Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

juce sam bio do Sky-a i zatekao ovo

 

user posted image

 

dakle Aria SB-404/5.... aktivna el. 5 zica... kosta 450 EUR... gitara fenomenalno izgleda, nisam je probao na ampu... ako neko jeste molim za opis....

 

i evo sad se pitam sta je to i kako je moguce da ovo cudo toliko malo kosta....

 

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Ova Aria po je po svemu osim po glavi pljuntui Peavey koji je svojevremeno prodavao kod nas na trzistu, a i po cijeni.

Tijelo most, magneti, slicnost sa Cirrus-om

sve

 

a zvucao je jadno i mutno. Mutno drvo+mutni humbuckeri.

Cak ni ugradnja EMG elektronike mu nije mogla pomoci.

Mada ima izgled icon_smile.gificon_smile.gif

 

slozio bih se sa onim

ako zvuci ko 450 EUR onda vrijedi

mada no.gifno.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O5 si mirisao ljepilo a?

sto... za tvoju informaciju... EMG je izdao replacement for MM... ako pratis NAMM trebao bi da to vec zans... tako da nemoj kuditi coveka pre nego sto proveris informaciju....

 

u radnji kod mene treba da stignu EMG magneti (trenutno su na grani), i svakog dana ih ocekujem... nadam se da ce stici i taj... uh... bas me interesuje kako zvuci...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto... za tvoju informaciju... EMG je izdao replacement for MM... ako pratis NAMM trebao bi da to vec zans... tako da nemoj kuditi coveka pre nego sto proveris informaciju....

 

u radnji kod mene treba da stignu EMG magneti (trenutno su na grani), i svakog dana ih ocekujem... nadam se da ce stici i taj... uh... bas me interesuje kako zvuci...

 

pivopije.gif

A ti radiš kod Marića a?

 

Nisam znao za EMG Stingray, aj kad proveriš daj neki opis i cijenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da budu zategnute

namjestis bas izmedju nogu i tijela tako da relativno cvrsto stoji, jednom rukom dovedes vrat u zeljeni polozaj a drugom ultralagano zatezes, znaci po circa sestinu kruga, dok ga ne zategnes

ne treba zatezati vise od jednog ipo kruga u toku jednog dana(tako kazu, no sve je to relativno, ipak, ne bi trebalo da ti vrat bude toliko opusten da je potrebno vise od jednog ipo/dva kruga), jer drvetu treba vremena da se prilagodi na novi oblik sipke, i ako je vrat, recimo bio extremno opusten, pa naglo doveden u extremnu ravnocju, moze docji do deformacija vrata, kao sto se meni desilo.

 

kad zategnes vrat, on slijedecji dan mozda necje ostati bash isti onakav kakvog si ga namjestio, nego cje vjerovatno biti malcice opusteniji, pa ga onda opet zategnes i tako malo pomalo, pogotovo kod tankih vratova

 

kad opustas, samo slobodno odvrcji, ne moras da se bakcjes ni sa cim, samo isto pazi da previse ne odvrnes

 

a, onda ide kotiranje, isto za zategnutim i nastimanim zicama

uzmes stimer i sarafis u smjeru u kom pokazuje kazaljka, s tim da ti je vrat okrenut glavom

tu nema nikakve opasnosti, trial and error, najbolje da radis to sam da naucis

 

a ako imas neki jaci problem sa vratom, nosi majstoru

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...