Jump to content

Lacrimas Profundere


cotoha

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kakva je ovo grota od benda

da je anathema pokusala da ponovo odsvira silent enigma,nebi uspjela

a nebi ni pokusala

ovi ljudi su pokusali da kazu isto sto je anathema rekla,sto i nema neku svrhu

a inace nisu ni to u potpunosti uspjeli

ne znam, kako ih nije sramota pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma najvaznije je da pevach nije ruzan i da ima jedan od onih devilish glasova icon_wink.gificon_mrgreen.gificon_smile.gifmusik19.gificon_smile.gif

A ne,ne uopste se ne trudi da skine Vincenta

danassam presluso burning,a wish(a dying wish)

samo su ukrali rif sa RESTLESS OBLIVION na SOLICITUDE...

onda rif i pjevanje sa SUNSET OF AGE na 2.sec AND A TEAR

I skoro citav SENTINEL na MELANTRODUCTION

A onda u nedostatku ideja spicili su prvi rif sa solicitude,... na zadnju stvar RE-SILENCE(RE-CONNECT)

jeli vam poznato kad vinny na kraju SUNSET... kaze 'summer dies',e pjesma A SUMMER'S END se zavrsava istom intonaciom sa rijecima 'SUMMER'S DYING'

ovo je grota pukeface.gif

 

 

a pjevac je presladak(vjerovatno je seceras)

 

 

DOSTA KOPIJA!

hoce li neko dati nesto novo a da nije iz amerike

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eh, cuvene tendencije goth, doom i slicnih bendova da na kraju zavrse sa nekim laganim atmosfericnim pesmicama u fazonu zadnjih radova Anatheme kao sto rece Ancient ili Opetha ... znaci, growl vokale su svi izbacili, krljacinu zanemarili ... skidam sad Ave End i poslusao sam 2 pesme ... ovo je mogao i Bajaga da uradi ... ajd da ne kenjam dok ne cujem ceo album ... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su se stvarno raspilavili do jaja ... ako budem hteo da slusam neku ovakvu mjuzu pusticu HIM ... on je bar majstor ovakve vrste muzike ... samo mi nije jasno zasto ne puste HIM a da radi ono sto najbolje zna a oni da rade sto su radili i do sad .... Album moze da se slusa...al to nije Lacrimas .. to je neki HIMcrimas ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

njihov problem je u tome sto su poceli da prave sranje muziku, ne sto su toliko smeksali

Anathema je napravila AND koji je dosta "mek" album, ali je meni mnoogo dobar album za razliku od AFDTE-a koji je opet bio ne-metal album ali je imao samo dve tri dobre stvari

meni to nije problem kada neko odluta iz svog zanra, ali je problem kad postane sranje

Soli je u pravu za ovu komparaciju sa Him-om, neka puste njih da to rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo, a fine day to exit nije anathemin najgori album. najgori anathemin album je serenades (ako ne racunamo mini album crestfallen). a fine day to exit je u rangu judgement-a, a natural disaster je najbolji. odnosno, sledeci anathemin album ce def.biti njihov najbolji.

 

lacrimas profundere su mi se smucili prvog sekunda kada sam za njih cuo, a to je bilo 1999. (ili 2000.?) kada sam cuo memorandum. red kradje silent enigme, pa malo brajda, pa opet anatheme.. ma grozno. a dying wish nije bio toliko strasan, mada i dalje ocigledan. fall, i will follow je predstavljao kao neki njihov pokusaj da nadju neki svoj fazon ali je ispala katastrofa (gori vokal nisam cuo). novom albumu ne zelim da pridjem ni na km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Serenades" je najgori Anathemin album?!?!? Plašiš me! ph34r.gif "Serenades" je sigurno album gde je Anathema najneuhodanija (bili su klinci, razumljivo), ali neizmerljivo je koliko je taj album ekstremno inovativan i originalan za ceo metal, (transportovati se nekako u to vreme icon_biggrin.gif )... Nešto najoriginalnije što je ceo pravac video posle prvog Black Sabbatha (koji je opet mnogo lošiji ako ga recimo uporediš sa "Vol.4")... Verovatno je to i pitanje naših ukusa, za mene je najmanje dobra Anathema "Eternity"...

 

A Lacrimas Profundere? Big floppy donkey dick! wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricam sa ove sad distance. u to vreme je bio groundbreaking i sve to, ali reci mi, da li bi danas mogao da ga preslusas od pocetka do kraja a da se ne smoris?

meni je eternity jedno vreme bio njihov najbolji iako ima najgoru produkciju (uz njega sam zavoleo anathemu), ali vremenom....

 

tek sam sad video da sam umesto burning:a wish napisao a dying wish, haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, što se baš mene tiče, "Serenades" me nikako ne može smoriti ako ga slušam celog a preskočim "Jai Fait Une Promesse", jer ima ono što ja najviše volim kad je za mene dobar metal u pitanju - težinu, spontanost, emotivnost i nepreopterećenost tehnikom...

"Eternity" mi se ne dojmi mnogo, zbog produkcije manje-više, nego više zbog svoje veoma kompleksne slike u metal pakovanju... što mi je sasvim drugačiji i pozitivniji trip sa poslednjim albumom, jednostavno zato što nije metal.

Uzgred, listao sam manijački opet onu hrpu starih "Rockova" iz osamdesetih, i došao do frapantnog podatka icon_smile.gif Kit Woolven koji je producirao Anathemu i Cathedral, producirao je i jedan album Divljih Jagoda koji je trebao da bude objavljen u Engleskoj, čini mi se 86.-e! laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, cuvene tendencije goth, doom i slicnih bendova da na kraju zavrse sa nekim laganim atmosfericnim pesmicama u fazonu zadnjih radova Anatheme kao sto rece Ancient ili Opetha ... znaci, growl vokale su svi izbacili, krljacinu zanemarili ... skidam sad Ave End i poslusao sam 2 pesme ... ovo je mogao i Bajaga da uradi ... ajd da ne kenjam dok ne cujem ceo album ... rolleyes.gif

debeli inače voli da kenja.... icon_razz.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, sad si na mukama! icon_smile.gif Ja nešto kapiram, meni sve nekako dođe povezano... "Čarobnjaci" od Džagoda mi behu prvi metal album koji sam čuo u životu, tako da ništa nije slučajno što su mi Anathema i Cathedral najomiljeniji bendovi! icon_smile.gif

A ploča je bila prava umetnost - jednostavno perfektan hevimetal album za decu, nešto tipa Vlada & Gile - "Rokenrol za decu"... A kad poredim tekstove Lacrimas Profundereta i "Čarobnjaka" izbor pada na ovo drugo, iskrenije je, šta ćeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo, a fine day to exit nije anathemin najgori album. najgori anathemin album je serenades (ako ne racunamo mini album crestfallen). a fine day to exit je u rangu judgement-a, a natural disaster je najbolji. odnosno, sledeci anathemin album ce def.biti njihov najbolji.

 

Ma kako da ne ....Serenades najgori album.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Nije tebi lako,mame mi icon_da.gificon_da.gificon_da.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, debeli i kad kenja potpuno je u pravu icon_smile.gif A ti Blacksunray kad poslusas malo nesto izvan Maidena mocices i ti da prikenjas nesto argumentovano u vezi s muzikom evotigana.gif

 

Ajd kad se nachela i Anathema ovde i ja da se zaprepastim konstatacijom da je Serenades najgori album icon_mrtav.gif To je odlican metal album, za razliku od nekih uspavanki koje su radili u zadnje vreme. Necu reci ni za uspavanke da su lose, samo sto spadaju u domen pesmica za odmor i rekreaciju. Isto vazi i za Lacrimas. Nisam rekao da je album los ... jednostavno volim da cujem, ono sto su oni ranije radili, a ako hocu ova shaputanja na jastuku da slusam ima hvala bogu bendova koji to rade ceo zivot, pa i ovih kao Anathema ili Paradise Lost koji su nekada i bili metal ... cenim svaku inovaciju u svirci kao i svaki kvalitetan album bilo kom zanru da pripada ali ovakav razvoj kretanja zvuka kod doom/gothic bendova je poceo malo da me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anatheme od pre '96., zatim od '96. do '01. i od '01. pa naovamo se ne mogu nikako upoređivati. "Serenades", "Alternative 4" i "A Natural Disaster" su odlični albumi svaki u svom fahu, objektivno se ne može odrediti koji je od njih bolji, to već postaje stvar ukusa. Ja ću čisto za sebe staviti uvek "A Natural Disaster" ispred Serenejdsa... Isto kao što je možda stvar ukusa reći da bi Paradise Lost trebalo obesiti čim su izdali "Host" pa nadalje (ja sam za! icon_smile.gif ), što nije objektivno (mada je ovaj "Symbol Of Life" sasvim realni gubitak inteligencije)...

A kad već nismo kod Lacrimas Profundere, to što mnogo više pričamo o Anathemi ovde, samo govori o tome koliko su jadni plagijatori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i pre nego sto me svi opet napljuju sto kenjam po serenades-u, da posmatramo sa muzicke strane: svako moze uz manje ili malo vise truda da sedne i da skine serenades. ajde ti (ili bilo ko) nek sedne i skine do tancina neku pesmu sa fine day to exit-a. pricam o komplexnosti albuma. postoji gomila bendova koja dan-danas svira i zvuci kao taj serenades, ali kome to treba? a jedan je a fine day to exit. samo, da bi to neko skapirao, mora da slusa i muziku izvan metala, a to je npr. ok computer, ili a perfect circle ili dredg ili neki floyd, u krajnju ruku.

 

anyway, pitajte sam bend sta misli o serenades-u (ili procitajte intervju u butcherian vibe-u), pa ce vam biti malo jasnije. sta misle o kvalitetu toga i onoga sto sada rade.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja slusam Dredg, Radiohead, Apc kao i Pink Floyd, ali mi se opet ne svidja AFDTE, uopste ga nisam doziveo kao neku revoluciju

to sta bend misli o svojim ranijim radovima nikada nije uticalo na moje misljenje o albumima ili pesmama, uglavnom je dosta bendova spremno da se pokenja na svoje korene pogotovu kada se okrenu nekoj drugacijoj muzici

Danny izjavljuje kako oni nikada nece uspeti da nadmase jedan OK computer, on je kao, siguran u to

mene ne interesuje sta ce on da kaze, po meni su oni vec namasili taj album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...