Jump to content

Tristania


Toksa

Recommended Posts

Hmmm. Zaboravili ste još neke zaslužne osnivače gothica, šta tu ističete te HC bednove?...Nightfish, Evaneuruhgtehrg...e...pih. :|

 

.........

 

(Veći broj tačaka označava povratak u normalizovano stanje svesti.)

 

Beyond The Veil. Izvanredan.

Naježim se na početku Apheliona. Lirika-nedostižan ideal sažetosti i smisla...ništa lakše nego u doom i gothic-u propasti u patetičnost, ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smem da pitam...ja sam uvek smatrala Tristaniu i slične bendove izvedenim iz metala sa snažnim gothic uticajem (zabiberenog opšteg dooma, black elemenata, pa čak se negde uhvate klasični heavy rifovi, kojih nema doduše mnogo osim recimo na WoG...) Npr. Graveworm bi praktično bio black metal da nema stvarno mnogo....potresnog, setnog....gothica...pa su izvanredni...they make me cry...Šta imaš, uostalom, toliko (principijelno) protiv gothic metala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv gothic metala, imam nesto protiv metala generalno. Zato sto stvara 'sum na vezama', da iskoristim tu prastaru net frazu. Zanr se toliko rasirio da vise nije zanr. Uzimaju uticaje svega i svacega, pocnu da riljaju po gitari i mlate po bubnjevima ko nezdravi, ubace dopadljivog pevaca ili pevacicu i eto ti muzike. U principu, samo degradiraju koncepte koje pokusaju da preuzmu. Evo na primer Industrial Metal. Ljudi danas ni ne znaju sta je Industrial zbog toga. Ili gothic... cista zamena teza. Black je preuzeo stil (pogresno), Doom je preuzeo pristup (jos pogresnije) i danas ljudi misle da si goth kada slusas Moonspell i HIM. Mislim stvarno.

 

Sum na vezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawngreeter: da, bila sam uverena da su u pitanju principi.

Nemam šta da dodam, u tom slučaju.

Ukoliko ti smeta što masa ljudi smatra da je, recimo, metal stvorio gothic, pa dolazi do takvih nekih nesrećnih mistifikacija, to je samo znak da je potrebna neka vrsta prosvetiteljske akcije.

biggrin.gifa: I drugo, to što si opisao liči na značajan broj aktuelnih metal bendova, ali apsolutno ne odgovara pravoj, široj slici. Štaviše, toliko se sa njom ne slaže da apsurd izaziva gotovo fizički...bol.

Verujem da si i sam toga svestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista sjajan bend!

 

Imam njihov World of glass, i sada sam nabavila DivX Widow's tour, i obozavam ih..

 

Iskreno, sa WoG mozda je samo dobra pesma Tender trip on Earth, sve ostalo mi je kako-tako.. Ali Beyond The Veil 8O 8O 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada nisam sasvim razumela ono za 'nekvalitetniji od Theriona'? :|

 

Ma slobodno reci...

 

:wink:

 

Meni Therion ne predstavlja neku revolucionarno dobru grupu. Otkud znam, to nije više ni doom, već je nešto što koegzistira sa powerom tj. njegovom bolno i maximalno glorious varijantom.

Ko nađe neki snimak Tristanie (koncertni) neka prijavi!

Turunenka ima tamnu boju glasa na neki neobičan način, koji može da smeta, naročito na koncertima...i 678 ton majstora.

 

Duzhna sam objashnjenje. Kasno je bolje nego ikad 8)

 

Tristania me uvek dublje pogodi od Theriona, verovatno zbog tematike pesama... ali Therion ima najmocjniji zvuk i najuverljiviju mocj tog zvuka :roll:

Jednostavno kada ih slusham, jasnije se chuju zvuci, daju na znanje da su neko . Ma ne znam, ne umem da objasnim, jednostavno ih tako dozhivljavam smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Therion ima puno značenje za one koje su bliski njegovom misticizmu i magiji...koji se ne zadržavaju na tome da je Theli veliki mag, Vril ya nešto kao slovenski nav...to je to, što se tiče mog znanja Therion-filosofije. A ja mogu samo da kažem: pfff, sympho gothic metal.

 

Kao mali laik i sva srećna ograničena stvorenja.

 

Zašto ovo rekoh? Recimo, Tristania mi je mnogo ljudskija, toplija. Potresnija. Početak Beyond the veila verovatno je jedna od najtužnijih melodija koje sam do sada čula. Nema mnogo preteranih reči, nema patosa, samo tiha seta, životna. Više ima slutnje propasti nego velikih ideja, kosmosa, zvezda, natprirodnih sila, i-šta-ti-ja-znam. I pristup koji ostvaruju sa slušaocem je drugačiji. U pravu si, Therion mora da zvuči kao obraćanje hiljadama vernika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

New album in progress

The new songs are taking shape, and we plan to

hit the studio to record the new one early 2004.

We are all very excited about the new song material,

and we hope that 2004 will bring a Tristania album

with innovative and interesting metal music.

 

Menjaju i izdavaca

 

Tristania have now fulfilled our obligations towards Napalm Records after 3 full length albums,

and we are currently comparing different offers from labels.

The band will make the decision regarding which label want to

collaborate with in the future during the next couple of months.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja se trenutno lozim na prvo im ostvarenje a san mi je da obradim My lost Lenore (josh da mi neko kupi klavijature smile.gif ) ,prilichno mi se dopada kako su ranije zvuchali ,nekako sirovije i pomalo doomichno .....kako , bre, oni lepo znaju da uklope dark sa gothic metalom , eto , to se bash lepo vidi u Angellore.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...