelo (ova tema)

Zapravo to je komunisticka zavera sa stepincem da bi posvadjao pravoslavlje i katolicanstvo i tako oslabilo vjeru ljudi.....

Ja sam moje rekao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...