Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

juce sam bio do Sky-a i zatekao ovo

 

user posted image

 

dakle Aria SB-404/5.... aktivna el. 5 zica... kosta 450 EUR... gitara fenomenalno izgleda, nisam je probao na ampu... ako neko jeste molim za opis....

 

i evo sad se pitam sta je to i kako je moguce da ovo cudo toliko malo kosta....

 

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam bio do Sky-a i zatekao ovo

 

user posted image

 

dakle Aria SB-404/5.... aktivna el. 5 zica... kosta 450 EUR... gitara fenomenalno izgleda, nisam je probao na ampu... ako neko jeste molim za opis....

 

i evo sad se pitam sta je to i kako je moguce da ovo cudo toliko malo kosta....

 

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Pa, kad se ukaci odmah je sve jasnije.... Prilicno tanak zvuk, a kada se uporedi sa nekim Rock Bass-om koji je sa cenom tu negde, onda stvarno zvuci smesno!!!! Uopste mi nije jasno sta su se ti u sky-u navadili na Arie, stvarno bi mogli da sklope ugovor sa jos ponekom firmom.... Ono sve sto im visi u radnji (uklljucujuci i gitare i bassove) zajedno ne vredi kao tvoj SUB pivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, treba mi vasa pomoc. Naime, trebalo bi uskoro da kupim svoj prvi bas. Sviram oko godinu i po ali nisam do sada imao svoj bas. Gledao sam na ricardo.ch sajtu, to je kao E-Bay samo je u Svajcarskoj mnogo popularniji. Mislio sam da tamo kupim jer imam neke rodjake tamo pa bi oni mogli da mi dovuku do ovamo. Naisao sam naime na Ibaneza BTB300. Za one koji ne znaju to je jedini BTB sa skalom od 34 inca. Specifikacije zvuce super gitara je odlicno ocuvana i predivno izgleda. Jedino se dvoumim zbog vrata. Plasim se da ce mi biti prevelik, jer imam relativno male ruke (saka od korena do vrha srednjaka 19.5 cm, srednji 8,5 a kazipsrt i domali 7.5). Nisam probao mnogo gitara u zivotu (mozda 7-8 do sad) ali mi se svidja manji i tanji vrat kao na primer na Fender Jazzu. A i cudi me da su dimenzije vrata iznenadjujuce slicne sa na primer ovogodisnjim SR500

Dimenzije vrata ovog BTBa su:

Scale 864mm/ 34"

Width at Nut 41mm

Width at Last Fret 63mm

Thickness at 1st 20mm

Thickness at 12th 22mm

Radius 305

A na primer dimenzije SR500 vrata

Scale 864mm/34"

Width at Nut 38mm

Width at Last Fret 62mm

Thickness at 1st 20.5mm

Thickness at 12th 22.5mm

Radius 305mmR

Sta mislite da li da uzimam? Kakva su vasa iskustva sa BTB gitarama i posebno njihovim vratovima?

Sta mislite o BTB vratu & malim rukama? Pomoc bi mi dosta koristila. Aukcija se zavrsava u cetvrtak. Ja u krajnjem slucaju mogu da ga prodam ovde ako mi ne ogdovara i ako nadjem musteriju ali mi se ne cima za gitaru koju necu moci da sviram. Thanks unapred! BTW za one koji nisu upoznati sa gitarom evo linka sa specifikacijama i slikom

link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, treba mi vasa pomoc. Naime, trebalo bi uskoro da kupim svoj prvi bas. Sviram oko godinu i po ali nisam do sada imao svoj bas. Gledao sam na ricardo.ch sajtu, to je kao E-Bay samo je u Svajcarskoj mnogo popularniji. Mislio sam da tamo kupim jer imam neke rodjake tamo pa bi oni mogli da mi dovuku do ovamo. Naisao sam naime na Ibaneza BTB300. Za one koji ne znaju to je jedini BTB sa skalom od 34 inca. Specifikacije zvuce super gitara je odlicno ocuvana i predivno izgleda. Jedino se dvoumim zbog vrata. Plasim se da ce mi biti prevelik, jer imam relativno male ruke (saka od korena do vrha srednjaka 19.5 cm, srednji 8,5 a kazipsrt i domali 7.5). Nisam probao mnogo gitara u zivotu (mozda 7-8 do sad) ali mi se svidja manji i tanji vrat kao na primer na Fender Jazzu. A i cudi me da su dimenzije vrata iznenadjujuce slicne sa na primer ovogodisnjim SR500

Dimenzije vrata ovog BTBa su:

Scale 864mm/ 34"

Width at Nut 41mm

Width at Last Fret 63mm

Thickness at 1st 20mm

Thickness at 12th 22mm

Radius 305

A na primer dimenzije SR500 vrata

Scale 864mm/34"

Width at Nut 38mm

Width at Last Fret 62mm

Thickness at 1st 20.5mm

Thickness at 12th 22.5mm

Radius 305mmR

Sta mislite da li da uzimam? Kakva su vasa iskustva sa BTB gitarama i posebno njihovim vratovima?

Sta mislite o BTB vratu & malim rukama? Pomoc bi mi dosta koristila. Aukcija se zavrsava u cetvrtak. Ja u krajnjem slucaju mogu da ga prodam ovde ako mi ne ogdovara i ako nadjem musteriju ali mi se ne cima za gitaru koju necu moci da sviram. Thanks unapred! BTW za one koji nisu upoznati sa gitarom evo linka sa specifikacijama i slikom

link

Ma samo kupi obican bass od 150 Eur i eto ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARIA = KRS!

@bole: moguce da si samo naleteo na dobar komad... sve arie koje sam ja probao bile su (mnogo!) preskupe za "kvalitet" koji su davale!

 

sto se tice tih ibaneza: BTB je odlican bass, ali ima (primetno) deblji i siri vrat od npr. feneder jazza! ali ima lep, dubok i obao ton! taj bass u principu (po tonu i "pod prsitma") prilicno podseca na musicmana. ali ako ti bash odgovara fender jazz a hoces ibaneza onda ti je moja preporuka SR ili jos bolje SRX serija! SRX ima puniji zvuk od SRa, a imaju iste vratove, koji su mnogo dobri za svirku!

ali naravno sve zavisi od muzike koju sviras i kakav ti instrument treba! i naravno: kolikim budzetom raspolazes!

 

moja preporuka bi ti bila:

http://www.ibanez.co.jp/eb_page.php?AREA_I...MODEL_NO=SRX500

nov oko 500EUR

ili

http://www.ibanez.co.jp/eb_page.php?AREA_I...MODEL_NO=SRX350

nov oko 380EUR

 

ne znam koja ti je cena tog polovnog BTB (s obzirom da je nov bio oko 650$)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi o kojim Aria bassovima pricamo... Npr. Aria Pro IV je odličan bass (svirao ga pokojni Burton, i mislim bassista Death Angel). Ja sam imao Pro II model koji je dosta dobro radiona passive magnetu ali je na activi zujao kao lood. Ni jedan Ibanez mi se nije dopao osim SXR modela sa dva ham-a i cenom od 1300€... Mislim da jeftine Ibaneze treba zaobilaziti kao i bilo koje druge gitare nižih cijena...

 

@ FILIP St.

Plasim se da ce mi biti prevelik, jer imam relativno male ruke (saka od korena do vrha srednjaka 19.5 cm, srednji 8,5 a kazipsrt i domali 7.5).

 

Dobro je probati svaku gitaru pre qpovine, a to ćeš teško uraditi preko E-bay varijante... Ipak, ako ti se bass dopada, ti ga kupi pa ćeš se vremenom navići na vrat i ostalo, ovaj bass je od jako dobrog drveta (Mahogany/Bubinga) i neće ti biti problem da ga prodaš ako ti baš ne odgovara, mada ja stojim iza toga da je sve stvar navike i ceo ton je u prstima, ako si tu loš ne pomaže ti ni gitara od 10000€.

 

Moja preporuka ti je da ga kupiš (cena je koliko sam video oko 500, polovno, slika je O.K. specifikacije takođe) jedino je shit što je passive, ali i to se da ispraviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam bio do Sky-a i zatekao ovo

 

user posted image

 

dakle Aria SB-404/5.... aktivna el. 5 zica... kosta 450 EUR... gitara fenomenalno izgleda, nisam je probao na ampu... ako neko jeste molim za opis....

 

i evo sad se pitam sta je to i kako je moguce da ovo cudo toliko malo kosta....

 

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Zašto čudo i zašto misliš da malo košta? To je ono kao, ok cena. Otvori malo oglase i proveri cene polovnjaka, a onda pogledaj koliko su jeftini petožični basevi napolju. Možeš da ih nađeš već za 200 dolara. Plus svi se oni rade u samo par pogona istih fabrika, iako su kompanije različite. Cena izrade je imbecilna. Što se tiče te konkretne Aria bas gitare, nije bitno šta piše gore, ako svira kao 450 evra onda i vredi 450 evra.

 

Inače Aria nije apsolutno neozbiljna firma. Do kraja osamdesetih je radila ok instrumente, zatim su pukli pa se vratili kasnije uglavnom sa low budget gitarama. Vidim da se sad opet nešto koprcaju da urade i po nešto ozbiljnije. Loše mišljenje o kompaniji je bazirano na tome da su ovde kasnije dolazile samo jeftine Aria gitare koje su valjale toliko koliko su i koštale, ali nije apriori za uzeti da ako piše Aria, ne valja.

 

Ukoliko nije neko ekstra drvo, mnogo je u poređenju sa time da se uzme neki polovnjak i onda eventualno na njemu promeni struja...Mada znam da se mnogi boje da kupuju polovno ne bih ovo kupio za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za help! Bas kosta 500CHF ili 320 eura, i zbog toga mi je privukao paznju jer je od odlicnog drveta. Sutra se zavrsava aukcija, ali ce se verovatno produziti jer se niko nije ponudio. Videcu, ako izmolim kintu od roditelja na vreme najverovatnije ga uyimam. I'll keep you posted icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@filip st. - ako je 320 EUR uzmi taj BTB i neces se pokajati!

 

ja sam probao tu ariu i to je jedan od najlosije izradjenih instrumenata koje sam imao u rukama! mnogi, mnogo jeftiniji, bassevi nisu bili tako lose uradjeni kao ta aria! sto je bilo veliko razocarenje jer kad sam je video u sky pomislio sam prvo da je odlican instrument... a onda sam je skinuo sa zida!

a sto se tice aria gitara imao sam jednu u rukuma (neka kao kopija PRSa) koja je bila skroz ok, ali ne znam kolko je kostala!

 

p.s. 450EUR nije malo, vec PREVISE!!!

Edited by cr33p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi o kojim Aria bassovima pricamo... Npr. Aria Pro IV je odličan bass (svirao ga pokojni Burton, i mislim bassista Death Angel). Ja sam imao Pro II model koji je dosta dobro radiona passive magnetu ali je na activi zujao kao lood.

Aria pro II je posebna prica, na sve koje sam naleteo bile su jako dobre, cak sam jedno vreme i svirao jednu.... Inace samo sam rekao da ono sto sada drze u Sky-u ne valja.... Da ne gresim dusu mozda ljudi i prave dobre modele, ali ih nema na nasem trzistu.... A do 450 e Squier, neki Ibanezi, Washburn... Koji su daleeeeko polji od pomenute Arie, a pri tom i jeftiniji.... pivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasim se da ce mi biti prevelik, jer imam relativno male ruke (saka od korena do vrha srednjaka 19.5 cm, srednji 8,5 a kazipsrt i domali 7.5).

 

me ne tripuj, to uopste nije 'mala ruka'

uostalom, sve se da nadoknaditi vjezbom, sta bi da sviras kontrabas? icon_smile.gif

kupuj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...