Jump to content

Lacrimas Profundere


cotoha

Recommended Posts

i pre nego sto me svi opet napljuju sto kenjam po serenades-u, da posmatramo sa muzicke strane: svako moze uz manje ili malo vise truda da sedne i da skine serenades. ajde ti (ili bilo ko) nek sedne i skine do tancina neku pesmu sa fine day to exit-a. pricam o komplexnosti albuma. postoji gomila bendova koja dan-danas svira i zvuci kao taj serenades, ali kome to treba? a jedan je a fine day to exit. samo, da bi to neko skapirao, mora da slusa i muziku izvan metala, a to je npr. ok computer, ili a perfect circle ili dredg ili neki floyd, u krajnju ruku.

 

anyway, pitajte sam bend sta misli o serenades-u (ili procitajte intervju u butcherian vibe-u), pa ce vam biti malo jasnije. sta misle o kvalitetu toga i onoga sto sada rade.

Jebiga, tehnička zahtevnost albuma ne govori puno i o kvalitetu istog. I Lacrimas Profundere imaju "La Naissance..." koji je prilično komplikovan & kompleksan, ali deluje kao da slušaš nepravilno i neukusno naslagane lego kockice.

Svako može iznervirano reći: "Koje je ovo sranje, ovo sam i ja mogao da uradim!", a tupavi odgovor "Pa što onda nisi?" govori ustvari mnogo više - bitna je sama ideja, tehnika je nevažna. Ona čak kod nekih bendova služi da na prevaru sakrije njihovu opštu neinventivnost. Čista punk etika koja mene lično oduševljava. To je ono i zbog čega ja na prvom mestu stavljam poslednje dve Anatheme ispred Serenades jer su idejno & misaono zrelije, međutim, muzički su opet neuporedivi, jer su krajnje različiti. Jednostavnost je OK, kompleksnost takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, tu se slazem. jednostavnost rulz. zato je damnation (po meni) najboji opeth album. kapiram da su ljudi vezani za serenades, ali sve se u sustini svodi na ono staro - na sta se ko lozi. mene vise lozi iskustvo i produkcijske zezancije nego mladost-ludost, pocetnicko neiskustvo ('ali, vazan je duh!') i sl.

 

a fine day to exit nije postao opste prihvacen album zato sto je upao kao izmedju dve stolice - u jaz izmedju radiohead, dredg i sl. fanova (suvise su metal za njih, odnosno smeta im ta proslost); i jaz metalaca kome se novi zvuk ne svidja jer 'nije dovoljno jak'. i to je anatema koja ce pratiti anathemu jos neko vreme. nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

shvatices kad jos malo odrastes evotigana.gif

Eto , sad sam ja kao mali i nemam pojma o muzici.....a ti zato slusas post-rock i kao opasan si icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gifevotigana.gif

Jednostavno , ja sam odrastao uz Serenades i volim taj album uprkos svemu.....Uostalom da nije bilo tog Serenades-a ne bi bilo ni AFDTE ili ND....

Uostalom sto se ja sada raspravljam sa tobom....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto , sad sam ja kao mali i nemam pojma o muzici.....a ti zato slusas post-rock i kao opasan si icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gifevotigana.gif

Jednostavno , ja sam odrastao uz Serenades i volim taj album uprkos svemu.....Uostalom da nije bilo tog Serenades-a ne bi bilo ni AFDTE ili ND....

Uostalom sto se ja sada raspravljam sa tobom....

ne radi se o postrock-u, radi se o bilo kojoj muzici koja nije metal.

evo, npr. poceo si da slusas jazz i reci mi, kako ne mozes da povezes - koji album je jazz-u (po kvalitetu) blizi - a fine day to exit ili serenades?

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLEDAM RASPRAVU O ANATHEMI I PUNO MI JE SRCE

eternity nije metal album vec pink floydfora sa prvog albuma

judgement je van muzike

a ja sam na predhodnoj stranici rekeo sta sam imao o LP

SERENADES je nesto malo iznad perfekcije

ja dreaming the romance preslusavam do kraja

JE FAIT... nikad ne preskacem

sleepless pjevam uzivo

serenades se zove jos i100% originalnost

ljudi to je metal death doom metal

od 96 e nema vise toga kod anathjeme

od tada su prosto genijalan rock band icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLEDAM RASPRAVU O ANATHEMI I PUNO MI JE SRCE

eternity nije metal album vec pink floydfora sa prvog albuma

judgement je van muzike

a ja sam na predhodnoj stranici rekeo sta sam imao o LP

SERENADES je nesto malo iznad perfekcije

ja dreaming the romance preslusavam do kraja

JE FAIT... nikad ne preskacem

sleepless pjevam uzivo

serenades se zove jos i100% originalnost

ljudi to je metal death doom metal

od 96 e nema vise toga kod anathjeme

od tada su prosto genijalan rock band rolleyes.gif

kad sam pijan znam da budem jako ubjedljiv smoke_break.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Izem vam raspravu icon_smile.gif

 

No, Slowdiver ga pretera sa precenjivanjem AFDTE-a, koji i sam licno smatram najlosijim Anatheminim radom, daleko ispod Serenadesa s kojim se nikako ne moze uporedjivati po kvalitetu svirke i tehnickog izraza. Po toj logici mogu svaki drugi bend da proglasim govnom jer su svi nule u odnosu na Dream ili Symphony X. Kompleksnost nikada nije bila primarna strana Anatheme i ne vredi da se povlace ti argumenti kao presudni za razgranicavanje koji je album bolji. Da se ja pitam, jedini valjani parametar je emocija. A tu mi Serenades sije AFTE duboko. I dan danas kad cujem Sleepless, ja se najezim, kao sto sam 93., kad sam ih prvi put cuo i gledao zivo izvodjenje iste pesme u Headbengers Ballu. Sa AFTE jednostavno ne mogu da nadjem nista familijarno. Fin, prosecan album, na trenutke se bavi vidnim plagiranjem neo-psychodelia britanske scene, i dosta je precenjen. Verovatno je zato AND postao dosta potcenjen. Te fore Radiohead, Pink Floyd, Echo and the Bunnymen, Dredg, bla... Svi pobrojani bendovi imaju nesumnjivo kvalitetnije albume od AFTE, ne vredi to da se poredi. Drugo je sto Katatonia moze da se nosi sa svim Kozelekovim i Osmondovim projektima, Anathema ne pliva podjednako dobro u svojim novim vodama, barem nije ovim albumom.

 

OK Computer nece niko nikada nadmasiti jer je to teoretski nemoguce. Teorija. Sta je to sto se nadmasuje u savrsenom? To je album koji je spasao popularnu muziku i tako ce ostati zabelezeno u analima (word). icon_da.gif Tu je prestala jedna perioda i muzika je od tog trenutka pocela drasticno da se menja. Fakat. I to veliki.

http://www.pitchforkmedia.com/record-revie...-computer.shtml

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&s...sgjgtq4znu42~T1

 

I post-rock je kompleksan u PM icon_smile.gif Izuzimam Chicago jazzy scenu sa Bundy-em i jos neke otpadnike sa strane.

 

A Lacrimas ko svi ostali Nemci. Sto gluplja muzika, to vise para. Blago nama!

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja imam prva 3 albuma i zesce sam se razocarao kad sam video ovaj novi spot na vivi no.gifno.gif

 

najgora kanta keve mi....

 

Ono staro sto ja imam razvaljuje icon_rockdevil.gif

 

najjace pesme: priamus i 2 sec. then tear (cini mi se da se ova druga tako zove al nisam bas siguran, mana nemanja net-a kod kuce, pa sad iz caffe-a ne mogu da proverim jel bas tako)

E...... vala bash, bese to dobar bend icon_cry.gif

 

 

P.S.

blago onom ko slusa HIm seronja.gif

sad ima jos jedan bend da voli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

blago onom ko slusa HIm seronja.gif

sad ima jos jedan bend da voli....

 

Ко је на добитку ти или ја? Ја сам добио бенд, а ти си га изгубио.

 

П.С.

 

Зар те мама није научила лепом понашању, односно, да друге особе не називаш ружним именима!

 

П.П.С.

 

И ти спадаш у оне који никад неће разумети...

Edited by Zeljko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...